Magiczny ogródek
Autor Wiadomość
Shadow Niedostępny
Stały Bywalec

Liczba postów: 363
Reputacja: 4
Podziękowania: 59
Podziękowano 82 razy w 61 postach
Magiczny ogródek
W mojej głowie zrodził się pomysł żeby zrobić dwa ogródki. Jeden z przydatnymi ziołami takimi do rytuaów i ogólnie do magii, a drugi to harmonijny, z roślinami emanującymi dobrą energią, miejsce do medytacji... Mogło to by być połączone z oczkiem wodnym i strumykiem lub możnaby z tego zrobić krąg mocy. Zakładam że ogródek byłby zaprojektowany na planie koła. Jakie rośliny byście do tego polecili?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-15-2015, 18:43 {2} przez Olimpia.)
07-15-2015, 18:32
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,022
Reputacja: 86
Podziękowania: 904
Podziękowano 1250 razy w 612 postach
RE: Magiczny ogródek
Każda zdrowa roślina eminuje pozytywną energią i każda ma właściwości magiczne. Co do roślin - no zależy, to kwestia osobista, ja tam polecam wszelaką Szałwię, Bylicę, lawendę, wrzos, nagietka... także drzewa mają swoje właściwości.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
07-15-2015, 18:45
Shadow Niedostępny
Stały Bywalec

Widzę, że znasz się na rzeczy, szałwia wieszcza Uśmiech, a co sądzicie o oczku wodnym wkomponowanym w ogródek np. w centrum i odchodzące od niego strumyczki z takim miejscem w centrum oczka specjalnie do medytacji. Fajnie by się chyba kontemplowało tam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-19-2015, 12:50 {2} przez Neaxx.)
07-15-2015, 19:00
Shadow Niedostępny
Stały Bywalec

Albo czy da się tam zaprosić jakieś stworzenia, żeby zamieszkały tam i wzięły ogródek pod swoją opiekę. Oczywiście nie chodzi mi o pielęgnacje roślin bo tym sam bym się zajmował.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-19-2015, 12:51 {2} przez Neaxx.)
07-15-2015, 21:06
Gauge Offline
Z tobą moc niech będzie

Liczba postów: 202
Reputacja: 3
Podziękowania: 11
Podziękowano 84 razy w 48 postach
Jakieś stworzenia? Jasne, co chcesz sarnę czy dzika?
Nie wyobrażam sobie, aby po moim ogródku łaziło jakieś bydle xd

O jakie stworzenia ci chodziło? I co to znaczy oddać ogródek zwierzętom w opiekę? Takiego czegoś jeszcze tu nie było xp
07-15-2015, 22:34
Shadow Niedostępny
Stały Bywalec

Nie chodzi o zwierzęta tylko stworzenia/istoty związane z naturą i magią żywiołów
07-15-2015, 22:53
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,022
Reputacja: 86
Podziękowania: 904
Podziękowano 1250 razy w 612 postach
Oni i tak się zaopiekują tym ogrókiem - każda roślina ma swojego Opiekunów, np. Dewę czy żywiołaka ziemi, a faerie bardzo kochają ogrody, tak samo jak sylfy.

Gauge - byle by ktoś pewnego dnia nie stwierdził, że nie chce Ciebie i nie ma dla Ciebie nigdzie miejsca. Oczko Każde stworzenie czuje i myśli, taka nieczułość nie jest fair.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-15-2015, 23:27 {2} przez Olimpia.)
07-15-2015, 23:25
 Podziękowali: Shadow
Shadow Niedostępny
Stały Bywalec

Taka sarna by mi nawet nie przeszkadzała o ile by mi wszystkiego nie zjadała, trawe by mogła sobie skubać. Ale przy takim dziku nie chciałbym medytować, to niebespieczne zwierzęta. Zastanawiałem się jak połączyć w ogródku 4 żywioły. Ziemia będzie bo będą rośliny, woda - oczko wodne i może strumyki, ogień - napewno będą płonąć pochodnie chyba że ktoś podrzuci mi lepszy pomysł, ale nie wiem co z powietrzem, no niby jest wszedzie ale przydał by się jakiś jego symbol czy coś w ogrodzie

Gauge - czy zdajesz sobie sprawe że kiedy chodzisz po lesie zwierze może sobie myśleć "a co to za ochyda dapta mi ściółke" albo "nie wyobrażam sobie żeby to dwunożne, łyse bydle częściej odwiedzalo mój dom(las)"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-15-2015, 23:45 {2} przez Shadow.)
07-15-2015, 23:41
Gauge Offline
Z tobą moc niech będzie

Liczba postów: 202
Reputacja: 3
Podziękowania: 11
Podziękowano 84 razy w 48 postach
Olimpia, zwierzęta mają las. One muszą być w lesie. Trzymanie w ogródku zwierząt dzikich jest nienaturalne. Tylko krzywda im się dzieje wtedy. I nie 'nieczułość' tylko prawo natury.

Harryhrm,
To zdanie wypowiedziałem bardziej w żartach, ale odpowiem. Las to co innego. Należy pamiętać, że człowiek też jest częścią natury i również jemu należy się swój kawałek lasu. Zwierzę może mnie wygonić ze swojego terytorium(niedźwiedź?) ale nie z całego lasu, no sorry Uśmiech A jak mnie zaatakuje niehonorowo gdzieś znienacka to powiem, że przejazdem jestem Uśmiech

Wszystko jest ok dopóki nie niszczy się natury.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-16-2015, 09:22 {2} przez Gauge.)
07-16-2015, 09:20
Shadow Niedostępny
Stały Bywalec

Taki ogród jest tak jakby imitacją lasu więc zwierzęta mogłyby tam wchodzić i wychodzić kiedy by chciały. Na mniejsze zwierzęta leśne pewnie nie zwróciłbyś uwagi, więc w czym przeszkadzała by taka sarna
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-16-2015, 10:01 {2} przez Shadow.)
07-16-2015, 10:00
 Podziękowali: Olimpia

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB