Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czakry
Autor Wiadomość
~VictoriaFelixBlack
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Tęcza  Czakry
Witam. Serce

Temat pt. "Czakry - wstęp, opis i otwarcie", uprzednio napisany przez Olimpię, został skasowany na poprzednim forum. Wcześniej udało mi się część przepisać ręcznie do zeszytu, więc można go tu umieścić. A oto jego treść:

Czakry to centra energetyczne wzdłuż ciała człowieka i jest ich siedem.

Pierwsza czakra znajduje się u podstawy kręgosłupa i nazywa się Czakrą Podstawy. Jej kolorem jest czerwień, a żywioł ziemia. Ona jest odpowiedzialna za uziemienie, nie bujanie w obłokach. Czakra podstawy jest związana z ugruntowaniem z materią, dzięki niej twardo stoimy na ziemi. Jeśli ta czakra jest w złym stanie to ludzie mają lęki, boją się wszystkiego, bujają w chmurach itp.

Drugą czakrą jest czakra sakralna z kolorem pomarańczowym i żywiołem ognia - jej inne nazwy to czakra seksualna, czakra płciowa. Jest dwa palce poniżej pępka. Ta czakra odpowiedzialna jest za nasze pierworodne instynkty, za relacje między ludzkie (zwłaszcza względem płci przeciwnej). Jak funkcjonuje prawidłowo to jesteśmy otwarci, twórczy, swobodni itp.

Trzecia czakra to czakra splotu społecznego, położona na szerokość trzech palców powyżej pępka. Jej kolor to żółty i jest odpowiedzialna za nasze emocje. Jak działa prawidłowo to jesteśmy zrównoważeni emocjonalnie, a jak zaburzona to odwrotnie - jest wielki chaos emocjonalny. Splot to też centrum energii, które daje nam witalność i siłę.

Czwartą czakrą jest czakra serca. Otwierając tą czakrę otwieramy się na bezwarunkową miłość i piękno tego świata, jesteśmy zawsze przyjaźnie nastawieni i bardzo jesteśmy wrażliwi na ból i cierpienie innych, nie potrafimy nikogo zostawić w potrzebie. Umiejscowiona jest na środku klatki piersiowej. Jej kamień to między innymi kwarc różowy, kolorem jest zieleń, a zdolnością empatia.

Piątą czakrą jest czakra gardła, umiejscowiona między jamą a krtanią czyli na środku gardła :D. Jej kolorem jest niebieski i poprzez tą czakrę komunikujemy się z innymi, wyrażamy siebie, mówimy prawdę, jesteśmy otwarci i szczerzy. Tutaj też kryje się zdolność jasnosłyszenia.

Szóstą czakrą jest czakra trzeciego oka, umiejscowiona nad nasadą nosa. Ta czakra niesie ze sobą mądrość i zdolności paranormalne. Jego kolorem jest fiolet.

Siódmą i ostatnią czakrą jest czakra korony. Jej kolor to purpura, a żywioł oczywiście eter czyli duch. To czakra najwyżeszej doskonałości człowieka łącząca ze światem duchowym i Bogiem. Rozwijać ją mozna nosząc np. ametyst (który też rozwija czakrę trzeciego oka).
16-09-2012, 22:14
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB