Dziewiątka
Autor Wiadomość
Lesza Offline
Strażniczka lasu

Liczba postów: 94
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 9
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Dziewiątka
O dziewiątce z drogi życia pojawiły się wcześniej takie informacje:

"Dla ludzi, których liczba urodzenia w numerologii wynosi 9 do życia niezbędna jest przygoda. Nienawidzą monotonii, a gdy dopada ich życiowa stabilizacja poszukują wrażeń. Czasami to poszukiwanie czegoś innego od codzienności przynosi im szczęście, ale bywają też takie sytuacje, które narażają ich na niebezpieczeństwo lub ośmieszenie. Jednak potrzeba urozmaicania sobie własnego istnienia jest tak wielka, że nie potrafią się pohamować. W sumie jednak życie dziewiątek choć bywa pełne niebezpieczeństw jest zazwyczaj bardzo ciekawe. Uwielbiają podróżować - oddadzą ostatnią koszulę za możliwość dalekiego wyjazdu. Potrafią żyć "wiatrem i słońcem". Przy swej niepokornej naturze swój stres najlepiej odreagowują obcując ze sztuką. Kochają to co piękne i bez większego problemu odróżniają dzieło od kiczu. Jeżeli mają tylko taką możliwość lubią otaczać się ludźmi znanymi ze swych artystycznych zdolności. Sami jednak nie posiadają zbyt wielkiego talentu artystycznego. Nie przeszkadza to im jednak na pewnych etapach życia próbować swoich sił w tych dziedzinach. Nie mają złudzeń, że ich dzieła zapiszą się annałach jakiejkolwiek sztuki, ale samo tworzenie daje im bardzo wiele radości. Osoby urodzone razem z liczbą dziewięć (numerologia 9) są na ogół lubiani, przez wielu podziwiani, a ich obecność towarzyska jest pożądana. Wielu mówi o nich jako o swoim przyjacielu lecz dziewiątka nie szasta na lewo i prawo tym słowem. Aby stać się jego przyjacielem trzeba sobie na to zasłużyć. Żyjąc pod jednym dachem z dziewiątką (numerologia 9) trzeba mieć na uwadze, że człowiek ten ma rogatą duszę i czasami trudno z nim wytrzymać. Gdy wpadnie na jakiś szalony pomysł, to wymaga od wszystkich, bu mu pomogli w jego realizacji. Gdy jednak na samo wspomnienie tego pomysłu niektórzy pukają się w czoło, to potrafi wpaść w szał. Zresztą choleryk wychodzi z niego dość często. Potem się jednak uspokaja i jest skłonny przeprosić nawet wtedy, gdy nie popełnił żadnej winy. Dziewiątka to po prostu typ ugodowy, który woli się śmiać niż płakać. W miłości jest jak ogień - nagły, gorący i szybko gasnący. Natomiast seks traktuje jak sport - często, gęsto i dobrze by było jakby nowych partnerów nigdy nie zabrakło."
http://witchcraft.com.pl/T-numerologia-cz-2--323

Właśnie tutaj pokłóciłabym się mocno z tym, że dziewiątki są artystycznymi beztalenciami, ale są różne opisy...

Więc z Henryk Rekus "Numerologia-Portret numerologiczny"

"Jej słowami-kluczami są: talent, ideał, otwartość, uniwersalność, rozmach, służenie innym, liberalizacja, wolność.

Dziewiątka to potrójna Trójka, liczba całkowitości i wspaniałych osiągnięć (ostatnia z liczb serii i najwyższa). Wynika z sumowania liczby stopni okręgu (3 + 6 + 0 = 9). W związku z jakąkolwiek inną liczbą zawsze reprodukuje siebie: 3x9 = 27, 2 + 7 = 9, itd. (wyjaśnia to jej egotyzm i upór). Jest liczbą wtajemniczenia. Mówi o dojrzałości duchowej i o zrozumieniu, że jedynie miłość otwiera drzwi ku nowym wymiarom ludzkiej egzystencji. Wskazuje na harmonię świata wynikającą z rządzącego nim prawa kosmicznego. Symbolizuje mądrość, wiedzę, zakończenie, uniwersalność, idealizm, altruizm. Jest liczbą Hermesa Trismegistosa, przekazującego ludziom tajemnice Wszechświata. Daje zdolność rozumienia archetypowych symboli, intuicję poznawcza, inspirację. W dobrej wersji kreuje człowieka na nauczyciela i mistrza duchowego ludzkości, filozofa-kapłana, proroka, wizjonera społecznego i politycznego; w zlej -na mętnego teoretyka, zwodzącego słuchaczy pomysłami nierealnymi i marnującego ludzką energię.
Niektóre cechy Dziewiątki - jak strach przed ciemnością, potrzeba miłości, buntowniczość, popędliwy temperament - mają swoje źródło w charakterze i za chowaniu małych dzieci. Inne - jak służenie ludzkości, współczucie, przywiązanie - wywodzą się od kochających matek.
Liczba ta kończy (bilansuje) cykl karmiczny. Człowiek kończy rozpoczęte sprawy (z poprzednich wcieleń), ewoluuje i wchodzi w nowe obszary życia. Tabela przeciwieństw przypisuje Dziewiątce osiągnięcia umysłowe i duchowe.
Ludzie zdominowani przez liczbę Dziewięć dążą do mistrzostwa, wykraczania poza ograniczenia i do wielkich dokonań - w świecie ducha i materii. Są idealistami i romantykami, lecz spotykają się z oddźwiękiem innych ludzi. Swoich celów nie pojmują egoistycznie. Są hojni, życzliwi i uważają, że dóbr nie zdobywają tylko dla siebie. Dlatego pragną służyć innym. Mają w sobie nadmiar energii i cechę, która każe im dzielić się z innymi. Często są znanymi naukowcami, nauczycielami, artystami i prawodawcami. Stają na czele buntów, lecz są niepraktyczni. Czują się obywatelami świata i nie ograniczają pola swojego działania do rodziny i kraju.

Jeśli liczba Dziewięć jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i/lub jest Liczbą Duchową, Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia, to jesteś humanistą, idealistą, osobą światłą i wykształconą. Pociągają cię poszukiwania intelektualne, metafizyka i okultyzm.
Chcesz zbudować nowy, lepszy świat, w którym wszyscy będą szczęśliwi. Pracujesz na niego bezinteresownie, wiedząc, że wszystko, co czynisz dla ludzkości, stanowi źródło twojego bogactwa wewnętrznego. Masz w sobie wiele współczucia dla innych i intuicję, która sprawia, że ludzie chętnie powierzają ci swoje tajemnice. Ujawniasz tendencję do przyjmowania na swoje barki problemów całego świata; identyfikujesz się z cierpieniami całej ludzkości. Może to prowadzić do zanegowania samego siebie i dyskomfortu wewnętrznego, spowodowanego świadomością, że ani nie przeżywasz własnego życia, ani nie pomagasz wszystkim, którzy lego potrzebują. Jest to jedna z lekcji Dziewiątki, która mówi, że osoba z nią związana musi nauczyć się żyć ze swą potrzebą niesienia pomocy tak, by nie zapomnieć o sobie, albowiem rezygnując z własnego rozwoju, nie będzie miała czym dzielić się z innymi.
Dziewiątka to liczba próby; im wyżej wyjdziesz, tym więcej napotkasz prze szkód.
Musisz dzielić się swym wewnętrznym bogactwem, nieść pomoc potrzebują cym, robić wszystko bezinteresownie, identyfikować się z cierpieniami i kłopotami każdego człowieka.
Obdarzony jesteś żądzą wiedzy; uczysz się dużo i chętnie, by uzupełnić swą mądrość, Jesteś otwarty i dociekliwy; masz wyjątkowy zmysł obserwacji i nie małą intuicję. Możesz być dobrym psychologiem. Posiadasz różne talenty. Chętnie zajmujesz się muzyką, tańcem i dramatem.
Możesz interesować się metafizyką, okultyzmem i niekonwencjonalnymi metodami uzdrawiania. Z pasją zgłębiasz wszelką wiedzę niedostępną zwykłej percepcji. Dzięki wytrwałym praktykom i medytacji możesz osiągnąć punkt, w którym całkowicie wyzbędziesz się potrzeb materialnych.
jesteś wrażliwy, a miłość odgrywa w twoim życiu ogromną rolę. Musisz kochać i być kochany. Wtedy jesteś czuły i wierny.
Trudność sprawia ci nadgorliwość wniesieniu pomocy innym, najczęściej kosztem własnym i najbliższych. Nie jest ci lekko dźwigać śmietnik" Judzkich problemów. Przeszkadza ci nieśmiałość, niepewność, lękliwość i ekstremalne emocje.
Masz magnetyczną osobowość. Jeśli zdołasz urzeczywistnić swoje wielkie idee, twój sukces będzie bezgraniczny. Musisz rozpoznać jednak własne zdolności i pragnienia i stosownie do nich wyznaczać swoje cele. Będąc pod wpływem Marsa, jesteś czynnym bojownikiem, zdecydowanym na wszystko. Staraj się nic być kłótliwym. Eksponuj męstwo i braterstwo najwyższej jakości,
Sens twojego życia określają zaszczytne cele i ideały. Zawsze pragniesz uchylić rąbka jakiejś tajemnicy. Masz silną żądzę wiedzy duchowej i tajemnej; psychicznych i parapsychicznych fenomenów. Życie masz wszechstronne, pełne doświadczeń, momentami nudne. Akceptujesz je takim, jakie jest, zamiast wymagać od niego zbyt wicie (jak najczęściej czynią ludzie). Miłość przenosisz nie tylko na rodzinę, ale także na obcych, z którymi umiesz dojść do porozumienia. Twoje cele są dokładnie i perfekcyjnie wyznaczone. Poszukiwania prowadzisz w ramach religii, mistyki i wiedzy tajemnej. Doskonale rozumiesz, że aby zgłębiać te obszary, niezbędne są okresy ciszy", przemyśleń i medytacji.
Twój taki rodzi się pod wpływem atmosfery otoczenia, nastroju, kolorów i brzmienia muzyki. Nastrój waha się od radości niebiańskich" do zasmucania się śmiercią". Im głębiej poznajesz religię, filozofię i okultyzm, tym częściej oddajesz się rozmyślaniom. Dążysz do liberalizacji i wolności. Poszukujesz metody, która umożliwi ci bez przeszkód przez nic przejść. Wiesz, że można odbyć tę podróż tylko z lekkim bagażem. Jeśli nie jesteś jeszcze przygotowany na to, dźwigać będziesz na swych barkach ciężary innych. Sukces możesz osiągnąć działając w społeczności otwartej. We wspólnocie możesz wystąpić w roli wykładowcy lub artysty.
Odznaczasz się niezwykłą wrażliwością na wszelkie bodźce zewnętrzne i zdolnością jasnowidzenia. W intuicyjny sposób potrafisz przewidzieć to, co ma nastąpić, z łatwością przenikasz ludzkie dusze, skrywane myśli innych osób. Owa intuicja i duchowe bogactwo stanowią dla ciebie nieustanną inspirację do dalszego rozwoju i pomagają w nawiązaniu kontaktu z Bogiem. Jesteś szlachetnym altruistą, pełnym poświęcenia, inteligentnym, aktywnym, pomysłowym, za radnym. Masz bogatą wyobraźnię, lotny, jasny i przenikliwy umysł, dar obserwacji. Jesteś wyczulony na potrzeby bliźnich; nigdy nic przechodzisz obojętnie wobec bólu czy ludzkiej krzywdy. Potrafisz wychwycić najsubtelniejsze niuanse ludzkiego zachowania.
Z natury jesteś energiczny i aktywny. Cenisz sobie doskonałość i perfekcję we wszystkim. Należysz do pracowników sumiennych i zdyscyplinowanych, za wsze wymagających od siebie maksimum oddania i wysiłku.
Masz skłonność do dominacji i sprawowania pieczy nad sprawami bliźnich, Ludzie mogą mieć o to do ciebie żal, gdyż nikt nie lubi wtrącania się we własne sprawy, nawet, jeśli czyni to osoba tak życzliwa i kompetentna jak ty, zwłaszcza, że masz dość gwałtowne usposobienie i skłonność do dramatyzowania i wyolbrzymiania nieistotnych spraw. Wykazujesz przy tym brak poczucia rzeczywistości.
Nadajesz się do kierowania instytucjami i organizacjami charytatywnymi; chętnie pomagasz pokrzywdzonym przez Los. Odważny i szlachetny, jesteś najlepszym obrońcom praw ludzkich i filantropem, posiadasz zdolność wczuwania się w problemy bliźnich. Nikt z takim zapałem jak ty nie angażuje się w działalność dobroczynną. Inspirujesz tym innych do działania, uszlachetniając i obdarzając miłością wszystko dookoła. Każdy przy tobie czuje się lepszy i mądrzejszy.
Pragniesz, by świat stał się lepszy i szczęśliwszy. Realizujesz się poprzez służbę dla innych, w intuicyjny sposób przeczuwając, że tym samym wzbogacasz samego siebie i posuwasz się naprzód na drodze duchowej. Wywierasz miłe wrażenie na ludziach i szybko zyskujesz ich sympatię i zaufanie. Jesteś uprzejmy, dyskretny i subtelny. Wydajesz się jednak dziwny i ekstrawagancki, gdyż kierujesz się własnymi normami postępowania, niezrozumiałymi dla otoczenia. Niezależny i dumny, nie znosisz żadnych więzów i form przymusu czy poddaństwa. Potrzebujesz całkowitej wolności myśli i działania. Usychasz w środowisku zamkniętym i ograniczonym intelektualnie. Rozkwitasz w otwartych przestrzeniach. Poczucie wolności, możliwość pójścia w dowolnym kierunku i robienia tego, na co się ma ochotę, jest dla ciebie równie niezbędne do życia, jak powietrze. Dlatego lubisz podróże do egzotycznych, nieuczęszczanych krajów. Nie potrzebujesz przy tym wielkich wygód i luksusów. Do szczęścia wy starczy ci śpiwór, dużo wolnego czasu i szeroka droga.
Chociaż otoczenie odbiera cię jako osobę wesołą, towarzyską i komunikatywną, to bliższe ci jest samotnicze życie, a twe związki z ludźmi są powierzchowne i nietrwałe. Zachowujesz dystans z otoczeniem, rezerwę i niezależność, co nie sprzyja zawiązywaniu trwałych przyjaźni. Twój charakter stanowi prawdziwą zagadkę, gdyż z jednej strony głęboko przeżywasz wszystko, co dotyczy twoich bliźnich, zwłaszcza będących w potrzebie, z drugiej zaś nigdy nie oddajesz się nikomu ani niczemu bez reszty i do końca. Sprawiasz wrażenie, jakbyś duchem był gdzieś daleko.
Twoja osobowość jest fascynująca. Odczuwasz niezaspokojony głód wiedzy, choć danym tematem nie interesujesz się w sposób trwały. Pragniesz wszystko poznać i ogarnąć umysłem. Miłujesz ład i porządek, i walczysz, by na świecie zapanowała sprawiedliwość.
W swoim działaniu kierujesz się szczytnymi ideałami, jednak twoja uczciwość może obrócić się przeciwko tobie i zostać wykorzystana przez osoby sprytne i pozbawione zasad moralnych.
Choć otoczenie jest zafascynowane twoją żywotnością, entuzjazmem i szlachetnością, osoby, które lepiej cię poznały wiedzą, że posiadasz "dwa oblicza". Potrafisz być arogancki, impulsywny i kłótliwy. Możesz sprawiać wrażenie, jak byś specjalnie szukał powodów do swarów. Często mówisz, co czujesz, nic przejmując się konsekwencjami. Twoje repliki są uszczypliwe. Przejawiasz rewolucyjne cechy i skłonności; nic boisz się postępować wbrew powszechnie uznanym normom społecznym. Zawsze pragniesz być uczciwy wobec siebie i nie przejmujesz się, jeśli twoje zasady nie odpowiadają większości. W swej walce o wzniosłe ideały gotowy jesteś ujawnić i przeciwstawić się każdej manipulacji i nadużyciu. Masz duszę Don Kichota, żyjącego w swym własnym wyimaginowanym świecie marzeń.
W życiu kierujesz się bardziej intuicją i emocjami niż intelektem czy tzw. zdrowym rozsądkiem. Pragniesz przeniknąć mroki ludzkiej psychiki i tego, co ukryte. W dość specyficzny sposób pojmujesz religię; nie oznacza ona dla ciebie podporządkowania się ściśle określonym normom czy doktrynom; dążysz do osiągnięcia wyższej świadomości psychicznej.
Odznaczasz się powagą i zdolnością do analizy własnych stanów wewnętrznych. Wszystkie cechy wykorzystujesz z pożytkiem dla innych; nigdy dla same go siebie. Elegancja, godność i wewnętrzne dostojeństwo przyczyniają się do ogólnego wrażenia równowagi i spokoju. Wrażenie to jest jednak mylne, gdyż jesteś człowiekiem nerwowym i wrażliwym. Potrafisz ukryć swe emocje i nie pokazywać ich nikomu z wyjątkiem najbliższych ci osób.
Przy negatywnych wpływach jesteś kapryśny, egoistyczny i nadwrażliwy. Nie znosisz wszelkiego sprzeciwu i samowoli. Jesteś bardzo gwałtowny, agresywny i wyniosły. Masz skłonność do wyolbrzymiania cudzych błędów; do swoich zaś odnosisz się z pobłażaniem. Fatalistyczny, neurotyczny, nieufny, możesz obwiniać Los i innych ludzi za swe nieszczęścia. Ta egoistyczna postawa powoduje, że żyjesz w ciągłym napięciu i czujesz się sfrustrowany i rozgoryczony. Walka z własnymi wadami może być dla ciebie trudna, jako że stworzony jesteś do (ego, by dawać świadectwo, że człowiek jest czymś więcej niż materią. Twoim życiowym powołaniem jest bycie dla innych ?światłem", które rozjaśni, uszlachetni i ukaże prawdziwy sens życia tych wszystkich, których Los z tobą ze tknął. Tylko w ten sposób odnajdziesz swe duchowe szczęście i pełnię swej egzystencji.
Żywa inteligencja, dar obserwacji, skuteczność w działaniu i zdolność rozwiązywania wszelkich problemów sprawiają, że możesz osiągnąć sukces w każ dej dziedzinie. Największy w pracy zgodnej z twoją osobowością i charakterem. Szczególnie predestynowany jesteś do pracy na rzecz społeczeństwa i ludzkości. Masz wszelkie dane, by realizować w swym życiu zawodowym najwspanialsze i najbardziej szczytne ideały. Bezinteresowność i szlachetność duszy sprawiają, że osoby załamane, przeżywające ciężkie chwile, szukają u ciebie pociechy i rady.
Możesz być doskonałym psychiatrą, pediatrą, psychologiem, pielęgniarzem, opiekunem społecznym, misjonarzem. Rola doradcy i przewodnika duchowego jest najlepsza. Dobrym będziesz także wychowawcą i popularyzatorem nowych metod nauczania rehabilitacji.
Wykorzystuj i rozwijaj swoje zdolności parapsychologiczne: dar jasnowidzenia, możliwość leczenia chorych. W nauczaniu przyda ci się talent aktorski i artystyczny. Posiadasz też zdolności muzyczne, poetyckie, literackie, dziennikarskie, wokalne, malarskie, taneczne i w zakresie projektowania wnętrz. Dobry może być z ciebie nauczyciel, szczególnie teologii i filozofii, prawnik (sędzia, adwokat), handlowiec (szczególnie nieruchomościami), sprzedawca, akwizytor, komiwojażer, dyrektor hotelu (ośrodka wczasowego), organizator wycie czek, animator i organizator wielkich wydarzeń artystycznych i społecznych, mecenas sztuki, promotor młodych talentów, rolnik, pasterz, sługa.
Jako że z łatwością potrafisz kształtować opinię społeczną, kochasz wolność, przyrodę i wielkie przestrzenie, odpowiada ci działalność wymagająca kontaktów z ludźmi, podróży, ruchu i konwersacji.
Jako szef jesteś uczciwy i sprawiedliwy, a jednocześnie wymagający rzetelnej pracy i zaangażowania. Nie lubisz rozkazywać i wydawać poleceń; wolisz pracować z osobami, które znają swoje obowiązki i nic trzeba im ich przypominać. Powinieneś jednak uważać, by twoi podwładni nic nadużywali twojego zaufania do ludzi i niechęci do rozkazywania.
Pieniądze i wygody, jakich dostarczają, nic pociągają cię, lubisz jednak przy jęcia i festiwale; pragniesz obdarowywać bliskich i znajomych. Niektórzy sprytni tzw. przyjaciele chętnie to wykorzystują. Nic dajesz się oszukać tylko w interesach. Jesteś nieufny i podejrzliwy. Nie traktujesz mamony w sposób bałwochwalczy, gdyż nic chcesz być niczyim niewolnikiem. Nie powinieneś się angażować w wielkie interesy i inwestycje. Potrzebny ci jest rozsądny "skarbnik".
jesteś sentymentalny, uczuciowy, czuły; lecz odmiennie, na swój własny sposób. W okazywaniu uczuć jesteś powściągliwy, pełen rezerwy i nie lubisz robić tego publicznie. Będąc romantycznym idealistą i marzycielem, może ci się wy dawać, że jesteś zakochany. Nic zawsze jednak tak jest, choć... może się zdarzyć. Gdy się zdarzy, zaangażujesz się całym sercem i duszą i pozostaniesz lojalnym, wiernym i oddanym towarzyszem życia, Możesz być wiernym przyjacielem, choć przyjaciół masz niewielu. W sprawach uczuciowych jesteś niepoprawnym optymistą. Relacje intymne i rodzinne oraz własne sprawy zakłócane będą przez twoją działalność społeczną i nadmierne poświęcenie i oddanie. Jeśli nie będziesz podatny na "miłosne" złudzenia lub je stracisz, skończysz z tym w jednej chwili i wymażesz wszystko z pamięci, mimo iż jesteś zwolennikiem ogniska domowego i tradycji, odczuwasz potrzebę miłości i bezpieczeństwa, a małżeństwo traktujesz poważnie. Przy negatywnych aspektach dom może siać się dla ciebie polem bitwy. Wyolbrzymiać możesz wszelkie problemy i wady swojej partnerki i okazywać trudny charakter i wojownicze nastawienie (musisz bardzo uważać przy wyborze partnerki).
Najszczęśliwszy związek stworzysz z inną Dziewiątką lub z Siódemką. Dobra będzie także Czwórka i Dwójka, a od biedy także Trójka i Szóstka. Dla tej ostatniej zainteresowanie działalnością społeczną może być jednak dość trudne do przyjęcia (jeśli będzie tolerancyjna, wszystko będzie OK). Ósemki mogą być zbyt ambitne i materialistyczne, a Jedynki i Piątki - antagonistyczne.
Jako rodzic jesteś liberalny. Starasz się wpoić swoim dzieciom zasady altruizmu, umiłowania wolności i szacunku dla bliźnich. Poczucie młodości, prosto-duszność i naiwność umożliwiają ci to znakomicie.

Podążasz DROGĄ wielkich misjonarzy - co podróżują, by wzbogacić innych swoją wiedzą. To bilans z poprzednich wcieleń, ewolucja i penetracja nowych obszarów życia.
Wystawiany jesteś na ekstremalne emocje. Wewnętrzne napięcie może do prowadzić do zaburzeń na tle nerwowym. Sukces osiągnięty poprzez postawę negatywną oznaczać będzie spełnienie materialne. Życie będzie jednak krótkie i ubogie duchowo. Twoim powołaniem jest bowiem służba ludzkości, przenika nie tajemnic ludzkiej natury i zgłębianie ukrytej wiedzy (niedostępnej percepcji zmysłowej). Wyzbycie się potrzeb materialnych jako niepotrzebnego bagażu może być konsekwencją zdobytej przez ciebie mądrości.
Słabe punkty w twoim ciele to: nerki, wewnętrzne narządy płciowe, układ krążenia i gardło.
Tracisz kontakt ze swymi pragnieniami stapiając się z pragnieniami innych, poświęcając się zadaniom ubocznym, uciekając w oglądanie telewizji, czynności rutynowe, przejadanie się itp. Skłonny jesteś podporządkowywać się planom innych ludzi. Przekonany jesteś, że twoje własne dążenia zostaną zlekceważone. Chcąc pozostawać w kontakcie z innymi, skłonny jesteś utożsamiać się z entuzjastycznymi dążeniami innych. Płyniesz na fali cudzego zapału i euforii. Gdy się obudzisz, będziesz się zastanawiał, jak się to wszystko zaczęło i dlaczego nie umiałeś odmówić. Twoja trudność w podejmowaniu decyzji, wyrażaniu złości i ustalaniu własnego stanowiska wynika z faktu, że pomijasz siebie, mianując" innych czynnikami sprawczymi własnego życia."

WIDZENIE ŚWIATA.
Tłumisz swoją energię wewnętrzną, by utrzymać harmonijne relacje ze światem. Świat ten stale zmusza cię do działania, do przyjęcia określonego stanowiska. Odczuwasz to jako zagrożenie dla swego spokoju i bronisz się przed tym przybierając maskę człowieka zgodnego i łatwego we współżyciu. Możliwość konfliktu napełnia cię przerażeniem. Wypaczona motywacja każe ci skupiać cały swój wysiłek na walce o zachowanie wewnętrznego spokoju. Podstawowym problemem jest dla ciebie wydatkowanie energii, a głównym uzależnieniem lenistwo, zwłaszcza w sferze kontaktów międzyludzkich.

DZIAŁANIE W ŚWIECIE.
Jesteś kompetentny w swojej dziedzinie. Świat postrzegasz w kategoriach konfliktu. Kompulsywnie tłumisz swą spontaniczność i energię, co odsuwa cię od życia, udaremnia twórcze zmaganie z nim. Jesteś mocarzem nieświadomym swej siły. Wydajesz się słaby i bezbronny. Spędzasz życie ignorując problemy, chowając się przed rzeczywistością. Jesteś przekonany, że twoje
sprawy nikogo nie obchodzą i tak naprawdę ludzie tylko wykorzystują twój czas i energię. Nie odpowiadasz na większość oczekiwań otoczenia - na to, czego wymaga życie, traktując to wszystko jako nieważne i po zostawiając sprawy ich własnemu biegowi. Tłumiąc energię, wystrzegasz się żywej ekspresji uczuć i emocjonalnego zaangażowania. Cenisz sobie pozycję nie zaangażowanego obserwatora, w stanie rezygnacji i apatii.
Gdy się zdenerwujesz, wyrażasz swoje niezadowolenie w formie biernej agresji.
Mocno stoisz na ziemi i jesteś osobą praktyczną, samodzielną i pomysłową. Lubisz zajmować się konkretnymi zawiłościami problemów i praktycznymi ich rozwiązaniami. Często jednak tłumisz te upodobania, grzęznąc w bezproduktywnym lenistwie. Odnosisz się do życia z rezerwą, a deprecjonując znaczenie problemów, negujesz własne znaczenie i wartość.
Nic potrafisz się wyzwolić z grzebania w przeszłości. Ciągle rozważasz pewne zdarzenia i dręczysz się nie mogąc sobie darować, że kiedyś postąpiłeś tak a nie inaczej. Powoduje to konflikt między emocjami a zdrowym rozsądkiem. Kompulsywne samo umniejszanie nie pozwala ci rozwinąć wrodzonych zdolności służenia ludziom.
Ponieważ lekceważysz wartość osobistego życia, kładziesz niewspółmiernie duży nacisk na to, jak odbiera cię otoczenie. Przy niskiej samoocenie dobra reputacja jest sprawą zasadniczą dla twojego samopoczucia. Unikasz własnych problemów i z radością zajmujesz się cudzymi.
Lubisz rutynowe zajęcia i wąskie grono przyjaciół, z którymi się spotykasz, jesteś nazbyt dumny, by pokazać po sobie, że cię coś niepokoi. Dyscyplina i ter miny napawają cię odrazą. Jeśli się z kimś nie zgadzasz, rzadko kiedy wyrażasz swój sprzeciw. Średni szczebel zaspokaja twoją potrzebę prestiżu i daje ci po czucie bezpieczeństwa. Cieszysz się sympatią znajomych i kolegów z pracy. Powinieneś uczyć się uczciwości i otwartości.

ŻYCIE W RODZINIE I WŚRÓD PRZYJACIÓŁ.
Nie wykazujesz zbytniego entuzjazmu dla związków, nawet tych najważniejszych. Jednak w grupie jesteś sympatyczny i miły. Nie ujawniasz swoich uczuć i przeżyć. Masz samotnicze usposobienie i dziwną naturę. Sprawiasz wrażenie łagodnego olbrzyma, który nic jest zdolny nikogo skrzywdzić. Izolujesz się emocjonalnie, omijając uczuciowe wzloty i upadki, które są udziałem innych. Odbierany jesteś jako człowiek o niskich wymaganiach w stosunku do siebie i innych. Notorycznie zapominasz o umówionych spotkaniach i jesteś tak roztargniony, że czasami w drodze musisz sobie przypominać, dokąd i w jakim celu idziesz. Możesz zapominać o terminach spotkań poświęconych ważnym planom i usta leniom. Rozmowa o własnym cierpieniu budzi twój niepokój. Nic umiesz okazywać uczuć i ani dawać, ani uzyskiwać przebaczenia.

Gdy dojrzejesz, ujawnisz następujące dobre cechy: bezinteresowne miłosierdzie i miłość, filozoficzne usposobienie, miłość do wszystkiego, postawę służebną, zrównoważenie, skromność, łatwość współżycia, arbitralność, siłę wewnętrzną, umiejętność kontaktowania się z trudnymi ludźmi, wyobraźnię, miłość do przyrody, zdolność uzdrawiania, zdolność osiągania pokoju i harmonii w najbliższym otoczeniu.
Prawdopodobnie w dzieciństwie czułeś się pominięty, w związku z czym na uczyłeś się pomniejszać własne podstawowe potrzeby. Złapany jesteś w konflikt między pragnieniem aprobaty a pragnieniem nieposłuszeństwa. Potrafisz zapomnieć o tym, co jest dla ciebie w życiu najcenniejsze, jeżeli twój byt określony jest przez jakiś nawyk, tak silny, że nie potrafisz myśleć o niczym innym.
Twoją misją życiową jest służenie bliźnim, bycie dla nich oparciem, pociechą i pomocą w rozwiązywaniu ich problemów.
Twoim Przeznaczeniem jest ukazywanie innym tego, czym powinna być praw dziwa miłość i wielkoduszność. Choć zadanie to nie należy do najłatwiejszych, podejmując go odnajdziesz szczęście, wewnętrzny spokój i duchową doskonałość, do której nieustannie dążysz."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2016, 02:16 {2} przez Lesza.)
17-02-2016, 00:38
Znajdź Posty Reply
Archon Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 88
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 5
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Dziewiątka
Napracowałaś się, super ciekawe zwłaszcza dla 9-tek.
17-02-2016, 12:45
Znajdź Posty Reply
cerio231 Offline
Neofita

Liczba postów: 1
Dołączył: Feb 2018
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #3
RE: Dziewiątka
dobra robota, dzięki za wyczepującą wypowiedź
06-03-2018, 10:51
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB