Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wampir energetyczny - jak rozpoznać?
Autor Wiadomość
Leira Offline
Neofita

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Podziękowania: 1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Wampir energetyczny - jak rozpoznać?
Witam. Uśmiech Jestem zupełnie nowa na forum, więc niech będzie to także mój post powitalny. Uśmiech Ale do rzeczy. Oczko

Jak myślicie jakimi osobami są wampiry energetyczne? Początkowo wydawało mi się logiczne, że to osoby markotne, zrzędliwe, które krytykują wszystko i wszystkich wokół i w ten sposób "wysysają" energię z innych. Ale teraz myślę, że to nie działa w ten sposób. Że są to różne osoby, również te żywiołowe, wesołe, w których towarzystwie teoretycznie powinniśmy się czuć dobrze.

Co sądzicie na ten temat? Mam w otoczeniu taką właśnie osobę (i dlatego mnie to zastanawia). Całą sobą zajmuje cały dom, całą przestrzeń. Zauważyłam, że przy tej osobie staje się właśnie markotna, osłabiona, bez zapału, taka wypełniona negatywną energią. Ja bardzo dużo poświęciłam czasu i 'energii' na to, żeby jej pomóc i wyjaśnić wiele spraw, bo kroczy przez życie jak dziecko, które nie rozumie jak działa świat (pewnie też stąd jej wrodzony optymizm). W końcu zaczęłam się dawać wykorzystywać, krótko mówiąc. ;p Czułam, że zatruwa mi to życie, więc kilka razy asertywnie odmówiłam i przez chwilę czułam, że znów jestem sobą (nie chcę też wyolbrzymiać, ale nie znalazłam lepszych słów). Niestety ta osoba jest cały czas w moim otoczeniu i ostatnio mam wrażenie, że wręcz agresywnie "domaga się" mojej energii. Tak jakby fakt, że dobrze sobie sama radzę, ją denerwował. Wydarzyło się również kilka dziwnych rzeczy, ale może o tym innym razem.

Kurcze, dziwnie to dla mnie brzmi. I może przesadzam, nad interpretuję sytuację? Nie wiem, dlatego potrzebuję dyskusji na ten temat. Jakie jest Wasze zdanie? Kiedy ktoś jest wampirem energetycznym (świadomym czy nieświadomym), a kiedy po prostu złośliwą osobą? Uśmiech

Znalazłam też w Internecie artykuł, który opisuje dwie postawy wampirów energetycznych. Ja (chyba) mam do czynienia z postawą "agresywną, w której wykorzystują dominację, ciągłe upominanie i kontrolę – świat musi kręcić się wokół wampira, dlatego wykazuje on postawę roszczeniową. Na każdym kroku stara się udowodnić, że tylko on ma rację. Nie dopuszcza do głosu drugiej strony, obraża ją często w bardzo inteligentny sposób, w taki, by teoretycznie nikt nie mógł mu nic zarzucić. Krytykuje odmienne postawy życiowe, wartości i styl życia. Sądzi, że zna receptę na każdy problem i wystarczy go „słuchać”, by żyć „dobrze”.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2015, 11:46 {2} przez Neaxx.)
23-08-2015, 20:13
Znajdź Posty Reply
qert Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 124
Reputacja: 4
Podziękowania: 29
Podziękowano 96 razy w 38 postach
RE: Wampir energetyczny - jak rozpoznać?
Świat się dzieli na dawców i biorców - i tak jest od wieków.

A co do Twojego kolegi, ciekawe jest czy on to robi z pełną świadomością czy nie?

Może też go possij? Wtedy się odczepi... Oczko

A może to TY ładujesz go podświadomie w celu jakiejkolwiek pomocy mu? Może przez to, że pomagałaś mu, przyzwyczaiłaś go to Twojej energii i ssie ją bez końca. Taki pasożyt...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2015, 11:46 {2} przez Neaxx.)
23-08-2015, 20:38
Znajdź Posty Reply
Leira Offline
Neofita

Myślę, że jak już to to ostatnie. A przynajmniej czuję, że tak jest. I jest to koleżanka. Oczko
Ja nie chcę od niej nic, tylko w zasadzie odczepić ją ode mnie. Język
Przez jakiś czas niestety na pewno będziemy nawzajem w swoim otoczeniu.
23-08-2015, 20:50
Znajdź Posty Reply
Siri Offline
użytkownik

Liczba postów: 161
Reputacja: 6
Podziękowania: 25
Podziękowano 55 razy w 37 postach
Skoro ma metodę ma życie - być dzieckiem to zawsze znajdzie się ktoś kto jej pomoże, zrobi za nią itd. U innych osób drażni ja ich samodzielność, niezależność, no bo ona nie potrafi taką być.

Czemu nie podoba Ci się jej optymizm, może ogólnie napisz o co chodzi.
Widać że żyjecie w różnych światach, ale może warto nauczyć się od niej tego czegoś, może to dystans do pewnych spraw ? Może tego "inteligentnego wykłócania się" i w kolejnej rozmowie odpowiedzieć jej tak samo.
Jesteście dla siebie lustrami, pokazujecie sobie nawzajem te cechy charakteru których nie akceptujecie. Zacznij pokazywać jej ją samą.

Dopóki będziesz przeżywać, analizować co ona robi i dlaczego tak robi, to dalej dajesz jej i karmisz ją swoją uwagą i energią.
Zadbaj o siebie.
Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2015, 00:52 {2} przez Siri.)
23-08-2015, 23:05
Znajdź Posty Reply
Leira Offline
Neofita

Masz rację, że jesteśmy z różnych światów. Jednak jej optymizm to nie jest to,co mnie drażni. Chciałam jedynie wskazać, że na pierwszy rzut oka wydaje się być osobą daleką od wysysania energii i zatruwania życia. Uśmiech

Nie jestem obeznana w temacie, jakiś czas temu, kiedy pierwszy raz usłyszałam o wampirach energetycznych, logiczne wydawało mi się, że to są osoby ponure, zrzędzące, krytykujące innych i w ten sposób psują humor innym, zatruwają życie, więc tak jakby pozbawiają energii.

Teraz już mam inne zdanie. Uśmiech

Opisywanie dokładnie naszej sytuacji byłoby długie, bo się znamy już długo. Ale np. jeśli o chodzi o wspomniany przez Ciebie Alvo dystans do pewnych spraw, to oczywiście jestem jak najbardziej za, ale trzeba też wykonywać swoje codzienne obowiązki i niestety tutaj bardzo długo ją wyręczałam. Kiedy zaczęło mnie to denerwować, to zwróciłam jej uwagę i oczywiście ja wychodzę tutaj na czepialską, bo przecież to drobnostki. Oczko
I w ten sposób na tym polu narastało napięcie, ze względu na nasze inne podejście do tematu.

Z innej strony ona jest osobą bardzo zawziętą, jeśli chce komuś uprzykrzyć życie (np. byłemu chłopakowi) i co mnie zawsze dziwiło, to to, że ktoś z własnej woli może marnować tyle czasu i energii na to, żeby komuś zrobić na złość.

Teraz wydaje mi się, że to ja padam ofiarą jej złośliwości, ale bardziej w złorzeczeniu niż faktycznych czynach, czy celowego zamącenia mojego spokoju.

Mam nadzieję, ze nie przynudziłam, bo trochę się rozpisałam... :p
23-08-2015, 23:32
Znajdź Posty Reply
Siri Offline
użytkownik

W porządku Uśmiech
Leira nie wyręczaj jej w codziennych obowiązkach. Robiąc za nią, czy pouczając ją dalej grasz w jej grę.
Jesteście współlokatorkami? Jak lubi żyć w bałaganie to niech ten bałagan zabierze na swoją cześć mieszkania, pokoju. Nie wychowasz jej, a skoro jest taka optymistką, to wzbudza sympatię otoczenia, które będzie po jej stronie i niestety winę zrzuca na Ciebie. Szkoda nerwów.

Może potrzebujesz innego typu porad, to poszukaj na forum tematów jak chronić się przed złorzeczeniem.

W tytule wątku zadałaś pytanie Jak rozpoznać wampira energetycznego. Myślę że to indywidualna kwestia, zależy od naszego osobistego odczucia. Internet jest pełen artykułów opisujących Jak rozpoznać... ale i tak sama decydujesz (patrząc na swoje samopoczucie) kto jest dla ciebie wampirem energetycznym.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2015, 00:54 {2} przez Siri.)
24-08-2015, 00:15
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Leira
Leira Offline
Neofita

Tak, jesteśmy współlokatorkami Oczko

I dziękuję Alva, to co napisałaś jest pomocne i otwiera oczy na pewne kwestie Uśmiech

Co do tego, co pisałaś wcześniej, że same dla siebie jesteśmy lustrami... To na pewno ma sens, tylko mam mieszane uczucia, co do odpowiadania jej, jej własnym słowami czy zachowaniem. Trochę tak robiłam 'sama z siebie', ale co do innych rzeczy to zwyczajnie nie chcę zachowywać się i być taka jaka ona. Chociaż może nie zrozumiałam prawidłowo, co masz na myśli Oczko
24-08-2015, 19:03
Znajdź Posty Reply
Siri Offline
użytkownik

Jak ja to widzę. Każda z was ma swoje zwyczaje oraz schematy zachowań wyniesione np. z domu rodzinnego, ale w pewnych sprawach się dogadujecie i wtedy jest ok, chcecie się kolegować i w sobie (jak w lustrach) widzicie to co macie podobnego i to was łączy.
Jednak nie ma dwóch identycznych ludzi więc jak jest kłótnia pokazują się różnice, które wywołują brak akceptacji.
Można się dogadywać i wtedy obie osoby chcąc spokojnie funkcjonować, decydują że będą szanowac i nie naruszać przestrzeni drugiej strony.
Przykładowo, problem dotyczy porządku w kuchni, to dzielcie stół i blat kuchenny na części i tam każda z was robi na swojej części co chcę. Dzielicie pokój na strefy, jak koleżanka rozrzuca ubrania po całym pokoju, przerzucasz na jej część. Nic przy tym nie mów, bo ona to mówienie i tak puszcza mimo uszu, czy jak pisałaś - nie dopuszcza Cię do głosu, więc nie zrozumie, a wystarczy jak konsekwentnie będziesz zaznaczać (bez słów a przez spokojne ale wyraźne postępowanie) gdzie jest Twoja przestrzeń.

Jeśli chodzi o zachowywanie się tak jak ona, miałam na myśli co napisałaś, że - koleżanka tak prowadzi kłótnie żeby teoretycznie nie można było się przyczepić do jej słów, to wtedy trzeba zachować się tak samo. Naucz się " jej języka kłótni" i też go zastosuj. Zrób to dyskretnie, bez informowania jej, że teraz pokaże Ci jaka jesteś, bo wtedy będzie jeszcze bardziej agresywna. Widać karmi się Twoją bezsilnością, tym że może Cię krytykować "bo sama wie lepiej". W tej sytuacji bądź elastyczna, "dostosowujesz" się tak jak kameleon.
W czasie awantury jesteś jej lustrem, stoisz w takiej samej postawie ciała, a w słowach i potraktowaniu problemu pokazujesz jej ją samą, to jaka jest. Z czasem odpuści, no bo ile można kłócić się z samym sobą

Dopisze - jak radzić sobie z osobą toksyczną, która wysysa energetycznie, np. osoba wiecznie narzekająca, marudząca, oczekująca pocieszenia. Jak widzicie i czujecie, że po spotkaniach z tą osobą jesteśmy bardzo zmęczeni, to wtedy (na jakiś czas) przyjmujemy taką samą postawę. Kilka spotkań na których też marudzimy i narzekamy jak to nam ciężko i jakie mamy problemy, przez cały czas mówimy o sobie i przekonacie się że odpuści. Zobaczy, że tutaj już się nie pokarmi, a jeszcze ma was pocieszać i karmić swoją energią, to sam ograniczy z wami kontakty do minimum.
Jeśli jest to osoba która wszystko wie lepiej i poucza, ta sama metoda. Jeśli to typ człowieka "wieczne dziecko", za które trzeba robić, cóż wtedy i my robimy się "zagubieni w życiu" i dziecinniejemy itd.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2015, 23:51 {2} przez Siri.)
24-08-2015, 20:58
Znajdź Posty Reply
Sanctuary Mirror Offline
Użytkownik

Liczba postów: 30
Podziękowano 10 razy w 7 postach
Jeżeli jest wampirem, w jej obecności powinnaś czuć ucisk w okolicach splotu słonecznego. To dowód na linkowanie.
Dodatkowo muszę obronić Twoją koleżankę - bycie kimś, a bycie tego świadomym to 2 różne rzeczy. Ona może nie być swiadoma, jakie skutki mają jej działania. Podświadomy umysł jest silniejszy od świadomego, dlatego też proszę, z przymróżeniem oka podchodź do tematu jej wampiryzmu.

Twoim natomiast problemem jest moim zdaniem Toksyczność tej osoby. Po prostu wasza korelacja jest negatywna. Po prostu się jej pozbądź ze swojego życia. Pozostawiając ją w nim, dopuszczasz ją do szwedzkiego stołu, którego ty nazywasz swoją duszą, swoim JA.
04-06-2017, 11:18
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB