Ocena wątku:
  • 2 głosów - 2 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inwokacja Czterech Wiatrów
Autor Wiadomość
Olimpia
...

Liczba postów: 5,017
Reputacja: 86
Podziękowania: 902
Podziękowano 1246 razy w 610 postach
Oczko  Inwokacja Czterech Wiatrów
Wiele zaklęć i rytuałów może być poprzedzanych inwokacją do wiatrów. Jest to szczególnie ważne, kiedy często pracuje się z nimi.
Idea zaklinania lub przywoływania wiatrów sięga czasów starożytnych, datując się przynajmniej od antycznej Grecji, a nawet wcześniej. Zaklinanie takie to nie tylko wezwanie mocy wiatrów (w celu wzmocnienia Twoich czarów), ale także ogólne powiadomienie ich o Twoich intencjach i zamierzeniach. W efekcie ogłaszasz je całemu światu.
Wzywanie sił czterech wiatrów i prośba o ich pomoc jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie każdego zaklęcia. A jaka jest technika?
Kiedy już zgromadzisz w jednym miejscu (najlepiej na zewnątrz) wszystkie przyrządy i akcesoria, które będą Ci potrzebne do czarów, zwróć się ku północy i wyrzec mniej więcej takie słowa:

Wiatry północne! Pędzące przed siebie i potężne! Wspomóżcie mnie w mym magicznym zadaniu!

Zwróć się na wschód i powiedz:

Wiatry wschodnie! Oślepiające i jasne! Wspomóżcie mnie w mym magicznym zadaniu!

Potem stań twarzą w kierunku południowym i rzeknij:

Wiatry południowe! Ogniste i promieniejące! Wspomóżcie mnie w mym magicznym zadaniu!

W końcu obróć się ku zachodowi i powiedz:

Wiatry zachodnie! Delikatne i pogodne! Wspomóżcie mnie w mym magicznym zadaniu!

Teraz możesz rzucać zaklęcia, będąc pewnym, że starożytne siły czterech wiatrów pomagają Twojej praktyce magicznej.

Źródło: Scott Cunningham - Moc Ziemi, rytuały i zaklęcia w magii naturalnej (książka).
09-16-2012, 22:16
 Podziękowali: Nilvan , akwadrat
Agni
Użytkownik

Liczba postów: 32
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Inwokacja Czterech Wiatrów
(09-29-2012, 18:46)EMRYS napisał(a): Ciekawa publikacja, swoją drogą. Niby tradycyjne ale tekst w końcu inny. Uśmiech
Czy mówiąc o publikacji i tradycyjności masz na myśli inwokację czy książkę Cunnighama?
Forever was never till now ... http://www.wiccanski-krag.com
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-23-2012, 13:54 {2} przez konidziu.)
12-23-2012, 01:04
Agni
Użytkownik

Liczba postów: 32
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Inwokacja Czterech Wiatrów
Dzięki.
Forever was never till now ... http://www.wiccanski-krag.com
12-23-2012, 11:10

Skocz do: