Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pieczęć miłości
Autor Wiadomość
Sea Offline
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 189
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 7
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Pieczęć miłości
Pieczęć to symbol władzy i wierności. W starożytności oznaczano nią swoją własność, opatrywano listy. Przez wiele stuleci rozpalonym znamieniem traktowano niewolników, których w ten sposób przypisywano do prywatnego dobytku. Pieczęcią oznakowywano metalowe krążki, które następnie wprowadzano do obiegu jako monety. Przez długi czas, żeby pieczęć nie dostała się w niepowołane ręce, noszono ją przywiązaną sznurkiem na szyi albo ramieniu, i nie rozstawano się z nią nigdy, nazywając „Oblubienicą lub Oblubieńcem”.
W czasach rzymskich stemple zamieniono na sygnety, które z czasem stały się rodowymi znakami i były przekazywane z pokolenia na pokolenie jako najcenniejsza rzecz. W efekcie stały się znakiem świadczącym o prawie do reprezentowania rodu i władania jego majętnościami. Tak więc pieczęć od wieków miała symboliczno-magiczne znaczenie – oznaczała wybrańca, siłę, potęgę, dar uczucia, pocałunek, miłość oraz wierność. Tylko że z czasem o tym zapomniano.
Teraz sam możesz przygotować magiczną pieczęć miłości. Przygotuj białą kartkę papieru, Biblię, czerwoną świecę, czerwony pisak (kiedyś używano ptasiego pióra i czerwonego atramentu lub nawet... krwi). O północy zapal świecę i otwórz Stary Testament na rozdziale „Pieśni nad pieśniami”. Następnie wypisz na kartce czerwonym atramentem imię ukochanego, a pod spodem tekst:

" Posilcie mnie plackami z rodzynek, wzmocnijcie mnie jabłkami, bo chora jestem z miłości. Lewa jego ręka pod głową moją, a prawica jego obejmuje mnie."

Potem złóż kartkę w taki sposób, żeby brzegi stykały się na środku. Zapal świecę i zamknij brzegi topiącym się woskiem, tworząc pieczęć. Kiedy wosk będzie twardniał, wypowiedz zaklęcie:

'' Wody wielkie nie zdołają ugasić miłości, nie zatopią jej rzeki. Jeśliby kto oddał za miłość całe bogactwo swego domu, pogardzą nim tylko.''

Na koniec na zapieczętowanym liście postaw swoje pieczęcie: u góry napisz czerwonym pisakiem swoje imię, a poniżej imię ukochanego.
List miłosny schowaj między kartkami Biblii i trzymaj blisko siebie przez trzy dni. Trzeciej nocy równo o północy spal list nad świecą. Popiół rozsyp na wietrze.

Autorstwo Wróżka Berenika
Gdy czegoś bardzo pragniesz, to nawet drut kolczasty zdaje się mówić; podejdź bliżej.
11-12-2015, 19:36
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB