Pytanie o Demona.
Autor Wiadomość
Labras Offline
Uzdrowiciel

Liczba postów: 69
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 5
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 1 postach
Podziękowano 0 razy w 1 postach
Post: #1
Pytanie o Demona.
Bylem ciekawy, kto, co jaki byt, tak bardzo mnie lubi ze uczył mnie Magii Krwi... wiec użyłem prostego czaru.
Oparłem lusterko na krysztale górskim, i powiedziałem :
,,Lustereczko powiedz mi, jaki demon stoi u mych drzwi,,

Zobaczyłem krzyż złamany, miskę do której kapało coś najpewniej krew... i to ( umieszczam obrazek )... przeszukałem neta.... to jest z Hebrajskiego... litera ,,bet,, i ma ona ciekawą historie... umieszczam tekst z neta:

Tajemnica czwarta: Litera ב (Bet)


Litera ב (Bet) nie jest tak dostojna jak א (Alef), niemniej jednak przypadła jej w udziale równie ważna rola do odegrania. Od niej bowiem rozpoczyna się Tora – duchowa podstawa tego świata. Litera ב (Bet) otwiera pierwszy werset Księgi Rodzaju:
בְּרֵאשִׁית, בָּרָא אֱלֹהִים, אֵת הַשָּׁמַיִם, וְאֵת הָאָרֶץ (Be-reszit Bara Elohim et ha-szamajim we-et-ha-arec) „Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię”.

Jak wiadomo, ב (Bet) oznacza 2 – dwie też są rzeczy wymienione w zacytowanym powyżej wersecie: שָּׁמַיִם (szamajim) – „niebo” oraz אָרֶץ (arec) – „ziemia”. Ocar Midraszim 411 komentuje motyw litery ב (Bet) w następujący sposób: Bóg stworzył świat za pomocą litery ב (Bet), oznaczającej 2, przez wzgląd:
■ na dwukrotną zagładę świata (raz za czasów biblijnego potopu, drugi – przy końcu świata),
■ na dwukrotne zburzenie Świątyni,
■ na obydwa światy – doczesny i przyszły,
■ na dwoistość wszechświata, który składa się z nieba poświęconego Bogu oraz ziemi oddanej ludziom,
■ na dwa instynkty zawarte w sercu człowieka – dobry i zły,
■ wreszcie na dwoistość stworzeń żywych, składających się z dwu płci – męskiej i żeńskiej.
Opierając się na tym końcowym spostrzeżeniu, Zohar I, 30a oraz Zohar Chadasz do Pieśni nad pieśniami dzielą nawet litery alfabetu na męskie i żeńskie. I tak א (Alef) ma być męskie, ב (Bet) zaś żeńskie, ג (Gimel) męskie, a ד (Dalet) żeńskie, itd.

Pomiędzy literami א (Alef) i ב (Bet) istnieje ścisły związek. Litera (wyraz) ב (Bet) oznacza „dom”, z domem zaś szczególnie związana jest kobieta. Tak więc ב (Bet) stanowi dom dla א (Alef); gdy się zaś złącza razem, dają w efekcie wyraz אב (Aw) – „ojciec”. W taki sposób nawet sam język wskazuje na ich małżeńskie pożycie.

Znajomość kabały oznacza znajomość tajemnic alfabetu. Litery hebrajskie to istoty duchowe, których zewnętrzny kształt odpowiada ich wewnętrznej naturze. Przyjrzyjmy się więc literze ב (Bet). Oto ona:

ב
Świat został stworzony za pomocą ב (Bet), ponieważ stanowi ono początek słowa beracha – „błogosławieństwo”. A dlaczego nie za pomocą א (Alef)? Ponieważ stanowi ono początek słowa arura – „klątwa, przekleństwo”.

ב (Bet) składa się z litery ד (Dalet) i leżącej poziomo ו (Waw). Dalet ma wartość 4, a Waw – 6, co w sumie daje 10. Całość zatem zmierza do ideału, doskonałego i boskiego „punktu” jakim jest י (Jod), mający również wartość liczbową 10.

ב (Bet) uznano za wielką literę, która może godnie rywalizować nawet z א (Alef). Formalnie stanowi drugą literę alfabetu, w rzeczywistości jest ona jednak jego duchowym początkiem. Pierwszy wyraz w Biblii בְּרֵאשִׁית (Bereszit), można przetłumaczyć nie tylko za pomocą słów „Na początku”. Można go także czytać inaczej: osobno literę ב (Bet) i osobno wyraz רֵאשִׁית (Reszit) – „początek”. Jeśli zajrzymy do jakiegokolwiek wydania hebrajskiego tekstu Biblii, zauważymy powtarzające się wszędzie zjawisko: Litera ב (Bet) jest w tym miejscu wydrukowana większą czcionką niż reszta, a nad nią często umieszczana jest gwiazdka. Ma to właśnie unaocznić dostojność tej litery i przypomnieć zwarte w niej tajemnice. Ma też wskazywać na możliwość takiego oto czytania: Bet-reszit, czyli „Bet jest początkiem”.


Stąd dadzą się wyłuskać jeszcze inne ukryte rzeczy:
■ za pomocą ב (Bet) Bóg stworzył – bara świat (Księga Rodzaju 1:1)
■ za pomocą ב (Bet) Bóg ten świat karał, pomieszawszy – balal języki (Ks. Rodzaju 9:9)
■ za pomocą ב (Bet) pobłogosławił – berach patriarchów, dwanaście pokoleń, Syjon, Jerozolimę i Świątynię (na przykład Księga Rodzaju 24:1)

Na tym jednak nie kończą się objaśnienia dotyczące znaczenia i roli litery ב (Bet). Wszak ב (Bet) po hebrajsku znaczy „dom”. Co otrzymamy, gdy potraktujemy tę nazwę jako notarikon i rozłożymy ją na poszczególne litery: Bet, Jod, Taw? Odpowiedź brzmi: trzy wyrazy – baniti („zbudowałem”), jacarti („stworzyłem”) i tachani („przygotowałem”).

Cóż zatem zbudował Bóg, co zaczynałoby się od litery ב (Bet) i miało dwoistą postać? Dwa pałace: świątynię ziemską i niebies...

Gdy to przeczytałem przyszło mi coś do głowy jak takie piękne ,,bet,, oznaczające ,,błogosławieństwo,, może mieć coś wspólnego z demonem?
I w tedy oświeciła mnie przyjaciółka, powiedziała że to może być upadły anioł... jakiś ważny, możliwe że z ,,Bogiem,, tworzył świat... tylko jaki? Tego nie wiem, to moje domysły... ale... nic więcej nie mam... proszę o odpowiedz bardziej doświadczonych i przepraszam, nie wiedziałem gdzie to wstawić.


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdro :p
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2016, 18:14 {2} przez Labras.)
23-01-2016, 18:13
Znajdź Posty Reply
Hermeta Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 75
Dołączył: Nov 2014
Reputacja: 6
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Pytanie o Demona.
Tak jak pisałem, bardziej przypomina mi to Resz albo Dalet. Korespondencje Ci już przesłałem, dywinacja i zanurzenie się w samym symbolu będzie dobrym pomysłem.

A teraz trochę zabawy:

(Cesarzowa)Dalet(d, 4) -> Drzwi, ojciec, żyła -> to co pisaliśmy, oba mi się kojarzą ze związkiem powyżej pokolenie + to co pisaliśmy o Twoich rodzicach
(Słońce)Resz(r, 200) -> Głowa, kość, gałąź -> to w sumie trochę podobnie pokazuje

Taki zniszczony krzyż to łatwy symbol na oddanie czegoś nieświętego, a krew kojarzy mi się też z pokoleniem, życiem jak i z tym czym się zajmujesz.
Nie traktowałbym tego zbyt pewnie, tak jak i całej wizji, niemniej, lubię czasem zastanawiać się nad takimi rebusami, to też napisałem Ci co myślę i tu, i resztę na gg.
Imperare sibi maximum est imperium.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2016, 19:09 {2} przez Hermeta.)
23-01-2016, 19:08
Znajdź Posty Reply
Labras Offline
Uzdrowiciel

Liczba postów: 69
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 5
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 1 postach
Post: #3
RE: Pytanie o Demona.
Wiec nie mam wyjścia... dziś w nocy wprowadzę się w świadomy sen... narzucę tematykę tego symbolu... zobaczę rano co z tego wyjdzie.
Pozdro :p
23-01-2016, 19:18
Znajdź Posty Reply
Labras Offline
Uzdrowiciel

Liczba postów: 69
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 5
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 1 postach
Post: #4
RE: Pytanie o Demona.
Po wprowadzeniu siebie w świadomy sen nic nie było na początku. Dopiero nad ranem coś sie ukazalo, ale nie spodziewałem sie takiego snu. Opisze go tutaj:
Byłem w Gdańsku, jechałem pomóc jako wolontariusz w jakiejś akcji żywnosci w sklepie. Było okey, potem właczyła sie muzyka i zaczołem tanczyć. Gdzieś skakałem miedzy towarem sklepowym, potknołem sie i chyba w tedy zobaczyłem ten symbol... był na buteleczkach towarów ktore spadły przez moje potkniecię, jedna miałem w dloni... potem było przeniesienie do kasy sklepowej, pomagałem w pakowaniu zakupow, była tam pani z dziewczynką ktora miała z 10 lat może... i podeszła do mnie, powiedziała zebym poszedł do sklepu kupic jej ciasto bo ma ważnego goscia... dała mi 30 zł, tlumaczyła jak dojsc do piekarni, wieć tak zrobiłem... na banknotach znów był chyba ten symbol, nie mogłem znależc piekarni, a jak wróciłem jej nie bylo, pytałem jakiejs Pani od akcji wolontariuszy gdzie jest, a ona ze poszla gdzies z córką, chciałem pojsc oddac kase, ale ta Pani powiedziała ze nie bo bede przeszkadzać.. po czym zapytalem czy przekaże te pieniadze jej... ona ze nie i ze czas sie zmywac do domu bo juz wieczór, bylem w szatni ubierałem sie i nagle przenioslo mnie na dwor... nie mogłe znależc drogi, i zobaczyłem faceta... wygladał jak ja z przyszłosci, i miał wisiorek z tym symbolem na szyji... zapytałem gdzie jest tramwaj... zapytal jaki, powiedziałem ze do Dworca Głownego, on ze jestesmy blisko... bo na ZKM i ze glupio bo nie moge isc pieszo? Przez barierke wypadł mi plecak i sen sie skończył na cichym ,, kurde,, i głosie faceta mówiacy ,,czekaj pomoge Ci,,.

To jest cały sen, gdy tylko się obudziłem spisałem go puki szczegóły były wyraźne. Niestety mało z tego rozumiem, widzę natomiast pewną zbieżność z tym co napisał Kamil... jeżeli macie jakieś pomysły to z chęcią je zobaczę, wiec jakby coś to piszcie. Temat do dyskusji jest otwarty Uśmiech
Pozdro :p
24-01-2016, 12:42
Znajdź Posty Reply
Rasphul Offline
Nadęty Magus

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 3
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #5
RE: Pytanie o Demona.
Moim zdaniem zwykły sen pomieszał ci się z symbolem o którym myślałeś przed snem. Nie było to świadome śnienie, ponieważ nie miałeś żadnej kontroli nad tym, co następowało w nim.

Odnośnie hebrajskich liter, pamiętaj, że istnieje ich podział na trzy litery matki (Alef, Mem, Szin), które przypisane są trzem pierwotnym żywiołom Powietrzu, Wodzie i Ogniu. 7 liter podwójnych (Bet, Gimel, Dalet, Kaf, Pe, Resz i Taw), które odpowiadają siedmiu planetom znanym starożytnym (Bet = Merkury) oraz 12 liter prostych odpowiadających 12 znakom zodiaku.

Pomijając fakt, że ten bazgrał wygląda bardziej jak Dalet to ogólnie powinieneś się chyba skupić nad opanowaniem swoich wyobrażeń. Demony nie przychodzą sobie od tak do kogoś, i kontakt z nimi nie jest tak prosty jak się to wam wszystkim wydaje.
[Obrazek: gloria-mortuis.png]
24-01-2016, 13:12
Znajdź Posty Reply
Labras Offline
Uzdrowiciel

Liczba postów: 69
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 5
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 1 postach
Post: #6
RE: Pytanie o Demona.
Rasphul, to jest tylko moja interpretacja każdy, może widzieć to inaczej... dlatego stworzyłem ten temat, żeby wszyscy chętni mogli się wypowiedzieć. A rusz coś przeoczyłem? Uważam że dyskusja jest lepsza niż siedzenie cicho, bo więcej z niej wyciągniesz. To moje zdanie.
Pozdro :p
24-01-2016, 13:31
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB