Sigile - Podstawy Sigilizacji
Autor Wiadomość
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 764
Reputacja: 63
Podziękowania: 134
Podziękowano 589 razy w 131 postach
RE: Sigile - Podstawy Sigilizacji
Amorte,

(11-29-2013, 20:13)DoceRubio napisał(a): Gdybym chciała by sigil tyczył się konkretnej osoby, czy mam podawać jej imię i nazwisko np. "Jan Kowalski będzie nosił mnie na rękach". Czy wystarczy samo podanie imienia?
Imię i nazwisko dla większej dokładności będzie dobre.

A przykład zdania do sigilizacji jest makabryczny. Chciałabyś być noszona na rękach np. z powodu złamanej nogi?

Jeżeli sigil jest na miłość, stosuj odmianę formułki "jestem twoim ideałem".
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
11-29-2013, 22:21
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 16
Podziękowano 291 razy w 94 postach
Absolutnie popieram Evandera. Nie ma co kombinować. Sigile z reguły mają być jak najprostsze i jak najkonkretniejsze. Szczerość również jest bardzo istotna, bo ma wpływ na wolę i wyobraźnię. Pragnienia spełniają się tylko jeśli szczerze (zdecydowanie) ich pragniemy.
11-29-2013, 23:47
Znajdź Posty Reply
~Nesse
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
(11-30-2013, 04:50)Δkhanta napisał(a): W przypadku układów z bytami uważałabym, ponieważ tam pojawia się jeszcze... pewna wypadkowa. Obowiązuje reguła dokładności, swoją intencję trzeba bardzo szczegółowo ubierać w słowa, aby nie wystąpiła żadna luka, której rozwiązanie mogłoby wypaść losowo. To jest - jeśli powiesz "mój młodszy brat", a masz ich dwóch, byt może spełnić układ niekoniecznie do tego, którego miałaś na myśli. Albo równie dobrze do ciotecznego młodszego brata. Łysy może być Łysym z sąsiedniej dzielnicy, którego w ogóle nie znasz itd., dlatego w kwestii układów osobiście staram się precyzować - "mój partner, Jan Kowalski, którego zwykłam nazywać Łysym" bla bla bla.

Może jeszcze data urodzenia i rozmiar buta? Szczerbol Serio nie wiem skąd to przekonanie, mi wystarczyło napisać "facet w kaszkiecie" i poleciało wprost do niego. A przecież facetów w kaszkietach jest wielu, nie? Chodzi o to, że danej osobie przypisujemy jakiś symbol (pseudonim, cokolwiek) i ten symbol jest zakodowany w naszej podświadomości jako ta konkretna osoba. Wcale nie trzeba kierować sigilem jak rowerem, żeby trafił do celu. To podobnie jak z podróżami, nie znasz drogi do kogoś, ale to Twoja wola pełni za GPS.
Aczkolwiek dalszą część zdania trzeba jak najbardziej uprościć i ukonkretnić. Kiedyś np. zrobiłam sigila z intencją spotkania kogoś - udało się po trzech dniach. Za miesiąc zrobiłam następnego sigila z podobna intencją, ale zadziałał dopiero 2 miesiące później i to w najbardziej chujowych okolicznościach, jakie mogły być. Śmiem powiedzieć: nic nie dzieje się dwa razy.
11-30-2013, 09:48
Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 764
Reputacja: 63
Podziękowania: 134
Podziękowano 589 razy w 131 postach
Amorte,

(11-30-2013, 09:48)Nesse napisał(a):
(11-30-2013, 04:50)Δkhanta napisał(a): W przypadku układów z bytami uważałabym, ponieważ tam pojawia się jeszcze... pewna wypadkowa. Obowiązuje reguła dokładności, swoją intencję trzeba bardzo szczegółowo ubierać w słowa, aby nie wystąpiła żadna luka, której rozwiązanie mogłoby wypaść losowo. To jest - jeśli powiesz "mój młodszy brat", a masz ich dwóch, byt może spełnić układ niekoniecznie do tego, którego miałaś na myśli. Albo równie dobrze do ciotecznego młodszego brata. Łysy może być Łysym z sąsiedniej dzielnicy, którego w ogóle nie znasz itd., dlatego w kwestii układów osobiście staram się precyzować - "mój partner, Jan Kowalski, którego zwykłam nazywać Łysym" bla bla bla.

Może jeszcze data urodzenia i rozmiar buta? Szczerbol Serio nie wiem skąd to przekonanie, mi wystarczyło napisać "facet w kaszkiecie" i poleciało wprost do niego. A przecież facetów w kaszkietach jest wielu, nie? Chodzi o to, że danej osobie przypisujemy jakiś symbol (pseudonim, cokolwiek) i ten symbol jest zakodowany w naszej podświadomości jako ta konkretna osoba. Wcale nie trzeba kierować sigilem jak rowerem, żeby trafił do celu. To podobnie jak z podróżami, nie znasz drogi do kogoś, ale to Twoja wola pełni za GPS.
Aczkolwiek dalszą część zdania trzeba jak najbardziej uprościć i ukonkretnić. Kiedyś np. zrobiłam sigila z intencją spotkania kogoś - udało się po trzech dniach. Za miesiąc zrobiłam następnego sigila z podobna intencją, ale zadziałał dopiero 2 miesiące później i to w najbardziej chujowych okolicznościach, jakie mogły być. Śmiem powiedzieć: nic nie dzieje się dwa razy.
Data urodzenia jest standardem do ozdabiania bardziej wypasionych pieczęci.

Chodzi zawsze o dokładność wizualizacji. Kiedy podczas tworzenia wpisujesz określenie danej osoby, którą znasz to nie ma aż takiego znaczenia, bo do wizualizacji przekazujesz wzorzec sygnatury energetycznej osoby na którą celujesz sigilem.

A co, jak tej osoby nie znasz?

Dodatkowo należy pamiętać, że sigile i właściwie bardzo dużo działań zbliżonych do przeczesywania płaszczyzny astralnej wypełnia się po najmniejszej linii oporu.
To znaczy, myślokształt będzie poszukiwał najmniej wymagającej energetycznie sytuacji spełniającej kryteria początkowe.

Pamiętacie Kruchego i jego rytuał na przyciągnięcie pieniędzy? Pisało mu się, żeby zaznaczył w rytuale, że pieniądze mają przyjść bez szkody dla niego (nawet użyłem stwierdzenia, że ktoś rzucał rytuał na kasę i mu połamało nogi). No i Kruchy kasę dostał z odszkodowania za złamanie nogi.

Sigile też będą działać na zasadzie wybierania najłatwiejszego rozwiązania (najłatwiejsze = najtańsze pod względem energii wymaganej do jego zrealizowania).
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
11-30-2013, 12:43
Znajdź Posty Reply
Chomik Offline
Neofita

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Mam pytanie. Co w przypadku, kiedy chciałbym stworzyć sigila dla drugiej osoby, działającego właśnie na tej osobie? Czy wystarczy, że stworzę sigila, aktywuję go, i pokażę go tej osobie?
Wiem, że może to być banalne pytanie, no ale cóż. Kto pyta - nie błądzi. Uśmiech
02-01-2014, 12:32
Znajdź Posty Reply
Chomik Offline
Neofita

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
Ale gdy osoba nie zna znaczenia sigila, czy jest sens, żeby był on przez nią ładowany?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2014, 13:06 {2} przez Diego.)
02-01-2014, 12:48
Znajdź Posty Reply
Diego Offline
Magic Medic

Liczba postów: 89
Reputacja: 4
Podziękowania: 1
Podziękowano 2 razy w 1 postach
Chomik, gdzieś w temacie był poruszany wątek sigili skierowanych w inne osoby. Można zrobić to tak, że wizualizacja działania sigila jest przeprowadzona przez Ciebie, oczami 'celu'. A gdy ładujesz sigil, możesz np. położyć go na zdjęciu danej osoby, lub jakiejś jej rzeczy.

Co do pokazania, jeżeli możesz np. szybko po załadowaniu, wysłać sigil mailem, przez fb, możesz to zrobić. Ale kluczowe jest to, żebyś po załadowaniu, już o nim kompletnie nie myślał.
"Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by." - Oscar Wilde
02-01-2014, 13:05
Znajdź Posty Reply
Servanith Offline
Nowicjusz

Liczba postów: 21
Reputacja: 1
Co do różnych technik tworzenia sigili, to można to robić na zasadzie zdań tak, jak było to podane, mantry czy też po prostu obrazków i fakt, że najważniejsze jest by przemawiało bezpośrednio do nas samych. (Innymi słowy, musisz wierzyć/wiedzieć, że jak zrobisz tak, to się powiedzie).

Jeśli chodzi o sigila, który ma komuś pomóc/wpłynąć na niego, to z swojego doświadczenia wiem, że taki sigil nie musi być ani ładowany, ani widziany przez tą osobę i u mnie zadziałało w każdym z trzech przypadków, kiedy go sam użyłem, ale w celu pomocy komuś innemu. Fakt, że była to też bliska rodzina, więc przekaz podświadomości był bardzo mocno związany na samym początku.

Dobrze jest czasem odświeżyć podstawy, bo człowiek może zauważyć jakie czasem nieświadomie błędy popełnia.
Tak jak poruszony tu wątek z czasem, ja generalnie bardzo rzadko określałem czas przy używaniu sigili. No i pewnie dalej bym nie używał, ale ostatnio zdałem sobie sprawę, że sigil, którego zrobiłem jakieś prawie dwa lata temu, nagle wypalił. I naprawdę zdążyłem już o tym zapomnieć znacznie wcześniej. (Swoją drogą, było to ciekawe uczucie, gdy zdałem sobie z tego sprawę).

I mam w takim razie pytanie, na przykładzie podanym wyżej, "wygrałem milion", jak to się ma do rzeczywistości, no bo jasne, przybliża nas do tego, ale to dalej nie jest sprecyzowane i będzie trwać nie wiadomo ile. Więc tak naprawdę jakie to ma znaczenie? Czy określenie np. konkretnej daty pomoże?

I pytanie z innej beczki, jak zabezpieczyć się przed negatywnymi konsekwencjami? Tzn. określenie: "Mam milion funtów na koncie, bez szkody dla mnie i mojej rodziny" brzmi dla mnie trochę dziwnie. Chodzi mi o to, czy taki zapis wystarczy, czy można to jakoś lepiej to stylistycznie dobrać? Chyba za bardzo czepiam się szczegółów.
Nowy eon nadchodzi...
02-13-2014, 22:34
Znajdź Posty Reply
Razkael Offline
...

Liczba postów: 131
Reputacja: 4
Podziękowania: 2
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Cytat: Co do różnych technik tworzenia sigili to można
to robić na zasadzie zdań tak jak było to
podane, mantry czy też po prostu obrazków i
fakt, że najważniejsze jest by przemawiało
bezpośrednio do nas samych. (Innymi słowy
musisz wierzyć/wiedzieć, że jak zrobisz tak to się
powiedzie).

Tu sobie odpowiedziałeś na pytanie o negatywne skutki.

A co do sigili na inne osoby, to zrobiłem sigila jak zwykle, uwzględniłem osobę po imieniu, na jaką ma działać i wysłałem jej zdjęcie i zadziałało, więc nie widzę problemu.
02-13-2014, 23:01
Znajdź Posty Reply
Servanith Offline
Nowicjusz

Liczba postów: 21
Reputacja: 1
Okej, faktycznie sam sobie odpowiedziałem.
I tak myśląc dalej to w tym wypadku, czy z uwzględnieniem czasu w sigilach nie jest podobnie? To znaczy, jeśli określę czas przy tworzeniu sigila i będę wierzył, ładując go, że efekt nastąpi dosyć prędko, to w takim razie też powinno wystarczyć.
Nowy eon nadchodzi...
02-13-2014, 23:29
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB