Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia Energii
Autor Wiadomość
Garphy Offline
Użytkownik

Liczba postów: 18
Reputacja: 0
Podziękowania: 10
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Magia Energii
Cytat:Umiejętność perswazji słownej jest częścią składową idei manipulacji. W wypadku ćwiczeń tutaj podanych, chodziło raczej o wizualizację tejże perswazji i projekcję takiej idei albo do swojego umysłu (sugestia), albo do umysłu kogoś innego (manipulacja).

Chcę po prostu uściślić, czy dobrze rozumiem. W takim wypadku najlepiej byłoby wizualizować i przesyłać energię równocześnie? Takie jednoczesne myślenie na dwa fronty jest możliwe?

Poświęcając na wszystkie ćwiczenia, powiedzmy, 1-2h dziennie po jakim mniej więcej czasie można liczyć na jakieś efekty, które przybliżą do poziomu zaawansowanego? Wiem wiem, każdy ma różnie, niemniej czysto teoretyzując ciekawi mnie, czy przeciętny człowiek przy 2h samozaparciu i tak musi latami pracować na to, by zdobyć taką umiejętność?
09-12-2018, 15:29
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 764
Reputacja: 63
Podziękowania: 134
Podziękowano 590 razy w 131 postach
Amorte,

(09-12-2018, 15:29)Garphy napisał(a): Chcę po prostu uściślić, czy dobrze rozumiem. W takim wypadku najlepiej byłoby wizualizować i przesyłać energię równocześnie? Takie jednoczesne myślenie na dwa fronty jest możliwe?

Poświęcając na wszystkie ćwiczenia, powiedzmy, 1-2h dziennie po jakim mniej więcej czasie można liczyć na jakieś efekty, które przybliżą do poziomu zaawansowanego? Wiem wiem, każdy ma różnie, niemniej czysto teoretyzując ciekawi mnie, czy przeciętny człowiek przy 2h samozaparciu i tak musi latami pracować na to, by zdobyć taką umiejętność?
Jest możliwe utrzymywanie skupienia na myślokształcie wewnątrz umysłu oraz jednoczesne działanie na zewnątrz, do pewnego poziomu oczywiście.

Umiejętność takiej magicznej podzielności uwagi ciężko opisać komuś, kto tego nie doświadczył. To tak jakbyś był w stanie myśleć dwie myśli na raz, jedną głośno, drugą ciszej, w "tyle głowy".

Dla mnie była to umiejętność naturalna, część wrodzonego talentu. Podejrzewam, że ktoś, kto go nie posiada powinien ćwiczyć utrzymywanie stanu alfa przy otwartych oczach, najlepiej przy skupieniu na jakimś obiekcie.

Coś jak wizualizacja techniką pomarańczy, ale tutaj zabierasz tę pomarańczę ze sobą na spacer.

Wiem, że wyjaśnienie brzmi niewiele lepiej niż porady, jak mieć OOBE dzięki wizualizacji - legendarne zdanie "zwizualizuj sobie swoje ciało, następnie przenieś do niego swoją świadomość" nie raz sprawiało, że moja magiczna różdżka opadała z rezygnacją.

Nie mniej jednak zdaje mi się, że utrzymywanie wizualizacji przez jakiś czas dookoła siebie po ćwiczeniu wizualizacji, byłoby najlepszą metodą na wyćwiczenie takiej umiejętności.

Co do czasu, to niestety nie potrafię podać ci przybliżonego terminu na pocieszenie.
Był człowiek, który przez parę ładnych lat pracował nad sobą, któremu układałem ćwiczenia i starałem się wspomagać w rozwinięciu umiejętności - i nic.
Nie miał na sobie żadnych blokad, był typowym normalsem próbującym sił w magii i nic prawie oprócz kilku udanych rytów mu nie wyszło.

Jeżeli tobie w trakcie regularnych ćwiczeń wychodzą manipulacje, jeżeli LBPR ma na ciebie wpływ, jeżeli udaje ci się stworzyć wizualizacje, które twoje zmysły odbierają jako namiastkę fizycznej rzeczywistości, to masz szanse - nie przestawaj.

Umiejętności psioniczne, czyli magii energii zachowują się niczym w grach komputerowych - expisz jakiś czas, po czym podskakuje ci level i nagle "coś zaczyna ci wychodzić" pomimo, że tydzień temu udawało się rzadko albo wcale.
09-25-2018, 22:13
Znajdź Posty Reply
miinka Offline
Neofita

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Evander, bardzo prosze o kontakt ze mna poprzez mail miinka@gmail.com.Chcę porozmawiać, popytać. NIe moge wysyłac PW nie wiem co sie dzieje.
09-26-2018, 23:48
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB