Ezoteryka literacka
Autor Wiadomość
~Amber
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Ezoteryka literacka
Na pewno większość z Was zna książki Paulo Coelho, ja upodobałam sobie - "Czarownice z Portobello." Jest to opowieść o magii, niezwyklej kobiecie i równie wyjątkowym mężczyźnie. Magia miłości miesza się magia życia. Cyt.-"Sprawa jest tym poważniejsza, że chodzi o magie. Ostatecznie była moją mistrzynią, zobowiązaną do przekazania mi świętych tajemnic, do budzenia nieznanych mocy, które drzemią w każdym z nas. Wypuszczając się w nieznane morza, ślepo ufamy naszym przewodnikom- w przekonaniu, że wiedzą więcej niż my. (...) Ludzie, którzy wstępują na ścieżkę duchowych poszukiwań, nie myślą; chcą rezultatów. Chcą poczuć w sobie sile, wyróżnić się z tłumu. Chcą być wyjątkowi." Jak się skończyły te poszukiwania i jakie są pułapki na tej drodze? Przeczytajcie sami. Uśmiech *** Kolejna książka, którą polecam to- "Kamienie zodiakalne" Bożena i Róża Krzywoblocka. Jest to pozycja łącząca wiedzę o kamieniach z ich praktycznym zastosowaniem oraz opracowaniem astrologicznym. Zawiera wiele ciekawostek. Pozdrawiam. Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2013, 20:12 {2} przez Neaxx.)
14-10-2012, 17:18
Reply
~Klakierokles
Niezarejestrowany

Podziękowania:
RE: Ezoteryka literacka
Paula Coelho czytałem jedynie "Alchemika". : ) Potem przestałem czytać jakiekolwiek z jego książek bo stał się zbyt przeforsowany przez portale typu kwejk.pl. No, ale nie mogę się powstrzymać i muszę wam to polecić. "Harry Potter", wspaniała historia o magii i przyjaźni. :D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2012, 10:53 {2} przez konidziu.)
14-10-2012, 19:39
Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Wszystkie książki Paula Coelha są warte przeczytania, to mój ulubiony autor. <3
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
14-10-2012, 20:46
Znajdź Posty Reply
~Amber
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Coś o wampirach, może być to ciekawa pozycja na rynku wydawniczym. http://as2.pl/wampiry-same-sobie-michell...-2519.html . Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2012, 19:29 {2} przez Poisoned.)
09-12-2012, 20:06
Reply
~Amber
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Właśnie dostałam książkę Michelle Belanger pt. "Wampiry same o sobie". Uśmiech Cytat z przedmowy - "Michelle Belanger nakłoniła ponad dwadzieścia osób zajmujących się wampiryzmem, aby na potrzeby tej antologii przełamały zmowę milczenia zasnuwająca te fascynująca subkulturę mglą tajemnicy. Zawarte tu szczere, niekiedy prowokacyjne, niekiedy zaskakująco bezpretensjonalne relacje z pierwszej reki zostały napisane zarówno przez wampiry psychiczne, które posilają się energia, jak i wampiry sangwiniczne- osoby spożywające krew. Poszczególne rozdziały rzucają nieco światła na takie zagadnienia, jak przebudzenie do wampiryzmu, pragnienie zerowania i związane z tym techniki, etyczne aspekty współpracy z dawcami oraz rożne tradycje wampiryzmu i respektowane w ich ramach kodeksy postępowania. Michelle Belanger - jest autorka bestsellerów, słynie z prac dotyczących współczesnej subkultury wampirów. Pojawiła się w takich produkcjach jak - "American Vampires", "Coast to Coast", "The X Zone", a także w programach realizowanych na zlecenie History Channel, WE! oraz A&E. Obecnie mieszka w Ohio." Ps. Będę miała co czytać wieczorami. Uśmiech)
14-12-2012, 17:19
Reply
Luna Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 51
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Ja mogę polecić ze swej strony książkę Rudazowa "Arcymag", czy serię Pilipiuka "Jakub Wędrowycz". Pierwszy tytuł to typowa komedia fantasy z przesytem magii i dobrego humoru. Uśmiałam się jak głupia. Uśmiech Drugi tytuł opowiada o starym egzorcyście - bimbrowniku. Doskonała seria, również utrzymana w komediowym tonie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2012, 10:54 {2} przez konidziu.)
18-12-2012, 18:13
Znajdź Posty Reply
~Amber
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Nie będę tworzyć nowych wątków i wpisze tutaj. Pojawiła się fajna książka - "Magia seksualna" Skye Alexander, fajnie przystępnie opisane Prawo Przyciągania dla początkujących i nie tylko, bo zawiera opisy rytuałów i współdziałania np. z kamieniami. Dla wszystkich zainteresowanych książka jest dostępna wysyłkowo na http://www.czarymary.pl Uśmiech
18-01-2013, 17:16
Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Reputacja: 37
Podziękowania: 14
Podziękowano 296 razy w 96 postach
"Frabato" - Franz Bardon
"Brida" - Paulo Coelho
18-01-2013, 17:35
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Amber też zauważyłam tą książkę i myślałam nad jej kupnem, jednak... ja mam taki kłopot z książkami że jakie bym nie kupiła wiedzę w nich zawartą już dawno mam. xD Poza tym... jakby moja matka to zobaczyła to by mi zaczęła prawić morały więc odpuściłam sobie. xD

Oth co do Bridy to zamówiłam sobie i jest w drodze do mnie. ^^ Natomiast myślę nad tym: http://sklep.tarotnet.pl/product_info.ph..._id=855494 tym: http://sklep.tarotnet.pl/product_info.ph...s_id=38288 i tym: http://sklep.tarotnet.pl/product_info.ph..._id=850834
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
18-01-2013, 18:10
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Reputacja: 37
Podziękowania: 14
Podziękowano 296 razy w 96 postach
Olimpio, Bridę można znaleźć w necie, po co kasę tracić? Język Chyba, że lubisz papierkowe wersje...
Frater UD jest spoko, ale ta książka o wojnach mnie już nieco bawi. Poza tym, myślałem, że piszemy tu raczej o powieściach, czy nie?
18-01-2013, 19:04
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB