Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowi Japońscy Bożkowie?
Autor Wiadomość
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Liczba postów: 458
Reputacja: 29
Podziękowania: 421
Podziękowano 357 razy w 150 postach
Nowi Japońscy Bożkowie?
Anime fans are worshipping their favorite characters in Japan...

Zajrzyjcie sobie do linku powyżej.

Prawie spadłem z krzesła jak to zobaczyłem, ale działania na taką skalę spowodują, że będziemy mieli nowych Anime Bogów Język
[Obrazek: apolud5d75d.png]
05-08-2015, 11:27
Znajdź Posty Reply
jaro Offline
Wiecznie Początkujący

Liczba postów: 36
Reputacja: 2
Podziękowania: 7
Podziękowano 13 razy w 8 postach
RE: Nowi Japońscy Bożkowie?
Kurczę, a mi narzeczona dosłownie parę dni temu pokazywała to zdjęcie. Niestety problem nie jest nowy. Od wielu już lat tak zwani przeze mnie "uberfani" tworzyli ołtarzyki u siebie w domach. Teraz marketingowcy wymyślili, że można to zrobić publicznie. I dla mnie jest to naprawdę straszny trend. Oni nawet obchodzą już ich urodziny!
Poza tym jeśli już miałbym być w Japonii to chętnie bym poszedł pomodlić się w Shintoistycznej świątyni i zapoznał się z Kami.

Zgadzam się też z tym co napisała Une, ale patrząc jednak na anime to jednak jest to małe wzmocnienie.

Zresztą są badania socjologiczne wskazujące na to, że społeczeństwo japońskie po prostu infantylnieje. Ja powód takiego dziecinnienia dostrzegam w demilitaryzacji kraju poprzez ich powojenną konstytucję z 1947 r. kiedy to nie mogą posiadać armii tylko siły samoobrony. Z państwa, które od wieków było nastawione na wojnę duch samurajów musiał znaleźć gdzieś ujście. Niestety w złą stronę.
09-08-2015, 16:54
Znajdź Posty Reply
Gauge Offline
Z tobą moc niech będzie

Liczba postów: 199
Reputacja: 3
Podziękowania: 11
Podziękowano 84 razy w 48 postach
RE: Nowi Japońscy Bożkowie?
Zawsze podziwiałem Japończyków za ich honorowość.

Ale i tak skutecznie odstraszają. Jak nie najseksowniejszy goryl na świecie, to modlą się do nie wiadomo czego.
09-08-2015, 18:39
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB