Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samael
Autor Wiadomość
Radi Offline
Actin' like a shady

Liczba postów: 20
Reputacja: 0
Podziękowania: 4
Podziękowano 3 razy w 3 postach
Samael
Witam.

Mam w planach zewokować Samaela, aczkolwiek wiele rzeczy mnie zastanawia. Wiele źrodeł podaje, iż jest on demonem, aniołem - bądź wcieleniem Szatana. Są róźne wersje jego sigila, jest on utożsamiany z Asmodeuszem. Bardzo, ale to bardzo zależy mi na jego ewokacji, mógłby mi ktoś pomóc z sigilem oraz informacjami? Z góry dziękuję.
02-01-2016, 20:22
Znajdź Posty Reply
Void Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 443
Reputacja: 26
Podziękowania: 364
Podziękowano 232 razy w 128 postach
RE: Samael
Samael to Anioł Marsa - w najprostszym rozumieniu.

Zważ na fakt że Demon i Anioł, przynajmniej w tym przypadku, jest ci potrzebne tylko jako podmiot do ewokacji.
Radzę ci raczej pokontemplować nad istotą tego bytu, jego energią, siłą, a także funkcją. Ważna jest wola, a nie sam fakt jak byt jest rozumiany przez ludzi - bo ludzie się często mylą...

Nie mniej. Weź bazową pieczęć - jest to uznaniowo klucz - http://www.fromoldbooks.org/Barrett-Magu...71x607.jpg - i podczas ewokacji, użyj jej.
(Albo poproś sam byt o jakiś znak. Dobrym rozwiązaniem jest też fetysz, ale mniej poręcznym.)

Zastanów się tylko, czy twoja wola wymaga aż ingerencji czegoś, co ma - przynajmniej w zarysie koncepcji - reprezentować "jad" Boga.
Jeżeli chcesz śmierci - polecam Azraela lub Thanatosa. Jeżeli "chaosu", polecam sam Chaos, Bafometa czy kochaną Eris.

Pozdrawiam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2016, 21:17 {2} przez Szczęściarz.)
02-01-2016, 20:31
Znajdź Posty Reply
wena Offline
Leniwa Szumowina

Liczba postów: 390
Reputacja: 13
Podziękowania: 65
Podziękowano 72 razy w 32 postach
Kiedyś miałem fazę na ten byt, dawno temu. On jest ślepym aniołem idącym do przodu. Imię jego znaczy "jad Boga" lecz bardziej mi się kojarzy ze zbuntowanym dzieckiem, co robi nadal złe rzeczy i jest przekonany co do swojej racji (W ten sposób przedstawiało go większość zbiorów).

Na pewno nie jest Asmodejem (to odmienne ptaki).

Co do pieczęci to trudno jest znaleźć odpowiednią, w większości lub niektórych (książek) pieczęcie bytów są błędne - tak żeby sobie kuku nikt nie narobił i tylko bardziej ogarnięci ludzie mieli dostęp.
"Pamiętaj: w co umysł może uwierzyć, to umysł może osiągnąć...." = Napoleon Hill

----------------------------

[Obrazek: tumblr_omilcy7mzi1ue04pxo1_250.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2016, 23:32 {2} przez Kangur.)
08-01-2016, 10:59
Znajdź Posty Reply
Void Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 443
Reputacja: 26
Podziękowania: 364
Podziękowano 232 razy w 128 postach
Twój opis przypomina mi zarys i ludzkie spojrzenie na Lucyfera. Paradoksalnie, ja postrzegałem ten byt jako spokojny, opanowany, a przy tym inteligentny i wyrachowany - mimo to dosyć pozytywnie. Ale nigdy nie miałem pewności czy był to "ten" Samael.

Nie mniej, tak to już jest - ludzie tworzą swoje demony, a ten byt jest ciekawą koncepcją z wyodrębnionego Boga.
14-01-2016, 19:02
Znajdź Posty Reply
qert Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 127
Reputacja: 4
Podziękowania: 38
Podziękowano 95 razy w 38 postach
Co chcesz od niego? Raczej nie należy do spokojnych i lojalnych. Powiedział bym że raczej ciężki, i chyba nikt nie poda Ci gotowego przepisu na to "danie", polecam poszukać w "książkach kucharskich".
14-01-2016, 22:50
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Unebris , Olimpia

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB