Bibliografia Magiczna
Autor Wiadomość
Spirito K. Offline
Użytkownik

Liczba postów: 15
Reputacja: 0
Podziękowania: 1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Bibliografia Magiczna
Witam,
Postanowiłam zapytać Was o książki z jakich korzystacie w rozwijaniu swojej wiedzy i umiejętności. Jestem bardzo ciekawa różnorodności, gdyż wielu z Was na pewno różni się poglądami, tym co Was interesuje i dziedzin magii, które reprezentuje. Może zachęci nas też to do poszerzania wiedzy z zakresu, który wcześniej nas nie interesował itd. Zatem podawajcie tytuły i autorów, które Was inspirowały i zachęcały do działania. Ja zacznę:

Moje ulubione i najbardziej jak dotąd przydatne mi książki są następujące:

José Luis Barceló - Czarna magia w XX wieku.
Czarna Magia - Jej tajemnice oraz zasady praktycznego zastosowania
Arthur Edward Waite - The Book of Black Magic and Pacts
Rose Vanden Eynden - Zostań medium - Praktyczny przewodnik.
oraz
Brian Haughton - Przewodnik po zjawiskach paranormalnych -> chociaż to nie jest książka typowo magiczna to polecam jeśli człowiek chce odkryć w sobie parapsychiczne zdolności i poznać ciekawe przypadki.
09-02-2015, 13:38
Chemognoza Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 57
Reputacja: 6
Podziękowania: 41
Podziękowano 59 razy w 25 postach
RE: Bibliografia Magiczna
Teraz czytam sobie:
Brandon - Wtajemniczenie do Hermetyzmu.
Jestem z niej zadowolony, mogę polecić.
Magija Współczesna jakoś mnie nie przekonała.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015, 23:24 {2} przez Chemognoza.)
09-02-2015, 19:11
jaro Offline
Wiecznie Początkujący

Liczba postów: 44
Reputacja: 2
Podziękowania: 8
Podziękowano 13 razy w 8 postach
Wykradając ogień z nieba - Stephen Mace

Une mi poleciła i w rączki za tą pozycję będę ją całować (o ile jej luby wcześniej mnie nie ustrzeli). Znalazłem co prawda wersję drukowaną, ale wiem również, że istnieje pdf na chomiku.

A ogólnie to pomysł na ryty staram się brać z natury albo obrządków słowiańskich i mitów.
09-02-2015, 21:12
 Podziękowali: Unebris
Siri Offline
użytkownik

Liczba postów: 163
Reputacja: 6
Podziękowania: 30
Podziękowano 55 razy w 37 postach
Literatura przybliżająca szamanizm:
- Eugeniusz Fajdysz "Kosmos mityczny",
- "Droga szamana" Michaela Harnera,
- "Szamanizm" Andrzeja Szyjewskiego,
"Szaman naszych czasów" M. Ashe,
i klasyka opowiadająca o szamanizmie, czyli "Podróże do piekieł" Jerzego Wasilewskiego.
09-02-2015, 22:21
Absinth Offline
Diabła Bard

Liczba postów: 366
Reputacja: 29
Podziękowania: 35
Podziękowano 197 razy w 77 postach
Cóż, to ,,zostań medium'' to jedynie na makulaturę się nadaje jeżeli to jest ta książka o której myślę... (taka jakaś fioletowa). Miałem okazję do niej zajrzeć...

Natomiast polecam książki nieco bardziej rozgarniętych osób:

Franz Bardon ,,Wtajemnicznie do Hermetyzmu'' ,,Klucz do prawdziwej Kabały''

Israel Regardie- ,, 12 Stopni do oświecenia'' oraz ,,Sztuka tworzenia talizmanów''

Dion Fortune ,,Mistyczna kabała''

Lon Milo DuQuette ,,Magija Niska'' ,,Magija Enochiańska'' ,,seks magia religia''

Freedom Max Long ,,wiedza tajemna w praktyce''

Donald Miachael Kraig ,,Magija współczesna''

Saint Germain ,,Złota Księga''

James Gorge Frezer ,,Złota Gałąź''

Allan Kardec ..Księga Duchów''

Deborah Lipp ,, Elementy rytuału''

Eliphas Levi ,,Magija Wysoka''

Henry Krotoschin ,, Huna-podręcznik praktyczny''

Franz Bardon ,,Wtajemniczenie do Hermetyzmu''

Lon Milo Duquette ,,Magija Niska"

Transserfing rzeczywistości.

Kreowanie lepszej rzeczywistości (na chomikuj podzielone na lekcje)
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
09-02-2015, 22:29
Spirito K. Offline
Użytkownik

Liczba postów: 15
Podziękowania: 1
(09-02-2015, 22:29)Absinth napisał(a): Cóż, to ,,zostań medium'' to jedynie na makulaturę się nadaje jeżeli to jest ta książka o której myślę... (taka jakaś fioletowa). Miałem okazję do niej zajrzeć...

Zdaje się, że to ta Oczko. Mnie osobiście zdziwiło w niej to, że autorka obnosi się z teorią, że KAŻDY może zostać medium od tak. Z drugiej strony cenie ją za jedną rzecz, a mianowicie to, że uczy medytacji w sposób łopatologiczny, czyli idealny dla mnie Oczko. Skupienie się i pozbycie myśli to jest coś co przychodzi mi z trudem.

Ostatnio zajęłam się też radiestezją i teraz wertuje książki z tego zakresu.
09-08-2015, 07:40
GreatFishMonster Offline
Neofita

Liczba postów: 2
Podziękowania: 0
A polecili byście coś dla początkującego maga księżycowego/planetarnego?
Bo sam znalazłem na tym forum tylko Księżycowe zaklęcia Diane Ahlquist.
Z góry dzięki Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-23-2016, 15:20 {2} przez GreatFishMonster.)
05-23-2016, 15:19
Ashes_Hexe Offline
Moderator

Liczba postów: 53
Reputacja: 2
Podziękowania: 8
Podziękowano 38 razy w 15 postach
Księżycowe zaklęcia Diane Ahquist próbowała mi wcisnąć Olimpia i nawet za darmo nie chciałam.
Książka jest moim zdaniem dobra na książkę fantasy dla dzieci.

Magia Planetarna nie jest popularna w Polsce, czasem gdzieś się natkniesz na rytuały związane z tym systemem, ale to... szkoda gadać.

Na forum jest kilka tekstów odnośnie Magii Planetarnej, technik i rytuałów, których nigdzie nie znajdziesz, a są naprawdę warte praktyki. Faktem jest to, że takich tekstów jest pół garstki (i tak więcej niż gdzie indziej). Żeby zacząć karierę w Magii Planetarnej musisz przede wszystkim zacząć od astrologii, bo to na niej ona się opiera, znać wszystkie planety i ich właściwości, ich duchy, znaki zodiaku, konstelacje, gwiazdozbiory itp. itd. Samo przygotowanie do tego systemu, to kupa nauki - ale tutaj nie praktyki, tylko wiedzy, jeśli chodzi o samą praktykę to tylko medytacja i energetyka. Bez wiedzy odnośnie ''nieba'' i energii nie masz nawet co zaczynać, bo to podstawa. Nie myśl co będzie później, tylko skup się na tych podstawach, one Ci naprawdę długo zajmą.
05-25-2016, 11:09
GreatFishMonster Offline
Neofita

Liczba postów: 2
Podziękowania: 0
Szczerze mówiąc kupiłem i przeczytałem "księżycowe zaklęcia" i tu się zgodzę choć też nie do końca.
Owszem jest to dobra "książka fantasy" ale zawiera jednak najpodstawowsze podstawy które znaleźć można w każdej książce o magii. Osobiście uważam że ktoś kto wogóle nie zna się na magii księżycowej może zacząć od niej, bo ona jest dobra jak się zaczyna od zera (tak jak ja). Ciekawa jest za to "Magia księżycowa" D.J. Conway'a, którą zacząłem teraz czytać. Jest w niej średnio po dwa rytuały na każdą pełnię, ale jest też dużo ważnej teorii dotyczącej wierzeń. Dzięki za radę dotyczącą zaczęcia od astrologii, postaram się do niej zastosować.
05-26-2016, 13:46
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Liczba postów: 461
Reputacja: 29
Podziękowania: 465
Podziękowano 352 razy w 149 postach
Ja obecnie w trakcie czytania "Paracelsus lekarz alchemik - sztuka ognia". Recenzja już wkrótce, ale książkę czytam z wielką ochotą i uwielbieniem. Na razie polecam dla tych, którzy chcieli by się zagłębić w filozofii hermetycznej.
[Obrazek: apolud5d75d.png]
05-29-2016, 10:55

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB