Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakon
Autor Wiadomość
Saruman Offline
D.R.U.P.

Liczba postów: 94
Reputacja: 4
Podziękowania: 22
Podziękowano 27 razy w 13 postach
Zakon
Witam.

Chciałbym przedstawić pomysł stworzenia Zakonu/Gildii/Bractwa, jak zwał tak zwał, skupiających magów. To tyle. Nie szukam fanatycznych kretynów próbujących nawrócić cały świat na swoje poglądy wywołane schizofrenią albo wciskaniem jakiś śmiesznych teorii przez wielkich magów z gimbazjum. Szukam magów, którzy się rozwijają ewentualnie chcą się rozwijać. Patrząc na fora magiczne i na naszą społeczność to chce mi się płakać i jednocześnie śmiać. Tym bardziej jak widzę te wszystkie kłótnie i inne bzdury.

Ideologia Zakonu nie istnieje. Nie zamierzam dyrygować grupą fanatyków wciskającym innym swoje kity z satelity i inne bolszewickie brednie. Chce ludzi, którzy chcą zyskać kompanów zajmujących się magią, którzy nie wsadzą im noża w plecy, gdy Ci się odwrócą.

Regulamin Zakonu, nie istnieje. Wszelkie zasady będę wymyślać, obmyślać i obgadywać wraz z członkami nowej organizacji. Wszyscy mają być zadowoleni.

Nazwa Zakonu nie istnieje. Jeszcze. W sumie to nic nie istnieje, dopóki nie znajdę jakiś konkretnych ludzi, bo tylko z nimi to się uda.

Główny pomysł to rozwój raczej chciałbym by, tworzyło się dwuosobowe czy też czteroosobowe grupki, które wspólnie realizowałyby tok nauczania zgodnie ze swoimi preferencjami. Chodzi o wytwarzanie więzi między magami i motywację do rozwoju. Oczywiście nie zamierzam stawać na drodze samotnego rozwoju jeśli tylko to przynosi efekty.

Prosiłbym by członkowie przyszłej organizacji posiadali facebooka, bo nie załatwiam się dolarami, by do każdego dzwonić i pisać SMS-y.

Podsumowując szukam konkretnych osób bez różnicy czy chrześcijan, satanistów, pogan czy wyznawców potwora spaghetti. Chce stworzyć organizację profesjonalistów, którzy wiedzą co robią i do tego ze skutkami pozytywnymi.

Osoby, które mało znają się na magii proszę się nie zniechęcać tylko się zgłaszać jeśli się czuję potrzebę. Mile widziane również osoby zaawansowane, bo sam wszystkiego nie pociągnę. Spotkania Zakonu jeśli takowy się stworzy będą organizowane dla zainteresowanych co jakiś czas zapewne co dwa trzy miechy w Łodzi, bo to centrum kraju prawie więc to raczej sprawiedliwe. Powtarzam szukam ludzi, którzy mają olej w głowie i chcą się rozwijać. Nie będzie żadnych składek, wpłat itp. chyba że dobrowolne, zaakceptowane przez członków i w celu zakupu narzędzi i ingrediencji magicznych dla członków organizacji.

Członkowie będą mieli przedstawiane systemy rozwoju, do wyboru ewentualnie podadzą swój. Jak mówiłem, mogą się nawet modlić do talerza makaronu albo mistrza jedi. W nosie mam to. Ma dawać efekty. Chce stworzenia organizacji będącej bezpieczną i przyjazną przystanią dla magów, oferującą rozwój.

Możecie pisać w poście lub na pw. Udzielę wszelkich potrzebnych info.
Równość, Prawość, Doskonałość.

"Urazy do was nie żywię. Ale na pal was ponabijam"- Jeremi Wiśniowiecki
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-14-2015, 21:02 {2} przez Szczęściarz.)
10-14-2015, 14:58
 Podziękowali: Void , Plague Doctor , dragonis
Bvizard Niedostępny
Descendant of dragons

Liczba postów: 182
Reputacja: 7
Podziękowania: 328
Podziękowano 51 razy w 38 postach
RE: Zakon

Szkoda że nie ma szkół magii nie pisze o Hoghwardzie, choć to zamczysko mnie ciekawi, ale samo zamczysko, ale taka szkoła magi, byłoby czymś super, w PL prawo magi nie dotyka, jak na razie, więc może by się udało. :D

Wiesz nie musisz srać dolarami, jenami, funtami... wystarczy komunikator, mail... darmowe formy kontaktu.
Przyznam szczerzę, że pomysł mi się podoba, ale bardziej go dopracuj.
Ja bym jeszcze dodał dosłownie, siedzibę, bez przymusu wprowadzenia się i tak dalej, ale... :D
Co do spotkań, tylko nie rób tego przymusowego.

Nie jest to forma mojego zgłoszenia się do gildi, a przynajmniej na razie nie.

Bvizard.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-21-2015, 09:58 {2} przez Neaxx.)
10-14-2015, 15:09
Saruman Offline
D.R.U.P.

Przecież napisałem, że najpierw chce zobaczyć kto się wgl. zgłosi. Dopracować chce to już ze zgłoszonymi tak by wszyscy członkowie byli zadowoleni. Spotkania oczywiście nie będą przymusowe, a co do komunikacji to z tego co pamiętam facebook jest właśnie takim bezpłatnym komunikatorem. Stwarzam, jedynie możliwość stworzenia organizacji do której wszyscy mogą wnieść coś swojego i przyczynić się do stworzenia czegoś pożytecznego, dopracowanego i działającego.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-21-2015, 09:59 {2} przez Neaxx.)
10-14-2015, 15:21
Bvizard Niedostępny
Descendant of dragons

Nie obraź się, ale rządzenie wymaga nie rzadko samodzielnych decyzji podejmowanych dość szybko, a często i natychmiast, a ty jako założyciel będziesz poddawany takiej próbie raczej dość często. Oczko

GG Obecnie posiadam, nie wiem czy jeszcze " Tlen " w ogóle funkcjonuje, Skype, choć dwóch ostatnich osobiście nie lubię.
Facebook jest formą szpiegostwa, tylko z tym że my świadomie sami dajemy im wszystko jak na złotej tacy!

Bvizard.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-21-2015, 10:00 {2} przez Neaxx.)
10-14-2015, 15:39
Saruman Offline
D.R.U.P.

Dobra skończmy te dyskusje bo nie jest mi potrzebny spam w temacie i nie zamierzam z Tobą rozwijać dyskusji o tym że szpieguja faceebooka i jakie to będę mieć wyzwania w życiu. Co do reszty ludzi proszę pisać na pw lub jakieś konkrety bo naprawdę to nie jest temat na uświadamianie mnie gdzie jestem szpiegowany i co mnie czeka. Proszę o posty konkretnie związane z ogłoszeniem.

10-14-2015, 16:48
Kolovrat Offline
Użytkownik

Liczba postów: 32
Reputacja: 2
Podziękowania: 13
Podziękowano 48 razy w 16 postach
Jak ów zakon już powstanie zacznij internetową rekrutacje typu "Cicada 3301"
z tajemniczym obrazkiem w którym jest ukryte przesłanie, rozsyłany po portalach internetowych typu 9gag i 4chan.

Ale teraz na poważnie...
Cytat:Przyznam szczerzę że pomysł mi się podoba, ale bardziej go dopracuj.

Zgadzam się z Bvizardem mimo rakotwórczej czcionki - Bez urazy.

Jednak uważam, że zamiast wysyłać ogólne zaproszenia na forum
to pierw powinny zostać dopracowane szczegóły owego zakonu, i prywatnie razem z pewną, sam dobraną "Elitą" doświadczonych osób. Wtedy dopiero starać się o dobór godnych członków, mniej lub bardziej doświadczonych. (myślę, że to nie problem by takich tutaj znaleźć)

W innym przypadku rola zakonu powyżej opisana pokrywa się moim zdaniem z funkcją tego forum, tyle że na Facebooku (a to się chyba mija z celem).

Inaczej napotkasz chmarę małolatów chcące dzielić członkostwo w jakże i tajemniczym kręgu magów, by przy oranżadzie w proszku się chwalić kolegom. Jednak nie koniecznie musi tak być...
.___________B_I_T_E__M_E____________.
[Obrazek: tumblr_mrbr09jpRS1rp1dgdo1_400.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-21-2015, 10:05 {2} przez Neaxx.)
10-14-2015, 17:19
 Podziękowali: Void
Saruman Offline
D.R.U.P.

Ależ ja nie będę akceptować wszystkich XD. I nie tworzę go sam bo to nie tylko mój pomysł. A co do naboru to jest selekcja.

10-14-2015, 18:01
Bvizard Niedostępny
Descendant of dragons

Kolovrat napisał(a):Bvizardem mimo rakotwórczej czcionki - Bez urazy.

Spoko nie żywię urazy, mnie ciężko obrazić czy urazić, jeśli tylko podchodzisz do mnie z szacunkiem to ja zawsze staram się do innych również z szacunkiem, inna sprawa gdybyś napisał to obraźliwie, wtedy możliwe że bym był urażony.
Rakotwórczej mówisz :D, myślałem nad czymś wyróżniającym się, dlatego taką wybrałem, no może dlatego też że nawet spodobała mi się :D . A co o tej myślisz?

Kolovrat napisał(a):jednak uważam że zamiast wysyłać ogólne zaproszenia na forum
to pierw powinne zostać dopracowane szczegóły owego zakonu, i prywatnie razem z pewną, sam dobraną "Elitą" doświadczonych osób. wtedy dopiero starać się o dobór godnych członków, mniej lub bardziej doświadczonych. (myśle że to nie problem by takich tutaj znależć)

Gdyby o mnie chodziło, to bym olał taki zakon, w którym nie ma z początku zasad. Tworząc coś dopracowuje się każdy szczegół, a potem ogłasza nabór.

I tu prawda, Sarumanie jesteś w dziale wtajemniczonych, możesz przecież tam stworzyć nowy watek, w którym prosiłbyś o pomysły porady zasad i tak dalej, tworzenie zasad z każdym z ludzi nie musi ale jednak może się nie skończyć dobrze, każdy czegoś nie lubi i chciałby żeby tego co nie lubi nie było w zasadach danego zgromadzenia zakonu czy gildii. Dlatego najlepiej ustalić zasady z ludźmi którzy naprawdę mają mocną i wieloletnią praktykę w Magii i w naszym świecie, bo przecież nie ma tak jak w filmach choćby HP czy bajkach jak na przykład Winx, że żyjemy w innym świecie czy wymiarze.

Co do tamtego powiem tylko tyle, to że ty uwielbiasz fb nie znaczy, że cały świat go uwielbia. Sam znam dość nie małe grono ludzi którzy kiedyś byli zagorzałymi fanami fb, a teraz są już zagorzałymi anty fanami i nie, tam znajdziesz nie tylko osoby które uważają jak ja że fb jest formą szpiegostwa, a przez wiele aspektów, ktoś został oszukany i naciągnięty...
I uwierz mi nie mam zamiaru z tobą obgadywać czy fb, czy twoje wyzwania które cie czekają.

Saruman napisał(a):I nie tworzę go sam bo to nie tylko mój pomysł.

To zbierz tych z kim to tworzysz i dopracujcie wszystko, główny zamysł główny zarys to wszystko być musi, i sory ale zakon bez godła, jak dla mnie to wygląda na brak przyłożenia się, więc albo coś kombinujecie, albo... Tak samo jak nie masz sklepu bez jego nazwy i loga, tak i taki zagon / gildia nie może być bez godła i nazwy.

Saruman napisał(a):Nie zamierzam dyrygować grupą fanatykó wciskającym innym swoje kity z satelity i inne bolszewickie brednie.

No i już masz konkretny punkt zasad, wszystko można zrobić i ustalić, tylko trzeba usiąść na spokojnie.

Bvizard.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-21-2015, 10:09 {2} przez Neaxx.)
10-14-2015, 18:20
Saruman Offline
D.R.U.P.

Doceniam konstruktywną krytykę i Nie mówię, że nie macie racji. Wyszedłem z założenia, że mogę dopracować takie rzeczy potem bo chciałem by każdy dołożył cegiełkę już przy tworzeniu, by czuł się od początku związany. Jak mówię, dziękuję za konstruktywną krytykę.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-21-2015, 10:10 {2} przez Neaxx.)
10-14-2015, 18:32
 Podziękowali: Void
Bvizard Niedostępny
Descendant of dragons

Saruman napisał(a):Wyszedłem z założenia ze mogę dopracować takie rzeczy potem bo chciałem by każdy dołożył cegiełkę już przy tworzeniu by czuł się od początku zwiazany.

Hmmm pomysł może nie głupi, tylko podkreślcie to przy naborze, bo może to wyglądać na wypalenie się już na samym początku, lub jeszcze gorzej. Oczko

Bvizard.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-21-2015, 10:11 {2} przez Neaxx.)
10-14-2015, 18:41

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB