Odczyt stanu czakr w Tarocie
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #1
Odczyt stanu czakr w Tarocie

Tarot a Czakry - wstęp


Swoje (jak i innych) czakry można regularnie kontrolować również poprzez Tarota. Najlepsze jednak efekty zostaną osiągnięte kiedy połączy się Tarota z jakąś umiejętnością np. z empatią lub po prostu skanowaniem... W tym wypadku należy się skupić porządnie na sobie (lub osobie dla której robicie odczyt), ''poczuć'' go energetycznie (czy tam empatycznie, jak to woli) tworząc link/lub emocjonalnie/psychiczne połączenie między osobą dla, której jest wykonywany odczyt a kartami, wykonując tym samym zwyczajne przygotowanie do rozkładu, czyli tasowanie, zadawanie pytania, przekładania i rozkład...

Rozkład na czakry może wyglądać tak:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7


Albo tak:

7
6
5
4
3
2
1

Zależy jak kto woli, ja tam preferuje sposób poziomy bo zajmuje mi mniej miejsca.

Jeśli wszystko zostało poprawnie wykonane to obecnie Tarot jest bezpośrednio podłączony do energii, osoby której wykonujemy odczyt (swoją drogą można teraz poprzez Tarota ingerować w czakry tej osoby xD), a my mamy być podłączeni do Tarota... czyli koniecznie musimy się umieć synchronizować i dogadywać z kartami. Ma powstać taki łańcuszek energetyczny:

Klient--->Tarot--->Wróżka

Tutaj nie jedna osoba może się doczepić, że skoro ktoś umie skanować czy posiada inne tego typu zdolności to po co Tarot? On ma być obrazem uczuć i wiedzy, która objawia się poprzez nasze zdolności. Ma być ich wzmocnieniem, ich wizualną wymową. W ten sposób o wiele trudniej jest się pomylić. Wielu Tarocistów podłącza się w ten sposób do energii klienta całkiem nieświadomie, tak więc dla tej części to nie będzie nic trudnego. Uśmiech Jednak wcale nie potrzebujemy wspomagać się zdolnościami parapsychicznymi, aby odczytać czyiś (lub nasz) stan czakr.

Jaka to będzie różnica? Dajmy taki przykład:

''Czakra Podstawy: ''Duża kumulacja energii, miejscami jest zahamowana... przydałoby się zrobić zrównoważenie i uziemienie. Wygląda to jak zapalenie ucha tylko, że nie zbyt odczuwalne.''

Karta reprezentująca czakrę: SiłaJak ja to zrobiłam?
Gdybym opierała się tylko na Tarocie powiedziałabym, że czakra jest bardzo silna, duża energia itp. ale gdyby nie wspomaganie się moimi zdolnościami, nie zobaczyłabym, że miejscami ta energia w tej czakrze jest hamowania, nie zobaczyłabym silniejszych czerwonych i jakby rozgrzanych plamek w niektórych miejscach.
Interpretacja kart w odniesieniu do Czakr


Głupiec


[Obrazek: 33_org.jpg]

Planeta: Uran
Żywioł: Powietrze
Numer: 0
Znaczenie kluczowe: Początek, coś nowego, młodość, rewolucja


Przewaga kolorystyczna Głupca to zazwyczaj jasne kolory, pomarańcz, żółć i czerwony... będzie pozytywną kartą dla Czakry Podstawy, Sakralnej i Splotu... często jest także kolor zielony, przypisany Czakrze Serca, a także niebieski (niebo) pozytywny dla Czakry Gardła, Trzeciego Oka i Korony. Kojarzenie po kolorach to jednak zdeczka za mało... przejdźmy szczebel wyżej. Głupiec to ktoś kto zostawia swój obecny dom i wyrusza na poszukiwanie nowej ziemi, na poszukiwanie nowych przygód, nie ma domu... zostaje Wędrowcem, gdzie będzie zazwyczaj spał? Pod gołym niebem na ziemi, jedyne co ma Głupiec to swojego wierna psa i tobołek... świetnie pokrywa się to z Czakrą Podstawy mówiącą między innymi o ziemi, poczuciu bezpieczeństwa, instynkcie przetrwania, sprawach pierwotnych i a także energii... a więc Głupiec skoro się na to wszystko zdobywa to musi mieć niezłą tą Czakrę Podstawy.

Skoro jest energia, mnóstwo Natury, młodość a nawet i wiek dojrzewania to proste, że Głupiec jest także pozytywny dla Czakry Seksualnej... energia, chęć działania, aktywność, wiara w siebie, optymizm itp. to są cechy reprezentowane zarówno przez Głupca jak i Splot Słoneczny, poza tym na karcie Głupca mamy słoneczko no i Słoneczny jest także Splot. ^^ Dalej... Głupiec to naiwny, kochany człowiek, marzyciel kochający zwierzątka i naturę, pełen dobra i nie zdający sobie sprawy jaki ten świat potrafi był zły i niebezpieczny... przypisujemy to do Czakry Serca.

Co Głupiec ma wspólnego z Czakrą Gardła? Żywioł powietrza i planeta opiekuńcza Wodników - Uran, mówi, że Głupiec się dużo komunikuje i ma silny związek z powietrzem, a ten z kolei z inteligencją, gadaniem, ruchem itp. poza tym... no Głupiec to gaduła! A więc Czakra Gardła mówi głupcowi tak!

Czakra Trzeciego Oka... Głupiec wyrusza w podróż, zmienia się przede wszystkim duchowo, idzie zobaczyć więcej i więcej, Trzecie Oko i Głupiec = tak. Korona i Głupiec? Dokładnie to samo. Głupiec zawsze właściwie ma coś na głowie... poza tym Słońce mu w tą głowę świeci (nad nim) no i nie zapominajmy, że ma opiekę Sił Wyższych, którą symbolizuje właśnie pies starający się go ustrzec przed niebezpieczeństwami.

No to dobrze... wiemy już, że Głupiec jest pozytywny dla wszystkich czakr. I co myślicie, że to koniec? Powiecie klientowi, że czakra otwarta i wszystko ok? Błąd. Kolejną sprawą jaką należy wziąć pod uwagę to znaczenie Głupca... takie podstawowe to chęć działania, początek... a więc? ... Aktywacja danej czakry! Czakra ruszyła tyłek i zaczyna się otwierać.5 Kielichów


[Obrazek: LudyLeskot_5Kielich%C3%B3w.JPG]

Wpływy astrologiczne (Małe Arkana nie mają przypisanych planet tylko wpływy astrologiczne): Mars w Skorpionie
Żywioł: Woda
Numer: 5
Znaczenie kluczowe: Strata, ból, rozczarowanie

Widzimy kartę negatywną... nie ma tutaj żadnej wątpliwości. Każdej czakrze będzie wróżyła albo zamknięcie, totalny syf i chaos, uszkodzenie, ingerencję byta lub... oczyszczenie.

Jeśli wspomagamy się swoimi zdolnościami, to tutaj nie ma problemu... wiemy o co chodzi z 5 kielichów, jeśli natomiast mamy odczytać stan czakry tylko i wyłącznie opierając się na Tarocie to tutaj już jest trudniej... możemy powiedzieć, że czakra jest w złym stanie, ale co ze szczegółami? Jak jesteś dobrym Tarocistom to spojrzysz na karty sąsiadujące i będziesz mniej więcej wiedział o co chodzi, ale nie poczujesz tego, nie zobaczysz tego dokładnie jeśli Tarota nie wymieszasz z jakimiś zdolnościami.

Czakry pokazane na karcie


Mało kto wie, że czakry są wyeksponowane na każdej karcie... są one zaznaczone drobiazgami i trzeba się trochę pokombinować jeśli chodzi o odkrycie tych czakr i ich przejawianiu się na danej karcie... dlatego tak świetnie się pracuje z Tarotem na czakrach kiedy wspomagamy się zdolnościami.

[Obrazek: Karta_tarota_Mag_1.jpg]
Karta: Mag

Każda postać ma jakieś ozdoby, np. koronę, guziki, naszyjniki paski, - w miejscach gdzie są takie ozdoby jest wzmocniona pewna czakra np. u maga jest to splot słoneczny i czakra korony, u królowej denarów czakra gardła i korony.

Symbol nieskończoności - nad jego głową mówi o rozwiniętej Koronie
Biała chusta - która jest na jego Trzecim Oku, mówi oczywiście o aktywności tej czakry.
Pas - wskazuje na Splot Słoneczny
Róże zakrywające jego stopy i nogi - to oczywiście nic innego jak między innymi informacja o aktywnej Czakrze Podstawy.

Dlaczego tylko Mag nie ma zaznaczonej Czakry Gardła i Seksualnej? Przecież Czakra Gardła jest jedną z najsilniejszych jego czakr! No i co z Seksualną? Jeśli chodzi o Maga... to nie znam takiej talii w której Mag byłby pokazany jako gaduła, on zawsze ma zamkniętą buzie, milczy... ale widać, że dużo wie i jest bardzo elokwentny. Ci co najmniej wiedzą na ogół najwięcej gadają... Poza tym tutaj można się oprzeć na planecie patronującej Magowi czyli Merkury... no i wszystko jasne, Merkury związany z komunikacją, podróżą, ruchem, inteligencją musi aktywować Czakrę Gardła! Co do czakry Seksualnej no to w tradycyjnych taliach Mag jest pokazany jako młody mężczyzna... a młody mężczyzna jak nie jest impotentem to zawsze ma coś takiego jak wzwód, a co za tym idzie - jest zdolny do seksu. Mag jest pewien siebie, stoi wyprostowany, ma swoje cele... poza tym Mag pokazuje faceta, który Cię oczaruje, jest flirciarzem, bardzo charyzmatyczny i pociągający typ - pokazują to także róże.
Odczytujemy Czakry!


Rozkład na odczyt czakr, mówiłam, że preferuje poziomy, ale ze względu ułatwienia zrobienia zdjęcia wybrałam ułożenie pionowe. Tak, wiem - ładne mam skarpetki. xD Nie czepiać się! :D

Mamy tutaj od dołu (od czakry podstawy): As Kielichów, Mag, As Buław, Paź Mieczy, 10 mieczy, 8 monet, 8 mieczy.

[Obrazek: converted?src_path=http%3A%2F%2Fp.gg.pl%...otate=auto]

I chce wiedzieć garść ludków próbujących zinterpretować wyimaginowane czakry Pana Wącwała Wąwała. xD
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
06-02-2016, 02:12
Znajdź Posty Reply
Animal Niedostępny
Zwierzaczek

Liczba postów: 277
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 9
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Odczyt stanu czakr w Tarocie
Ładna figurka. A temat bardzo przydatny.
06-02-2016, 02:35
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #3
RE: Odczyt stanu czakr w Tarocie
Dzięki... :* ale ta ''figurka'' to posążek kociej Bogini Bastet...
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
06-02-2016, 03:29
Znajdź Posty Reply
Kamis Offline
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 209
Dołączył: May 2015
Reputacja: 9
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #4
RE: Odczyt stanu czakr w Tarocie
Zawaliście :D Uśmiech Oczko


Dobra to ja pierwszy ehem ehem...
1.Czakra podstawy: zaczęła pracować(początek), oczyszcza się. Tylko za dużo w niej żywiołu wody a za mało ziemi :p
2. Czakra sakralna - jest aktywna czysta-świeci -pracuję. Jest w bardzo dobrym stanie
3. Czakra splotu - też dopiero co zaczęła pracować/ albo nawet jest za bardzo aktywna- przeciążona
4. Czakra serca pracyję ale na ,,raty,, ma drobne blokady. Ogólnie słabo to wygląda
5. Czakra gardła - zablokowana, nieaktywna, brudna i do natychmiastowego oczyszczenia
6. Czakra trzeciego oka- pracuję ale jest przeciążona pewnie przez czakre gardła
7. Czakra korony - blokady, blokady, blokady słabo - nieaktywna

Nie jestem pewien....czy dobrze... twoje karty słabo widzę więc wziąłem swoje (RIDER-WAITe).
Dopiero przyszedłem z pracy więc jestem trochę zamroczony i to mój pierwszy raz więc mogę się mylić. Wole dodać pierwszy interpretacje bo później jak przeczytam dodaną przez kogoś innego to będzie łatwiej... :D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2016, 09:11 {2} przez Kamis.)
06-02-2016, 09:08
Znajdź Posty Reply
Luna_90 Niedostępny
Szukająca swojej drogi

Liczba postów: 94
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 5
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #5
RE: Odczyt stanu czakr w Tarocie
Pan Wącwał Wąwała nie ma łatwo. A więc, zaczynam:

1. Czakra podstawy
Za dużo wody, brak stabilnego gruntu pod nogami i oczywiście zastój. Pan WW ma problem z poczuciem bezpieczeństwa i brakuje mu pewności siebie. Widzę tutaj strach. Potrzebuje się uspokoić, pomedytować, a przede wszystkich odetchnąć od otoczenia i po obcować z Naturą. Jakieś spacerki po lesie itp.

2. Czakra sakralna
Aktywna, bardzo aktywna, może nawet za bardzo? Widzę duży potencjał. Pięknie gromadzi energię, ale ma chyba lekki problem z rozładowaniem jej. Współpracuje z czakrą trzeciego oka - tutaj na plus. Jest także powiązana z czakrą serca. Może by tak małe szaleństwo w łóżku aby pozbyć się nadmiaru tej energii.. :D Oczko

3. Czakra splotu
Tutaj zaszalałaś Oli z fleszem, a ja ślepa jestem i mało widzę. :D Zmuszona byłam nawet założyć okulary...
Co mi się rzuciło w oczy, to że czakra pięknie świeci, czuję MOC! Dużo energii, żywioł ognia pięknie tutaj działa i dodaje energii. WW czerpie siłę ze swojego wnętrza. Podoba mi się.

4. Czakra serca
Mało widać. Smutny
Widzę oddziaływanie żywiołu powietrza i ziemi. Ktoś boi się zaufać swoim uczuciom. Za bardzo boi się otworzyć na innych, strach ten budzi agresję wobec ludzi. Ponadto, widać ranę, która ciąży na sercu. I samotność. Do oczyszczenia, a przede wszystkim należy wybaczyć i zapomnieć o przeszłości.

5. Czakra gardła
Paskudnie.. Ból. Problem z komunikacją z innymi, problem z uwierzeniem w swoje możliwości i znowu brak pewności siebie. Oj ktoś Pana WW zranił, mocno zranił, tak że biedny zamknął się sam w sobie.

6. Czakra trzeciego oka
Widzę potencjał. Pięknie rozwinięta intuicja, duża wiedza, trzeba jej tylko bardziej zawierzyć i ruszyć z tym do przodu. Działamy, działamy!

7. Czakra korony
Dużo ognia i blokada. WW izoluje się od świata i czuje do niego żal. Jest samotny i złośliwy. Do oczyszczenia.

Mors meta malorum.(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2016, 12:50 {2} przez Luna_90.)
06-02-2016, 12:49
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #6
RE: Odczyt stanu czakr w Tarocie
Ehhh... serio? Tylko dwie osoby? -_-'

1. Czakra Postawy
a) Kamis - jak może być za dużo żywiołu wody? Po pierwsze As Kielichów to potencjał, to zalążek żywiołu jakiego reprezentują Kielichy czyli woda. Asy to zawsze początki, coś co się wylęga. Co oczyszcza? Woda. As Kielichów - rozpoczął się proces oczyszczania i aktywacji Czakry Podstawy.
b) Luna - Widzisz tutaj strach? Gdzie? Przecież obok masz wszechpotężnego i pewnego siebie Maga. xD As Kielichów to karta, która nie raz pokazuje płacz... rozterkę, zranienie czy rozczarowanie, ok. Ale w tym wypadku należało by spojrzeć na Czakrę Serca, aby potwierdzić tą interpertację... i ok, mamy kartę zranienia... a na dodatek na gardle jest facet, który tnie słowem jak ostrzem... a więc tak. Facet został zraniony i wewnętrznie płacze... Mag pokazuje jednak siłę i wytrwałość na zewnątrz.
Patrząc na całokształt, który potwierdzają inne czakry zgadzam się z: ''Potrzebuje się uspokoić, pomedytować, a przede wszystkich odetchnąć od otoczenia i po obcować z Naturą. Jakieś spacerki po lesie itp.''

2. Czakra Sakralna
a) Kamis - widzę, żeś się mną inspirował. xDD Bardzo dobrze, ale jeszcze... jaki jest Mag? To czakra Sakralna związana z seksem! Mag to ''czaruś'' ... Wącwał Wąwała ma duże potrzeby seksualne! A także jest pewien swojej seksualności i tego czego chce.
b) To samo! Mag jest zrównoważony, nie ma nad aktywności, jeśli nie potwierdzą tego inne karty - w Czakrze Podstawy odpowiedzialnej za instynkt więc, po części seks... jest spokój, następuje oczyszczenie... a w Sercu, które jest związane z seksem i kontaktami między ludzkimi jest zranienie... facet nie ma obecnie życia seksualnego, prawdopodobnie jest po zranieniu wnioskować to można wraz z Asem Kieli... ale gdyby go nie było lub kiedy nie jesteśmy pewni... to po prostu popęd aktywny nie mający ujścia. Reszta bardzo ładnie Luna. Nie licząc tego oka... ale po kolei.

3. Splot
a) Kamis - To samo co w Asie Kieli... As Buław mógłby zostać tak odczytany, to wielka moc ognia, ok... ale wraz z odpowiednimi kartami... Asy to początek, facet na karcie dopiero rozpoczyna swoją podróż... poprzez 2 buławy, potem 3 i 4... itp. gdyby tu było 8 buław (czyli ruch, szybkość wielka energia) tak, miałbyś racje. Prawdą jest to, że czakra jest aktywna i bardzo ładnie pracuje... uwalnia pokłady słonecznej, ognistej energii i wszystko idzie ku lepszemu.
b) Luna - bardzo ładnie... tylko, czemu zapominasz o pozostałych kartach? Następuje tu duża zmiana zdania odnośnie tego co powiedziałaś przy Czakrze Kielichów... albo w tą stronę, albo w tą. Pamiętajcie o tym, aby patrzeć na inne karty w tym wypadku... czakry na siebie wpływają.

4. Serce
a) Kamis - kogo mamy na obrazku? Faceta, który potrafi ranić. Paź trzyma na swojej tacy miecze... może Ci je dać, albo zabrać lub odrąbać paluszki. Nad nim na Gardle mamy 10 mieczy, więc co zrobił ten Paź? Zranił... słowem, odrzucił propozycję lub nie dotrzymał obietnicy (bo tutaj serce zranione przez Pazia... gardło pokazuje efekty), dodajmy to tego tego Asa Buław na dole... złość, rozczarowanie, gniew, palące zranienie. I jpd. nie mamy tutaj wogóle mówić o człowieku tylko o jego czakrach, a więc...? Czakra Serca jest w stanie opanowanym i harmonijnym, jednak zamyka się... nastąpiło zaburzenie równowagi (bo taki ma charakter Paź że np. jest chaotyczny).
b) Luna - Dobrze, bardzo dobrze. Za bardzo skupiałaś się na uczuciach i osobowości naszego Wącwała.

4. Gardło
a) Kamis - bardzo ładnie, ale jak będziesz to ujmował w ten sposób to klient zacznie się nudzić. Rozwijaj to np. Czakra jest niestety zamknięta, brudna, jest wiele negatywnych śladów z przeszłości, które wpłynęły na tą czakrę... okoliczności zewnętrzne za sprawą osoby lub kilku osób doprowadziły niestety tą czakrę do przykrego stanu.
Nie lepiej brzmi? Chciałbyś przeczytać taką interpretacje jaką zapodałeś od wróżki? Nie zapominamy o budowaniu kontaktu z klientem. Nie zanudzamy go, pokazujemy wyrozumiałość, sympatię i uczucie.
b) Luna - Znów za bardzo skupiasz się na charakterze i czynnikach zewnętrznych. My nie pytamy o jego charakter... ale o stan czakr. Widzisz stan danej czakry nie koniecznie musi być przez to co my myślimy... dlatego najlepiej się skupić bardziej na czakrach, ale dobrze odczytane.

5. Gardło
a) Kamis - jak Ty sobie wyobrażasz połączenie duchowej czakry Oka odpowiedzialnej za zdolności parapsychiczne skoro reprezentuje ją karta materii i fizyczności? Skoro człowiek na niej nie widzi prócz swojej fizycznej i ciężkiej pracy? Może ona być w formie wiedzy, pasji... ale tutaj zawsze brakuje praktyki (chyba że jest jeszcze 3 denary). Karta często pokazuje sceptyków lub kogoś kto ma dużą wiedze, ale nie praktykuje... Oko w dobrym stanie, pracuje, ale jest uciszane przez codzienne sprawy lub po prostu Wącwał Wąwała jest leniem albo pasjonatem
b) Luna - patrz wyżej. Bardzo ładnie.

7. Korona
a) Kamis - idealnie
b) Luna - dużo ognia przy 8 Mieczy reprezentującej rezygnację, zastój i żywioł powietrza? Korona jest zamknięta, energia nie przepływa swobodnie, nie aktywna. Po prostu.

(Nawiasem mówiąc cechy, które tutaj wypisałaś to cechy mieszane albo do Serca albo do Gardła.)


Można by dodawać o więcej, tak jak próbowaliście to zrobić, ale po pierwsze... zacznijcie od minimum, a po drugie dajcie sobie czas żeby łączyć Tarota ze zdolnościami.

I nie co narzekać na jakość foty, bo tak jak zrobił Kamis - można było swoje karty położyć przed sobą, specjalnie podałam jakie karty są na obrazku. Uśmiech
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
07-02-2016, 21:04
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB