Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z interpretacją snu
Autor Wiadomość
Gauge
Z tobą moc niech będzie

Liczba postów: 202
Reputacja: 3
Podziękowania: 11
Podziękowano 84 razy w 48 postach
Problem z interpretacją snu
Zwykle sam interpretuję własne sny. Z tym jednak mam problem.

Widziałem swoje odbicie w lustrze. Zauważyłem, że jakiś długi włos wystaje z moich ust, więc chciałem go wyciągnąć. No więc ciągnę i ciągnę, ale on się nie kończy. Jest koloru moich włosów, czyli ciemnobrązowy, gdzieniegdzie był siwy, ale to na krótko i raczej przez refleksy światła. Czułem wyraźnie jak przeciska się przez moje gardło, nie oddychałem tylko go cały czas wyciągałem. Poczułem wtedy moje struny głosowe, lub mięśnie gardła. Zaciskały się i rozluźniały. Nie widziałem nic poza swoim odbiciem. Sen się skończył, ale ja go całego nie wyciągnąłem.

Ktoś, coś?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-27-2016, 09:53 {2} przez Szczęściarz.)
01-23-2016, 15:18
Sea
Wtajemniczony

Liczba postów: 269
Reputacja: 7
Podziękowania: 802
Podziękowano 129 razy w 73 postach
RE: Problem z interpretacją snu
Może masz jakiś problem, z którym się samotnie borykasz i staje Ci on w gardle jak ten włos ze snu. Chciałbyś się go pozbyć, ale nie potrafisz...
Może jakiś dylemat moralny, osobisty- skoro i lustro jest w tle snu.
Może coś, jak ten włos Ciebie blokuje, przeszkadza Ci w normalnym funkcjonowaniu?
Gdy czegoś bardzo pragniesz, to nawet drut kolczasty zdaje się mówić; podejdź bliżej.
01-23-2016, 18:37
 Podziękowali: Gauge
Olimpia
...

Liczba postów: 5,017
Reputacja: 86
Podziękowania: 902
Podziękowano 1246 razy w 610 postach
Chcesz interpretować sny? To wywal wszystkie senniki.

... Twój sen, Twoja symbolika, Twoje zrozumienie. Nikt tego za Ciebie nie odczyta.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
01-23-2016, 20:12
Gauge
Z tobą moc niech będzie

Jaki jest sens senników?
01-23-2016, 20:54
Olimpia
...

Żaden. Tak samo jak żadnego sensu nie miały książki o tematyce katastrofy i końcu świata w 2012 r.

Podświadomość mówi do każdego swoim własnym uniwersalnym językiem symboli. Mi się kiedyś śniło, że wypadły mi wszystkie zęby wg. sennika miało to oznaczać ciężką chorobę... minęło kilka lat, a ja wciąż nie zapadłam na żadną ciężką chorobę.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-23-2016, 21:25 {2} przez Olimpia.)
01-23-2016, 21:23
 Podziękowali: Gauge
Avi
Wtajemniczony

Liczba postów: 151
Reputacja: 23
Podziękowania: 75
Podziękowano 166 razy w 66 postach
Sad but true. Większość symboli we śnie jest 'indywidualna' dla śniącego, choć są też i te 'uniwersalne' jak zęby, dzieci, woda itp. Jeśli o włosy chodzi, to kojarzone są z oznaką intuicji (niegdyś kobiety nie mogły ścinać włosów, ani nosić ich rozpuszczonych), dlatego włosy zwykle mówią w snach o kondycji fizycznej/psychicznej bądź właśnie intuicji. Jeśli włos jest długi i zdrowy - nie masz się czym martwić, zapewne jest to więc podświadoma..rada? dla Ciebie. To dlaczego wyciągasz go z gardła...nie mam bladego pojęcia, niestety.

Jeśli o lustra chodzi - lustra w snach pokazują nas samych, być może sugeruje Ci to aby się sobie przyjrzeć (jak się sam widzisz i oceniasz), a jak jest. Lustra niegdyś uważano za 'zaklinacze duszy', dlatego w sypialniach, gdzie przebywał nieboszczyk, wynoszono lustra - aby to, nie zatrzymało duszy na ziemi. Ogólnie przyglądanie się w lustrze może oznaczać stresy - ale jakie, Ty Gauge już wiesz najlepiej Uśmiech

Jakieś szczególne kolory we śnie?Albo dominacja jakichś kolorów? Czasem to ułatwia interpretację.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-24-2016, 19:19 {2} przez Avi.)
01-24-2016, 19:10
 Podziękowali: Olimpia , Gauge
Gauge
Z tobą moc niech będzie

Wokół była tylko ciemność.
01-24-2016, 20:26
Olimpia
...

Lustro, włosy i wszystko inne ma tak cholernie bogatą symbolikę, że życzę powodzenia i dlatego właśnie każdy sam musi siebie zapytać co dana rzecz/sytuacja oznacza dla niego np. dla mnie lustro będzie oznaczało przejście, a nie mnie samą... Włosy będą dla mnie pięknem, mocą i siłą witalną oraz psychiczną... koty dla niektórych będą szczęśliwe, dla innych pechowe, dla innych zwiastować będą coś konkretnego - mojej mamie np. kot zawsze zwiastuje czyjąś śmierć.

Tego jest mnóstwo... i zależy też od kultury... ja się zdziwiłam ostatnio bo mama mówiła, że śnił się jej biały samochód... (potem oczywiście sytuacja z kotem, ale mniejsza) no i się strasznie zdziwiłam, jak mi powiedziała, że ktoś umrze... ja się dziwię nie na żarty, że co ma biały do czyjeś śmierci... ? A ta mi mówi, że kolor biały zawsze jest na śmierć, no to ja mówię, że to czarny jest przecież na śmierć. Okazuje się, że cała moja rodzina poza mną wie, że to biały jest na śmierć i tak naprawdę biały zawsze był symbolem śmierci i żałoby w czasach pogańskich (zawsze wiedziałam, że wiedzą więcej ode mnie! xD). Ahh... no a w Japonii kolorem śmierci i żałoby jest czerwony... i kto tu ma racje?

Każdy. Bo to jego umysł i jego podświadomość.
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-24-2016, 20:36 {2} przez Olimpia.)
01-24-2016, 20:32
Gauge
Z tobą moc niech będzie

Dobra, ogarnąłem sprawę, już wiem o co chodzi w tym śnie.

Olimpia, jednak miałaś rację, symbole to indywidualna kwestia.

Avi, Pisarka,
Po części trafiłyście.

Dzięki.
01-26-2016, 17:09
 Podziękowali: Olimpia , Sea
Olimpia
...

Ja zawsze mam rację! Po prostu niektórzy tego nie czają. :D
Normalność to wymysł.
-----------
01-26-2016, 19:33
 Podziękowali: Sea

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB