Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierścień Atlantów
Autor Wiadomość
Hekate
Starszy użytkownik

Liczba postów: 146
Reputacja: 1
Podziękowania: 84
Podziękowano 74 razy w 45 postach
Pierścień Atlantów
Pierścień Atlantów, pierścień Atlantydów – pierścień, rzekomo odkryty w 1860 roku w Dolinie Królów przez francuskiego egiptologa, markiza d'Agrain.
W 1972 roku, w książce Domy, które zabijają autorstwa Rogera de Lafforest, znalazł się opis oraz fotografia pierścienia. Wykonany był on z gliny kamionkowej, a wyrzeźbiony na nim symbol złożony był z trzech umieszczonych na środku prostokątów, na których przedłużeniu, po każdej stronie, znajdowały się trzy kwadraty oraz trójkąt równoboczny. Prostokąty miały postać półcylindryczną. Pierścień miał rzekomo pochodzić z Atlantydy, gdyż symbol na nim wyrzeźbiony nie pasował do cywilizacji starożytnego Egiptu.

Pierścienie wykonane na podstawie tego opisu traktowane są jako amulety. Często mają kształt otwartej obrączki, podczas gdy pierścień opisany w książce Rogera de Lafforest miał kształt obrączki zamkniętej. Według entuzjastów pierścienie takie chronią przed "złymi energiami". Sekretem mają być tzw. "fale kształtu", neutralizujące złe wpływy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pier%C5%9B...ant%C3%B3w

Załączone pliki Miniatury

" Po co py­tać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie,
sam wie naj­le­piej, gdzie idzie, nie muszą za­raz wszys­cy wie­dzieć, gdzie idzie. "
02-07-2016, 20:58
 Podziękowali: Sea , Kamis
Podag
Użytkownik

Liczba postów: 11
Reputacja: 0
Podziękowania: 7
Podziękowano 1 razy w 1 postach
RE: Pierścień Atlantów
Ktoś jest w stanie rozszyfrować symbolikę tego pierścienia?
[Obrazek: pierscien-atlantow.png]

Znalazłem jedynie takie.

Co o nim sądzić? (chodzi mi o same wytłumaczenie symboli, bez części od działaniu szatana Diabeł)

+nigdzie poza tym źródłem nie znalazłem żadnego info o związkach Crowley z tym symbolem...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-30-2017, 02:10 {2} przez Podag.)
10-30-2017, 02:02
Asriel Veir Semis
Elektryczny Mag

Liczba postów: 19
Reputacja: 0
Podziękowania: 7
Podziękowano 7 razy w 7 postach
Atlanci żyli przed nami i byli bardzo rozwinięci. Ten pierścień może oznaczać rozerwanie/uszkodzenie duszy. Pośrodku widać kratę, czyli takie jakby uwięzienie, a na zewnątrz te strzałki, które wyglądają jakby chciały lecieć w swoją stronę.
Ψ "Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania" Ψ
11-01-2017, 09:47
 Podziękowali: Olimpia
Olimpia
...

Liczba postów: 5,017
Reputacja: 86
Podziękowania: 902
Podziękowano 1247 razy w 610 postach
W ten sposób nigdy na to nie patrzyłam... nawet nie przyszło mi to do głowy.
Bardzo ciekawe spostrzeżenie ujętne w sposób konstrukcyjnie logiczny i realny.

... jednak osoby, które noszą ten Pierścień mówią, że czują się z nim dobrze i że im pomaga.
Te strzałki jednak lecą w odwrotną stronę, jakby chciały te ewentualnie kraty rozerwać. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
11-11-2017, 23:40
Kacper
Wtajemniczony

Liczba postów: 6
Reputacja: 2
Podziękowania: 10
Podziękowano 7 razy w 5 postach
Z tego co mi mój pierścień kiedyś powiedział faktycznie może wynikać, że byli bardzo rozwinięci duchowo. Dokładnie nie przytoczę, ale było to coś takiego: Gdy ktoś zaczyna nosić pierścień, zjawiamy się w nim. Jako iż pierścień kupiłem na allegro, to raczej chodzi tu tylko i wyłącznie o ten kształt, te figury. Jedyne co powiedział mi o swojej przeszłości to że faktycznie żyli, ale nie wiem czy tu na Ziemi. Działanie podobne do tego, które przedstawiają opiekunowie duchowi, tylko częstsza rotacja :D.
Będąc człowiekiem nie jestem bliższy nieskończoności niż gdybym był mrówką, ale też nie jestem dalszy niż gdybym był ciałem niebieskim.
11-19-2017, 03:23
tupajda
Wtajemniczony

Liczba postów: 209
Reputacja: 7
Podziękowania: 193
Podziękowano 92 razy w 60 postach
Pierścień atlantów posiada bieguny, na które należy zwracać uwagę. To nie tylko układ symboli z prostokątami i trójkątami. Sam symbol doskonale rozprasza negatywne energie. Ten układ to jest energia kształtu, gdzie istotne są nie tylko proporcje poszczególnych figur, czy odstępy pomiędzy nimi, ale również materiał z jakiego został wykonany.

Takie poziome prostokąty dla przykładu mają na przykład wahadełka, które same rozpraszają energię, dzięki czemu nie trzeba ich bez przerwy oczyszczać.

A co do rozwoju duchowego, to jako cywilizacja jesteśmy w średniowieczu z porównaniu z Atlantami.
Wystarczy być sobą.
11-24-2017, 01:40
Nikodem
* * * * *

Liczba postów: 119
Reputacja: 23
Podziękowania: 250
Podziękowano 202 razy w 82 postach
To że symbole geometryczne, lub mniej geometryczne mają jakąś energetykę, że nasze nastawienie do tematu ma na to wpływ, itd. - to wiemy.
To może być jedna z przyczyn, dla których Pierścień Atlantów jest tak... mistyczny. ;P

---------------

A czy Atlanci, Atlantydzi czy jak ich tam zwać istnieli i faktycznie byli "tak rozwinięci"... xD

Kto chce wierzyć, niech sobie wierzy.
Ale nawet jeśli się wierzy warto zainteresować się czymś więcej, niż własnymi wyobrażeniami i pobożnymi życzeniami. ;]

Np. historią, archeologią, LOGIKĄ, i tak dalej.

Jako ciekawostkę zahaczającą o podejście do rozwoju, cywilizacji i tak dalej zarzucam artykułem („Nowa Fantastyka” 5/2005)
https://joemonster.org/art/41386/Pozytek...ywilizacji

Nie sugeruję, żebyście przestali wierzyć.
Ale żebyście zaczęli myśleć, analizować i poznawać - w sposób inny, niż subiektywny rozwój duchowy. ;]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-24-2017, 10:54 {2} przez Nikodem.)
11-24-2017, 10:53
tupajda
Wtajemniczony

Liczba postów: 209
Reputacja: 7
Podziękowania: 193
Podziękowano 92 razy w 60 postach
Odniesienia do Atlantydy i jej mieszkańców znajdujemy w materiałach cywilizacji antycznej. Znajsziesz też wzmianki o nich w pracach ówczesnych filozofów, którzy posiali bardzo wszechstronne wykształcenie i samą wiedzę czerpali z podróży, np. do starożytnego Egiptu.

Współczesna nauka odrzuca istnienie Atlantydy, bo nie pasuje do przyjętego kanonu. Nie ważne, że znajdujemy zatopione budowle na Atlantyku. Starożytne teksty mówią też o tym, że ziemia jest okrągła, co zostało całkowicie odrzucone w średniowieczu.
Wystarczy być sobą.
11-24-2017, 13:32
Daratin
Oko

Liczba postów: 44
Reputacja: 3
Podziękowania: 12
Podziękowano 26 razy w 16 postach
Jak na moje ów pierścień ma działać na zasadzie identycznej mitom. Nie ważne czy jest prawdziwy czy też nie i która z historii za nim stojących jest prawdziwa. Tak jak mit ma rozpalać wyobraźnię, wzbudzać emocje i wiarę. To przecież one są siłami napędowymi subtelnych planów w których dokonuje się magia. Uważam, że pierścień będzie spełniał rolę zależną od wierzeń i silnych przekonań jego właściciela.

Jeśli już chodzi o symbolikę na pierścieniu to też podzielę się swoimi spostrzeżeniami:
Trzy trójki symbolizowane przez dwa rzędy mniejszych prostokątów i jeden rząd większych skojarzyły mi się z kabalistycznymi trójcami z Drzewa Życia, jedna większa ponad otchłanią (Keter, Chokma, Bina) i dwie pomniejsze pod otchłanią (Chesed, Gebura, Tiferet) (Hod, Netzach, Jesod). Dwa trójkąty po bokach jako dwie polaryzacje, przeciwne bieguny. Po nałożeniu na siebie dadzą heksagram, symbol boskości.
11-24-2017, 14:41
 Podziękowali: Nikodem , DragoBonita
Goutek
Leniwiec Forumowy

Liczba postów: 105
Reputacja: 4
Podziękowania: 65
Podziękowano 35 razy w 22 postach
Co do symboliki, wydaje mi się, że pierścień ma działać jak swego rodzaju mur/tarcze. Strzałki po bokach mogłyby oznaczać dodatkową "umiejętność" pierścienia do rozpraszania energii aby jeszcze bardziej zatrzymać jakiegokolwiek rodzaju atak.
Kto chce poruszyć świat, niech najpierw poruszy siebie.
11-24-2017, 20:04

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB