Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czas a sigil
Autor Wiadomość
Pulgum Offline
Użytkownik

Liczba postów: 14
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 6 razy w 5 postach
Czas a sigil
Witam!
Ostatnio wpadłem na pomysł, żeby jeszcze w roku 2015 zrobić parę sigili, ale aktywować je dopiero pod koniec 2016 roku. To wszystko oczywiście, ma na celu łatwiejsze porzucenie pragnienia i zapomnienie (przez świadomość) o znaczeniu sigila. I tu pojawia się moje pytanie. Czy sygil, który przez długi czas od stworzenia nie zostanie aktywowany, będzie można potem w ogóle aktywować? Czy moja podświadomość będzie jeszcze rozumieć znaczenie sigila?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2015, 00:48 {2} przez Szczęściarz.)
13-12-2015, 21:00
Znajdź Posty Reply
Hermeta Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 79
Reputacja: 6
Podziękowania: 40
Podziękowano 33 razy w 15 postach
RE: Czas a sigil
Jak dla mnie to niepotrzebne. Przy sigilowaniu wiedz, że robisz dobrą robotę i możesz sobie o nim myśleć dalej.
Imperare sibi maximum est imperium.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2015, 00:49 {2} przez Szczęściarz.)
13-12-2015, 21:59
Znajdź Posty Reply
Pulgum Offline
Użytkownik

Liczba postów: 14
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 6 razy w 5 postach
Kamil, z mojej praktyki wywnioskowałem, że działający sigil to sigil, który jest przez moją świadomość, w pewien sposób, wyparty. I dlatego chciałem wymyślić coś dzięki czemu nie będę myślał o pragnieniu zawartym w sigilu. Moim zdaniem gdy uporczywie rozpamiętuje się co dany sigil ma robić, utrudnia się pracę podświadomości i co za tym idzie szanse na sukces maleją.

Unebris, dziękuję bardzo za odpowiedź i za tą metodę. Na pewno uwzględnie ją w moim planie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2015, 22:43 {2} przez Pulgum.)
13-12-2015, 22:39
Znajdź Posty Reply
Hermeta Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 79
Reputacja: 6
Podziękowania: 40
Podziękowano 33 razy w 15 postach
Być może. A nie myślałeś wcześniej, że już Ci się zakodowało, że wyparty ze świadomości działa lepiej? Generalnie najczęściej będzie tak jak sobie w to uwierzysz, więc po co by myśleć, że rozpamiętywanie utrudnia pracę podświadomości? Owszem, może utrudniać, jak się nie ma pewności co do swojego działania - wtedy na pewno lepiej o nim zapomnieć.

Jeśli wolisz trzymać się tego co masz (lub i nie, a gdy czujesz, że warto poćwiczyć) to sugeruję nauczyć się wystarczającej kontroli nad sobą, by impuls emocjonalny związany z życzeniem w ogóle Cię nie ruszał, (lub żeby się nie pojawiał) oraz nauczyć się odcinać od różnych rzeczy i kontroli myśli.
Imperare sibi maximum est imperium.
14-12-2015, 18:41
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB