Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apokalipsa Witchcrafta
Autor Wiadomość
Ruta Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 186
Reputacja: 7
Podziękowania: 14
Podziękowano 99 razy w 51 postach
RE: Apokalipsa Witchcrafta
Z tym plagiatem to ciężko. Wszystko co się publikuje w sieci można kopiować i z tego korzystać, o ile się tego nie wykorzystuje do komercyjnych czynności - zarabiania na tym. Ciężko by pozwać kogoś o plagiat, i żądać jakiejś kary.
01-21-2016, 13:26
Shadow Niedostępny
Stały Bywalec

Liczba postów: 363
Reputacja: 4
Podziękowania: 59
Podziękowano 82 razy w 61 postach
Można kopiować i używać, ale nie można rozpowszechniać bez zgody lub oznaczenia skąd to jest bo to jest karalne...
01-21-2016, 13:57
 Podziękowali: Olimpia
Ruta Offline
Wtajemniczony

A co za problem edytować post i podać źródła?
01-21-2016, 14:53
Bvizard Niedostępny
Descendant of dragons

Liczba postów: 182
Podziękowania: 328
Podziękowano 51 razy w 38 postach
(01-21-2016, 13:57)Shadow napisał(a): Można kopiować i używać, ale nie można rozpowszechniać bez zgody lub oznaczenia skąd to jest bo to jest karalne...

Nie "skacz tak", bo i na tym forum, nie mało wątków, bez podanego źródła. A kto wie czy my nie mamy jakiegoś wątku, skopiowanego od nich.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-29-2016, 03:26 {2} przez Szczęściarz.)
01-21-2016, 15:04
Shadow Niedostępny
Stały Bywalec

(01-21-2016, 14:53)Ruta napisał(a): A co za problem edytować post i podać źródła?

Taki problem, że gdyby to zrobili i większość postów byłaby z witchoznaczonych, ludzie mogliby przechodzić do nas.
Ale z sądem to troche za dużo zabawy, to raczej taka ostateczność.
01-21-2016, 15:15
Ruta Offline
Wtajemniczony

No tak, ach te wojenki na ilość userów. A myślałam, że polskie fora z tego wyrosły.
01-21-2016, 16:44
qert Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 123
Podziękowania: 38
Podziękowano 94 razy w 37 postach
(01-21-2016, 16:44)Ruta napisał(a): No tak, ach te wojenki na ilość userów. A myślałam, że polskie fora z tego wyrosły.

Tylko nieliczne stawiają na jakość.
01-21-2016, 16:47
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,022
Reputacja: 86
Podziękowania: 904
Podziękowano 1250 razy w 612 postach
Jest coś takiego jak PRAWA AUTORSKIE i KRADZIEŻ WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ. I z całą pewnością jest to karalne. Chyba, że ktoś poda źródło... nie myślcie sobie, że można sobie od tak bezkarnie kraść czyjąś pracę (np. moją kilkugodzinną). Ponadto google ma taki ''wykrywacz'' kopii... ale to już dłuższa historia.

W każdym razie... jakby ktoś mi kopiował posty Witcha bez dodania źródła... to miałby przesrane. Ale kradzież pomysłów czy ''inspiracja''? To już nie jest przestępstwo, to jest po prostu nie uczciwość. Poza tym... rany... byłam wczoraj na kilku forach, mówiłam że fora mają po dwa/trzy posty na dzień... teraz to jest już na miesiąc, np. jedno z takich for miało 4 nowe posty w ciągu całego Stycznia, inne 3. Więc nie rozśmieszajcie mnie słowem: konkurencja, zwłaszcza, że Witch nigdy nie patrzył na nikogo jak na konkurencję, lecz bardziej jako na potencjalną współpracę.

... a niektórzy narzekali jak Witch miał dziennie po 2-3 posty... -_-'

Ruta, Witch nigdy nie wojował na ilość userów czy coś... (my nie aktywne konta nawet kasowaliśmy, aż nam się znudziło), mimo, że pozycjonowanie stron... zależy również od ilości userów. Stąd nie raz jak ktoś chce sobie podnieść pozycję w wyszukiwarce to tworzy kilka fake kont dziennie czy kilkanaście miesięcznie. Im więcej masz aktywną stronę i userów... tym wyżej wskakujesz w wyszukiwarki.

... My takich jaj nie robimy. Ja to bym nawet nie znała statystyk i porównań ''rynku for ezo'' gdyby ludzie mi o tym nie mówili. I dopiero wczoraj dowiedziałam się, jak wiele stron ostatnio upadło... ogólnie ja mam bardzo opóźniony zapłon, bo skupiam się na Witchu - patrzę po prostu do swojej miski, a nie rozglądam się po innych jak niektórzy. Ogarnięcie Witcha często zajmuje mi 2-3 godziny dziennie. To jest dużo dla mnie. I po ogarnięciu Witchu, często nie mam już na nic innego czasu.

(01-21-2016, 15:04)Acheron napisał(a):
(01-21-2016, 13:57)Shadow napisał(a): Można kopiować i używać, ale nie można rozpowszechniać bez zgody lub oznaczenia skąd to jest bo to jest karalne...

Nie "skacz tak" bo i na tym forum, nie mało wątków, bez podanego źródła. A kto wie czy my nie mamy jakiegoś wątku, skopiowanego od nich.

Bardzo pilnujemy, aby plagiatów nie było. Nie tolerujemy tutaj złodziei, więc albo pokaż mi te wątki, bym zrobiła z nimi porządek albo nie oskarżaj Witcha o plagiaty. Jasne, zawsze się jakiś może trafić... wkońcu wszystkiego nie jestem w stanie upilnować, ale od tego jest przycisk ''raportuj''.

(01-21-2016, 16:47)qert napisał(a):
(01-21-2016, 16:44)Ruta napisał(a): No tak, ach te wojenki na ilość userów. A myślałam, że polskie fora z tego wyrosły.

Tylko nieliczne stawiają na jakość.

Aby mieć jakość musisz mieć userów... aby mieć userów musisz ich jakoś zachęcić i ściągnąć akurat do swojej strony. Najgorszy jest start i wybicie się. Ile forów tak naprawdę upadło już przy starcie? W sukces Witcha na początku też nikt nie wierzył... to nie takie proste jak się wydaje, już nie jeden taki cwany był i długo nie pociągnął. Porządne wybicie strony to duże poświęcenie, cierpliwość, cholernie ciężka praca i dyscyplina, a również mnóstwo czasu i wiele, wiele, wiele, wiele serca.

Ktoś kto ma pojęcie o tym wszystkim, może ocenić już na starcie bloga/stronę/forum czy ma jakąś przyszłość czy raczej szybko padnie. Początkujący właściciel ma cholernie ciężko, chyba że ma konkretną wizję, kreatywność, wiedzę i co najważniejsze - zdolności przywódcze. Co najbardziej przyciąga ludzi... ? Wygląd (czyli grafika). Co ich skłoni do zostania itp? Jak pisać posty? ... sporo tego wszystkiego jest. I tego albo się ktoś nauczy albo będzie to robił intuicyjnie albo splajtuje.

PS: I nic tak świetnie nie przyciąga uwagi nawet nie aktywnych już userów jak kontrowersja! Musi się coś dziać! Spójrzcie chociażby na największe gwiazdy Hollywood. Ci ''grzeczni'' są nudni i mniej sławni niż Ci co szokują i rozrabiają... oni są wiecznie na językach. Hejty itp? Dodatkowa reklama.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-22-2016, 01:27 {2} przez Olimpia.)
01-22-2016, 00:53
Shadow Niedostępny
Stały Bywalec

Oli o co ci chodzi, przecież nie oskarżam witcha tylko inne fora o plagiat...
01-22-2016, 11:17
Bvizard Niedostępny
Descendant of dragons

Liczba postów: 182
Podziękowania: 328
Podziękowano 51 razy w 38 postach
Ja nikogo o nic nie oskarżam, mam w 4 literackich gdzie i czy są plagiaty, po prostu napisałem koledze, że i na tym forum są takie wątki, w których nie ma podanego źródła i to tyle.

"Źródło: Internet" Choćby to, nie ma źródła konkretnego, a Internet takim nie jest, gdyż jest jedynie formą masowego przekazu, żeby był podany choć jakiś link, albo nawet sama nazwa książki, z której było brane, ale nie ma.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-29-2016, 03:28 {2} przez Szczęściarz.)
01-22-2016, 12:29

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB