Energia Miesięcy
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,766
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Post: #1
Energia Miesięcy
Zgodnie z cyklem roku 12-naście miesięcy co rok co rok zaczyna się od początku, następnie kończy i znów rozpoczyna swój cykl. Każdy miesiąc ma swoją energię i znaczenie. Pytanie od którego miesiąca właściwie powinnam zacząć? Większość nieświadomych niczego ludzi powie, że od Stycznia - ja jednak mam ku temu poważne obawy.


Kalendarz Gregoriański, który obecnie używamy został wprowadzony w roku 1582 przez papierza Grzegorza XIII kiedy to próbowano nawrócić Pogan na chrześcijaństwo w tym celu aby ludzie lepiej się przystosowywali ''zapożyczano'' wiele z ich wierzeń do chrześcijaństwa. Kalendarz Juliański jednak musiał odejść w zapomnienie, za bardzo przypominał Poganom o ich korzeniach i wierze, choć według ledendy zmiana kalendarza przyszła po tym jak został spalony na stosie Mistrz Templariuszy, który na łożu śmierci rzucił skuteczną klątwę na króla i papierza do bodajże trzeciego pokolenia, działo to się 13-stego w piątek od tego momentu czasu pechowego podobno istniał wtedy i 13-sty dzień miesiąca, który wtedy został usunięty z kalendarza. W każdym razie nowy kalendarz gregoriański oczywiście ma swoją nazwę od imiennika, który wprowadził go uważając, że należy obliczać czas od czasu urodzenia Chrystusa - a ponieważ urodził się on pod koniec Grudnia, to Nowy Rok przypadał na Styczeń.

Kalendarz Juliański czyli inaczej astrologiczny, to kalendarz używany przez Pogan od czasu wynalezienia czegoś takiego jak kalendarz (pomijam tutaj kalendarz Majów, Biblonski itp.) w nim rozpoczęcie nowego cyklu czyli Nowy Rok rozpoczynał się w czasie przesilenia letniego czyli w Ostarę, która ma miejsce 21 marca i właśnie dlatego pierwszym znakiem zodiaku jest nie Koziorożec (rozpoczęcie od początku Grudnia do początku Stycznia), ale Baran (od połowy Marca do początku Kwietnia).

Więcej na temat kalendarza Gregoriańskiego: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kalendarz_gregoriański[Obrazek: linie30.gif]

Styczeń - kalendarz gregoriański

Styczeń jest miesiącem w którym powinniśmy zakończyć stare etapy z poprzedniego roku i przygotować się na nowe.

To miesiąc sprzyjający określaniu samych siebie, zachęcający do postawienia takich pytań jak: kim byliśmy, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być, co chcemy osiągnąć, jakie mamy możliwości i jakie cele sobie wyznaczyć na kolejne 12-naście miesięcy? To więc doskonały miesiąc do wszelkich regresji hipnotycznych, odkrywania poprzednich wcieleń, unicestiwania negatywnych schematów i samouświadamiania siebie. Tutaj trzeba zająć się swoim ''ja'', zrozumieć się i wyciągnąć nauki oraz wnioski ze swojego dotychczasowego życia, poznać się bliżej.

[Obrazek: linie30.gif]

Styczeń - kalendarz juliański

Według kalendarza juliańskiego Styczeń jest 11-nastym miesiącem w roku to bardzo ciekawe zważając na to, że Wodniki, które rodzą się w tym okresie są jedenastym znakiem zodiaku. (Koziorożce będące 10-tym znakiem (1+0 = 1) pasują do Jedynki kalendarza gregoriańskiego.)

To miesiąc męczenników i mistyków, to dobry czas aby stawiać z problemami i trudnościami twarzą w twarz, a także doświadczać wszelkiej mistyki i rozwijać się duchowo. Pasuje to tego co reprezentuje w kalendarzu gregoriańskim? Moim zdaniem świetnie!

[Obrazek: linie30.gif]

Pełnia w Styczniu

Każda Pełnia w miesiącu miała swoją własną nazwę, Styczniowa Pełnia nazywa się Wilczą i był to czas kiedy to wiosek naszych przodków zakradały się wilki szukając pożywienia: http://witchcraft.org.pl/T-rytual-wilczej-pelni--6446 Ta próba przetrwania wilków jak i wszystkich istot żyjących, które nie zapadały w sen zimowy to bardzo pasuje do tego co zostało opisane pod podtytułem kalendarza julianskiego.

[Obrazek: linie30.gif]


[Obrazek: big_44103.jpg][Obrazek: 35.gif]

Luty - kalendarz gregoriański

Drugi miesiąc w roku ma bardzo ciekawą legendę. Uśmiech Według niej pewnego dnia Zima była szczególnie sroga w Lutym, wszystkie zwierzęta udały się więc do Matki Ziemi i wyprosiły by nastała już nareszcie Wiosna a Lutemu odebrano władzę i tak oto Lutemu zabrano jeden dzień władzy i musiał ustąpić miesiącowi Marzec, który już czekał na swój czas - od tej pory Luty co dwa lata liczy sobie 29 dni.

Ten miesiąc również jest bardzo duchowym miesiącem - wkońcu należy do miesięcy z ''orszaku'' Zimy, a Zima to czas kiedy Natura zapada w hibernację, aby zacząć rozbudzać się na Wiosnę. Luty zachęca swoją energią, żeby ludzie zaglądali głęboko w siebie i szukali odpowiedzi, planowali, wizualizowali i korzystali z Prawa Przyciągania - podobnie do Stycznia, tylko że Styczeń jest bardziej nastawiony na wnętrze, a tutaj Luty już zachęca nas abyśmy bardziej wystawili nosy na świat zewnętrzny. W tym miesiącu dobrze coś zrobić dla siebie samych, uczyć się optynizmu i dostrzegać radość, która wszędzie jest obecna wokół. To także miesiąc w którym są Walentynki - a wibracja numerologiczna tego miesiąca to przecież dwa, a więc dobrze również pobudzać w sobie empatię i rozwijać się duchowo w stronę bliźnich, może jakaś praca charytatywna... ? Wszelka miłość i przyjaźń są wspomagane przez energię Lutego.


[Obrazek: 35.gif]

Luty - kalendarz juliański

Numerologiczna 12-stka (ciekawe bo zodiakalne Ryby to także znak 12-sty) reprezentuje doskonałość, po dodaniu liczb pojedyńczych w tej liczbie dwucyfrowej (1+2) wyjdzie nam 3 - oznaczająca radość i kreatywność, manifestacje i szczęście.
Czy więc ta symbolika również pasuje do tego co reprezentuje według kalendarza gregoriańskiego? Moim zdaniem to się świetnie dopełnia i uściśla! :D

[Obrazek: 35.gif]

Pełnia w Lutym

Ta nosi nazwę Śnieżna Pełnia, ale również Głodny Księżyc. Luty to ostatni zimowy miesiąc, a więc zapasy naszych przodków były już na wyczerpaniu (albo wyczerpane), i z niecierpliwością oczekiwano wiosny i plonów wydanych przez Matkę Ziemię, a że Luty to najczęściej miesiąc w którym szczególnie natarczywie pada śnieg to i polowanie najczęściej nie należało do udanych.

[Obrazek: 35.gif]

Kiedy tak zimno i groźnie jest w Lutym pod kwestią śniegu i temperatury z pewnością dobrze mieć przy sobie nie tylko gorącą czekoladę, ale i gorące serce!

[Obrazek: pogoda-na-luty-czy-bedzie-35-stopni-mrozu_471370.jpg][Obrazek: 123918xheac5dzk4.gif]

Marzec - kalendarz gregoriański

Czas kiedy śnieg topnieje i oczekuje się pierwszych oznak przybycia Wiosny. ^^ Ziemia się wybudza i pojawiają się Krokusy i Pierwiosnki... Wszytko się wybudza i my także powinniśmy się w tym miesiącu wybudzić! Na Marcowej liście zadań powinno więc przede wszystkim być coś takiego jak: równowaga emocjonalna, czyli medytacja nad swoimi emocjami, dogłębne zrozumienie ich, i przywrócenie do ewentualnej równowagi i harmonii - to bardzo ważne, bo właśnie równowaga emocjonalna jest fundamentem większości spraw, które trzeba wcielić w życie. Chyba nic tak dobrze nie wpływa i pomaga na tą równowagę i uporządkowanie emocjonalne jak ćwiczenia ciała - zwłaszcza Joga! Uśmiech Energia Marca zachęca także do kreatywności na wszelkich poziomach naszego życia! Wprowadzaj nowe pomysły w życie i realizuj sie!

[Obrazek: 123918xheac5dzk4.gif]

Marzec - kalendarz juliański

Pierwszy miesiąc! Nowy Rok! I rodzą się zodiakalne Barany, które są pierwszym znakiem w całym zodiaku. Wibracja numerologiczna tego miesiąca (czyli 1) wzywa do nowych początków, tworzenia możliwości i potencjału, zwycięstw, rodzących się pomysłów... tak jedynka to początek tworzenia, początek wszystkiego! To co tutaj czytacie moim zdaniem również pasuje i uzupełnia to co pisałam o Marcu pod względem kalendarza gregoriańskiego.

[Obrazek: 123918xheac5dzk4.gif]

Marcowa Pełnia

Nazywa się Robacza Pełnia ze względu na wychodzące robaki w tym miesiącu, głównie dżdżownice, także nazywana jest Krucza Pełnia ze względu na pojawiające się wrony i kruki jak i chyba najsławniejsza nazwa: Pełnia Burz ze względu na ilość burz jaka występuje w Marcu.

[Obrazek: 123918xheac5dzk4.gif]

[Obrazek: marzec-w-ogrodzie-jakie-prace-nalezy-ter...492896.jpg][Obrazek: xx.gif]

Kwiecień - kalendarz gregoriański

Wszystko kwitnie! Kwitnijmy z Kwietniem! :D Energia tego miesiąca wspiera do wszelkich zabiegów upiększających, do przepraszania i wybaczania, do zasiania nowych pomysłów, projektów i wszelkich spraw dotyczących przyszłości. Pamiętaj, że potrzeba czasu aby coś rozkwiło, więc ucz się w tym miesiącu nie tylko cierpliwości, dyscypliny i wytrwałości, ale także radości etapu czekania, chwili zakwitania, dlatego układanie spraw finansowych i miłosnych jest także dobrym pomysłem! Kwiecień to doskonały czas także aby wzmocnić więzi między Tobą a Naturą, a więc wyjazd gdzieś na kilka dni do lasu czy nawet kilka godzin na łące jest wysoce wskazane! Nie zapominaj także o Duchach Natury. Zapomnij natomiast o problemach, spójrz na nie z innej perspektywy! A wszystko ma ich conajmniej kilka! Daj się ponieść Wiośnie!

[Obrazek: xx.gif]

Kwiecień - kalendarz juliański

Drugi dzień miesiąca według kalendarza juliańskiego, a także przychodzące na świat w tym czasie zodiakalne Byki to drugi znak zodiaku! No cóż, w takim razie ten miesiąc jest dokonały by coś zapłodnić (1+1 = 2 = 2 + 1 = 3) czyli innymi słowy zasiać coś! Zrobić coś nowego! Ten miesiąc to także dwualność i radość tworzenia.

[Obrazek: xx.gif]

Kwietniowa Pełnia

Pełnia w Kwietniu nazywa się Księżyć Wzrostów ze względu na to, że wszystko wzrasta i kwitnie. Kwietniowy księżyc nazywany jest także Różową Pełnią ze względu na kwitnące różowe pąki i mech.

[Obrazek: xx.gif]

[Obrazek: kwiec.jpg]

W tym miesiącu od kąd pamiętam zbierała się we mnie wewnętrzna potrzeba sprzątania całego pokoju, a od kąd poznałam Feng Shui to już wogóle świrowałam, jak to powiedzieła moja matka ''jakbyś miała motorek w tyłku!'' - uwielbiam Kwiecień. <3


[Obrazek: vvvvvvvvvvvvv.gif]

Maj - kalendarz gregoriański

Ćwiczenia ciała i dbanie o niego to domena energii Maja, ale także miłość, poznawanie nowych miejsc, rzeczy i ludzi. Ten miesiąc wspiera również aby zagłębić się w swoich emocjach, rozpoznać je, zdemaskować a następnie im zaufać, uporządkowanie myśli również leży w tym punkcie. Głównie jednak należy się skupić na poznawaniu nowych miejsc, ludzi i swoich uczuciach... być może stworzy się również okazja, aby odnaleść swoją drugą połówkę?

[Obrazek: vvvvvvvvvvvvv.gif]

Maj - kalendarz juliański

No w tej wersji Maj jest miesiącem poznawania, radości, szczęścia, manifestacji, realizacji i wszystkiego innego pokrewnego przed chwilą wymienionego. :D Tak więc, i tutaj wszystko pięknie pasuje do tego co Maj przestawia według kalendarza gregoriańskigo i również go uzupełnia! Czyż to nie fascynujące? ^^

[Obrazek: vvvvvvvvvvvvv.gif]

Majowa Pełnia

Kwiatowa Pełnia - nazwa pochodzi od tego, że w Maju już wszystko zakwitło i łąki oraz lasy są pełne od kwiatów. Ta pełnia była także nazywana Mleczną Pełnią z tego względu, że zazwyczaj w Maju rodzi się wiele zwierząt, nie tylko gospodarnych a te zwierzęta to głównie ssaki a ssaki jedzą mleko matki. Uśmiech

[Obrazek: vvvvvvvvvvvvv.gif]

[Obrazek: big_46939.jpg]


[Obrazek: rroseline.gif]

Czerwiec - kalendarz gregoriański

Bezpośrednio od miłości jest Czerwiec, a mówiąc o miłości oczywiście mowa miłości w każdej postaci - jednak przede wszystkim należy nauczyć się kochać samego siebie i swoje otoczenie, wiem że banalne i oklepane ale właśnie tak jest, nic na to nie poradzę nie, można dać się kochać komuś jeśli nawet my samych siebie nie umiemy pokochać. Energia Czerwca bardzo mocno też wspomaga sport - w każdej postaci, nie omija także podszeptów o podróżowaniu i odkrywaniu piękna Natury, ten miesiąc wspiera również więzi rodzinne, partnerskie i przyjacielskie.

[Obrazek: rroseline.gif]

Czerwiec - kalendarz juliański

No i znowu 4-ty miesiąc w roku i znak Raka, pod którymi rodzą się ludzie w tym miesiącu także jest 4-ty, tak samo zresztą z Majem... hm, przestanę o tym mówić bo to już nudne a jak sobie to wszystko wyliczyłam to tak jest z każdym miesiącem! No w każdym razie... według kalendarza juliańskiego Czerwiec jest miesiącem domu, rodziny i gospodarstwa - a więc powinno się zająć przede wszystkimi właśnie tym, pielęgnacją naszego gniazdka i spraw wokół niego a jeśli się go nie ma to trzeba znaleść kogoś z kim to gniazdko można sobie uwić - pasuje do tego co było mówione w kalendarzu gregoriańskim? No... pasuje, choć tam było więcej spraw na których należy się skupić, ale mniej więcej jest ten sam sens.

[Obrazek: rroseline.gif]

Czerwcowa Pełnia

Ta Pełnia znana jest jako Księżyc Par, Księżyc Łąk, Truskawkowa Pełnia, Pełnia Róż i Gorący Księżyc/Gorąca Pełnia. Księżyc Par bo oczywiście to miesiąc miłości i na ogół w tym miesiącu aż roi się od zakochanych, a ponad to spotkałam się z ideą, że ta pełnia honoruje znak Bliźniąt rodzący się (oprócz Raka) w tym miesiącu. Księżyc Łąk - no bo wszędzie są kwiaty i łąki są prześlicznie. Truskawkowa Pełnia ponieważ w Czerwcu są zbiory truskawek. Pełnia Róż bo zakwitają róże. No a Gorący Księżyc/Gorąca Pełnia bo Czerwcu jest gorąco. :D

[Obrazek: rroseline.gif]

[Obrazek: czer.jpg]


[Obrazek: zl-1.gif]

Lipiec - kalendarz gregoriański

Ten miesiąc jest szczególnie ważny dla osób zajmujących się duchowością. Energia tego miesiąca wspiera nas, abyśmy nauczyli się doceniać cierpienie i ból w swoim życiu - to właśnie w tym miesiącu powinno się zastanawiać nad naszym życiem, i doceniać to czego się nauczyliśmy na naszej drodze życia i kim się dzięki temu staliśmy. Medytacja, zauważenie problemy środowiska i walka o przyszłość ziemi są sprawami, za które powinno się brać od samego początku, ale jeśli jeszcze tego nie robisz to ten miesiąc reprezentuje najwyższy czas aby to wkońcu zacząć robić. Dla tych którzy chcą zająć się reki, akupunkturą czy wszelkimi metodami i technikami uzdrawiania Lipiec jest najlepszym czasem.

[Obrazek: zl-1.gif]

Lipiec - kalendarz juliański

Według kalendarza juliańskiego Lipiec powinien upływać pod znakiem podróż, zwiedzania, podziwiania Natury, wolności i wszelkiej komunikacji międzyludzkiej - a więc choć Lipiec wciąż reprezentuje te sprawy, co w kalendarzu gregoriańskim to w tym wydaniu jest uboższy w swoim znaczeniu.

[Obrazek: zl-1.gif]

Lipcowa Pełnia

Sienna Pełnia albo Pełnia Grzmotów.
Sienna Pełnia ponieważ większość siewów jest już dojrzała i można je zbierać, i to właśnie w tym miesiącu głównie uzupełniano także ziołowe medykanty i magiczne słoiczki. Uśmiech Pełnia Grzmotów bo burze były bardzo częstymi gośćmi w Lipca.

[Obrazek: zl-1.gif]


[Obrazek: lipiec_i_sierpien_2012_jaka_148470.jpg]


[Obrazek: linie_123bloger_com_6.gif]

Sierpień - kalendarz gregoriański

Sierpień jest miesiącem w którym wiele spraw powinno się rozpoznać i rozwiązać lub otoczyć opieką, a może i to i to? Przemyśl obiektywnie fundamenty i budowle w każdej płaszczyźnie swojego życia i nie martw się jeśli któraś okaże się zbyt niestabilna by przetrwać bo przecież można zacząć od nowa... ? Każdy koniec ma swój początek, a niektóre sprawy po przemyśleniu ich zapewne będziesz musiał zakończyć - kieruj się mądrością serca. Sierpień to miesiąc sprawiedliwości, równowagi i harmoni - musisz te cnoty w sobie odnaleść. Nie zaniedbuj przy tym ludzi ze swojego otoczenia, a mówiąc otoczenie mam na myśli wszystkich z którymi się zetkniesz - zwierzęta, znajomi, przyjaciele, bezdomni, obcy ludzie... ale przede wszystkim zadbaj o swojego partnera.

[Obrazek: linie_123bloger_com_6.gif]

Sierpień - kalendarz juliański

Według tej wersji Sierpień jest miesiącem rodziny i wszelkiego miłosierdza - a więc, ponownie kolejny miesiąc reprezentuje to samo co w kalendarzu gregoriańskim tylko, że w umniejszonej wersji.

[Obrazek: linie_123bloger_com_6.gif]

Sierpniowa Pełnia

Pełnia Jesiotra - jesiotr to taki gatunek ryby, ponoć najłatwiej go było dostać podczas sierpniowych Pełni. Zapewne są i inne nazwy Pełni w tym miesiącu, ja w każdym razie znam tylko tą.

[Obrazek: linie_123bloger_com_6.gif]

[Obrazek: big_40112.jpg]


[Obrazek: linie_123bloger_com_107.gif]

Wrzesień - kalendarz gregoriański

W tym miesiącu zaczynamy ''zasypiać''. Skup się na wszystkich żyjących istotach, obserwuj zmiany w Naturze jakie zachodzą i zaprzyjaźnij się z wiatrem, który teraz będzie częściej Ci towarzyszył. Zagłęb się w siebie samego. To także świetny czas na wróżenie.

[Obrazek: linie_123bloger_com_107.gif]

Wrzesień - kalendarz juliański

Według tego systemu liczenia czasu Wrzesień jest miesiącem ezoteryki, mistyki i duchowości - cóż nie wiem jak wy, ale ja potrafię odnaleść duchowość w tym o czym jest mowa według kalendarza gregoriańskiego.

[Obrazek: linie_123bloger_com_107.gif]

Wrześniowa Pełnia

Księżyc Plonów, Kukurydziana Pełnia, Księżyc Zbiorów - wszystkie te nazwy odnoszą się do okresu zbiorów, który właśnie się kończy. Jest mi znana także nazwa Winna Pełnia - koniec okresu warzenia wina.

[Obrazek: linie_123bloger_com_107.gif]

[Obrazek: big_32863.jpg]


[Obrazek: linia_na_bloga_3.gif]

Październik - kalendarz gregoriański

Energia tego miesiąca niesie ze sobą zmiany, przełom, rewolucje, wyzwania i transformację. To idealny czas aby się czegoś nauczyć kontynuować naukę czy rozpocząć ją, z pewnością w okresie władzy tej energii pomoże Ci także medytacja i dywincja. Dobrym pomysłem jest teraz wprowadzenie w swoje życie nonstangli i zamyślenia - zacznij podsumowywać ten rok i zacząć planować następny.

[Obrazek: linia_na_bloga_3.gif]

Październik - kalendarz juliański

Według kalendarza juliańskiego Październik to czas prawa i skutku, sprawiedliwości, równowagi, harmonii i nieskończoności - ponownie mogę bez trudu zauważyć, że względem tego co reprezentuje Listopad w kalendarzu gregoriańskim to to samo tylko, że bardziej okrojone z niektórych cech.

[Obrazek: linia_na_bloga_3.gif]

Październikowa Pełnia

Nazywany jest Krwawym Księżycem lub Pełnią Łowów ze względu na okres polowań w tamtych czasach, które przede wszystkim przypadały właśnie w Październiku.

[Obrazek: linia_na_bloga_3.gif]


[Obrazek: big_33196.jpg]


[Obrazek: 238liniajesie.png]

Listopad- kalendarz gregoriański

To okres zadumy, nonstanglii, spokoju, ciszy, rozmyślań transformacji i tym podobnych spraw. To czas w którym powinniśmy zagłębić się w refleksjii, i medytacji - całkiem skupić się na sprawach ducha, swoim wnętrzu, rozmyślach o nas samych o naszych jasnych i ciemnych stronach a także rozwijać swoje umiejętności intuicyjne i duchowe.

[Obrazek: 238liniajesie.png]

Listopad- kalendarz juliański

Tutaj także jest mowa o transformacji, ale również zmianach i wyzwaniach - myślę, że symbolika tego miesiąca według kalendarza juliańskiego bardzo uzupełnia to o czym była mowa powyżej.

[Obrazek: 238liniajesie.png]

Listopadowa Pełnia

Księżyc Bobrów - to był czas kiedy ustawiono puapki na bobry, aby na zimę mieć ciepłe futra, nazywany był także Mroźnym Księżycem ze względu mrozów, które już zaczynały dokuczać.

[Obrazek: 238liniajesie.png]


[Obrazek: big_42112.jpg]


[Obrazek: 2s5zkuo.gif]

Grudzień- kalendarz gregoriański

Grudzień również jest czasem zadumy i okresem'zimowego snu'' w którym zagłebiamy się w siebie, ale jest to także czas radości - radości, która wypływa z naszego wnętrza, z tego jacy jesteśmy, czego się nauczyliśmy a przede wszystkim z tego kto jest z nami, kogo mamy. Czas docenić ludzi z naszego otoczenia i okazać to im. To także miesiąc w którym powinno się wykazać twórczą kreatywnością i odkryć w sobie nowe pokłady sił, spójrz w tył zaakceptuj błędy i patrz w przód z uśmiechem. Oczyść również swoją przeszłość.

[Obrazek: 2s5zkuo.gif]

Grudzień- kalendarz juliański

W tej wersji kalendarza Grudzień jest okresem nowego etapu, nowego - lepszego początku, wyższego poziomu duchowości i zrozumienia. Nie kłóci się to absolutnie z tym co reprezentuje Grudzień wg. kalendarza gregoriańskiego - uważam, że to piękne dopełnienie.

[Obrazek: 2s5zkuo.gif]

Grudniowa Pełnia

Zimny Księżyc - ze względu zimna oczywiście. xD Dębowa Pełnia to symboliczna nazwa, dąb jest wytrwały i silny, a więc świetnie znosi takie zimowe mrozy. Ze względu na długie noce księżyc w tym miesiącu nosi także nazwę Księżyca Długich Nocy.

[Obrazek: 2s5zkuo.gif]

[Obrazek: big_42766.jpg]A tutaj można poczytać skąd się wzięły nazwy miesięcy:
http://walslia.blox.pl/2006/03/Skad-sie-...siecy.html
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
06-07-2015, 09:39
Znajdź Posty Reply
tupajda Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 220
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 9
Podziękowania: 2
Podziękowano 6 razy w 6 postach
Podziękowano 6 razy w 6 postach
Post: #2
RE: Energia Miesięcy
Jako ciekawostka, to podam, iż przy reformie kalendarza rok miał się zaczynać w marcu. Dlatego grudzień to december, czyli dziesiąty miesiac.
07-07-2015, 22:26
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,766
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Post: #3
RE: Energia Miesięcy
Tak, a September (Wrzesień) jest od Septe - czyli osiem. Uśmiech Wszystko po łacińsku.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
07-07-2015, 22:32
Znajdź Posty Reply
Gauge Offline
Z tobą moc niech będzie

Liczba postów: 176
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 3
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #4
RE: Energia Miesięcy
Eee... A septe to nie siedem?
08-07-2015, 11:07
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,766
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Post: #5
RE: Energia Miesięcy
Tfu faktycznie. Siedem, tak.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
08-07-2015, 15:21
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB