Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik snów
Autor Wiadomość
Hekate Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 146
Reputacja: 1
Podziękowania: 84
Podziękowano 74 razy w 45 postach
Dziennik snów
Dziennik snów nie jest rzeczą skomplikowaną, jednak bardzo przydatną. Każdy człowiek, w każdą noc wyrusza w podróż senną i każdy człowiek miewa sny. Tylko nie każdy człowiek je zapamiętuję. Dziennik snów prowadzony systematycznie poprawia jakość pamięci przebytej drogi sennej. Im dłużej go prowadzimy tym za każdym razem coraz więcej zapamiętujemy.

Jest mnóstwo różnych poradników, senników. Jednak lepiej z nich nie korzystać. Według mnie mój sen tyczy się mojej osoby, mojego życia a ciężko interpretować to wszystko uogólnione do jednego schematu.

To w jaki sposób, będziesz prowadził swój dziennik snów, zależy tylko od Ciebie. Bo to Tobie ma on służyć. Ja mam zwykły zeszyt, w którym zapisuję datę i to co zapamiętałam z nocy. Nawet jeżeli zdarzało się, że nie pamiętałam snu, to taką właśnie adnotację umieszczałam.

Dziennik snów jest bardzo przydatny dla osób, które interesują się świadomym śnieniem.
" Po co py­tać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie,
sam wie naj­le­piej, gdzie idzie, nie muszą za­raz wszys­cy wie­dzieć, gdzie idzie. "
02-13-2016, 16:45
Gauge Offline
Z tobą moc niech będzie

Liczba postów: 202
Reputacja: 3
Podziękowania: 11
Podziękowano 84 razy w 48 postach
RE: Dziennik snów
Dla mnie wygodniejsze jest użycie aplikacji na telefon. Długo szukałem odpowiedniej i w końcu mam! 'Note Plus'!
Zahaślona aplikacja, nikt nie wejdzie, nic nie wyjdzie.

Należy pamiętać, że są różne stopnie świadomości w snach. I ich wyrazistości też. Najczęściej mam jako taką kontrolę, ale nie za dużą. Pełne panowanie mam bardzo bardzo rzadko. Może dlatego, że zaniedbałem dziennik?
02-13-2016, 16:54
Hekate Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 146
Reputacja: 1
Podziękowania: 84
Podziękowano 74 razy w 45 postach
No jednak tutaj tak jak pisałam wcześniej ważna jest systematyka.
A co do Twojej formy, to widziałam nie raz rady, że dziennik ma być zrobiony tak i tak. A guzik prawda, bo to Ty z niego korzystasz i to Tobie ma służyć. Więc logiczne jest, że to w jakiej jest formie, jest zależne tylko od Ciebie.
" Po co py­tać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie,
sam wie naj­le­piej, gdzie idzie, nie muszą za­raz wszys­cy wie­dzieć, gdzie idzie. "
02-13-2016, 16:59
Nana Offline
Użytkownik

Liczba postów: 17
Reputacja: 2
Podziękowania: 4
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Warto także dodawać informacje o fazie księżyca, pogodzie, a także nietypowych okolicznościach, jak pobudzenie emocjonalne jakąś silnie oddziałującą na nas sytuacją, wpływ używek (wiadomo, inną jakośc mają tzw. pijackie sny), fakt, że nie spaliśmy w swym zwyczajowym miejscu lub że położyliśmy się dopiero ok. 5 nad ranem (sny po nieprzespanej nocy również mają swoją specyficzną jakość, polecam poobserwować). Ogólnie im więcej informacji włożymy, tym więcej ich potem będziemy mogli wyciągnąć. Kobiety mogą dodawać informacje dotyczące menstruacji, można też na świeżo notować zależności, które dostrzegamy od razu (np. sen o psie, który nam zmarł trzy lata temu, wyśniony po dniu, w którym odwiedziliśmy z koleżanką schronisko). Zaglądając do sennika po latach od razu mamy pełniejszy obraz.
11-06-2016, 20:24

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB