Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biblia (Stary Testament) - podstawa kultury zbudowana na kłamstwie
Autor Wiadomość
Shadow Niedostępny
Stały Bywalec

Liczba postów: 363
Reputacja: 4
Podziękowania: 59
Podziękowano 82 razy w 61 postach
Biblia (Stary Testament) - podstawa kultury zbudowana na kłamstwie
Troche sie naszukałem i znalezłem coś takiego

https://kefir2010.wordpress.com/2015/12/...to-gotowy/

Polecam obejrzeć oba filmiki w artykule, podzielcie sie tym co o tym myślicie.

Ja tylko utwierdziłem sie w swoim przekonaniu, że bóg istnieje tylko jak człowiek ma tą wade, że chce dużej władzy, dlatego okłamał ludzi wmawiając im wiare w jednego boga uznając, że inni nie istnieją. Według mnie ten byt poprostu jak i ludzie ma skłonności do manipulacji, kłamania i rządzy władzy, tylko jemu w przeciwieństwie do innych bardziej się udało i jego wyznanie się rozprzestrzeniło.
01-20-2016, 13:20
Shadow Niedostępny
Stały Bywalec

RE: Biblia (Stary Testament) - podstawa kultury zbudowana na kłamstwie
Według tego co jest w drugim filmiku odnosze wrażenie że chrześcojański bóg jest tylko silną teraz godformą, bo wychodzi na to że prawdziwa bibli nie przekształcona przez kościół to opowieść o konstruktorach ludzi którzy przetworzyli nasz świat i odeszli, dotąd sądziłem, że Bóg był rodzajem demona biegłego w manipulacji, wychodzi na to, że jest tworem ludzi którzy w niego uwierzyli za sprawą kościoła. To by tułmaczyło czemu kiedyś ludzie rozmawiali z Bogiem, a teraz już nie, bo Yahweh już odeszedł(odleciał czy coś) razem z resztą Elohimów.
01-21-2016, 20:11
 Podziękowali: tupajda
tupajda Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 209
Reputacja: 7
Podziękowania: 193
Podziękowano 92 razy w 60 postach
Jak jeszcze bardziej poszukasz, to odkryjesz, iż jest bardzo dużo pozostałości po poprzednich cywilizacjach, które współczesna nauka dopiero odkrywa, lub też odkryć nie potrafi i spycha je do ciemnego kąta w szafie. Każdy kto zajmie się tymi niewygdnymi faktami, natychmiast traci poważnie w tzw. środowisku naukowym.
Religie powstały w jednym celu, by rządzić tłumem. Próbowałeś kiedyś przeczytać stary testament? Niektóre księgi potrafią być naprawdę zastanawiające, zwłaszcza jak się czyta z otwartym umysłem.
01-21-2016, 22:28
Shadow Niedostępny
Stały Bywalec

Przestałem wierzyć kiedyś, czyli w wieku ok. 10 lat bo umiałem myśleć i kojarzyć fakty z tego co mówił ksiądz. Np. ksiądz mówił nam, że "Bóg nie chciał mieć piesków, które by go posłusznie słuchał, dlatego dał im wolną wole", to dlaczego zniszczył Sodome i Gomore. Jeśli przemyśleć prawdziwe tyłmaczenie Biblii czyli, że Bóg nie jest jeden tylko kilku, Yahweh syn jednego z Elohimów i Elohimowie to jest to opis podobny do innych religi co jest też wspomniane pod koniec drugiego filmu.
01-22-2016, 11:12
Lesza Offline
Strażniczka lasu

Liczba postów: 99
Reputacja: 9
Podziękowania: 24
Podziękowano 63 razy w 35 postach
Oglądałam to kiedyś i doszłam do wniosku, że gdyby nie błędy w tłumaczeniu i celowe zmienianie sensu zdań biblia byłaby naprawdę wartościową księgą, teraz czytając ją można się zastanawiać co się w tym tekście zmieniło i jak to wcześniej wyglądało. Teraz to jest jakaś parodia, w każdym języku inny smaczek, może teraz nie ma takich różnic jak kiedyś, ale sądzę, że tak to mogło wyglądać.
I czy przestać być chrześcijaninem, ewentualnie wyznawcą innej głównej religii/sekty, oznacza bycie niewierzącym? Uważam, że wychodząc z religii dobrze jest wejść w taki totalny ateizm, by odrzucić wszystko co nam do głowy nawkładano od małego, ponieważ później można samemu poznać świat od nowa, nie przekładając na to błędów "starej" wiary.
Mnie tam już takie rzeczy nie dziwią, nie rażą, ani nie przerażają. Co nie znaczy, że nie warto takich rzeczy wiedzieć, ale lepiej jest pewne rzeczy przyjmować na spokojnie, lepiej się myśli bez zbytniego emocjonowania się, w końcu i tak wszystko zacznie wychodzić, bo jak długo ludzie mogą nie zauważać, że są oszukiwani?
Tak jest i nie ma nawet zbytnio za to kogo nienawidzić, ani robić wyrzutów, zresztą co by ta negatywna energia dała? Trzeba tylko zmienić swoje myślenie, innym można tylko pokazywać dowody, na poglądy innych nie mamy i tak większego wpływu, jeżeli ktoś nie chce czegoś zobaczyć (chyba, że się komuś coś wciska, ale wtedy jest się osobą pokroju "twórców" tej biblii).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-23-2016, 22:01 {2} przez Lesza.)
01-23-2016, 21:57
Shadow Niedostępny
Stały Bywalec

Porzucenie chrześcijanizmu nie byłoby niczym wielkim, bo czym on jest, tylko czymś co zostało nam wpojone. Skąd mamy wiedzieć, że nasza wiara jest słuszna skoro nie znamy innych, a niektórzy nie znają nawet swojjej bo nawet tej bibli nie przeczytali, z takiego założenia wychodziłem kiedyś. Teraz otwarcie krytykuje kościół, nawet niedawno temu krytykowałem kościół na lekcji religi, tyle że logicznie to uzasadniałem. Co ciekawe ksiądz, który prowadzi nasze zajęcia przyznał mi racje przy 30 osobowej klasie... większość ludzi niby jest wierna, są dobrymi katolikami i wgl, ale nie chce im się przeczytać bibli, więc jak mogą być wyznawcami nie wiedząc na czym polega i opiera się ich religia? Pozatym dzisiejsi księża, nadal nieetyczni. Ich zachowanie jest nie do przyjęcia, np. odpowiedź w TV na pytanie "jak należy przyjąć księdza idącego z kolędą" i jakiś gruby ksiądz odpowiada że najlepiej "obiadkiem i jakąś dobrą goloneczką", że też im nie wstyd. Za taką wypowiedź powinien mieć diete głodową. Szkoda tylko, że tyle osób idzie za księżmi, ale to się powoli zmienia wraz z wypieraniem starego społeczeństwa. Niestety człowiek musi w coś wierzyć, a historia zatacza koło, poprostu ludziom nudzi się jedno więc wracają do tego co było wcześniej jak w sztuce(głównie architektórze). Teraz Kościół się przejadł i młode społeczeństwo zaczyna od niego odchodzić, ale jeśli nic specjalnego się nie wydaży za kilkaset lat kiedy przyjdzie czas dla następnej epoki ludzkości ludzie znowu będą chcieli odmiany od tego co jest i znów wrócą do kościoła. Szkoda, że dopóki kościół nie zostanie zdemaskowany to jest normalna kolej rzeczy...
01-23-2016, 22:25
Lesza Offline
Strażniczka lasu

Problem w tym, że nawet czytając biblię ludzie nie wiedzą na czym tak naprawdę oparta jest ich wiara. W filmiku masz zawarte informacje całkowicie różne od tych, które się wpaja owieczkom. Tutaj według mnie jest konkretna informacja o tym jak są traktowani wierni, jak barany, które trzeba paść, które nie mogą myśleć same, ponieważ myśli za nie pasterz, nie idą własną drogą, tylko są prowadzone.
Ale fakt, większości nawet się nie chce przeczytać i tej sfałszowanej, beznadziejnej biblii, bo "na co mi to?", nie wiem, dla żartu ci to. Tak, ktoś się kiedyś takim argumentem wybronił jak się zapytałam co z niego za katolik jak biblii nawet nie czytał.
Tutaj jest nawet problem na poziomie rozumienia biblii, dlaczego? Ponieważ biblia jest księgą, którą trzeba interpretować, to przenośnia i trzeba trochę pogłówkować, żeby zrozumieć sens, ale... niektóre fragmenty trzeba rozumieć dosłownie. To jak w końcu? Dosłownie czy w przenośni, bo coś tego paradoksu nie rozumiem... też kiedyś z ciekawości koleżanka zapytała o to księdza, temat został zmieniony w bardzo ładny sposób. Kościół to biznes, kasa i wpływy.
Wracanie do kościoła może się odbyć nawet szybciej niż myślisz, chodzi o islamizację. Więc tak, islamiści jakoś tak jeszcze znoszą innowierców, o ile są oni wyznawcami religii monoteistycznej. Ludzie mogą wrócić do kleru, ponieważ to ich ochroni, mogą też iść w drugą skrajność na zasadzie tezy i antytezy, albo żeby zrobić "im" na "złość" - pokażmy im swoje "wartości" i swoją (o zgrozo!) "tradycję". Bo przecież wywodzimy się z kultury słowiańskiej, nie łacińskiej, ale owieczkom przecież to się tylko o uszy obiło. A zresztą KK teraz już sobie nawet nie strzela, tylko jedzie serią z karabinu po stopach.
Też kiedyś krytykowałam tę instytucję, ale już mi się nie chce. Im mniej emocji wokół tego przybytku tym lepiej.
01-23-2016, 22:48
Shadow Niedostępny
Stały Bywalec

Cóż dzisiejszą biblie trzeba interpretować, a ta prawdziwa jest dokładnym opisem tego co było bez miejsca na interpretacje, dziwne, że potrafili aż tak zmienić jej chrakter. W takibsposób można by przecież nawet zrobić biblie nowej religi z Krzyżaków czy Piotrusia Pana. Pozatym jeszcze celibat, gdzie niby w bibli jest coś o tym, a potem i tak go nie przestrzegają, powinni sie kastrować np. po dwóch latach od przyjęcia kapłaństwa jeśli będą pewnymi, że chcą być księżmi. Albo celibat powinien dotyczyć tylko jakiejś elity, np. papież i biskupi czy coś takiego, a nie potem się okazuje, że w moim mieście ksiądz został zaatakowany 2 razy młotkiem bo po pierwszym razie się nie nauczył, za to że przystawiał się do mężatki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-23-2016, 22:59 {2} przez Shadow.)
01-23-2016, 22:55
Lesza Offline
Strażniczka lasu

Tak, ale według kleru niektóre fragmenty i rzeczy trzeba traktować dosłownie, więc tutaj jest paradoks. Zresztą to tylko interpretacja, która może być całkowicie różna od tego co autor miał na myśli, więc może być błędna. Gdyby każdy mógł to dzieło interpretować po swojemu to nie byłoby aż tak rażące, każdy miałby prawo do wyciągnięcia innych wniosków i własnej oceny, ale wtedy jeszcze ludzie zaczęliby myśleć.
01-23-2016, 23:05
Shadow Niedostępny
Stały Bywalec

Nie chcą do tego dopuścić bo właśnie od takiej interpretacji innej dla każdego wzieły się rozłamy w kościele katolickim.
01-23-2016, 23:22

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB