Perseidy
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,098
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 922
Podziękowano 1315 razy w 650 postach
Post: #1
Perseidy
Temat Perseid planuje opisać mniej więcej co rok przez trzy lata, (podobnie zresztą jak Mabon, Litha czy Saturnalię) tuż przed ich pojawieniem się... jednak ponieważ zawsze coś wypada, stwierdziłam, że jednak lepiej zająć się tym tematem wcześniej, niż żeby nie było go wcale!

Zgodnie z moją obietnicą, pozdrawiam Łukasza z FMR! xDDD Któremu to dzisiaj dedykuje ten post! POZDRAWIAM!!!!!!! <3 :****


A więc...
Czym są Perseidy? Powszechnie są znane po prostu jako ''spadające gwiazdy'', konkretnie są to drobne odłamki meteorytów, które się spalają. ^^ I pięknie przy tym wyglądają! :D

Kiedy byłam mała, nie znałam takiego słowa jak Perseidy... dla mnie zawsze to były ''Łzy św. Wawrzyńca'', a na pytanie kiedy będzie ''Noc spadających gwiazd'' odpowiadałam, że w dniu św. Wawrzyńca i że to święto jest ruchome, ale zawsze pomiędzy lipcem a sierpniem.

[Obrazek: perseidy2013news.jpg]

Rzeczywiście, Perseidy można zaobserować co roku na przełomie lipca-sierpnia, konkretną datę zjawiska spadających gwiazd wyznaczają co roku specjaliści. Skąd jednak powiązanie św. Wawrzyńca z Perseidami?

Najczęściej nasze gwiazdki zaczynają spadać około 10 sierpnia - nie rzadko konkretnie jest to właśnie 10 sierpień, a 10 sierpień jest świętem diakonatu, św. Wawrzyniec nie dość, że był diakonem to jeszcze zmarł śmiercią męczeńską właśnie 10 sierpnia... według legendy św. Wawrzyniec w noc każdego piątku schodzi na ziemię (do czyśćca), aby wybawić dusze. Tak więc, noc 10 sierpnia nazywana jest Nocą św. Wawrzyńca, a Perseidy z racji, że spadają mniej więcej w tym czasie nazywane są Łzami św. Wawrzyńca. Chrześcijanie wierzący w Łzy św. Wawrzyńca uważają jednak, że gwiazdy, spełniają przede wszystkim życzenia związane z majątkiem i finansami - dlaczego? Opieka nad ubogimi w Rzymie oraz administracja kościelnych spraw finansowych to role powierzone Wawrzyńcowi przez papieża. Za sprawą cesarza Waleriana ponownie zaczęła się nagonka chrześcijan papież został pojmany i stracony, Wawrzyniec miał oddać cesarzowi cały majątek kościoła... ten jednak rozdał wcześniej wszystkie pieniądze biednym, kiedy Walerian spytał o skarb, Wawrzyniec wskazał na chrześcijan, wg. legendy Wawrzyniec był w posiadaniu kilku relikwii kościoła, między innymi mowa o Graalu, który został wcześniej wysłany przez Wawrzyńca do swojej ojczyzny - Hiszpanii, aby nie dostał się w ręce cesarza. Wściekły Walerian skazał Wawrzyńca na pieczenie na wolnym ogniu, póki ten nie powie wszystkiego co chciał usłyszeć cesarz i póki nie odda dóbr kościoła. Wawrzyniec milczał do końca. To tak w skrócie - choć w sumie jak na temat Perseid i tak za dużo.


Ale właściwie skąd ta nazwa? Perseidy... cóż to jest? No jak się można domyślić, nazwa pochodzi z greckiego. Właściwie jedyne wyjaśnienia jakie jest mi znane to takie, że Perseidy to ruj gwiazd, które zdają się pochodzić od gwiazdozbioru Prometeusza i właśnie od tego gwiazdozbioru ruj spadających gwiazd nazywa się Perseidami... mam wątpliwości. Z mitologii greckiej wiadomo, że istniała okeanida (nimfa morska) o imieniu Perseida (była między innymi matką Kalipso i Pazyfae), no a Perseidy to mnoga nazwa od pojedynczej - Perseida i nie ma czemu się dziwić tej, bo wkońcu tu nie ma mowy o pojedynczej gwieździe... tylko o całym roju.

[Obrazek: meteory01_470.jpg]

Starożytni grecy wierzyli, że poprzez spadające gwiazdy Bogowie dają im w sposób znak - czy również myśleli wtedy nad życzeniem? Być może, ponieważ zobaczenie spadającej gwiazdy oznaczało łaskę Bogów... jednak są także inne pomysły na spadające gwiazdy, z pierwszą teorią dotyczących spadających gwiazd zetknęłam się jeszcze w przedszkolu. Pewnie każdy pamięta ''Dziewczynkę z zapałkami''? Kiedy dziewczynka umierała z zimna, przyjście jej zmarłej babci i zabranie jej do nieba poprzedzała właśnie spadająca gwiazda... otóż, niektórzy są zdania, że wraz z pierwszym oddechem noworodka rodzi się nowa gwiazda, natomiast kiedy umrze to gwiazda umiera wraz z nim właśnie spadając z nieba, taka odchodząca dusza wykonuje swój ostatni akt na ziemi - jak się domyślacie jest to właśnie spełnienie życzenia, osoby, która ujrzała spadającą gwiazdkę a tym samym odejście duszy z tego świata. Jednak są takie kultury gdzie uważa się, ujrzenie spadającej gwiazdy za nieszczęście... bo albo spadająca gwiazda = zbłąkana dusza, albo spadająca gwiazda = szybka śmierć tego kto ją ujrzał. Cóż... ja widziałam spadającą gwiazdę wiele razy i dalej żyję! Uśmiech

Kwestia, która zapewne wszystkich interesuje to... w jaki sposób życzenia skierowane go gwiazd się spełniają? Nie wiem! I każdy kto wam powie, że wie to arogant i ignorant - bo tego nikt nie wie. Każdy ma swoją teorię i wiarę dotyczącą gwiazd, ale nikt nie ma prawa mówić, że jego teoria i wiara, jest tą jedną jedyną prawdziwą wiarą. Pewne jest tylko jedno: spadające gwiazdy (nie tylko Perseidy) naprawdę spełniają życzenia! Jednak do tego przejdziemy później... na razie można by się przyjrzeć kilku założeniom...

a) zakładając, że gwiazda faktycznie spada kiedy przypisany jej człowiek umiera, a dusza spełnia życzenia tych, którzy zauważą jego gwiazdę... no to tutaj zbytnio nie ma nic do wyjaśnienia, jest tutaj ingerencja bytu.
b) zakładając, że spadająca gwiazda to prezent i łaska od Boga/Bogów (zależy w co kto wierzy) to tutaj również zbytnio nie ma co dodać... również jest tutaj ingerencja, tyle że Boska.
c) każda gwiazda jest wielkim ładunkiem magnetycznym... to potężna zamanifestowana energia, która jest jeszcze bardziej potężna kiedy spada... tym samym uwalnia swoją energię, a taka energia połączona z energią naszych myśli/słów/emocji ma ogromną siłę sprawczą. Tak więc połączenie wielkiej energii gwiazdy wraz z energią pragnień człowieka - co samo w sobie ma nie małą siłę... daje powalające efekty.
d) myśl, emocje czy słowa to energia... wszystko jest energią. Co jest potrzebne do udanego działania magicznego? Koncentracja i siła myśli/pragnień/słów, a wizualizacja jeszcze efekt wzmocni! Spadająca gwiazda działa na nasz umysł w sposób jednocześnie uspokajający jak i pobudzający, a na pewno także każdy widząc spadającą gwiazdę automatycznie skoncentruje się na jednym punkcie... jasnym punkcie, które spada, co sprawia z kolei, że nasz umysł generuje więcej energii niż normalnie, a na dodatek w takim momencie zazwyczaj świadomość wchodzi w wyższy stan np. tzw. stan alfa obecny np. przed zaśnięciem. W takim stanie jak człowiek pomyśli sobie życzenie czyli wyrazi swoją intencję/wolę to cała energia skupienia oraz pragnień kumuluje się w ''jednym miejscu'' tzn. nie jest rozproszona i mknie do celu jak strzała.

Obserwowanie gwiazd (nie tylko spadających) rozwija czakrę trzeciego oka, sprawia, że ma się lepsze i klarowniejsze sny, a na dodatek sprzyja LD (świadomemu śnieniu), odpręża nasz umysł, wycisza emocje i poprawia koncentrację. To tylko niektóre przykłady z całej serii pt: ''jak gwiazdy oddziaływają na umysł człowieka''.

[Obrazek: deszcz-meteoryt%C3%B3w.jpg]

Perseidy należy oglądać w zupełnym milczeniu i poza miastem, dzięki temu zobaczy się o wiele więcej gwiazd, a tym samym zjawisk ich spadania, ponieważ oświetlenie niestety niekorzystnie wpływa na obserwację gwiazd... dlatego mówi się, że na wsiach zawsze jest miliony gwiazd. Najwięcej jest ich przed świtem i naprawdę warto poczekać na ten cudowny spektakl.. jak i na spełnienie życzenia!

Aha... sprawdzone! Życzenia się nie spełni, jeśli do momentu jego spełnienia komuś o nim powiecie. Wasze życzenie musi zostać zachowanie w absolutnej tajemnicy i milczeniu. Inaczej energia, która została skumulowana, może zostać rozproszona poprzez czyjąś uwagę (zresztą ta samo tyczy się ogólnie magii. xD)Zapraszam także do zapoznania się z tematem Magii Gwiazd: http://witchcraft.com.pl/T-magia-gwiazd--6480
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2016, 01:38 {2} przez Olimpia.)
12-01-2016, 01:20
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: geneq13 , Sea , Zołi. , Shai
geneq13 Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 63
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 3
Podziękowania: 30
Podziękowano 20 razy w 14 postach
Post: #2
RE: Perseidy
Fajny artykuł. Uśmiech Miło się czytało. Oby takich więcej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2016, 11:03 {2} przez Olimpia.)
12-01-2016, 08:47
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia , Zołi.
Shai Offline
...

Liczba postów: 16
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 1
Podziękowania: 9
Podziękowano 2 razy w 1 postach
Post: #3
RE: Perseidy
całkiem ciekawy artykuł, takie "lekkie" uzupełnienie tego co każdy wie w zakresie spadająca gwiazda + życzenie = spełnienie życzenia :D.
Ludzie, z początku byli dla mnie bardzo zabawni, teraz już nie są, znudziła mi się ich wszechstronna głupota.
24-01-2016, 05:23
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB