Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hipnoza - Temat Ogólny
Autor Wiadomość
Novice Offline
Użytkownik

Liczba postów: 38
Reputacja: 2
Podziękowania: 18
Podziękowano 6 razy w 5 postach
Hipnoza - Temat Ogólny
Hipnoza jak można zauważyć, ogólnie nie jest zbyt popularna, zwłaszcza w Polsce. Mimo wszystko, mam nadzieję że znajdą tu się pasjonaci tej dziedziny, chętni na dzielenie się swoimi doświadczeniami/przeżyciami/przemyśleniami. Temat założyłem, bo jak widać trochę brakowało takowego.

Temat hipnozy interesuję mnie już od dziecka, i dziwnym sposobem zawsze wzbudzał we mnie duże zainteresowanie, czy to w programach, czy kreskówkach. Można powiedzieć, że to taki mój osobisty fetysz. Zawstydzony Diabeł

Pomimo upływu tylu lat, wciąż nie udało mi się zgłębić bardziej zaawansowanych kwestii tyczących się hipnozy, natomiast podstawami operuję całkiem sprawnie. Nie jest mi obce hipnotyzowanie innych, ponieważ miałem kilka takich epizod w przeszłości, niefortunnie obecnie trochę ciężej pozyskać ochotników. Śpiący

Sam natomiast nigdy nie byłem zahipnotyzowany, nawet nie wiem czy byłbym w stanie, aczkolwiek na pewno byłoby to ciekawe przeżycie.

A jakie są wasze przemyślenia i przeżycia związane z hipnozą? Zapraszam do dyskusji. Wywracanie oczami
Seek wisdom and share wisdom
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-20-2016, 16:07 {2} przez Neaxx.)
01-27-2016, 13:07
tupajda Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 209
Reputacja: 7
Podziękowania: 193
Podziękowano 92 razy w 60 postach
RE: Hipnoza - Temat Ogólny
Czy zastanawiałeś się dlaczego nie jest popularna? Odpowiedź jest oczywista, nikt nie lubi tracić kontroli, a hipnoza to wyłączenie świadomości i dopuszczenie do głosu podświadomości. Jak sam przyznałeś, do bycia świadomie zahipnotyzowanym, trzeba zaufania i sam przyznałeś, że wyjątkowo łatwo je stracić.
01-29-2016, 22:45
Novice Offline
Użytkownik

(01-29-2016, 22:45)tupajda napisał(a): Jak sam przyznałeś, do bycia świadomie zahipnotyzowanym, trzeba zaufania i sam przyznałeś, że wyjątkowo łatwo je stracić.

Hm, przyznałem? Język

Aczkolwiek, cóż, masz racje. Mimo wszystko, w internecie wciąż są pasjonaci tej dziedziny, lubiący tracić kontrole. Jest kilka takich grupek anglojęzycznych, czatów irc, gdzie ludzie (Przynajmniej w teorii) zajmują się hipnotyzowaniem siebie nawzajem. Można debatować nad prawdziwością tego wszystkiego, ponieważ 90% transów odbywa się za pomocą tekstu, osobiście podchodzę sceptycznie do tego aczkolwiek nie zaprzeczam że mogłoby to być wykonalne po spełnieniu kilku warunków.

Niestety, są tam również osoby które po prostu bawią się w odgrywanie ról i podają zmyślone informacje, na niekorzyść tych którzy faktycznie chcieliby podejść do tego z bardziej "naukowej" strony.

No i fajnie, że ktoś się w końcu wypowiedział, mam nadzieje że przyłączą się również i inni. :D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-20-2016, 16:07 {2} przez Neaxx.)
01-30-2016, 03:41
tupajda Offline
Wtajemniczony

(01-30-2016, 03:41)Novice napisał(a):
(01-29-2016, 22:45)tupajda napisał(a): Jak sam przyznałeś, do bycia świadomie zahipnotyzowanym, trzeba zaufania i sam przyznałeś, że wyjątkowo łatwo je stracić.

Hm, przyznałem? Język

Umiem czytać między wierszami.
Cytat:niefortunnie obecnie trochę ciężej pozyskać ochotników

Za pomocą tekstów to można jedynie NLP potestowac. Jakbyś chciał w Polsce na poważnie się zajmować hipnozą (zarobkowo), to musiałbyś się postarać zrobić formalne papiery.

Próbowałeś w praktyce szybkie indukcje? Są używane w hipnozie scenicznej.
01-30-2016, 23:33
Novice Offline
Użytkownik

(01-30-2016, 23:33)tupajda napisał(a): Umiem czytać między wierszami.

A to Ci spryciarz. :D

(01-30-2016, 23:33)tupajda napisał(a): Za pomocą tekstów to można jedynie NLP potestowac. Jakbyś chciał w Polsce na poważnie się zajmować hipnozą (zarobkowo), to musiałbyś się postarać zrobić formalne papiery.

Teoretycznie rozmawiałem z osobami które twierdziły, że hipnoza poprzez tekst istnieję. Oczywiście, ja wciąż w tej kwestii pozostaję sceptycznym, bo nie wiadomo jak długo takie osoby mogą prowadzić swoją własną grę. Do zweryfikowania tego myślę że konieczna musiałaby być obserwacja twarzy osoby podczas takowej sesji.

Hipnoza pozostaję u mnie wciąż jako hobby, chociaż nie ukrywam że perspektywa zajmowania się tym zawodowo byłaby bardzo interesująca. Niestety, w moim przypadku takie uprawnienia ciężko byłoby uzyskać, jak się domyślam potrzebne są studia, a na psychologie chociaż bym chciał, to raczej się nie wybiorę.

(01-30-2016, 23:33)tupajda napisał(a): Próbowałeś w praktyce szybkie indukcje? Są używane w hipnozie scenicznej.

Słyszałem jedynie o tym. Wiesz coś więcej na ten temat? Mógłbyś przedstawić jakieś szczegóły, efekty i tym podobne? Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-20-2016, 16:08 {2} przez Neaxx.)
01-31-2016, 01:46
tupajda Offline
Wtajemniczony

Żeby zajmowac się tym zawodowo, to wystarczy wpis do cechu ezoterycznego (bioenergoterapeuci, wróżki, różdżkarze itp.). Na google znajdziesz. Szybkie indukcje też google Ci wskaże. Generalnie chodzi o chwilowe przeciążenie synaptyczne poprzez robienie o jedną rzecz na raz za dużo i w tym momencie wprowadzenie instrukcji do podświadomości.
01-31-2016, 20:43
Novice Offline
Użytkownik

Nie wiedziałem że można w ten sposób zajmować się tym zawodowo. Dzięki za wskazówki jak i za zainteresowanie szybkimi indukcjami, na pewno o tym przeczytam. Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-20-2016, 16:08 {2} przez Neaxx.)
02-06-2016, 01:14

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB