Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OOBE - Technika Głębokiego Transu
Autor Wiadomość
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 733
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 64
Podziękowania: 7
Podziękowano 36 razy w 62 postach
Podziękowano 36 razy w 62 postach
Post: #1
OOBE - Technika Głębokiego Transu
Amorte,

Artykuł znaleziony w sieci.

================================================
Temat jest wbrew pozorom - trudny. Z doświadczenia wiem, że zainteresowani OOBE ignorują rolę jaką pełni trans w osiągnięciu tego stanu. Trans, w którym zachodzi OOBE jest o wiele głębszy niż ten, z którym kojarzy się medytacja lub samokontrola umysłu. Właściwie można stwierdzić, że to trans jest jedynym warunkiem osiągnięcia OOBE. To on wywołuje wibracje, hipnagogiczne dźwięki, uczucie ruchu. Trans o którym tu mowa to stan bliski przedsennej utraty świadomości. Fale mózgowe zawierają się w niskich przedziałach Thety, ciało ogarnia paraliż, w umyśle dominują „żywe” obrazy i dźwięki - mowa tu o hipnagogii ustabilizowanej czyli głębokiej. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji świadomie znaleźć się w takim stanie (większość ludzi zasypia już w tym momencie - jak co noc), musisz wiedzieć jak on wygląda.

Uczucia związane z głębokim transem:
1) Uczucie zimna
2) Lekki lub (lepiej) całkowity paraliż ciała fizycznego
3) Uczucia kinestetyczne (unoszenie się, falowanie)
4) Żywe obrazy myślowe i dźwięki „jakby wewnątrz głowy”
5) Wszystko jest jakby „spowolnione” - dziwne uczucie

Są to uczucia, które człowiek przeżywa każdej nocy podczas zasypiania (opuszczenia ciała fizycznego nieświadomie). Osiągnięcie tak głębokiego transu jest niezbędne do zajścia świadomego OOBE, gdyż takie są jego naturalne warunki, czyli conocne poza cielesne wędrówki. Osiągnięcie takiego stanu zachowując świadomość jest niezwykle trudne dla początkujących i właśnie ten problem jest powodem niepowodzeń stosowania różnych technik opartych na wizualizacji, która ma wywrzeć nacisk na ciało astralne. Nacisk na ciało astralne ma sens tylko wtedy, gdy nie masz kontroli nad ciałem fizycznym (paraliż), nie wcześniej. Praktyka osiągnięcia takiego stanu tylko z uwagi na chęć doświadczenia OOBE jest stratą czasu i cierpliwości (polecam technikę „4 h + 1 h”). Jeśli nie udało Ci się osiągnąć OOBE techniką „4h+1h” i chcesz nauczyć się transu z uwagi na alternatywne metody - ćwicz osiąganie transu. Jeżeli głęboki trans chcesz wykorzystać dla głębokiej medytacji, energetyzacji czakr, osiągnięcie wysokoświadomego snu WILD - jak najbardziej ćwicz osiąganie transu.

Osiągnięcie głębokiego transu w dzień jest nie lada wyzwaniem. Polecam robić to wieczorem lub wcześnie rano. Najłatwiej osiągnąć stan głębokiego transu w nocy, ale to już się sprowadza do metody „4h + 1h”. Technik transu jest bardzo dużo. Wszystkie jednak polegają na uśpieniu ciała (paraliż - w przypadku głębokiego transu) z jednoczesnym zachowaniem świadomości. Wszystkie metody są tak samo skuteczne. Czy przyniosą pozytywny rezultat w Twoim przypadku - to zależy od Twoich zdolności (umiejętności) relaksacji i skupiania myśli.

Technika osiągania głębokiego transu (moje połączenie wielu znanych technik relaksacyjno - transowych)

Połóż się w wygodnej pozycji i zamknij oczy. Weź kilka głębokich oddechów starając się za każdym razem zwalniać trochę tempo. Kiedy oddech stanie się nieregularny, wolny i płytki zacznij przyglądać się w myślach swojemu ciału. Zacznij od stóp. Spróbuj odczuć napięcie w mięśniach. Jeśli wydaje Ci się, że mięśnie są rozluźnione, to najprawdopodobniej się mylisz. Spróbuj maksymalnie rozluźnić swoje stopy. Najpierw jedną, potem drugą. Przejdź wyżej do kolan. Wyczuj napięcie i rozluźnij kolana. Poczuj jak napięcie się uwalnia. Pójdź w górę ciała i rozluźnij poszczególne jego części, tak jak poprzednio. Szczególnie zwróć uwagę na mięśnie karku, które są najtrudniej poddającą się rozluźnieniu grupą mięśni. Czasami wręcz niemożliwe jest ich całkowite rozluźnienie, co ma odbicie w niewłaściwie dobranym podparciu pod głowę. Nie pozostaw napiętych mięśni twarzy, czoła i powiek. Stan relaksu w tym momencie jest osiągnięty. Teraz Twój organizm odpoczywa i regeneruje siły. Jednak my pójdziemy o kilka kroków do przodu. Aby osiągnąć stan lekkiego transu (stan alfa) posłużymy się metodą liczenia. Utrzymując ciało wolne od napięć (sprawdzaj co jakiś czas w myślach napięcie w mięśniach i gdy pojawi się - likwiduj je) wyobraź sobie ekran na którym za chwilę pojawiać się będą liczby. Ustaw gałki oczne delikatnie skierowane w górę. Takie ustawienie sprzyja rozluźnieniu. Zaczynamy odliczanie. Jeśli nie masz praktyki w osiąganiu stanu alfa zacznij odliczać od 100 do 1. Po każdej liczbie kilkusekundowa pauza. Wizualizuj w myślach na „ekranie” każdą liczbę o której myślisz. Z czasem będziesz liczyć od 70 do 1, od 50 do 1, aż do momentu, kiedy wystarczą trzy liczby, aby wejść w ten stan. Stan alfa rozpoznasz po łagodnym uczuciu falowania, łagodnym paraliżu dłoni i stóp. Podstawą liczenia nie jest jak najszybsze dojście do 1. Chodzi o skupieniu myśli na czymś jednym. Liczenie wstecz ma za zadanie bardziej wymusić twoje skupienie. Odrzucaj wszystkie poboczne myśli. To nie łatwe zadanie. Kiedy osiągniesz stan alfa czas przejść do głębokiego transu. Zwizualizuj sobie schody w dół. Stoisz na górze i spoglądasz w dół. Musisz mocno się skupić na tej wizualizacji - ma ona na celu pogłębienie transu. Schodzisz jeden stopień i mówisz sobie w myślach „głębiej, jestem coraz głębiej”. Kolejny stopień w dół i powtarzasz to samo. Poczuj jak wszystko dookoła zwalnia, zamazuje się. Zejdź na sam dół, stając po kolei od 1 do 10 stopni schodów powtarzając tą samą afirmację. Kiedy dojdziesz na sam dół, powinieneś być w paraliżu, w głębokim transie. Teraz możesz stosować dowolną technikę OOBE.


Artykuł napisany przez Vladisa
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
12-10-2012, 17:48
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB