Witchcraft - Forum ezoteryczne
  • Strona główna
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Współpraca
  • Szukaj
Logowanie — Rejestracja


Witchcraft - Forum ezoteryczne › Powiązane z magią › Inne v
« Wstecz 1 2 3 4 Dalej »

Tworzenie sigili poprzez Aiq Bekar

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
Witaj, Gościu!
Witaj! Nie jesteś jeszcze zalogowany. Zaloguj się by móc w pełni korzystać ze strony. Jeżeli nie masz jeszcze konta kliknij tutaj.
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Tryb drzewa | Tryb normalny
Tworzenie sigili poprzez Aiq Bekar
Autor Wiadomość
Odporny Offline
Użytkownik

Liczba postów: 42
Dołączył: Sun Feb 2014
Reputacja: 7
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku: Pustelnik
Praktykowany rodzaj magii:
Ewokacja

Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Post: #1
Tworzenie sigili poprzez Aiq Bekar
Avi niedawno napisała temat o tworzeniu sigili poprzez kamee planetarne. Można jednak zrobić to samo bezpośrednio poprzez tzw. Kabałę dziewięciu komnat - czyli Aiq Bekar.

AIQ BKR to rodzaj szyfru hebrajskiego alfabetu, w którym zestawia się w jednym polu litery o tej samej zredukowanej wartości liczbowej (A-1, I-10, Q-100; B-2, K-20, R-200; stąd nazwa). Zyskujemy w ten sposób 9 części magicznego kwadratu:

[Obrazek: djgyH5C.jpg]

Przy tworzeniu sigili, litery hebrajskie zamieniamy zatem na linie tworzące ścianki kwadratu, czyli dla 2 komnaty otrzymujemy znak wyglądający mniej więcej tak: |_|
Obrazek ze wszystkimi możliwościami:

[Obrazek: 9Ktsd3t.jpg]

Musimy więc tylko zapisać w hebrajskim intencję i zamienić ją na takie znaczki. Można tu zignorować zasadę, że w hebrajskim pisze się od prawej do lewej, ale transliteracja jest już ważna. Za przykład weźmy imię archanioła Rafaela, które pisze się w hebrajskim jako RPAL.

[Obrazek: ruXZa4a.jpg]

Następnie uzyskane znaczki łączymy w pary (lub trójki), co daje coś takiego:

[Obrazek: nMBE4bs.jpg]

Po czym zostaje nam już tylko nałożyć je na siebie i wizualnie podrasować. Można to oczywiście zrobić w sposób dowolny.

[Obrazek: JnJEdFe.jpg]

I sigil Rafaela gotowy!

Jest to bardzo przydatne narzędzie przy ewokacji istot z grimuarów bliżej nieokreślonej natury. ;)
18-11-2015, 09:23
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Avi Niedostępny
Użytkownik

Liczba postów: 141
Dołączył: Sat Dec 2014
Reputacja: 24
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku:
Praktykowany rodzaj magii:
Tarot

Podziękowania: 0
Podziękowano 2 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Tworzenie sigili poprzez Aiq Bekar
Bardzo dobry post. True, łatwiej i szybciej nawet tą metodą niż kamee planetarnymi.
18-11-2015, 15:11
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:


  • Pokaż wersję do druku
  • Wyślij ten wątek znajomemu
  • Subskrybuj ten wątek
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Witchcraft - Magia, Ezoteryka, Rozwój duchowy | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Theme designed by KoZ.
Edycja © Witchcraft
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.
Diablo® and Blizzard Entertainment® are all trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment in the United States and/or other countries.