Ocena wątku:
  • 3 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak osiągnąć lekki trans - Stan Alfa
Autor Wiadomość
Seraf Offline
Flaki z olejem

Liczba postów: 103
Reputacja: 6
Podziękowania: 1
Podziękowano 27 razy w 14 postach
RE: Jak osiągnąć lekki trans - Stan Alfa
Evander, to może jeszcze powiesz mi dlaczego nieraz jak próbuję wyjść w astral, to zaczynam czuć takie ciśnienie w głowie że aż dostaję migreny? Uniemożliwia mi to kompletnie osiągnięcie Oobe.
09-14-2015, 19:15
Znajdź Posty Reply
Unebris Offline
Zbanowani

Liczba postów: 0
Podziękowania: 221
Podziękowano 942 razy w 379 postach
...
09-14-2015, 19:35
Znajdź Posty Reply
Seraf Offline
Flaki z olejem

Liczba postów: 103
Podziękowania: 1
Podziękowano 27 razy w 14 postach
Hmm nie próbuje w żaden sposób kumulować energii, w każdym razie, nie w świadomy sposób.
09-14-2015, 20:28
Znajdź Posty Reply
Zołi. Offline
Stały Bywalec

Liczba postów: 364
Podziękowania: 145
Podziękowano 67 razy w 59 postach
A co, jeśli "schodząc po drabinie" dochodzę do takiego momentu, że już dalej zejść nie mogę? Tak jakby to był już koniec, albo jakbym nie mogła się przebić. Uczucie trochę jakbym była na dnie pustej studni i tupała nóżką w ziemię...
09-14-2015, 20:39
Znajdź Posty Reply
XapHap Offline
Użytkownik

Liczba postów: 39
Reputacja: -2
Podziękowania: 7
Podziękowano 6 razy w 4 postach
U mnie przy wejściach w astral też nieraz występuje dziwne zjawisko, kręcę się i kręcę nie mogąc skupić uwagi na niczym dookoła. rzadkie przypadki występujące puźnym popołudniem....może to zmęczenie??? ^^
09-14-2015, 20:40
Znajdź Posty Reply
Novice Offline
Użytkownik

Liczba postów: 38
Reputacja: 2
Podziękowania: 18
Podziękowano 6 razy w 5 postach
Od dłuższego czasu (A właściwie od dawna) mam duży problem który uniemożliwia mi wejście w trans. Kiedy się rozluźniam, napinam kilka razy mocno wszystkie mięśnie i rozluźniam, po czym pozwalam im już dalej leżeć nieruchomo i staram się pogłębić to uczucie. Wszystko jest ok, niestety po kilku chwilach odczuwam dyskomfort w okolicy nóg, głównie w łydkach, nieprzyjemne rwanie. Zmusza mnie to do obrócenia się na bok i zaczęcia kolejnej, nieudolnej próby, przez co dalszy postęp jest niemożliwy

Jak mógłbym temu zaradzić?
09-19-2015, 13:55
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 764
Reputacja: 63
Podziękowania: 134
Podziękowano 590 razy w 131 postach
Amorte,

Proponuję wziąć ciepłą kąpiel/prysznic przed próbą transu.
Poza tym, należy znaleźć komfortową pozycję dla siebie, bo nogi potrafią być problemem.

W końcu, warto podać sobie parę afirmacji na ten temat, coś w stylu "kiedy wchodzę w trans, przestaję odczuwać rwanie w łydkach".

Są różne powody takich odczuć, najczęściej są związane z psychiką, tym co się robi za dnia a dopiero na końcu z jakimiś stanami chorobowymi.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
09-19-2015, 14:42
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Novice
Plague Doctor Offline
"najlepsza dziunia w klubie"

Liczba postów: 164
Reputacja: 9
Podziękowania: 67
Podziękowano 125 razy w 66 postach
Novice:

- zacznij chodzić regularnie na profesjonalne masaże, albo sam sobie jakoś rozmasuj te odnóża.
- wsmaruj sobie maść borowinową, ponieważ jest dobra na reumatyzm i bóle mięśniowe.
- postaw sobie bańki (podobno na łydy też można nimi działać)
- podłóż sobie pod odnóża poduchę, coby wyżej były, bo to też działa podobno.

Nie mam pojęcia na ile przedstawione metody byłyby skuteczne. Póki co, tylko tyle przychodzi mi do głowy.
09-19-2015, 21:07
Znajdź Posty Reply
Novice Offline
Użytkownik

Liczba postów: 38
Reputacja: 2
Podziękowania: 18
Podziękowano 6 razy w 5 postach
Dziękuje za profesjonalne porady :D

Chociaż psikus tkwi w tym i jest spowodowany moim niedopatrzeniem, że zapomniałem zaznaczyć że rwanie pojawia się tylko przy intencji wejścia w trans. Tak poza tym wszystko u mnie w porządku ^^

Myślę że Evander może mieć racje i problem tkwi w psychice. Pomijając moje skołatane nerwy, możliwe że kilka razy rwanie wystąpiło naturalnie podczas transowania w przeszłości, co spowodowało swego rodzaju uraz. Obecnie, gdy mimowolnie przeniosę uwagę na dolną część nóg następuje podświadoma energetyczna reakcja łańcuchowa i efekt jest jaki jest. Myślę że ta wskazówka jak i inne wasze pozostałe rady pomogą rozwiązać problem

(09-19-2015, 14:42)Evander napisał(a): W końcu, warto podać sobie parę afirmacji na ten temat, coś w stylu "kiedy wchodzę w trans, przestaję odczuwać rwanie w łydkach".

Mam takie pytanko ściśle techniczne. Słyszałem że w afirmacjach powinno się unikać mówienia o tym czego chcemy się pozbyć/uniknąć, i że lepiej podać odwrotną, pozytywną formę (Czyli np. "Zaczynam odczuwać całkowite rozluźnienie w łydkach)

Meritum jest takie - Jest to po prostu przesąd i efekty uzależnione są od tego co lepiej leży użytkownikowi, czy faktycznie pozytywne wersje afirmacji są bardziej skuteczne?

Tak samo, ponoć podświadomość nie wyłapuje słowa "nie", co do tego jestem dosyć przekonamy, chociaż zdarzają się pewne wyjątki. Nie mówiąc już na przykład o hipnozie, gdzie ta zasada wydaję się nie obowiązywać. Chyba że po prostu tyczy się to wyłącznie we wpływaniu na samego siebie, a sugestie z zewnątrz to inna bajka
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-21-2015, 21:01 {2} przez Novice.)
09-21-2015, 20:56
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 764
Reputacja: 63
Podziękowania: 134
Podziękowano 590 razy w 131 postach
Amorte,

To jest dla większości ludzi przesąd. Oczywiście, jeżeli w niego wierzysz, to nadajesz mu moc, więc zawsze możesz zmieniać formy w zdaniach na takie, jakie bardziej ci pasują.

Ja nie mam problemu z obsługą zaprzeczeń podawanych w autosugestiach.

Podświadomość wyłapuje 'nie' jak i wszystko inne.
Nie wiem, skąd się to wzięło, ale to mi wygląda coraz bardziej na urban legend, tak jak z tymi używanymi 5% mózgu.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-22-2015, 08:34 {2} przez Evander.)
09-22-2015, 08:33
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB