Problem z oczami ? to nie problem :)
Autor Wiadomość
Plague Doctor Offline
"najlepsza dziunia w klubie"

Liczba postów: 164
Reputacja: 9
Podziękowania: 66
Podziękowano 125 razy w 66 postach
RE: Problem z oczami ? to nie problem :)
Seraf, dlatego prosiłam o poprawienie mnie, gdybym się myliła.

Powątpiewając w swój zdrowy rozsądek i stan wiedzy, sprawdziłam znaczenie słowa "impregnacja" w słowniku. Drugie znaczenie tego słowa, to "Przenikanie jakiejś substancji do porów i kanalików innej substancji". Jednakże, mowa jest tu właśnie o substancjach. A energii, chyba nie mogę nazwać substancją, w czysto technicznym słowa tego znaczeniu.

Pozycji którą podałeś, nigdy nie czytałam, jako, że zagadnienia związane z hermetyzmem, są mi raczej obce (bo niechętnie sięgam po cokolwiek związanego z tą właśnie tematyką). Jednak rzeczywiście, po sprawdzeniu - okazuje się, że ów autor użył takiego, a nie innego sformułowania.
Pytanie tylko, co miał na myśli, pisząc o impregnacji pokoju energią. Raczej nie sądzę, żeby chodziło mu o ochronę przestrzeni tegoż pokoju przed zepsuciem xD Obstawiam więc, że miał na myśli zwykłe nasycanie. To jednak, nadal się kłóci z moją dosłowną interpretacją "impregnacji", jako procesu przenikania jednej substancji do drugiej/przez drugą. Oczywiście, mogło facetowi chodzić o pewną analogię.
24-09-2015, 16:25
Znajdź Posty Reply
Chemognoza Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 57
Reputacja: 6
Podziękowania: 37
Podziękowano 59 razy w 25 postach
RE: Problem z oczami ? to nie problem :)
Przydałby się jakiś... słownik pojęć magicznych... :D
Byłoby się łatwiej porozumiewać.
24-09-2015, 23:13
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: DragoBonita

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB