Wstęp do Nekromancji
Autor Wiadomość
Alkadias Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 55
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 4 razy w 3 postach
Wstęp do Nekromancji
Witam cieplutko wszystkich.
Jeżeli zamieściłem post w nie właściwym miejscu to bardzo przepraszam.
Wiem że nie ww. temat nie jest dla nowicjuszy dlatego pragnę tylko polecenia od osoby doświadczonej lub parającej się tym zagadnieniem o polecenie jakiejś ciekawej lektury czy prostych ćwiczeń pracy z energią której opanowanie ponoć jest niezbędne przy Nekromancji.
Dziękuje za pomoc z góry i w miarę możliwości proszę o nie podcinanie skrzydełek. Język

Pozdrawiam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2016, 14:23 {2} przez Neaxx.)
02-02-2016, 13:20
Znajdź Posty Reply
xao Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 343
Reputacja: 22
Podziękowania: 111
Podziękowano 198 razy w 66 postach
RE: Wstęp do Nekromancji
Przede wszystkim zacznij od prostych ćwiczeń energetycznych (znajdziesz na forum), oraz od technik medytacyjnych (najlepiej tych z "Wtajemniczenia do hermetyzmu", w ogóle polecam cały trening zawarty w tej książce), zabierz się też za inwokacje i ewokacje. Te umiejętności przydadzą Ci się w niemal wszystkich praktykach magicznych, bez względu na ścieżkę.

Niestety ciężko o naprawdę dobre "podręczniki" na temat nekromancji, dlatego uważa się ten system za trudniejszy - każdy musi przecierać szlaki na nowo. Ale ma dla Ciebie też dobrą wiadomość, jest masa źródeł z których można czerpać. Poczytaj o Egipskiej i Greckiej nekromancji, zaznajom się z mitami o istotach bliskich tematom śmierci (Azrael, Santa Muerte, Hades itp.), potem je inwokuj i ewokuj. Przeczytaj "Smocza krew: Praktyczna nekromancja". O ile sama postać Leilah Wendell jest co najmniej podejrzana, to myślę, że nie zaszkodzi przeczytać jej krótkiej książki "The Necromantic Ritual Book". Do tego weź się za mniej klasyczne i często krytykowane "Ars falicis" - przedstawia bardziej nowoczesne i...eksperymentalne podejście do nekromancji, na prawdę warto czasem odejść od tradycji dla poszerzenia horyzontów.
Musisz się też zaznajomić z tzw. energią śmierci, oraz z jej właściwościami. Eksperymentuj, baw się.

Jak rozumiem jesteś osobą początkującą, wiele osób na początku swojej "magicznej kariery" czuje pociąg do bardziej "mhrocznych" ścieżek magicznych... Nie jest to dobre. Nie dlatego, że możesz sobie coś zrobić! Do czasu kiedy twoje praktyki będą stanowić na prawdę realne zagrożenie dla Ciebie minie sporo czasu (90% internetowych mitów na temat różnych zasad i niebezpieczeństw magii to...no właśnie mity. Zauważysz to wraz z praktyką). Problemem jest to, że sporo osób popada w te ścieżki bez potrzebnego przygotowania i zamiast coś osiągnąć popadają w złudzenia, lub otrzymują zerowe efekty. Dlatego proponuję zdrowsze podejście do praktyki:
-Zabierz się za klasyczne nurty magiczne, żeby nabrać umiejętności, które przydadzą Ci się ZAWSZE. Odpowiedni będzie tutaj już wspomniany trening z WDH, oraz bardzo znana "Magija współczesna".
-Poczytaj (i praktykuj!) o magii chaosu, żeby poznać najbardziej podstawowe i obdarte z różnych ideologii zasady działania magii. Odpowiedni będzie tutaj "Psychonauta" Petera Carrolla, lub "Magia chaosu" Phila Hine (znacznie później, kiedy nabierzesz dużo doświadczenia i wiedzy polecam "Liber Kaos" - genialna książka, która daje sporo do myślenia, jednak dosyć wymagająca).
-Naucz się operować energią.
-Być może odrobina magii naturalnej jako dodatek dla poszerzenia zakresu "narzędzi" (jednak przez pryzmat najbardziej elementarnych zasad działania magii, które wyniesiesz z magii chaosu, ponieważ jest to system zawierający chyba najwięcej idiotycznych zakazów i nakazów rodem z "mądrości" ludowych zabobonów).
-Ewokacje i inwokacje.
-Możesz też ćwiczyć z dosyć ciekawym "Poradnikiem psychonauty" dostępnym na portalu Aetherius.
-Praktykuj, praktykuj, praktykuj!

Proponuję dopiero po ogarnięciu części tych podstaw zabrać się za nekromancję, jak pisałem nie ze względu na bezpieczeństwo, czy ogólne (i mylne!) przekonanie o tym, że nekromancja jest zła, a ze względu na sensowy rozwój magiczny, który da efekty.
"TAK MYŚLISZ? WEŹ ZATEM WSZECHŚWIAT I ROZGNIEĆ GO NA NAJDROBNIEJSZY PYŁ, PRZESIEJ PRZEZ NAJDROBNIEJSZE SITO, A POTEM POKAŻ MI CHOCIAŻ JEDEN ATOM SPRAWIEDLIWOŚCI, JEDNĄ MOLEKUŁĘ MIŁOSIERDZIA[...]"
02-02-2016, 15:37
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: MalaZlosnica , Hermeta , Kamis , ninak
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,098
Reputacja: 85
Podziękowania: 922
Podziękowano 1317 razy w 650 postach
Ehem! Ehem! xD

Magia Naturalna/Szamanizm to pierwsze systemy magiczne, z których wyszły inne systemy magiczne. xDD Jednak odkąd pamiętam, zawsze było tak, że Magowie Naturalni z Magami Chaosu i Nekromantami nie potrafi się dogadać. To jak ogień i woda. Magia Ludowa (inaczej Magia Naturalna czy Magia Niska) jest magią najstarszą, magią ''prostych'' ludzi a nasi przodkowie nie byli ani głupi ani idiotyczni! xDD

No a Magia Wysoka (np. Magia Ceremonialna/Rytualna wykonywana przez np. szlachciców czy królów) to dla nas Naturalnych, to magia ludzi zadzierających nosa. :D A dla nich... no jak xao powiedział: ''Być może odrobina magii naturalnej jako dodatek dla poszerzenia zakresu "narzędzi" (jednak przez pryzmat najbardziej elementarnych zasad działania magii, które wyniesiesz z magii chaosu, ponieważ jest to system zawierający chyba najwięcej idiotycznych zakazów i nakazów rodem z "mądrości" ludowych zabobonów).''

Witchcraft to taka mieszanka... znajdziesz tu różnych ludzi, praktykujących różne systemy, o różnych poglądach religijnych (i nie tylko religijnych, nawet mieliśmy tutaj nazistów i islamistów xD), o różnych preferencjach seksualnych i różnych pasjach. Staramy się dopełniać i nie patrzeć na co nas dzieli, tylko co nas łączy. Uśmiech
Poznawaj, poznawaj, praktykuj, praktykuj i jeszcze raz praktykuj, a potem sam zdecydujesz czego chcesz i w czym czujesz się najlepiej. Uśmiech

Xao to facet, którego warto słuchać (choć oczywiście jako, że stanowię względem niego ''przeciwwagę'' to zazwyczaj mam inne spojrzenie na daną sprawę), więc od siebie podkreślę tylko wagę zajęcia się przez Ciebie energetyką. Uśmiech No i ten tego! Ostatnio odkryłam, że w bibliotece w działach okultyzmu znajdzie się nie jedna perełka dla ludzi preferujących przeróżne systemy! ^^
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2016, 17:52 {2} przez Olimpia.)
02-02-2016, 17:48
Znajdź Posty Reply
Alkadias Offline
Starszy użytkownik

Bardzo dziękuje XAO za ukierunkowanie, jak napisałeś tak uczynię. Olimpia również Tobie dziękuje za wskazówki. Uśmiech
Co do ćwiczeń z energią... Olimpia natrafiłem na twój że tak powiem PAK Ćwiczeń w której jest jak wyczuwać energię, wizualizacja jej i o medytacji. Więc śmiało oprócz lektur mogę też ćwiczyć właśnie to?

PS: Temat Grecka i Rzymska Nekromancja napisany przez UNEBRIS został tjb. usunięty... Jest opcja żeby to przeczytać u nas na forum czy po prostu szukać w google?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2016, 14:24 {2} przez Neaxx.)
03-02-2016, 09:24
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Ten pak ćwiczeń to właśnie energetyka, a raczej jej podstawy, więc koniecznie się za to zabierz.

Jeśli chodzi o posty Unebris to jak najbardziej możemy je przywrócić poprzez backup - jednak sami na jej prośbę usunęliśmy jej wszystkie posty, więc odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: nie.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2016, 14:25 {2} przez Neaxx.)
03-02-2016, 13:19
Znajdź Posty Reply
Alkadias Offline
Starszy użytkownik

No nic trudno, jak nie to nie. Mam pytanie jeszcze odnośnie treningu WDH. Możesz mi go przybliżyć? Szukałem na forum, ale niestety nic nie znalazłem. :/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2016, 14:25 {2} przez Neaxx.)
03-02-2016, 13:27
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

... trening WDH? Pierwsze o tym słyszę, ale nauczona, że są różne nazewnictwa - wpisałam w google i wychodzi na to, że chodzi Ci o Wtajemniczenie do Hermetyzmu? Nie moja broszka. Uderzaj do Magów Chaosu, Magów Ceremonialnych, Nekromantów itp. oni mają zazwyczaj zajawkę na Hermetyzm.

Pomóc Ci może między innymi: xao, Oth, Evander i chyba Gywher. Polecam Otha bo z tego co mi wiadomo, to dość szybko, dokładnie i obszernie odpisuje. Evander może nie mieć czasu, a xao i Gywher to nie wiem... jeszcze kwestia tego, czy będą chcieli się z Tobą zająć, ale sądzę, że nie będzie problemu. Uśmiech

PS: Zaczynaj zdania z wielkiej litery i dawaj kropki na końcu zdania. xD
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2016, 13:47 {2} przez Olimpia.)
03-02-2016, 13:44
Znajdź Posty Reply
Alkadias Offline
Starszy użytkownik

Hehe, dobrze, postaram się pilnować. Oczko

Przed znakami interpunkcyjnymi nie dawaj spacji - Neaxx.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2016, 14:28 {2} przez Neaxx.)
03-02-2016, 14:14
Znajdź Posty Reply
Animal Niedostępny
Zwierzaczek

Liczba postów: 309
Reputacja: 9
Podziękowania: 435
Podziękowano 80 razy w 53 postach
(03-02-2016, 13:27)Alkadias napisał(a): No nic trudno, jak nie to nie. Mam pytanie jeszcze odnośnie treningu WDH. Możesz mi go przybliżyć? Szukałem na forum, ale niestety nic nie znalazłem. :/

http://franzbardon.pl/WtajemniczenieDoHermetyzmu.pdf

Tu masz całą książkę, proszę.
03-02-2016, 14:39
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

I blog Otha - sporo tu o Hermetyzmie: https://jakzostacmagiem.wordpress.com/
Normalność to wymysł.
-----------
03-02-2016, 14:45
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB