Zmiana koloru świecy siłą woli?
Autor Wiadomość
Hekate Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 141
Reputacja: 1
Podziękowania: 81
Podziękowano 76 razy w 47 postach
Zmiana koloru świecy siłą woli?
Czy mogę siłą woli lub wizualizacją zmienić kolor świecy na taki kolor jaki mi danym momencie jest potrzebny?
" Po co py­tać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie,
sam wie naj­le­piej, gdzie idzie, nie muszą za­raz wszys­cy wie­dzieć, gdzie idzie. "
02-02-2016, 14:25
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,084
Reputacja: 85
Podziękowania: 862
Podziękowano 1360 razy w 674 postach
RE: Zmiana koloru świecy siłą woli?
Nie.
Lepiej jak już korzystać z uniwersalnych świec np. biały lub fioletowy (polecam to drugie).
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
02-02-2016, 19:05
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Hekate
Hekate Offline
Starszy użytkownik

Nie wiedziałam, że fioletowa świeca jest zaliczana jako uniwersalna.
sam wie naj­le­piej, gdzie idzie, nie muszą za­raz wszys­cy wie­dzieć, gdzie idzie. "
02-02-2016, 19:24
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Każdy kolor ma swój zamiennik. Zamiennikiem białej świecy jest fioletowa - dlatego równocześnie jest ona uniwersalna. Poza tym fiolet to kolor magii (ogólnie magii!) i wyższego wtajemniczenia, fioletowa świeca wzmocni każdy rytuał, dlatego ja często korzystam z fioletowej świecy jako wzmocnienia, dodatkowej energii.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
02-02-2016, 23:28
Znajdź Posty Reply
adanesko Offline
Użytkownik

Liczba postów: 21
Reputacja: 0
Podziękowania: 1
Podziękowano 8 razy w 6 postach
Jeśli nie mamy świecy potrzebnego nam koloru, ani fioletowej/białej/czarnej (niestety, ale czarną świecę ciężko zamienić inną, a sama w sobie może posłużyć jako zamiennik dla wielu innych kolorów, nie jest jednak tak wszechstronna jak biała). To lepiej świecy w ogóle nie używać niźli pompować energię w próbę zmiany energii świecy na inną, to po prostu jest bezsens bo więcej energii wytracimy niż zyskamy z świecy. Tym samym lepiej nie używać świecy i użyć tą energię po prostu. Technicznie rzecz biorąc jest to możliwe, po prostu nie opłacalne ani trochę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2016, 16:48 {2} przez Neaxx.)
03-02-2016, 01:30
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia , Magician7
Olimpia Niedostępny
...

No ja bym czarnej jako uniwersalnej nie używała. Ostrożnie także należy postępować z jej zamiennikiem - kolorem czerwonym, zwłaszcza jeśli jest się chorym. Może ona chorobę/przeziębienie wzmocnić (już tak miałam).
Normalność to wymysł.
-----------
03-02-2016, 02:06
Znajdź Posty Reply
Hekate Offline
Starszy użytkownik

A mi właśnie w domu same czarne zostały. No cóż, to trzeba się do straganu wybrać.
03-02-2016, 17:43
Znajdź Posty Reply
xao Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 344
Reputacja: 22
Podziękowania: 87
Podziękowano 201 razy w 66 postach
Nie do końca się z wami zgodzę. Nie jest to metoda, którą poleciłbym początkującemu, ale nie z powodu ujemnego bilansu energii (no bez jaj to tylko wizualizacja), ale z powodu rozproszenia uwagi.
Istnieje coś co nazywa się magią astralną, polega to na przeprowadzaniu pełnych rytuałów... w wyobraźni/na płaszczyznach astralnych. Prócz pełnej wizualizacji świątyni, narzędzi, czynności rytualnych, można to wykorzystać do tego co akurat potrzebujemy. Przykładowo nie mam sztyletu, więc tworzę jego mentalny obraz i zachowuję się tak jakby faktycznie istniał na płaszczyźnie fizycznej.

Więc jak najbardziej możesz poprzez wizualizację zmienić kolor świecy (kolory i tak są tylko umowne, nie ma sensu wykorzystywać czegoś z czym świadomie się gryziesz, ale też zwróć uwagę na nasze wręcz wrodzone skojarzenia z kolorami - tak czy siak sprawa jest umowna), a nawet stworzyć jej obraz od podstaw. Dochodzi do tego to o czym wspomnieli poprzednicy. Czy to się opłaca? Może się jak najbardziej opłacać, jeśli masz jakieś doświadczenie w takich praktykach, oraz posiadasz rozwiniętą umiejętność wizualizacji. W przeciwnym przypadku - nie.

W każdym razie warto nabyć chociaż podstawy takich umiejętności, typowym ćwiczeniem może być wykonywanie podstawowych rytuałów w myślach (MROP, RŚF itp.), początkowo możesz nie czuć efektów, ale z czasem nie będzie różnicy pomiędzy rytuałem wykonanym fizycznie, a tym odtworzonym w myślach. W końcu działania magiczne na poziomie fizycznym nie są ważne, zawsze chodzi o słanie naszych wizualizacji na wyższe plany.
"TAK MYŚLISZ? WEŹ ZATEM WSZECHŚWIAT I ROZGNIEĆ GO NA NAJDROBNIEJSZY PYŁ, PRZESIEJ PRZEZ NAJDROBNIEJSZE SITO, A POTEM POKAŻ MI CHOCIAŻ JEDEN ATOM SPRAWIEDLIWOŚCI, JEDNĄ MOLEKUŁĘ MIŁOSIERDZIA[...]"
07-02-2016, 23:48
Znajdź Posty Reply
Hekate Offline
Starszy użytkownik

Przyznam się szczerzę, że nie rozumiem dlaczego jest takie wielkie halo z tą wizualizacja, bo ja z tym od początku nie miałam problemów. O tym, że można w ten sposób zmienić np. kolor świecy gdzieś kiedyś przeczytałam. W każdym razie, dziękuję za odpowiedź. Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2016, 16:49 {2} przez Neaxx.)
07-02-2016, 23:53
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB