Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawe wydarzenia w historii
Autor Wiadomość
Okrzemek
Użytkownik

Liczba postów: 24
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 8 razy w 7 postach
Ciekawe wydarzenia w historii
Znaczy dużo jest ciekawych wydarzeń w historii, ale chodzi mi o takie dziwno-ciekawe, wiecie, dzikie takie, niewyjaśnione do końca, owiane tajemnicą, interesujące. Może magiczne? Oczko
Znacie takie?

Ja od siebie wrzucę epidemię tańca z 1518 r. Ogólnie rzecz biorąc to w Strasburgu taki przypadek był, że ludzie wzięli i tańczyli :D Znaczy, tak na serio, to...
Dawno, dawno temu, w odległej Alzacji, w lipcu 1518 roku zaobserwowano niezwykłe zjawisko. Na ulicę wyszła kobieta i zaczęła tańczyć. Ludzie znali ją, to była pani Troffea. Spoglądali na nią zdziwieni, nie było to w końcu normalne zachowanie. Niektórzy się gorszyli, inni byli zirytowani, inni rozbawieni, przysporzyłoby to tematów na plotki na wiele tygodni. Jednak pani Troffea tańczyła nadal, jakby wbrew sobie. Po kilku godzinach jej taniec zaczął wzbudzać niedowierzanie, po całym dniu lekki niepokój, po kilku dniach strach. Zaczęli dołączać do niej inni ludzie. Pogłoski rozniosły się po całym mieście, przychodzono, by na własne oczy przekonać się o ich prawdziwości. Po tygodniu tańczyło z panią Troffeą ponad 30 ludzi, po miesiącu setka. Mieszkańców ogarnął strach. Ci, którzy tańczyli, byli zmęczeni i przestraszeni, nie wiedzieli, co się z nimi dzieje. Podejmowano próby leczenia, jednak głównie starano się ignorować to dziwne zachowanie, nawet wynajęto muzyków, licząc, że plaga umrze śmiercią naturalną. Że wszystko ustanie. Tak też było po pewnym czasie, jednak wielu nieszczęsnych tancerzy umarło z wycieńczenia. A może po prostu ówcześni ludzie, głęboko wierzący i bardziej oswojeni z mistycyzmem, wiedzieli, że jest w tym coś nienaturalnego i bali się ingerować?
No dobra, trochę przekombinowałam, bo się za bardzo wczułam :D
Znacie inne takie ciekawe przypadki? Co o tym sądzicie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2015, 21:10 {2} przez Okrzemek.)
10-03-2015, 20:30
Czarnulka
Starszy użytkownik

Liczba postów: 63
Reputacja: 3
Podziękowania: 89
Podziękowano 35 razy w 22 postach
RE: Ciekawe wydarzenia w historii
Nie słyszałam o tym, serio. Poczytałam trochę w Internetach i chyba nie zostało to wyjaśnione do dziś? :D
10-04-2015, 19:34
Bvizard
Descendant of dragons

Liczba postów: 182
Reputacja: 7
Podziękowania: 328
Podziękowano 51 razy w 38 postach
RE: Ciekawe wydarzenia w historii
Ja znam coś co nazwano " Croatoan ".

Angielska kolonia z nieznanych nikomu przyczyn zniknęła, chodzi o osadników, gdy przypłynęło zaopatrzenie, nie znaleziono nikogo, a jedynie wyryty napis na drzewie " Croatoan ".
Podejrzewa się tubylczy szczep Indian. ale co się naprawdę stało!?! Tego nikt nie wie.

Bvizard.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2015, 21:15 {2} przez Szczęściarz.)
10-04-2015, 20:22
 Podziękowali: Nestor , Szczęściarz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB