Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Demoniczne Mikstury - Kreacja rytualnych cieczy.
Autor Wiadomość
Void Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 446
Reputacja: 26
Podziękowania: 345
Podziękowano 233 razy w 129 postach
Demoniczne Mikstury - Kreacja rytualnych cieczy.
Co to jest eliksir, wywar, olejek i jak się ich używa

Eliksir to ciecz do picia, przeznaczona dla nas samych. Ma określone zastosowanie, zależne od składników i energii jaką w nie "wlejemy".
Eliksir to na ogół substancja lecznicza, wzmacniająca, a także transformująca nas samych, za pomocą określonych środków.

Wywar to ciecz, która działa na otoczenie. Może mieć dowolny charakter ( działanie szkodzące, leczące, wspomagające itd.). Wywar nie ma takiego samego zastosowania jak eliksir.
Prostą techniką użycia wywaru, jest - oczywiście działając na modelu energetycznym - polanie manifestacji celu, czyli - osoby lub miejsca - daną cieczą, co przekazuje temuż obiektowi energię cieczy, a co za tym idzie - naszą wolę.

Olejek. Poza zastosowaniem eterycznym, które jest szczególnie określone, tu użyję drugiego zastosowania, które podlega składnikom i energii, mowa tu o np. namaszczaniu obiektów. Olejek ma również to do siebie, że wchłania się w skórę, co tworzy kolejną gamę zastosowań.

Tak dzielę moje ciecze rytualne, jednak jest to dosyć elastyczny podział i pozwala na zrozumienie ogółu praktyk z nimi.

Podsumowując, ciecze rytualne mają swoje zastosowanie, mogą przyciągać określone energie, jeżeli nasączymy je odpowiednim fluidem - mogą oczyszczać, jak dla przykładu solanka. Mogą także przekazywać zawartą w nich energię obiektom.

~ ~ ~ ~ ~

Co do kreacji demonicznych cieczy (czyli takich, które ukierunkowane są na konkretny byt) działa to na następujących zasadach (stworzyłem odpowiednią skalę do ułatwienia sobie kreacji):

I. Określenie woli:
Dostałem pomysł, ale po co mi to dokładnie?
Ciecz jest mi potrzebna aby poświęcić obiekt energią demona.

II. Z kim to wykonam, jaki byt mi pomoże:
Będzie to demon, którego cenię, a jego umiejętności i cechy pasują do celu poświęcenia. Wybieram np. Morax, ponieważ chcę utworzyć obiekt, który pomoże mi intuicyjnie dobierać zioła i kamienie do moich rytuałów i akcji.

III. Jakich składników użyję:
Użyję do tego wody dla niej pświęconej, a z racji tego, że nie ma ona (Morax) jasno przypisanego zioła - wykorzystam do tego ekstrakt z kory i liści dębu, na znak jej (Morax) mądrości. Jednak, by było to zaakceptowane, muszę ją (Morax) o to zapytać.
Dodam do tego także suszony kawałek jabłka, ponieważ owoc ten jest symbolem mądrości.

IV. Jaki styl zaklinania obiorę:
Wybiorę zaklinanie za pomocą jej pieczęci i odpowiedniego rytuału.

V. Jaką porę wybiorę na ten rytuał.
Dla Morax przypisany jest dzień i tę właśnie porę mam zamiar wybrać. Jeżeli chcę by energia maksymalnie mi sprzyjała, wybiorę do akcji 2-7 lipca lub 13-22 października - jej dni w roku.

VI. Jak będzie wyglądał rytuał::
Za dnia, w lesie, na kamieniu, przygotuję wszystkie narzędzia i składniki (uprzednio zebrane). Oczyszczę miejsce i poświecę je woli Szatana i Lucyfera, a także ewokuję "wzrok" Morax - by była przy mnie i wspierała, a także podawała sugestie.
Po oczyszczeniu przestrzeni i ewokacji sił, przejdę do kreacji. Zmieszam wodę poświęconą trzem bytom z ekstraktem z wyżej wymienionych ziół. Oświadczę Morax moją sytuację, oraz poproszę by poświęciła daną ciecz swoją energią.

Z dębu z którego wcześniej wziąłem składniki, wykonam także obiekt, z którego zrobię amulet. Będzie to kawałek gałęzi, pociętej na równe, przewiercone części (mają tworzyć "korale" z trzech kawałków). Całość zamoczę w misie rytualnej, do której wcześniej wlałem kadź. W międzyczasie będę intonował do Morax, a całość będzie na ogniu, oraz w pobliżu jej pieczęci.

Po rytuale, oczyszczeniu, podziękuję siłom które zebrałem, oraz złożę ofiarę Morax. Demony lubią krew, więc rytualnym nożem, przetnę się wzdłuż lewej dłoni, do misy rytualnej. Jeszcze raz podziękuję i ją pożegnam.
Dobrze jest przed zakończeniem rytuały medytować - przynajmniej w praktykach mojego systemu.

~ ~ ~ ~ ~

Oto przykładowe użycie cieczy, poprzez dobór składników, bytu któremu poświęcę owy specyfik, i co najważniejsze po określeniu woli - zyskam przepis na całkiem sensowną operację.

Mimo, że wszystko można zrobić w inny, i prostszy sposób, to odnosi się do akcji z cieczami. Wyprodukowane olejki, eliksiry i wywary - można później użyć, a do tego są to obiekty fizyczne, które zbierają energię z bytów, z jakimi współpracujemy by je stworzyć - więc energia cały czas rośnie.

Można też podać inne przykłady, jak Woda Azraela:
Do wody dosypać ziemi cmentarnej i sproszkowanych kości jakiegoś zwierzęcia (mogą to być jakiekolwiek kości, najlepiej stare, bowiem to energia śmierci), wszystko odpowiednio poświęcone, by zyskać zawsze na miejscu wywar z energią śmierci, której można użyć, a dodając do tego naszą nienawiść i regularny wysył do celu energii, ciekawie spożytkować.

Podałem tu dwa przykłady. Głównym celem tego wątku, jest pokazanie metody do kreacji własnych mikstur, i przykład poświęcenia ich.

~ ~ ~ ~ ~

Dobór składników do cieczy rytualnych

Jak dobrać składniki? Można to zrobić, patrząc na z góry określony wzór do danego specyfiku, ale by to lepiej zrozumieć, stworzyłem pewien podział.

Składniki rytualne dzielę na trzy kategorie:
1. Te o zastosowaniu Energetycznym.
2. Te o zastosowaniu Symbolicznym.
3. Te o zastosowaniu Chemicznym i Biologicznym.

Ad.1) Pierwsza grupa mówi o np. energetyzowaniu ziół swoją wolą, by te nam lepiej służyły.
Ad.2) Druga grupa, mówi o symbolach, czyli coś co w znaczeniu kulturowym i historycznym spełnia daną funkcję.
Ad.3) Trzecia grupa mówi o składnikach leczniczych i szkodliwych/trujących, odnoszę to głównie do roślin.

Sposób jaki obierzemy do kreowania danej cieczy, taki też obieramy do wyboru do niej składników.

Możemy podać lawendę, białą szałwię, sól jako elementy oczyszczające, gdzie dwa pierwsze działają energetycznie, a trzeci zarówno energetycznie jak i symbolicznie - sól w wielu kulturach ma znaczenie oczyszczające.
Możemy użyć piór orła, na znak odwagi - gdzie jest to symboliczne.
Możemy użyć mniszka lekarskiego, do syropu, który ma nas leczyć.

Wszystko jest możliwe, jeżeli mamy to uporządkowane.
Ot, cały post. Mam nadzieję, że jest on pomocny.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2015, 21:23 {2} przez Plague Doctor.)
25-08-2015, 23:52
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Zołi.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB