Jak znaleźć siebie - prośba o pomoc z psychologią ludzką
Autor Wiadomość
Wed23 Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 116
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 10 razy w 6 postach
Jak znaleźć siebie - prośba o pomoc z psychologią ludzką
Jak w temacie, kiedyś zatraciłem się przez co teraz jestem niejako pusty wewnątrz, potrzebuję nieco porad osoby obeznanej z ludzką psychologią. To raczej dłuższy temat, więc chyba lepiej pisać na PRV. Jednak to zależy od was, będę wdzięczny za wszelką pomoc, wskazówki.
02-02-2016, 00:51
Znajdź Posty Reply
tupajda Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 270
Reputacja: 9
Podziękowania: 183
Podziękowano 111 razy w 76 postach
RE: Jak znaleźć siebie - prośba o pomoc z psychologią ludzką
Najprostrze dwa pytania:
1. Co byś zmienił w swoim życiu, gdyby się okazało, że została Ci minuta?
2. Dlaczego nie zmieniasz swojego życia własnie teraz?

Tak na prawdę, to mogę Ci dać jedną radę: żyj tak, jakby każdy dzień mógł być ostatnim. Żyj swoim życiem i bądź za nie w pełni odpowiedzialny.

Inna wariacja dwóch pytań: jakie jest Twoje największe marzenie z dzieciństwa i co do tej pory zrobiłeś żeby się spełniło?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2016, 23:30 {2} przez Szczęściarz.)
02-02-2016, 22:46
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia
Wed23 Offline
Starszy użytkownik

Yyy, to pytania retoryczne?

1. Nic, bo ciągle coś zmieniam, ciągle staram się doskonalić.
2. Bo właśnie to robię.
3. Być bardzo mądrym, być w stanie żyć spokojnie bez konieczności pracy. Ciągle uczę się oraz szukam drogi do dużego bogactwa.

Problem w tym że nie wiem po co te pytania? Nie mają nic wspólnego z moim problemem. ;p
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2016, 19:59 {2} przez Neaxx.)
03-02-2016, 20:41
Znajdź Posty Reply
Gauge Offline
Z tobą moc niech będzie

Liczba postów: 199
Reputacja: 3
Podziękowania: 11
Podziękowano 84 razy w 48 postach
Twoje odpowiedzi wskazują na to, że już zacząłeś się zmieniać, tak? Można wiedzieć w jaki sposób? Medytujesz? Uprawiasz sport? Hę? Co planujesz dalej?

Jeśli czujesz, że potrzebujesz porozmawiać to polecam psychologa. Naprawdę. Możesz to zrobić online, dam sobie rękę uciąć, że są takie strony.
03-02-2016, 22:42
Znajdź Posty Reply
Wed23 Offline
Starszy użytkownik

Tak, już zmieniam się.
Jak? Na przemian będąc w "stagnacji"(chodzi o odłączenie się od świata, czyli konkretna nauka, granie lub oglądanie filmów) oraz rozmyślając o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
Problem w tym że co jakiś czas mam "blokady", których rozwiązania znajduję rozmyślając, rozmawiając z innymi, a od niedawna mam odczucie ze do dalszych barier będę potrzebował kogoś bliższego.
04-02-2016, 20:44
Znajdź Posty Reply
tupajda Offline
Wtajemniczony

Mam wrażenie, że jesteś w rozkroku pomiędzy mieć i być. Co do Twojej trzeciej odpowiedzi, to wiele osób myli wiedzę z mądrością. Mógłbyś powiedzieć co masz na myśli mówiąc być mądrym? Czy mądrość utożsamiasz z byciem bogatym, a z byciem szczęśliwym też?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2016, 20:00 {2} przez Neaxx.)
04-02-2016, 22:07
Znajdź Posty Reply
Wed23 Offline
Starszy użytkownik

Wiedza to niejako ilość zgromadzonych przez nas informacji, a bycie mądrym wynika z posiadania dużej wiedzy.
Czy utożsamiam szczęście z bogactwem? Nie. Bogactwo dla mnie jest drogą do uzyskania niezależności od chorego systemu demokracji, systemu wymiany czasu na towary w niesprawiedliwych proporcjach, systemu który szerzy wyzysk.
Natomiast szczęście można uzyskać kiedy kol wiek, jestem niejako ciągle szczęśliwy, że żyję, że mogę cieszyć się każdą chwilą życia, delektować się każdym doznaniem.

Tupajda, a jak ty widzisz te dwie sprawy?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2016, 20:01 {2} przez Neaxx.)
06-02-2016, 00:39
Znajdź Posty Reply
tupajda Offline
Wtajemniczony

Mądrość płynie z ducha i jest niezależna od wiedzy. Jest sumą doświadczeń ze wszystkich poprzednich wcieleń. Jeżeli siega się do swego jestectwa, siega się do źródła mądrości. Małe dziecko potrafi wykazać się większą mądrością niż sędziwy starzec.
Bogactwo można różnie tłumaczyć. Bogactwa duchowego nie przełożysz na materializm. Bogactwo materialne jest kotwicą, która nie pozwala duchowo wzlecieć. Jest pułapką. Szczęśliwy jest ten kto o nic nie musi się martwić. Czym więcej posiadasz pieniedzy, tym bardziej się martwisz, że je stracisz. Szczescie to umiejętność cieszenia się każdą chwilą.
06-02-2016, 21:17
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Sh3 , Razkael
Magician7 Niedostępny
Jasnowidzacy

Liczba postów: 732
Reputacja: 26
Podziękowania: 253
Podziękowano 147 razy w 89 postach
(06-02-2016, 21:17)tupajda napisał(a): Mądrość płynie z ducha i jest niezależna od wiedzy. Jest sumą doświadczeń ze wszystkich poprzednich wcieleń. Jeżeli siega się do swego jestectwa, siega się do źródła mądrości. Małe dziecko potrafi wykazać się większą mądrością niż sędziwy starzec.
Troszkę narzucasz swoje buddystyczne poglądy tupojado, a mówiąc troszkę, mam na myśli za bardzo. Mimo to, zgadzam się z tym że mądrość nie jest zależna od wiedzy, mądrość jest umiejętnością wykorzystywania wiedzy do podejmowania rozsądnych decyzji i nie musi być zależna od przeżytych doświadczeń. Na poziom mądrości i szybkość jej rozwoju ma wpływ wiele czynników, jednym z najważniejszych jest inteligencja.

(06-02-2016, 21:17)Wed23 napisał(a): Bogactwo dla mnie jest drogą do uzyskania niezależności od chorego systemu demokracji,
No i prawidłowo. Ale pamiętaj, że pieniądze nie dadzą ci 100 % wolności od systemu.

(06-02-2016, 21:17)tupajda napisał(a): Bogactwo można różnie tłumaczyć. Bogactwa duchowego nie przełożysz na materializm. Bogactwo materialne jest kotwicą, która nie pozwala duchowo wzlecieć. Jest pułapką.
Według twojego świato-poglądu.

(06-02-2016, 21:17)tupajda napisał(a): Szczęśliwy jest ten kto o nic nie musi się martwić. Czym więcej posiadasz pieniędzy, tym bardziej się martwisz, że je stracisz. Szczęście to umiejętność cieszenia się każdą chwilą.
Oh, really? Znam ludzi którzy nie potrafią w ogóle odnaleźć się w takim stylu życia, a największe szczęście dają im sukcesy zawodowe. Ludzie potrzebują spełnienia, poczucia bezpieczeństwa, poczucia bycia kochanym, szacunku .etc. Jeśli zabraknie im któreś z tych rzeczy, zaczynają szukać sposobu na uzyskanie jej, to równa się martwieniu że nie uda im się tego osiągnąć. Jeśli chodzi o duchowe szczęście, to teoretycznie ono nie istnieje. Jeśli jednostka uważa, że osiągnie szczęście/spełnienie przez przejście na wyższy stan istnienia który osiągnie wyrzekając się dóbr fizycznych, to automatycznie poświęca momenty odczuwania szczęścia by osiągnąć spełnienie. A skoro oświecenie polega na połączeniu się z absolutem, jednostka nie odczuwa szczęścia bo jej forma sprawia, że nie jest wstanie odczuwać emocji.

(06-02-2016, 21:17)Wed23 napisał(a): Natomiast szczęście można uzyskać kiedykolwiek
Tu się zgodzę, ludzie bardzo często doświadczają szczęścia, ale szybko o tym zapominają przez ich problemy. Co innego jeśli mówimy o spełnieniu, tego doświadcza niewielu ludzi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2016, 20:57 {2} przez Neaxx.)
07-02-2016, 16:00
Znajdź Posty Reply
Wed23 Offline
Starszy użytkownik

(07-02-2016, 16:00)Magician7 napisał(a): A skoro oświecenie polega na polaczeniu się z absolutem, jednostka nie odczuwa szczęścia bo jej forma sprawia że nie jest wstanie odczuwać emocji.

Magician7 dzięki za wskazówkę. Mam już trop za którym podążać. Uśmiech
07-02-2016, 18:11
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB