Czym jest zodiak. Współpraca z Planetami.
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #1
Czym jest zodiak. Współpraca z Planetami.
Temat jest raczej mało znany, jednak jest fundamentem Magii Planetarnej, która nie jest zbyt popularna w Polsce. Wiadomo natomiast wszem i wobec, że Znaki Zodiaku mają swoich władców - bardzo nie lubię tego określenia, wolę się posługiwać słowem opiekunowie i właśnie to słowo jest nie tylko na miejscu, ale również idealnie pasuje do roli planet względem Zodiaków. Zanim jednak przejdziemy do sedna trzeba zacząc od początku, postawić trwałe i solidne fundamenty budowli, którą zacznę krok po kroku budować aby wszystko było jasne.

Co to jest Zodiak?

Zodiak jest zbiorem gwiazdozbiorów na sferze niebieskiej na której porusza się eliptyka - jest to wielkie koło po, którym w ciągu roku porusza się Słońce. Wzdłuż tego koła jest 12-naście gwiazdozbiorów znanych jako Znaki Zodiaku są to: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby - tak naprawdę jest i 13-sty gwiazdozbiór, Wężownik ale on nie całkiem jest uznawany bo jego spora część ''wychodzi'' poza eliptykę, większość również nie uznaje go za Znak Zodiaku. W każdym razie każdy ma swój Znak Zodiaku, jaki to zależy od daty jego urodzenia - planety oraz Słońce okrążają tą eliptykę, tak więc tak jak przychodzą pory Roku tak Słońce (i planety) wędrują sobie po gwiazdozbiorach Znaków Zodiaku, kiedy w momencie Twojego urodzenia Słońce było w znaku Panny - oznacza to, że urodziłeś się pod Znakiem Panny. Oczywiście w dzisiejszych czasach każdy zna swój Znak Zodiaku, wystarczy odwiedzić jedną z milionowych stron astrologicznych na ten temat albo po prostu kupić jeden z tysięcznych brukowców za kilka złotych, aby dowiedzieć się pod, którym ze Znaków się urodziło.

[Obrazek: armenia_monety_znaki_zodiaku.jpg]

Co daje Zodiak?

Wyjaśnie to ogólnie z tego względu, że temat tego postu to Opiekunowie Planetarni, a więc kiedy się rodzisz pod danym Zodiakiem dostajesz się automatycznie od jego energetyczny wpływ, tak samo jak w bajce o Śpiącej Królewnie 12-naście wróżek nad jej kołyską składało jej dary, tak samo dostaje je każdy człowiek zależnie od tego jaki układ planet na eliptyce w poszczególnych Znakach jest w danym momencie. Wydaje się nie możliwe? Wystarczy spojrzeć na Księżyc, udowodniono naukowo że nasi starożytni przodkowie mieli rację i wiele rzeczy podlega wpływowi Księżyca - między innymi nastroje ludzi, przypływy i odpływy morza a nawet wzrost roślin, tak samo jest z wszelkimi ciałami niebieskimi. A każdy Znak Zodiaku ma swoją Planetę Opiekuńczą.


Co to jest Planeta Opiekuńcza?

Znaki Zodiaku mają nad sobą planety układu słonecznego, każda jest opiekunem (najczęściej) jednego Zodiaku - i charakterystycznie czyli tym co reprezentuje pasuje do swojego podopiecznego. Ludzie zaznajomieni z ezoteryką i duchowością, nie raz pewnie słyszeli że człowiek ma wielu opiekunów i przewodników, to nich można zaliczyć nie tylko totemy, Opiekunów Duchowych, czy przodków, ale również Znaki Zodiaku i właśnie Opiekunów Planetarnych. Ta właśnie planeta ma na Ciebie największy wpływ - i tak oto podopieczni Merkurego są bardzo praktycznymi i inteligetnymi ludźmi, podopieczni Saturna to poważne, wysoce moralne osoby, szanujące prawo i normy społeczne a podopieczni Urana mają skłonności do buntu, uporu i wstrzynania rewolucjji poprzez burzenie wszelkich schematów i ''demoralizacji''. Jednak ten opiekun jest nie tylko Twoim opiekunem, ale i przewodnikiem i nauczycielem - on chce Cię wiele nauczyć podczas Twojej ziemskiej egzystencji, a jest dodatkowo wspomagany przez inne planety, które silnie odziałowywały w poszczególnych domach horoskopowych w momencie urodzenia danej osoby. Oto i lista Opiekunów Zodiaku:

Baran - Mars
Byk - Wenus
Bliźnięta - Merkury i Wenus
Rak - Księżyc
Lew - Słońce
Panna - Merkury i Ceres
Waga - Wenus
Skorpion - Mars i Pluton
Strzelec - Jowisz
Koziorożec - Saturn
Wodnik - Uran i Saturn
Ryby - Neptun

Tutaj jest link do naprawdę świetnych opisów Opiekunów Planetarnych dzięki, którym można się dowiedzieć jakie cechy daje dana planeta swoim podopiecznym - wystarczy kliknąć na swój Znak Zodiaku: http://www.wrozbyonline.pl/eksperci/k/62...ki_zodiaku albo tutaj: http://www.horoskopdlaciebie.pl/horoskop...ki_zodiaku znaki zodiaku są na dole i również wystarczy kliknąć aby wyświetlić informacje o planecie danego zodiaku.

[Obrazek: zodiak.jpg]

Współpraca ze swoim Patronem

No wkońcu zbliżamy się do tematu tego postu, fundamenty zostały wybudowane - mam nadzieję, że są na tyle silne, że nie ma niejasności i można powoli zacząć stawiać budowle. Muszę wam powiedzieć, że kiedy byłam mała i nie wiedziałam jeszcze nic a nic na temat innych planet i ich roli, to wzracałam się do Księżyca - zawsze był mi bliski, jak sie potem okazało nie bez powodu bo moim Ascendentem jest Rak. Uśmiech W każdym razie jak już odkryłam Urana, byłam nim i do dziś jestem całkowicie zafascynowana i zawsze miałam nadzieję, że będzie dumny z tego co robię. Pomagał mi nie raz, dam trzy konkretne przykłady.

1. Byłam zdruzgotana, zrozpaczona i wydawało mi się, że bliska utraty zmysów z tego, że nie wiem co dalej robić - musiałam porozmawiać z najbliższą mi osobą, po prostu musiałam inaczej byłam przekonana, że oszaleje i wcale nie przesadzam! Ale niestety nie mogłam do tej osoby zadzwonić, bo po prostu nie miałam nic na koncie, pieniędzy też nie miałam, nie mogłam także do niej pójść bo była w innym kraju - byłam na pustkowiu nie mogłam od nikogo pożyczyć telefonu. Wzróciłam się do Urana, powiedziałam co mi leży na sercu i poprosiłam bardzo gorąco aby ta osoba do mnie zadzwoniła, upłynęły sekundy a osoba, która nigdy do mnie nie dzwoni (połącznia międzynarodowe) zadzwoniła! Kiedy już się wygadałam, zapytałam o to jak to się stało, że ona zadzwoniła - okazało się, że sama nie wie, po prostu jakoś tak wzięła telefon i zadzwoniła, poczuła jakoś że musi zadzwonić. Podziękowałan w duchu Uranowi. Jak zwykle mnie nie zawiódł!

2. Cios okropny, bolało tak że ciężko mi się było pozbierać, dusząc się z płaczu zawołałam Urana - ale nic się nie działo, nie pomagał, a ja byłam bliska zrobienia jednego z największych błędów w moim życiu gdyby mój Opiekun Planetarny mnie nie zjebał. I to dosłownie. Siegałam już ręką i nagle poczułam jakby mnie walnął piorun, moim ciałem wstrząsnął jeden porządny dreszcz i poczułam wściekłość - czułam na siebie w pełni skierowaną energię mojego Opiekuna i był naprawdę na mnie wściekły. Dostałam niezły uczuciowy opieprz, ale dalej miałam wolną wolę - i dalej chciałam popełnić tą głupotę, ale zaraz chwila moment... ja?! Ja?! Ja?! Mam sięgać po takie rzeczy! O w życiu! Mój Opiekun musi być ze mnie dumny! Dał mi tyle wspaniałych cech, nie mogę go zawieść! I moja siła woli i siła osobowości zwyciężyła - podniosłam się, zaczęłam walczyć i wygrałam.

3. Bolało. Czułam się jakby mi serce pokrojono na miliony kawałeczków. Urządziłam więc sobie pogawędkę z moim Opiekunem Planetarnym - no i poprosiłam o jeszcze jedną szansę. Osoba która się nie odzywała od wielu miesięcy zadzwoniła i to z propozycją nowego początku. Tak naprawdę, to się nie spodziewałam, że naprawdę to się stanie - byłam w szoku. xD

Zawsze kiedy poprosisz swojego Patrona o pomoc, on Ci pomoże - jeśli tego nie robi, zastanów się nad powodem.

Ostatnio wciągnęłam znajomego w ezoterykę, nadszedł wkońcu czas, że podrzebował wsparcia w pewnej dziedzinie życia - tak się składa, że jego Patron był właśnie od tej dziedziny. Uśmiech Współpracuje już z nim tydzień i jest zachwycony efektami.


Jak nawiązać połącznie ze swoją Planetą?

Zazwyczaj wystarczy po prostu poprosić - ale tylko w nagłych warunkach, nie można traktować swoich Opiekunów jak chłopców na posyłki, bardzo lubią zainteresowanie, dary, rytuały, Twoje starania aby się do nich zbliżyć... lubią być rozpieszczane, dlatego nawet jeśli poprosisz ich o pomoc to nie zapomnij potem im podziękować. Uśmiech Pamiętaj, że więź z Planetą trzeba pielęgnować, zupełnie jak przyjaźń czy miłość - nie można o nich pamiętać tylko w biedzie.

Na początek medytuj nad swoim Patronem - ściągnij jego energię do siebie, możesz to zrobić np. w ten sposób: http://witchcraft.org.pl/T-naladowanie-psi-balla--6063 najważniejsze abyś nawiązał kontakt z energią Planety i ją poczuł, choć to nie jest koniecznie ze wszystkimi planetami - każda jest inna i ma inne wymagania oraz piorytety, dlaczego koniecznie musisz dokładnie poznać charakterystykę swojego patrona bez względu na wszystko. Poznaj swojego Opiekuna.

Współpraca z całą resztą

Można oczywiście zwracać się także do tych planet, które nam nie patronują. Po prostu Planeta Opiekuńcza (władca zodiaku) jest nam najbardziej przychylna, cała reszta może pomóc, ale nie musi (jeśli chodzi o jej wolę), jednak planety mają również jakiś związek z innymi znakami np. kiedy znano tylko pięć planet, Wodnikami zajmował się Mars a Rybami Jowisz - i doprawdy do dzisiaj, te planety nie opuściły swojego wpływu z tych znaków. Nie zapominajmy także o innych podobieństwach - zrównoważone i harmonijne Wagi, którym patronuje Wenus są lubiane przez Saturna za swoje cechy, wojownicze i pewne siebie Barany mogą liczyć na wsparcie planety buntu i rewolucji - Urana, a wrażliwe i uczuciowe Raki na pomoc Wenus, i tak dalej i tak dalej... Warto zapoznać się z astrologicznym działaniem planety w zodiakach.

Każdy astrolog (i nie tylko) wie jednak, że wszystkie planety swoją obecnością energetycznie wpływają nie tylko na każdego człowieka, ale także na całą społeczność, Państwa i kontytenty - znane są w historii przypadki, kiedy to jakiś naukowiec ''przyłapał'' daną planetę podczas wpływu na Państwo czy społeczność, a nawet federacje czy upadek jakiegoś człowieka. Tak było np. z Plutonem, który pomógł w wybuchu II wojny światowej, a następnie przyczynił się do upadku Hitlera, albo z Uranem, który patronował Rewolucji Francuskiej, nie zapomnijmy również o Neptunie, który wziął pod swoją opiekę Erę Ryb. Dla ciekawskich: obecnie mamy Erę Urana, a rok 2015 jest rokiem Jowisza. Każda planeta należy do grupy, jest to grupa, którą szczególnie się interesuje i wpływa na nią. Astrologia wyróżnia trzy takie grupy.

Planety Osobiste - Słońce, Księżyc, Merkury, Mars i Wenus - reprezentanci codzienności, świadomości ludzkiej i typów charakteru. Wpływają najczęsciej na jednostki ludzi, ta grupa planet jest także nazywana mianem ''Szybkie Planety'', poruszają się po elipsie najszybciej ze wszystkich planet i najkrócej pozostają w danym znaku, domu zodiakalnym czy sferze życia.

Planety Społeczne - w tej grupie znajduje się tylko Jowisz i Saturn. Jowisz to planeta dobrobutu i szczęścia, Saturn to jego ''drugi biegun'', jego sfera działania to ograniczenia, karma, moralność, sprawiedliwość. Są to planety, które szczególnie lubią odziaływać na większą grupe ludzi, którą jest społeczeństwo. ''Planety Powolne'' jak również są nazywane poruszają się po elipsie wolno i ich energia (która jest szersza) wpływa mocniej na ludzi i jest to raczej długotrwałe.

Planety Pokoleniowe - również są nazywane Planetami Powolnymi, one jednak poruszają się o wiele wolniej niż Jowisz i Saturn. Są to: Neptun, Uran i Pluton. Średnia życia człowieka wystarcza aby poznał energię Urana (zazwyczaj) raz w życiu (obieg wokół zodiaku to 84 lata). Neptun i Pluton wogóle może w życiu człowieka nie uczestniczyć bezpośrednio (czas obiegu Nepturna: 165 lat, Plutona: 248). Kiedy więc te planety ponownie odwiedzają dany znak to już nas albo nie ma na planie ziemskim albo mamy potomstwo (lub przygotowujemy się do tego etapu życia) - Neptun, Uran i Pluton patronują pokoleniom, poniekąd więc również i społeczeństwu, ponieważ to właśnie między innymi one ukształtowują ludzi w kolejnych pokoleniach, a Ci ludzie z kolei ukształtowywują społeczeństwo i przyszłość świata.

Wyższe Stopnie

Planety Osobiste mają ''wyższe stopnie'', tak samo jak jest świadomość i podświadomość, ciało i dusza. Te dwie grupy są ze sobą związane i nawzajem się wspierają.

Uran jest wyższym stopniem Merkurego - Merkury to codzienne myślenie, analizowanie, za to Uran to nowatorskie, postępowanie, to szaleniec od technologii i rewolucji myśleniowej.

Neptun jest wyższym stopniem Wenus. Wenus to miłość partnerska, rodzicielska, braterska itp. Neptun to miłość do wszystkich i wszystkiego.

Pluton jest wyższym stopniem Marsa. Mars to walka, zwycięstwo, wola podczas kiedy Pluton to zagłada, niszczenie i transformacja.

Dźwięki Planet
Są to wibracje planet przetworzone przez NASA na dźwięki - ponieważ ich wibracje co jakiś czas się zmieniają to jest kilka wersji dźwięków danej planety, nie będę podawać wszystkich to by dużo czasu zajęło, zamiast tego po prostu wpiszcie w google ''sounds of... (mars, venus, mercury, uranus... ?) youtube'' i wyjdzie wam, albo od razu wpisać na youtube ''sounds of... (wpisać angielską nazwę interesującej was planety). Przykład:

Dźwięki Plutona: https://www.youtube.com/watch?v=4xpR4hyPSlE
Dźwięki Saturna: https://www.youtube.com/watch?v=Sh2-P8hG5-E
Dźwięki Jowisza (Jupitera): https://www.youtube.com/watch?v=e3fqE01YYWs

Słuchanie tych dźwięków nie tylko synchronizuje nas z energią planety i kieruje ją na nas, ale także potrafi wbić w trans czy wspomóc z wyjściem z ciała.

[Obrazek: 75263-684x310.jpg]


Rytuały i TechnikiKontakt Senny/Prorocze Sny

Jeśli chcesz się skomunikować ze swoim patronem przez sen, albo mieć Proroczy Sen należy najpierw posprzątać na błysk w pokoju w, którym będziesz spać (zwłaszcza jeśli mowa o Wenus czy Saturnie). Niekonieczne, ale z pewnością motywujące i wspomagające jest użycie ziół czy kadzidełek, które spala się na moment przed pójściem spać - w moim przypadku jest to Biała Szałwia, ona zawsze działa na magicznie, wprowadza taki mistystyczny klimat. Uśmiech W każdym razie - technika polega na tym, aby zwizualizować sobie na czole znak Planety Opiekuńczej w odpowiadającym jej kolorze, niech ten znak przybiera na sile, staje się bardziej rzeczywisty, wyraźny, a potem niech zacznie powoli wnikać do wnętrza Twojej głowy. Kiedy już prawie znak Planety zniknie wypowiedź trzy razy konkretnie życzenie - np. Moją wolą jest skontaktować się z Jowiszem we śnie.
A tutaj macie symbole planetarne:

[Obrazek: planety.bmp]

Opiekuńcze Słoiki
Jest to narzędzie, podobne do legendarnych Butelek Czarownic - i właśnie nimi się inspirowałam w momencie tworzenia tej techniki. Słoiki mają za zadanie służyć jako fizyczna manifestawacja energii danej planety - zupełnie tak jak patrioci zmuszeni do wyjazdu z kraju trzymają w domach ziemię z ich ojczystego kraju i w tęsknocie lub trudnych chwilach czerpią z niej siłę.

Konieczna jest tu znajomość atrybutów i powiązań planetarnych z ziołami, kamieniami i dziedzinami, którymi się zajmują. Nie koniecznie musi to być dosłownie słoik (tyczy się wszystkich planet) może to być np. szklana butelka - ważne aby to naczynie wam się podobało. Słoik (albo coś w tym stylu co wybierzecie) należy najpierw oczyścić energetycznie, następnie ozdobić według własnego uznania, ale w sposób typowy dla danej planety np. Słoik Wenus mógłby mieć namalowane farbami kwiaty związane z miłością, z pewnością jednak na środku słoika musi się znajdować symbol danej planety kolorem jej odpowiadającym. Kiedy już dekoracja słoika będzie zakończona to czas na medytacje, w której nawiążecie kontakt z planetą i ściągnięcie jej energię do tego słoika - (a najlepiej to wszystko robić przy Dźwiękach Planetarnych). Potem powkładajcie tam wybrane wcześniej przez was rzeczy (liczba nieparzysta) związanych z daną planetą. Słoik Marsa dla przykładu mógłby wyglądać w ten sposób:

- czerwony piasek (Mars to ''czerwona planeta''
- piasek magnetyczny (uniwersalne cudo do przyciągania)
- smocza krew (właściwości tej żywicy odpowiadają sferą dziedzin Marsa)
- korzeń Jana Zwycięzcy (roślinny symbol mężczyzny)
- kora dębu (dąb jest poświęcony Aresowi)
- medale (np. z drugiej wojny światowej albo metal z wygranych zawodów jako symbol walki i zwycięstwa, którym patronuje Mars)
- opal/granat/karneol (kamienie związane z Marsem)
- kosmyk włosów (obowiązkowo bez względu na to jaki Słoik Planetarny)

Każde z wybranych przedmiotów musi być oczywiście uprzednio oczyszczone i naładowane. Jeśli chodzi o zakrętke od butelki/słoika to może to być również korek - podczas kiedy słoik został ozdobiony według waszego upodobania z symbolem planety namalowanym na środku, to zakrętkę również tak traktujecie z tą tylko różnicą, że na środku zakręci ma się pojawić pieczęć planety.

Oprócz roślin poświęconych Bogu danej planety, można sugerować się tym: http://witchcraft.org.pl/T-trawy-magiczn...tawie--225

[Obrazek: astrologia%20esoterica%20mondiale.jpg]

Planetarne Świece Ofiarne

To świece robione specjalnie dla danej planety, spełniają one funkcję dziękczynną. Potrzeba tylko wosku i ziół danej planety - świece dobrze robić w spokoju i koncentracji, przy dźwiękach wybranej planety. Kiedy świeca jest gotowa po prostu należy wygrawerować na niej paznokciem symbol lub pieczęć planety, po czym stworzyć link pomiędzy święcą a planetą. Nasz twór musi się zawsze wypalić do końca - można spalić w płomieniu świecy, list czy krótki list ''zaadresowany'' do naszej planety.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
06-07-2015, 10:24
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB