Pożegnanie
Autor Wiadomość
Plague Doctor Offline
"najlepsza dziunia w klubie"

Liczba postów: 164
Reputacja: 9
Podziękowania: 66
Podziękowano 125 razy w 66 postach
RE: Pożegnanie
Evander, myślę, że nikt się tu nad nikim nie "pastwi" :>
Mam tylko wrażenie, że harryhrm trochę za bardzo się obruszył. Chyba nikt mu nie napisał, żeby się wynosił z tego forum, czy coś w tym stylu. Wręcz przeciwnie! Są osoby, które zachęcały go do dalszego uczestnictwa w życiu forum :>

Unebris, jego sprawa, ale pisząc na telefonie i tak można robić to w miarę prawidłowo :> Wiadomo, że nie ma ideałów. Ja sama nie piszę wyjątkowo poprawnie, ale przynajmniej się staram. O to chodzi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-08-2015, 16:21 {2} przez Plague Doctor.)
16-08-2015, 16:18
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Bvizard , Olimpia
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 791
Reputacja: 63
Podziękowania: 137
Podziękowano 607 razy w 142 postach
Amorte,

Tak czy inaczej, trzy strony takiej dyskusji - właściwie o czym - jest to trochę średnie.

Naprawdę wolałbym, żeby ludzie więcej czarowali i zamiast tracić czas na wyśmiewanie pytań poszukujących wiedzy, poświęcili go na praktykę magiczną.

Albo głęboką analizę pytania i próbę znalezienia odpowiedzi.

Wbrew pozorom jego pytanie o wyssanie wiedzy z ducha zmarłej/żywej(?) istoty jest jak najbardziej na miejscu, dodatkowo jest to technicznie bardzo ciekawe zagadnienie.

Czy przez przymuszenie do posłuszeństwa (dlaczego miałbym pytać ducha o zdanie), czy przez nawiązanie współpracy (zmarły może chcieć współpracować, w zamian znowu poczuć znowu tę prędkość i 'wiatr we włosach'), czy też poprzez wyszukanie jakiegoś bóstwa/demona motocykli (w sumie jakiś godform powinien się tym zajmować).

Ewentualnie poprzez próbę kradzieży/skopiowania wiedzy z głowy innej osoby - wszystkie te kwestie są technicznie 'możliwe'. Teoria magii energii wskazuje wyraźnie, że przekazywanie wiedzy (energii i informacji) jest do zrobienia, praktyka zdaje się to potwierdzać. Tyle, że mało kto rozwija te praktyczne podstawy w rzeczywiste techniki mogące mieć jakieś skutki.

Hejtować jest łatwiej niż praktykować magię...
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-08-2015, 17:07 {2} przez Evander.)
16-08-2015, 17:03
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Unebris , Bvizard , Avi , Shadow , xao
Plague Doctor Offline

Evander, normalnie już Cię lubię za te słowa :>

Mimo wszystko, tego co piszą inni, nie odebrałam stricte jako wyśmiewania się z samego pytania które zadał harryhrm. W zasadzie, jego pytanie było tylko iskrą, która jak widać, wywołała lawinę ognia. Bo, przecież nawet bardziej niż o pytanie, rozchodzi się o to, jak harryhrm zareagował na słowa innych.

Poszukiwanie wiedzy i zadawanie pytań jest jak najbardziej wskazane. Jednak w tym wszystkim ważne jest to, w jaki sposób ktoś zadaje pytanie. Jeśli nie będzie ono precyzyjne i dobrze sformułowane, to jak pytający ma uzyskać na nie właściwą odpowiedź?

W wypowiedziach które czytałam, nie doszukałam się żadnego hejtu. Z mojej strony, także hejtu nie było. Wydaje mi się, że każdy po prostu napisał to, co w danym momencie myślał, to wszystko :>
16-08-2015, 18:19
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia , qert , Bvizard
Avi Niedostępny
Wtajemniczony

Liczba postów: 151
Reputacja: 24
Podziękowania: 75
Podziękowano 167 razy w 66 postach
Od tej pory 1 hejt niech implikuje jeden dobrze opisany ezo temat. Ciekawe ilu mocnych sie wtedy znajdzie.
Podobno głupich pytań nie ma. Tysiacmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku.
A poza tym...robić ryty a nie spierać się o pierdoły. Szkoda czasu na gadanie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-08-2015, 23:25 {2} przez Avi.)
16-08-2015, 23:22
Znajdź Posty Reply
Plague Doctor Offline

Avi, ale gdzie tu hejty? :D
Podobno głupich pytań nie ma. Ale czasem są sformułowane dość... powiedzmy, nieprecyzyjnie.
No ale dobra - co racja, to racja. Nie ma co się dalej nad tym wszystkim rozwodzić. Było, minęło. Czas zająć się magią.
16-08-2015, 23:36
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia , Bvizard
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,101
Reputacja: 85
Podziękowania: 928
Podziękowano 1319 razy w 651 postach
Niektórzy we wszystkim widzą hejty. W każdym razie, zgadzam się - czas z tym skończyć, ''imprezę'' zwijać i zająć się magią.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
17-08-2015, 02:00
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Bvizard , Plague Doctor

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB