1 + 1
Związki partnerskie dwóch jedynek to wieczna wojna, jeśli mamy do czynienia z dwoma jedynkami silnymi w zawartości imion i nazwisk, zapewne rozejdą się one dla własnego spokoju. Mogą stworzyć związki oparte na wzajemnie uzupełniających się ambicjach, o ile zechcą oddzielić swoje życie zawodowe i świadomie zaniechać rywalizacji.
Stałe związki jedynek, które przetrwały wiele burz, są najczęściej, przynajmniej z jednej strony, poddane próbie poprzez słabą motywację do działań lub nieumiejętność wyrażania siebie.
1 + 2
Partnerski związek jedynki z dwójką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) z uczuciowym dyplomatą, tolerancyjnym współpracownikiem skłonnym do poddaństwa, naiwności i pamiętliwości (2).
Jedynka jest tu przewodnikiem, dominuje aspiracjami i aktywnością. Poszukuje nowych możliwości spełnienia, aktywności i dba o własną niezależność. Uczy się używać autorytetu, bez narzucania swej woli partnerowi. Dwójka jest szarą eminencją, wie, co się dzieje, i potrafi sterować sytuacją. Nie lubi stać w pierwszym rzędzie, ale chce trzymać rękę na pulsie. Przez gościnność i potrzebę niesienia pomocy potrafi stworzyć grono przyjaciół. Daje silnemu partnerowi spokój i subtelność. Dwójka uczy się okazywania uczuć i współpracy z zachowaniem własnej niezależności, poza postawy poddaństwa i obojętności.
Niebezpieczne jest skupienie się na sobie jedynki i poddańcza postawa dwójki. Obie strony powinny dbać o komunikację swoich emocji i potrzeb oraz o realizm w ocenie sytuacji i zdolność do słuchania.
Ten związek ma duże szansę na powodzenie. Uwrażliwia jedynkę, uczy ją kompromisu a dwójce daje silne oparcie.
Zawodowy związek jedynki z dwójką to połączenie dominujących silnych ambicji jedynki, z targaną wątpliwościami dwójką. Jedynka skłonna jest do egocentryzmu i uczy się szanować wolną wolę innych, ich niezależność. Dwójka uczy się dążenia do wspólnego celu z zachowaniem własnej niezależności, tak aby nie popaść w poddaństwo i obojętność.
1+ 3
Partnerski związek jedynki z trójką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) z artystyczną duszą towarzystwa, twórczym i wrażliwym kameleonem, skłonnym do mitomanii i gadulstwa (3).
Jedynka jest tu silnym autorytetem realizującym własne aspiracje, przez oryginalną inicjatywę. Wewnętrzna siła pchają do zdobywania szczytów. Łączą się z trójką w potrzebie bycia kimś wyjątkowym, w potrzebie aktywnej twórczości. Jedynka powinna zawodowo skupić się na zdolnościach przywódczych. Uczy się swojej indywidualności bez apodyktyczności względem otoczenia. Trójka potrzebuje artystycznego wyrażania emocji, błyszczenia w grupie i poczucia wyjątkowości. Zależy jej na zainteresowaniu, podejmuje się realizacji szalonych, osobliwych pomysłów. Trójka dzieli się swoją radością życia, błyszczy erudycją. Uczy się równowagi w codziennym życiu, tak aby kończyć rozpoczęte dzieła, żyć pełnią życia i realnie oceniać rzeczywistość.
Dla jedynki groźny jest nadmiar ambicji, egocentryzm i niepewność. Dla trójki powierzchowność, gadulstwo i samotność. Ten związek może być wzajemnym wsparciem i przynieść sukces, ponieważ partnerzy uzupełniają się nawzajem.
Zawodowy związek jedynki z trójką jest połączeniem autorytetu, który sprawdza otoczenie, by odkryć, kto jest silny i kto potrafi bronić swego zdania, z niespokojnym, twórczym artystą, który potrafi oddać duszę realizowanemu przedsięwzięciu. Jedynka poszukuje nowości, jeśli trójka posiada umiejętność realnej oceny sytuacji, tworzą bardzo kreatywne zestawienie.
1 + 4
Partnerski związek jedynki z czwórką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) z solidnym wykonawcą, wytrwałym i wiernym, skłonnym do pamiętliwości, pretensji i sztywności (4).
Jedynka potrzebuje aktywności, przestrzeni i możliwości podejmowania wyzwań, czasem ryzykownych. Potrzebuje samospełnienia. Jest zdolna podbić świat i chce to zrobić. Uczy się takiego dążenia do realizacji własnych celów, aby nie manipulować partnerem. Czwórka zaś jest zasadnicza, nie lubi zmian i ryzyka, potrzebuje zabezpieczenia materialnego. Lubi jasno określone sytuacje, czytelne umowy i terminy. Jest wierna, konserwatywna i odważna, ale jej tempo życia jest stanowczo wolniejsze od potrzeb jedynki. Czwórka uczy się akceptacji warunków życia takimi, jakie są. Powinna przezwyciężyć przywiązanie do ubóstwa. Jest w stanie dać jedynce stabilny i solidny dom.
Jedynka może zniszczyć związek egoizmem i pozerstwem, czwórka zachowawczością, rozpamiętywaniem przeszłości i uporem.
Związek ten wymaga zrozumienia różnic wzajemnych potrzeb i akceptacji ich. Konieczna jest obojgu słowna komunikacja emocji i potrzeb.
Zawodowy związek jedynki z czwórką to klasyczny związek szefa z wykonawcą. Jedynka jest kreatywna, pielęgnuje poczucie niezależności - powinna powstrzymać się od autorytaryzmu. A wtedy, jeśli czwórka potrafi komunikować się przez słowo, stworzą doskonały uzupełniający się układ. Czwórka powinna przezwyciężyć własną surowość i zachowawczość.
1+ 5
Partnerski związek jedynki z piątką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) z energicznym magnetycznym psychologiem, aktywnym i ciekawym świata handlowcem, skłonnym do brawury, narcyzmu i rozkojarzenia (5).
Jedynka jest tak samo zainteresowana aktywnością i podróżami jak piątka, ale cele podejmowania działań są odmienne, bowiem jedynka podróżuje w interesach i dla zysku, piątka dla przyjemności i relaksu. Jedynka jest skuteczna i stabilna. Jasno określa swoje cele. Piątka zaś jest nieukierunkowanym wulkanem energii, potrzebuje realnej oceny sytuacji i konsekwencji działań. Powinna zapewniać sobie poczucie ryzyka, najlepiej w ekstremalnych sportach, aby nie ryzykować nadmiernie w życiu. Obie osobowości są niezależne, silne, bronią swego intymnego terytorium i nie znoszą dyktatury, choć mają skłonności do narzucania swej innym. Obie powinny dbać o komunikacją własnych emocji i potrzeb.
Dla jedynki zgubny może być egocentryzm i żądza władzy. Dla piątki - wybuchowość, zarozumialstwo, przesadna niezależność i narcyzm.
Związek ten może być piękną, pełną pasji przygodą, jeśli partnerzy będą wzajemnie szanować swoją niezależność.
Zawodowy związek jedynki z piątką to połączenie ambitnego dowódcy z niezależnym i brawurowym handlowcem, mającym psychologiczne zdolności. Szanując potrzebę wolności wyboru i potrzebę podróżowania piątki, dobry szef potrafi wykrzesać z niej zaskakujący zapał do pracy. Piątka powinna opanować skłonność do brawury.
1 + 6
Partnerski związek jedynki z szóstką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) z rodzinnym opiekunem, odpowiedzialnym nauczycielem, skłonnym do pesymizmu, krytyki i pasywności (6).
Jedynka jest tutaj silną stroną związku, aktywną i przewodzącą, ale ambicje powinna spełniać zawodowo. Powinna też poskromić skłonności przywódcze w domu i nie narzucać się partnerowi, szanując jego wybory. Dom tworzony przez szóstkę jest wyjątkowo ciepły, opiekuńczy i wspierający. Szóstka posługuje się zmysłem harmonii artystycznej, aby uczuciowo wspierać partnera i wychować dzieci na wrażliwe istoty. Lubi spokój i ciszę, poczucie bezpieczeństwa, jakie daje ogród i własny pies. Jedynka jest w stanie zapewnić materialne warunki życia, co nie oznacza, że szóstka nie potrzebuje pracy, jest jednak takim partnerem, który poświęci własne potrzeby i aspiracje, by stworzyć harmonię w rodzinie.
Niebezpieczne dla jedynki jest zachowanie władcze i apodyktyczne oraz egoizm. Szóstka musi zrównoważyć dawanie i branie, tak aby nie popaść w cierpienie i by powstrzymać nadopiekuńczość.
Ten związek może przynieść obu partnerom korzyści i satysfakcję, jeśli tylko będą zdawać sobie sprawę z własnych preferencji i podzielą się obowiązkami rodzinnymi.
Zawodowy związek jedynki z szóstką to połączenie osoby silnej, aktywnej i ambitnej z bardzo odpowiedzialną i wywiązującą się ze zobowiązań. Jedynka powinna zdawać sobie sprawę z wrażliwości szóstki i doceniać jej wartość. Szóstka powinna zadbać o to, aby nie ustawiać się w pozycji poddańczej.
1 + 7
Partnerski związek jedynki z siódemką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) z perfekcjonistą, duchowym poszukiwaczem, filozofem, skłonnym do pedantyzmu, obsesji i wycofania się do własnego świata (7).
Jedynka jako silna, ambitna osobowość może wspierać aspiracje siódemki. Poszukuje nowości, a siódemka poszukuje wewnętrznej wiedzy. Jeśli potrafią zadbać o to, aby się nawzajem słuchać i nie izolować, mogą ze zrozumieniem być dla siebie wsparciem. Konieczna jest tu aktywność zawodowa obu partnerów tak aby każde z nich posiadało możliwość samorealizacji.
Siódemka intuicyjnie poszukuje wiedzy i docieka prawd uniwersalnych, potrzebuje azylu, miejsca i czasu dla siebie samej, lubi kontemplować piękno zjawisk przyrody. Jedynka potrzebuje aktywności, obie zaś lubią sport i tu mogą się świetnie bawić. Potrzebują komunikacji własnych emocji i uczuć.
Jedynce może zagrozić w spełnieniu tego związku zarozumialstwo, żądza władzy i niepewność. Siódemka powinna poskromić zarozumialstwo, potrzebę poklasku i nadaktywność. Musi kontrolować chęć ucieczki od rzeczywistości w używki i obsesje.
Związek ten przynosi wzajemne aspiracje i pragnienie samodoskonalenia przez poznanie pozaempiryczne, intuicyjne, duchowe.
Zawodowy związek jedynki z siódemką jest połączeniem przewodnika i filozoficznego naukowca. Jedynka określa cele i dba o organizację pracy, siódemka zdobywa wiedzę i poszukuje odpowiedzi. Obie muszą zadbać o komunikację emocji.
1 + 8
Partnerski związek jedynki z ósemką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) z szamanem, wojownikiem i przywódcą, sprawiedliwym i surowym, skłonnym do egocentryzmu i tyranii (8).
Związek jedynki i ósemki to związek dwu autorytetów, posiadających wyjątkową moc kreacji świata materialnego, ambicje przywódcze i zdolności organizacyjne. Jedynka jest aktywna i twórcza, posiada umiejętność natychmiastowego wprowadzania myśli w czyn. Ósemka posługuje się zmysłem do interesów, dyscypliną wewnętrzną i potrzebą wybicia się ponad przeciętność. Dodatkowo równoważy świat ducha i materii, nieustannie ewoluuje wewnętrznie poprzez medytuje, wschodnie sztuki walki itp. Partnerzy są tu dla siebie bardzo atrakcyjni, muszą zadbać o aktywność zawodową i nienaruszanie wzajemnie intymnych terytoriów. Powinni dbać o realizm w ocenie sytuacji i o komunikację emocji.
Niebezpieczeństwem dla obu jest samotność i nadmiar ambicji. Jedynka powinna wystrzegać się manipulacji i karierowiczostwa, ósemka zaś egocentryzmu, konserwatyzmu i surowości.
Związek ten przy wzajemnym zrozumieniu może zbudować niezachwianą rodzinną potęgę.
Zawodowy związek jedynki z ósemką to połączenie dwu najsilniejszych autorytetów. Jedynka poszukuje nowości, a ósemka materialnej władzy i duchowego uwznioślenia. Oboje strzegą niezależności, potrafią funkcjonować w relacjach partnerskich, wzajemnie się wspierając.
1 + 9
Partnerski związek jedynki z dziewiątką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) ze wspomożycielem słabszych, idealistycznym i skromnym przewodnikiem skłonnym do osamotnienia i skrytego cierpienia (9).
Mamy do czynienia z zupełną rozbieżnością celów, jedynka poszukuje samospełnienia, sukcesów i potrzebuje wykorzystania swych zdolności przywódczych, zaś dziewiątka skupia uwagę na pomaganiu słabszym, zwłaszcza osobom spoza rodziny. Mogą wzajemnie szanować odmienność swoich potrzeb i akceptując siebie takimi, jakimi są, wspierać działania drugiej strony. Jedynka potrzebuje aktywnej, twórczej niezależności, np. sportowej. Dziewiątka wybiera się w góry, aby kontemplować ciszę i spokój, potrzebuje tańca jako remedium na stres. Lubi udzielać się charytatywnie i działać w organizacjach humanitarnych. Czuje potrzebę wspierania słabszych.
Niebezpieczny dla jedynki jest egocentryzm, samotność, pozerstwo i manipulacje. Dziewiątka powinna wystrzegać się skrywania emocji i potrzeb, samotności i wysługiwania się innymi. Związek ten wymaga poszanowania odmienności potrzeb i zrozumienia różnic.
Zawodowy związek jedynki z dziewiątką niesie dominację autorytetu przywódcy nad altruistycznymi potrzebami dziewiątki. Jedynka poszukuje materialnych sukcesów, dziewiątka może jak nikt inny wspomagać społeczne przedsięwzięcia i socjalne potrzeby.
______________________________________________________________
2 + 1
Partnerski związek dwójki z jedynką to połączenie uczuciowego dyplomaty, tolerancyjnego, skłonnego do podporządkowania się i zmiennego (2) z silnym autorytetem przywódcy, kierownika, skłonnym do egoizmu i zarozumialstwa (1).
Dwójka posiada wewnętrzną dobroć i wrażliwość. Działa pod impulsem uczuć. Jest nieśmiałym wykonawcą, doskonałym doradcą i powiernikiem. Posiada zdolności adaptacji do sytuacji. W związku z autorytetem daje sobie radę, stając w cieniu dowódcy i otaczając go miłością i wsparciem. Dwójka jest partnerem cierpliwym i towarzyskim. Wypełnia związek z jedynką ciepłem i fantazją. Jedynka dla dwójki staje się silnym wsparciem i opoką. Jedynka potrzebuje wyzwań i zdobywania, powinna dbać o aktywność fizyczną. Dwójka potrzebuje sentymentalnych aktów potwierdzających siłę uczuć.
Niebezpieczne dla dwójki w tym związku jest zbytnie przywiązywanie wagi do przeszłości, pasywność i zmienność. Jedynka powinna wystrzegać się apodyktyczności, żądzy władzy i egoizmu.
Związek ten przy zrozumieniu potrzeb partnera może dać pełną satysfakcję obu stronom.
Zawodowy związek dwójki z jedynką jest połączeniem uczuciowego doradcy, skromnego dyplomaty z lubiącym podboje i sławę przywódcą. Mogą stworzyć doskonałą uzupełniającą się parę współpracowników. Jedynka powinna unikać egoizmu, dwójka poddaństwa.
2 + 2
Związek partnerski dwójek może opierać się na doskonałym porozumieniu, o ile obie są silne wewnętrznie i ambitne. Motywacje do działań powinny wnosić potrzebę wolności i samostanowienia.
Słabe dwójki tworzą związki emocjonalnych szantaży i oczekiwania na działanie drugiej strony, bez zrozumienia, że to my sami decydujemy o naszych doświadczeniach. Dwójka poszukuje towarzystwa, odczuwa wewnętrzną potrzebę istnienia w grupie. Słaba dwójka nie potrafi podejmować decyzji.
2 + 3
Partnerski związek dwójki z trójką to połączenie uczuciowego dyplomaty, tolerancyjnego, skłonnego do podporządkowania się i zmiennego (2), z twórczym, towarzyskim artystą, skłonnym do samotności, kokieterii i krytykanctwa (3).
Połączenie cierpliwej i dobrodusznej dwójki z artystyczną i komunikatywną trójką daje jej możliwość nauczenia się od partnera wyrażania własnych emocji i uczuć. Spontaniczna trójka aktywnie i oryginalnie lubi poszaleć, aby być zauważoną, być wyjątkową. Dwójka jest pasywniejsza i neutralna. Oboje partnerzy bardzo potrzebują umiejętności realnej oceny sytuacji i silnego poczucia własnej wartości. Powinni się wzajemnie wspierać i dbać o swoją kondycję psychiczną. Trójka potrzebuje aktywności. Dwójka szuka cichej przystani, bezpiecznych uczuć, jest wspaniałym doradcą i świetnym dyplomatą.
Zagrożeniem dla dwójki w tym związku jest pasywność, nieśmiałość i pamiętliwość. Dla trójki zagrożeniem jest neurotyczne skupianie się na przeszłości i imaginacjach.
Związek ten potrzebuje ambicji, może być szczególnie radosny i ciepły, łączy dyplomatę i artystę.
Zawodowy związek dwójki z trójką jest wspólnym działaniem wrażliwych i uczuciowych istot. Dwójka może być onieśmielona magnetyzmem i wszechstronnym utalentowaniem trójki, dlatego powinny wzajemnie dbać o poczucie własnej wartości. Trójka jest nieco ekstrawagancka, potrafi jednak zdobywać szczyty.
2 + 4
Partnerski związek dwójki z czwórką to połączenie uczuciowego dyplomaty, tolerancyjnego, skłonnego do podporządkowania się i zmiennego (2), z solidnym i rzetelnym wykonawcą, organizatorem, skłonnym do uporu, nerwowego autorytaryzmu i konserwatyzmu (4).
Dwójka jest partnerem współpracującym, pasywnym i dającym zrozumienie, co jest bardzo ważne dla czwórki. Potrafi się poświęcić, potrzebuje jednak uczuciowej jasności, komunikacji słownej i docenienia. Czwórki, niestety, są skłonne do blokad emocjonalnych i niełatwo jest im mówić o rzeczach ważnych. Doskonale radzą sobie z pracą, zwłaszcza systematyczną i metodyczną. Dbają o stabilną i solidną sytuację materialną w rodzinie. Praca jest dla nich dobrem nadrzędnym, przez podejmowanie pracy ewoluują duchowo. Czwórki są odważne, ale nie lubią ryzyka i nie dokonują zmian, jeśli czują się zagrożone. Oboje partnerzy potrzebują komunikacji emocji.
Dwójka powinna się kontrolować, aby przez nadmierną uczuciowość nie unieszczęśliwić partnera, groźna jest też obojętność i skłonność do poddaństwa. Czwórka powinna opanować surowość, upór i nerwową zachowawczość, wzmocnić wolę.
Związek ten może dać każdej ze stron stabilność i uczuciową satysfakcję.
Zawodowy związek dwójki z czwórką jest połączeniem szarej eminencji, wrażliwej i uczuciowej, z twardą i surową osobowością. Obie potrafią skupić się na celu i podporządkować jego realizacji, czwórka powinna powstrzymać autorytaryzm, dwójka wystrzegać się obojętności i poddaństwa.
2 + 5
Partnerski związek dwójki z piątką to połączenie uczuciowego dyplomaty, tolerancyjnego, skłonnego do podporządkowania się i zmiennego (2), z aktywnym, ciekawym psychologiem, obieżyświatem skłonnym do ekstrawagancji, narcyzmu i brawury (5).
Partnerstwo pomiędzy urodzonym współpracownikiem i doradcą a obserwującym psychologiem, który pędzi do przodu z dziką pasją poznawania nowych miejsc i ludzi, będzie wymagało od obojga poznania różnic między własnymi potrzebami. I tak dwójka pragnie romantycznych dowodów miłości, pochwał i docenienia, piątka zaś potrzebuje podróży, ruchu i sytuacji wymagających aktywności. Piątka lubi czuć wyższy poziom adrenaliny, odwrotnie do spokojnej i gościnnej dwójki. Piątka lubi ryzyko, i powinna dbać o zaspokojenie swoich potrzeb w sporcie, poza domem. Dwójka będzie doradcą i wspomożycielem, piątka może spełnić się jako dostarczająca w związku rozrywki i aktywna zawodowo.
Dwójka powinna wystrzegać się szantażu uczuciowego, poddaństwa, hipokryzji i naiwności. Piątka powinna panować nad swoim niepokojem, narcyzmem i zamiłowaniem do prowokacji.
Związek z piątką zawsze jest szczególnie aktywny i zmienny. Jeśli piątka uszanuje spokój dwójki i zapewni jej poczucie bezpieczeństwa, mogą w pełni doznać spełnienia.
Zawodowy związek dwójki z piątką jest połączeniem dyplomaty z osobą energiczną, psychologiem i ryzykantem. Dwójka jest gotowa do współpracy, tolerancyjna i uczuciowe, piątka zaś jest niespokojnym duchem, podejmuje się szalonych wyzwań, ma zmysł handlowca i odczuwa potrzebę podnoszenia poziomu adrenaliny we krwi.
2 + 6
Partnerski związek dwójki z szóstką to połączenie uczuciowego dyplomaty, tolerancyjnego, skłonnego do podporządkowania się i zmiennego (2) z odpowiedzialnym nauczycielem, obrońcą rodziny skłonnym do nadopiekuńczości, zazdrości i skąpstwa (6).
Mamy połączenie szóstki: manualnie uzdolnionego artysty ze współpracownikiem. Szóstka jest domatorem, silnym obrońcą intuicji, uczuć i odpowiedzialności. Uczy się podejmować decyzje i równoważyć przez zdrowy egoizm nawykową skłonność do rozdawania siebie. Dwójkę łączy z partnerem ogromna i głęboka uczuciowość. Oboje mają do wykorzystania wewnętrzną delikatność i intuicję. Szóstka i dwójka potrzebują celów, ambicji i aspiracji oraz energii do działania. Obie są z natury skromne i poszukują spokoju. Dwójka lubi towarzystwo, szóstka zaś woli skromne grono wypróbowanych znajomych, a najchętniej przebywa wśród rodziny.
Partnerzy powinni wystrzegać się nadmiernego skupiania na uczuciowości i pasywności. Dwójka musi opanować zmienność i nieśmiałość, zaś szóstka podejrzliwość, krytykanctwo i nawykowe wątpliwości.
Związek ten może stać się dla obojga spokojną przystanią i przynieść wewnętrzne szczęście.
Zawodowy związek dwójki z szóstką jest połączeniem doradcy i odpowiedzialnego nauczyciela. Dwójka i szóstka potrafią się świetnie porozumieć. Dbać o wzajemne interesy i wspierać się. Pomimo nadmiernej uczuciowości w pracy skupiają się na obowiązkach i rzetelności.
2 + 7
Partnerski związek dwójki z siódemką to połączenie uczuciowego dyplomaty, tolerancyjnego, skłonnego do podporządkowania się i zmiennego (2) z perfekcjonistą, uduchowionym filozofem, skłonnym do dominacji, pracoholizmu i obsesji (7).
Dwójka w połączeniu z siódemką może sprawiać wrażenie uległej i podporządkowanej. Mamy bowiem skromną, delikatną i spokojną dwójkę, połączoną z introwertycznym autorytetem, uduchowionym, inteligentnym i dociekliwym. Siódemka lubi samotność, ciszę i kontemplację, dwójka zaś potrzebuje towarzyskich rozrywek i bywania u innych ludzi. Obie strony łączy idealizm. Siódemka jest perfekcjonistą i lubi dopracowywać przedsięwzięcia w szczegółach, lubi aktywność fizyczną i rozwija się duchowo. Dwójka może, wspomagana przez partnera siódemkę, bardzo głęboko przepracować lekcje tego życia i osiągnąć szczególnie wiele dla własnego rozwoju.
Dwójka może ponieść klęskę, jeśli nie opanuje nadmiernej uczuciowości, niepewności i zmienności oraz hipokryzji. Siódemka musi wystrzegać się egocentryzmu, ucieczki od rzeczywistości, tyranii, używek i obsesji.
Związek ten może dać siódemce poczucie stabilizacji wewnętrznej a dwójce możliwość rozwoju duchowego.
Zawodowy związek dwójki z siódemką łączy towarzyskiego współpracownika z introwertycznym autorytetem. Dwójka powinna unikać wahań, niepewności i poddaństwa, a znajdzie z autorytatywną siódemką filozoficzne porozumienie. Siódemka powinna zdawać sobie sprawę z własnego pedantyzmu.
2 + 8
Partnerski związek dwójki z ósemką to połączenie uczuciowego dyplomaty, tolerancyjnego, skłonnego do podporządkowania się i zmiennego (2) z szamanem, wojownikiem i inteligentnym przywódcą, skłonnym do surowości, egocentryzmu i stresu (8).
Partnerstwo dyplomatycznego doradcy z urodzonym przywódcą jest korzystne dla obydwu. Dwójka swoją uczuciowością daje harmonię, ósemka swoją siłą zapewnia wsparcie i konsekwencję działania. Skromna, spokojna i prosta dwójka jest domatorem i wykonawcą. Pragnąca sukcesu i wybicia się ponad przeciętność ósemka jest logiczna, praktyczna i sprawiedliwa. Związały się ze sobą delikatność i władza, aby się wzajemnie uzupełniać i prowadzić do wyżyn rozwoju własnych osobowości. Dwójka pragnie wcielać w życie ideały, ósemka pragnie panować duchem nad kreacją materii, rozwija równowagę myśli i ich mocy twórczej. Ósemka jest bardzo wymagająca, co daje dwójce możliwość ewolucji przez samo opanowanie emocji i uczuć, myśli i czynów.
Dwójka powinna unikać łatwowierności, poddaństwa i pamiętliwości. Ósemka musi wystrzegać się surowości, egoizmu, nieustępliwości i ekstremizmu.
Oboje potrafią dać sobie to, co w nich najcenniejsze, stworzyć związek silny i ciepły.
Zawodowy związek dwójki z ósemką to uzupełniający się układ. Ósemka może być szorstka i twarda w obyciu, ale jest dowódcą głębokim i sprawiedliwym. Dwójka jest współpracownikiem i doradcą, oferuje zdolności dyplomatyczne.
2 + 9
Partnerski związek dwójki z dziewiątką to połączenie uczuciowego dyplomaty, tolerancyjnego, skłonnego do podporządkowania się i zmiennego (2) z idealistą, misjonarzem, skłonnym do uporu, skrytości i cierpienia wewnętrznego (9).
Dwójka jest partnerem uczuciowym i czułym na romantyczne okazywanie względów, dziewiątka zaś poszukuje osób trzecich, słabszych od siebie, którym może pomagać. To specyficzne ukierunkowanie uwagi na innych wynika z wewnętrznej potrzeby wniesienia w codzienność ideałów misjonarstwa, wspomagania potrzebujących. Dwójka może często czuć się zaniedbana i niedoceniana. Obie strony łączy wewnętrzna wrażliwość, spokój, silna intuicja i skromność. Mogą wzajemnie rozwijać jasnowidzenie, wyczuwanie energii, wrażliwość. Dwójka pragnie skupić się na domu i rodzinie, zaś dziewiątka ustawia te wartości w drugiej kolejności. Dziewiątka powinna dbać o zaangażowanie w działalność humanitarną lub charytatywną, wtedy bowiem poczuje się spełniona.
Dwójka musi w tym układzie unikać nadmiernej uczuciowości, podporządkowania się, nieśmiałości i obojętności. Dziewiątka powinna poskromić upór, skrytość, złość i dążenie do samotności.
Związek ten wymaga zrozumienia potrzeb partnera i dbania o jego poczucie własnej wartości.
Zawodowy związek dwójki z dziewiątką niesie połączenie dwu altruistów, bardzo wrażliwych. Potrafią współdziałać w akcjach charytatywnych i humanitarnych, w przedsięwzięciach artystycznych i sportowych. Łączy ich potrzeba wcielania w życie ideałów.
____________________________________________________________________
3 + 1
Partnerski związek trójki z jedynką to połączenie artystycznej radości życia, inteligentnego kameleona, skłonnego do zazdrości, samotności i kaprysów (3) ze skutecznym ambitnym i nowatorskim przywódcą, skłonnym do egoizmu, pozerstwa i apodyktyczności (1).
Trójka lubi być wyjątkowa, jest artystą w nieustannym akcie tworzenia, urodzonym optymistą. Połączona z jedynką - silną, ambitną, niezależną, ma w związku potencjalne oparcie i zrozumienie dla swoich potrzeb. Jedynka jako urodzony przywódca jest zainteresowana osiągnięciem własnych celów, bardzo dumna poszukuje u partnera trójki radości życia, czułości i inteligentnej erudycji. Trójka - oczytana, kulturalna, aktywna twórczo i korzystająca ze swego talentu oratorskiego, potrafi uzewnętrzniać emocje i potrzeby, a także uczyć komunikacji przez słowo swego partnera. Jedynka, wsparta zrozumieniem, potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji.
Trójka powinna wystrzegać się mitomanii, samotności, krytyki, gadulstwa i kaprysów. Jedynka powinna zapanować nad pozerstwem, egocentryzmem, żądzą władzy i nerwami.
Trójka potrafi stworzyć związek z każdym, jest kameleonem, potrafi się wszędzie odnaleźć. Jedynka może osiągnąć w tym połączeniu swoje życiowe cele.
Zawodowy związek trójki z jedynką jest połączeniem twórczego talentu artystycznego z ambitnym i aktywnym autorytetem. Łączy ich pasja bycia kimś wyjątkowym i zdobywania uznania społecznego. Pragnienie samorealizacji pozwala im podejmować wyzwania i realizować nowatorskie przedsięwzięcia.
3 + 2
Partnerski związek trójki z dwójką to połączenie artystycznej radości życia, inteligentnego kameleona, skłonnego do zazdrości, samotności i kaprysów (3) z dyplomatycznym, tolerancyjnym doradcą, skłonnym do naiwności, pamiętliwości i zmienności (2).
Trójka wnosi w świat partnera radość z dnia codziennego, optymizm i urok twórczej osobowości. Jest nieco roztargniona w działaniu, ale bardzo aktywna. Dwójka zaś może cierpliwością i intuicją wspierać atmosferę domowego ogniska i podsycać wzajemne ciepło. Oboje potrzebują do spełnienia swoich planów realnej oceny sytuacji i ukierunkowanej ambicji. Dwójka potrzebuje czułości a trójka potrafi jak nikt inny uzewnętrzniać emocje, i tego właśnie uczy partnera. Świetna pamięć dwójki może być często wsparciem dla partnera. Oboje lubią być doceniani i chwaleni, co ułatwia im wspólne pożycie. Każde z nich potrafi nie narzucać się partnerowi i szanować jego indywidualność.
Dwójce grozi zależność emocjonalna, poddaństwo, pamiętliwość i hipokryzja. Dla trójki groźna jest samotność, krytyka, zazdrość i nadmierna potrzeba akceptacji.
Związek ten może dać partnerom satysfakcję, o ile zadbają o własną siłę, aspiracje i realną ocenę rzeczywistości.
Zawodowy związek trójki z dwójką to złożenie aktywnej, spontanicznej i ekstrawaganckiej duszy artysty z lojalnym doradcą, uczuciowym i dyplomatycznym. Trójka powinna zadbać o to, aby żyć pełnią życia, a dwójka o to, aby współpracując, zachować niezależność.
3 + 3
Związek partnerski dwóch trójek, jeśli są silne, ambitne i posiadają pewność siebie, jest artystycznym duetem uzupełnień, z silną świadomością powołania do służby światu, aby uwrażliwiać ludzkość i uczyć innych radości życia. Niezbędne jest do tego wnętrze, znające swoją wartość, silne motywacje do działań i konkretny sposób wyrażania siebie. Trójki potrzebują bezwzględnie umiejętności realnej oceny rzeczywistości.
Słabe trójki ryzykują nadmierne intelektualizowanie, gadulstwo, plotkarstwo i życie bez głębi, ślizgając się po jego powierzchni. Poczucie osamotnienia odbiera im możliwości twórcze i smak artystyczny. Poczucie to jest wynikiem indywidualnych wyborów i wynika tylko z własnego stosunku do świata.
3 + 4
Partnerski związek trójki z czwórką to połączenie artystycznej radości życia, inteligentnego kameleona, skłonnego do zazdrości, samotności i kaprysów (3) z wytrwałym, pracowitym wykonawcą, odważnym i rzetelnym, skłonnym do surowości, autorytatywnej nerwowości i zachowawczości (4).
Połączenie bardzo wymagające. Partner trójka potrzebuje twórczej, artystycznej ekspresji własnych emocji, lubi błyszczeć w towarzystwie, partner czwórka jest wierny, odważny, pracowity i stanowczy, ale nie lubi zmian, przywiązuje wagę do przeszłości i jest konserwatywny. Trójka uczy swego partnera komunikacji poprzez słowo, mówienia o rzeczach ważnych, o emocjach i wewnętrznych potrzebach. Jeśli czwórka pragnie ewoluować, nauczy się swobodnego wyrażania uczuć. Czwórka uczy systematyczności, pracy jako czynnika rozwoju, i realizmu w ocenie sytuacji oraz konsekwentnego kończenia rozpoczętych działań.
Trójce zagrozić mogą: krytyka, samotność, agresja i nadmierna potrzeba akceptacji oraz plotkarstwo. Czwórka powinna opanować przywiązanie do ubóstwa, autorytatywność, zachowawczość i upór.
Związek ten jest wymagający, a partnerzy uczą się pokonywania swoich blokad.
Zawodowy związek trójki z czwórką jest trudną relacją pomiędzy osobą spontaniczną i komunikatywną a zachowawczą i surową. Trójka w tej relacji uczy komunikacji emocji i potrzeb, a czwórka uczy rzetelnej, systematycznej pracy i realizmu. Oboje dają sobie wzajemnie bardzo ważne wskazówki.
3 + 5
Partnerski związek trójki z piątką to połączenie artystycznej radości życia, inteligentnego kameleona, skłonnego do zazdrości, samotności i kaprysów (3) z magnetycznym psychologiem, aktywnym wulkanem, skłonnym do impulsywności, rozproszenia uwagi i lenistwa (5).
Jest to związek uprzejmej, szczerej, towarzyskiej i twórczej artystycznie trójki z uczuciową magnetyczną osobowością piątki, skłonnej do ryzyka a często i brawury. Obie strony posiadają magnetyzm osobowości, wpływający na płeć przeciwną. Trójka jest oczytanym, inteligentnym erudytą a piątka ciekawym świata, głębokim psychologicznie, nieprzewidywalnym handlowcem. Łączy ich potrzeba wyróżniania się w tłumie, wyjątkowości. Trójka z każdym partnerem potrafi stworzyć szczęśliwy związek, ponieważ posiada szczególny dar adaptacji do warunków. Piątka powinna dbać o wyjazdy, podróże i korzystać z koneksji, potrzebuje aktywnej sportowej pasji, która pozwoli jej czuć podwyższony poziom adrenaliny i podejmować decyzje, bowiem miłuje własną niezależność.
Trójka musi wystrzegać się zazdrości, samotności i gadulstwa, krytyki i kokieterii. Piątka powinna poskromić zarozumialstwo, narcyzm, fanatyzm, impulsywność oraz zapanować nad rozproszoną uwagą i słomianym zapałem.
Związek ten, przez pasję poznawania nowych miejsc i ludzi, może być wyjątkowo ciekawy i atrakcyjny.
Zawodowy związek trójki z piątką jest współdziałaniem dwu równie aktywnych istot, które pragną doświadczać czegoś wyjątkowego. Mamy do czynienia z twórczym artystą i handlowcem, psychologiem, mającym skłonność do ryzyka. W dziedzinach medialnych (radio, telewizja, gazeta, kino itp.) partnerzy ci mogą stworzyć dzieła wyjątkowe.
3 + 6
Partnerski związek trójki z szóstką to połączenie artystycznej radości życia, inteligentnego kameleona, skłonnego do zazdrości, samotności i kaprysów (3), z domowym opiekunem, odpowiedzialnym nauczycielem, altruistą skłonnym do cierpienia, pasywności i pesymizmu (6).
Mamy tu połączenie artystów, trójki - nieco szalonej, ekstrawertycznej, towarzyskiej i lubiącej błyszczeć, z plastycznie i manualnie uzdolnioną szóstką, skupioną na tworzeniu ciepła rodzinnego. Trójka jest bardziej szalona i otwarta, uczy partnera komunikowania emocji i wewnętrznych potrzeb przez słowo, uczy radości z życia codziennego. Szóstka jest przede wszystkim odpowiedzialna, posiada zmysł piękna, wrażliwość i intuicję, uczy trójkę wywiązywania się z podjętych obowiązków i harmonii wewnętrznej. Obie strony potrafią nie ingerować w życie innych i szanować ich prawo do samostanowienia, a także ich własne tempo rozwoju duchowego. Szóstka uczy się podejmowania decyzji a trójka konsekwencji i wytrwałości.
Trójce zagrozić może krytycyzm, agresja, zazdrość, gadulstwo i pretensjonalność. Szóstka musi reagować na zmiany pozytywnie, by uniknąć podejrzliwości, zazdrości, cierpienia, niepokoju i pasywności oraz nihilizmu.
Związek ten powinien uaktywniać artystyczną twórczość obojga, tak aby każde tworzyło dzieła i harmonię wewnętrzną w rodzinie.
Zawodowy związek trójki z szóstką to połączenie oczytanego erudy-ty z odpowiedzialnym opiekunem. Trójka jest dla szóstki zbyt niespokojna i ekstrawagancka. Szóstka lubi poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Mają szansę spotkać się przy realizacji wspólnego artystycznego przedsięwzięcia.
3 + 7
Partnerski związek trójki z siódemką to połączenie artystycznej radości życia, inteligentnego kameleona, skłonnego do zazdrości, samotności i kaprysów (3) z uduchowionym, inteligentnym, dociekliwym perfekcjonistą, skłonnym do egocentryzmu, dominacji, samotności i obsesji (7).
Połączenie radosnej, artystycznej trójki z głęboką wewnętrznie i introwertyczną siódemką wymaga wzajemnego zrozumienia i poszanowania odmiennych potrzeb. Siódemka potrzebuje miejsca i czasu tylko dla siebie, aby czytać, uczyć się, modlić i medytować. Poszukuje w życiu głębi, filozofii, sensu i wewnętrznych doświadczeń. Skupia się na własnym rozwoju, uduchowieniu, magnetycznie działa na otoczenie wewnętrzną tajemnicą i ogromnym poczuciem własnej godności. Trójka jest przyjacielskim i towarzyskim erudytą, lubi ruch i energiczną ekspresję. Potrzebuje bywania wśród ludzi i wolności, choć potrafi odnaleźć się wszędzie. Partnerstwo wymaga od trójki poszanowania ciszy i spokoju siódemki, która powinna ze zrozumieniem popierać aktywność towarzyską partnera.
Trójce groźbę rozpadu związku przynosi: gadulstwo, samotność, nadmierna zmysłowość i rozproszenie uwagi. Dla siódemki groźna jest dominacja i pedantyzm, pracoholizm i egocentryzm.
Trójka potrafi stworzyć każdy związek, w partnerstwie z siódemką uczy się konsekwencji i rozwoju swojej duchowości. Siódemka uczy się komunikacji emocji poprzez słowo, radości z życia i wyrażania własnych potrzeb.
Zawodowy związek trójki z siódemką jest połączeniem radosnego optymisty z poważnym i głębokim filozofem. Trójka uczy w tej relacji radości z dnia codziennego, zaś siódemka uczy rozwoju głębi duchowej. Oboje może połączyć wspólna idea.
3 + 8
Partnerski związek trójki z ósemką to połączenie artystycznej radości życia, inteligentnego kameleona, skłonnego do zazdrości, samotności i kaprysów (3) z szamanem, wojownikiem, zdyscyplinowanym przywódcą, skłonnym do dominacji, zazdrości i surowej nieczułości (8).
Trójka, która posiada talent artystyczny, literackie zdolności i jest twórczo aktywna, jest inteligentna, radosna i czuła. Partner ósemka jest zaś silnym przywódcą, związanym z energią ziemi szamanem, małomównym i powściągliwym, zdyscyplinowanym i władczym, i wewnętrznie uduchowionym. Związek ten jest wzajemnym uzupełnianiem się osobowości. Daje trójce oparcie w silnym autorytecie i realną ocenę sytuacji, doskonali duchowo i wyostrza logiczne myślenie; zaś ósemkę uczy komunikacji emocji, mówienia o sobie i swoich potrzebach. Ósemka uczy się radości z dnia codziennego i pasji życia.
Trójka powinna wystrzegać się plotkarstwa, samotności, nadmiernej potrzeby akceptacji i kaprysów. Ósemka powinna poskromić surowość, opanować stresy, unikać egocentryzmu i nieczułości.
Związek ten jest wzajemnym uzupełnianiem się osobowości, silną i wspierającą się konstrukcją dającą partnerom satysfakcję.
Zawodowy związek trójki z ósemką jest układem pomiędzy niesfornym, ale czarującym artystą i władczym, silnym, a nawet czasami srogim przywódcą. Ta relacja jest bardzo korzystna dla ósemki, bowiem uczy ją komunikacji przez słowo. Zaś trójka uczy się odpowiedzialności i rozwoju wewnętrznego.
3 + 9
Partnerski związek trójki z dziewiątką to połączenie artystycznej radości życia, inteligentnego kameleona, skłonnego do zazdrości, samotności i kaprysów (3) z mistycznym idealistą, humanistą pragnącym pomagać słabszym, skłonnym do podejrzliwości, skąpstwa i złości (9).
Mamy tu związek dwu artystycznie uzdolnionych istot, które mogą się wzajemnie wspierać, o ile zrozumieją różnice między swoimi potrzebami. Trójka to radosny kameleon, który potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji i skupić działania na tym, aby być wyjątkowym, aby zabłysnąć i zapisać się dla pokoleń, dziewiątka zaś jest obdarzona szczególnym wyczuciem rytmu, jest idealistą, który poszukuje możliwości uczenia innych zasad etyki wewnętrznej, tak aby przez własną skromność i głębię, wznosić ich na wyższy poziom rozwoju. Mamy przed sobą parę twórczą, w której trójka dąży do samorealizacji i uczy dziewiątkę cieszyć się życiem, a dziewiątka wyzwala w trójce uwrażliwienie na potrzeby innych.
Trójka może zaszkodzić sobie i związkowi przez dążenie do samotności, krytykę, mitomanię, agresję i zazdrość. Dziewiątka powinna wystrzegać się impulsywności, samotności, cierpienia (zwłaszcza za grzechy świata), kłótni, złości i bałaganiarstwa.
Związek ten może zaowocować szczególną artystyczną pracą z przesłaniem dla całego świata, dając obojgu satysfakcję.
Zawodowy związek trójki z dziewiątką niesie wybitne zespolenie dwu artystów: wszechstronnej trójki i muzycznie uzdolnionej dziewiątki. Trójka będzie poszukiwała sławy i zaszczytów, zaś dziewiątka spełnienia wewnętrznego powołania.
_____________________________________________________________________
4 + 1
Partnerski związek czwórki z jedynką to połączenie solidnego i wytrwałego organizatora, skutecznego wykonawcy skłonnego do surowej nieustępliwości i nerwowej zachowawczości (4) z silnym, aktywnym przywódcą, dumnym człowiekiem czynu, skłonnym do manipulacji, egoizmu i nerwowej niepewności (1).
Czwórka jest budowniczym silnej pozycji materialnej, przez systematyczną i metodyczną pracę, przez oszczędność i asekurację. Nie lubi zmian, ceni sobie pozycję społeczną i bezpieczeństwo finansowe. Jedynka lubi ryzyko, inicjuje zmiany i poszukuje nowości, odczuwa potrzebę odkrywania i zdobywania. Związek ten może istnieć w harmonii, o ile czwórka będzie posiadała materialne zabezpieczenie (coś własnego, co daje możliwość spieniężenia, np.: własne konto, akcje, mieszkanie, samochód, działka itp.), na wszelki wypadek, co da jej poczucie bezpieczeństwa i złagodzi emocje niepewności, niesione przez aktywność jedynki. Jedynka zaś potrzebuje niezależności i aktywności, co wymaga od partnera niewtrącania się w realizacje jej planów i niekrytykowania działań, aby nie hamować rozwoju i aktywności. Czwórka pomocna jest w realnej ocenie sytuacji.
Czwórka powinna wystrzegać się przywiązania do biedy, konserwatyzmu, zachowawczości i skupiania uwagi na przeszłości. Jedynka powinna opanować zarozumialstwo, egoizm, nerwowość i karierowiczostwo.
Ten związek jest trudny i wymaga wzajemnego zrozumienia oraz wsparcia.
Zawodowy związek czwórki z jedynką to połączenie silnych i ambitnych ludzi. Jedynka jest kreatywna, skuteczna i nowatorska, zaś czwórka konserwatywna, zachowawcza i asekurancka. Jedynka jest przywódcą ambitnym i efektywnym, czwórka wykonawcą rzetelnym i odpowiedzialnym, jeśli potrafią komunikować emocje, potrafią stworzyć imperium.
4 + 2
Partnerski związek czwórki z dwójką to połączenie solidnego i wytrwałego organizatora, skutecznego wykonawcy, skłonnego do surowej nieustępliwości i nerwowej zachowawczości (4) z uczuciowym dyplomatą, skromnym i towarzyskim doradcą skłonnym do poddaństwa, naiwności hipokryzji i pamiętliwości (2).
Oboje partnerzy potrzebują nauki komunikacji emocji i radości z życia. Czwórka ma tendencję do blokad emocjonalnych i niełatwo jest jej mówić o rzeczach dla niej istotnych. Poprzez pracę od podstaw, systematyczną i metodyczną, dąży do celu, pomimo zachwiania i zmian sytuacji. Dba o stabilną i solidną sytuację materialną w rodzinie. Praca jest dla niej dobrem nadrzędnym, przez podejmowanie pracy ewoluuje duchowo. Czwórka jest odważna, ale nie lubi ryzyka i nie dokonuje zmian, gdy czuje się zagrożona. Dwójka jest partnerem współpracującym, pasywnym i dającym zrozumienie, a także uczuciowym, co jest bardzo ważne dla czwórki. Potrafi się poświęcić, potrzebuje jednak uczuciowej jasności, komunikacji słownej i docenienia jej postawy.
Czwórka powinna opanować surowość, upór i nerwową zachowawczość, jak również wzmocnić wolę. Dwójka powinna kontrolować się, aby przez nadmierną uczuciowość nie unieszczęśliwić związku, groźbą jest też obojętność i skłonność do poddaństwa.
Związek ten może dać każdej ze stron stabilizację materialną, uczuciową satysfakcję, poczucie własnej wartości.
Zawodowy związek czwórki z dwójką jest połączeniem rzetelnego, konserwatywnego i skutecznego wykonawcy z wrażliwym i towarzyskim współpracownikiem. Czwórka uczy się dyplomacji i poszukiwania kompromisów, dwójka zaś w tej relacji uczy się realnej oceny sytuacji.
4 + 3
Partnerski związek czwórki z trójką to połączenie solidnego i wytrwałego organizatora, skutecznego wykonawcy, skłonnego do surowej nieustępliwości i nerwowej zachowawczości (4) ze szczęśliwym, komunikatywnym artystą, inteligentnym erudytą, skłonnym do samotności, zazdrości, mitomanii i gadulstwa (3).
Czwórka - budowniczy solidny i wytrwały, uczy w tym związku systematyczności, pracy jako czynnika rozwoju i realizmu w ocenie sytuacji oraz konsekwencji w kończeniu rozpoczętych zadań. Połączenie bardzo wymagające, gdzie partner czwórka jest wierny, odważny, pracowity, stanowczy i nie lubi zmian. Nawykowo przywiązuje wagę do bolących sytuacji z przeszłości, co blokuje komunikację, czyni go twardym i konserwatywnym. Zaś partner trójka potrzebuje twórczej artystycznej ekspresji własnych emocji, lubi błyszczeć w towarzystwie. Trójka uczy swego partnera komunikacji poprzez słowo, mówienia o rzeczach ważnych, o emocjach i wewnętrznych potrzebach. Jeśli czwórka pragnie ewoluować, nauczy się swobodnego wyrażania uczuć.
Czwórka powinna opanować przywiązanie do ubóstwa, egoizm, nerwowość, zachowawczość i upór. Trójce zagrozić mogą: krytyka, samotność i mitomania, agresja i nadmierna potrzeba akceptacji, a także plotkarstwo.
Związek ten jest wymagający, a partnerzy uczą się pokonywania swoich blokad, mogą się wzajemnie kształtować, jeśli wykażą się zdolnością zrozumienia i akceptacji.
Zawodowy związek czwórki z trójką jest połączeniem solidnego i systematycznego pracusia z artystą inteligentnym, oczytanym i twórczym. Trójka powinna wystrzegać się gadulstwa i plotkarstwa. Czwórka powinna dostrzec dobroczynne działanie optymizmu i pogody ducha.
4 + 4
Związek partnerski dwóch czwórek jest wybitnie trudny. Czwórki potrzebują zabezpieczenia materialnego. Aby mogły korzystać ze zmian, niezbędna jest im asekuracja w postaci czegoś na wszelki wypadek. Taką ważną i silną liną bezpieczeństwa jest lokata kapitału, od którego w razie strat można zacząć budowanie struktur materialnych na nowo. Związek dwóch czwórek to ograniczenia materialne i nadmierne przywiązywanie wagi do przeszłości, zwłaszcza negatywnych, bolących doznań.
Silne i otwarte czwórki mogą mieć wspólne cele.
Negatywne czwórki, żyjąc pretensjami do przeszłości i otoczenia, tworzą zamknięty świat własnych emocji. Związek taki jest zgorzkniałą ucieczką od podjęcia odpowiedzialności za siebie samego i swoje życie.
4 + 5
Partnerski związek czwórki z piątką to połączenie solidnego i wytrwałego organizatora, skutecznego wykonawcy, skłonnego do surowej nieustępliwości i nerwowej zachowawczości (4) z podróżnikiem ciekawym świata, dyplomatycznym handlowcem, psychologiem, skłonnym do zmienności, słomianego zapału, fanatyzmu i lenistwa (5).
Czwórka, która jest przywiązana do miejsca, zachowawczo stara się zatrzymać przeszłość i często wykazuje nadmierną ostrożność, w związku z piątką będzie się czuła niepewnie, może nawet zagrożona. Wynika to ze skrajnie różnego postrzegania rzeczywistości i diametralnie różnych potrzeb partnerów. Piątka potrzebuje ruchu, namacalnej przestrzeni i ryzyka podnoszącego poziom adrenaliny, czyli dokładnie tego, czego wystrzega się czwórka. Piątka powinna w związku z czwórką zauważyć i szanować jej potrzebę stabilizacji i asekuracji. Czwórka zaś powinna widzieć radość życia i energię twórczą piątki, jako perspektywy rozwoju siebie samej. Podróże i niezależność piątki często powodują jej nieobecność w domu. Dla równowagi psychicznej czwórka potrzebuje systematycznej pracy a piątka wyżycia się w sporcie.
Zagrożeniem dla związku jest upór, nieustępliwość, nadmiar ambicji i brak konsekwencji u czwórki, zaś u piątki nietolerancja, zmienność, narcyzm i lenistwo.
Takie połączenie różnych partnerów jest związkiem wymagającym pracy nad sobą.
Zawodowy związek czwórki z piątką łączy osobę rzetelną ze zmysłem organizatora z energiczną i butną piątką, która jest uzdolniona handlowo i skłonna do ryzyka. Dla czwórki to trudne połączenie, bowiem ona ceni sobie bezpieczeństwo i stabilizację.
4 + 6
Partnerski związek czwórki z szóstką to połączenie solidnego i wytrwałego organizatora, skutecznego wykonawcy, skłonnego do surowej nieustępliwości i nerwowej zachowawczości (4) z artystycznym nauczycielem, uczuciowym, odpowiedzialnym domownikiem, skłonnym do pesymizmu, podejrzliwości, niepokoju i melancholii (6).
Czwórka pracuje nad zabezpieczeniem finansowo-materialnym rodziny, stara się o stabilizację i silną pozycję społeczną. Jest wierna, odważna i rzetelna, wkłada wysiłek w systematyczną pracę wykonawcy i jest oszczędna. Uzdolniona artystycznie szóstka jest opiekunem ogniska domowego, odpowiedzialnym nauczycielem wewnętrznej harmonii, korzystania z intuicji i tolerancji. Oboje mają nawykowo zablokowaną zdolność komunikowania emocji, co u czwórki jest wynikiem skupiania się na przeszłości, a u szóstki tendencyjną skłonnością do pozostawania w cieniu, na marginesie. Dlatego właśnie partnerzy muszą nauczyć się komunikacji i mówienia o rzeczach dla nich ważnych, o swoich emocjach. Muszą również wspierać wzajemnie poczucie własnej wartości.
Czwórka powinna wystrzegać się nieustępliwości, surowości, nerwowego uporu i zachowawczości. Szóstka musi wystrzegać się pasywności, cierpienia wewnętrznego, zazdrości i zwątpienia w siebie.
Związek ten pozwala wzajemnie ewoluować, przez poznanie relacji rodzinnych i stworzenie ogniska domowego.
Zawodowy związek czwórki z szóstką jest połączeniem wytrwałego wykonawcy, organizatora z odpowiedzialnym i opiekuńczym nauczycielem. Łączy ich siła solidności i potrzeba wywiązywania się z podjętych zobowiązań. Oboje muszą nauczyć się komunikować swoje emocje.
4 + 7
Partnerski związek czwórki z siódemką to połączenie solidnego i wytrwałego organizatora, skutecznego wykonawcy, skłonnego do surowej nieustępliwości i nerwowej zachowawczości (4), z perfekcjonistą, uduchowionym filozofem, odważnym, inteligentnym, skłonnym do dominacji, autorytatywności, pracoholizmu, samotności i obsesji (7).
Czwórka, która jest wykonawcą, obdarzonym zdolnościami administracyjnymi i organizacyjnymi, w związku z uduchowioną, dociekliwą i drobiazgową siódemką ma szansę na rozwój duchowy. Partnerów łączy tu odwaga, konsekwencja i solidność. Czwórka rozwija się poprzez pokonywanie pozornych ograniczeń materii, a siódemka doskonale funkcjonuje w duchowym poznaniu rzeczywistości przez intuicję. Jest więc przewodnikiem i wsparciem dla czwórki, która z kolei realnie ocenia rzeczywistość, jest wierna i wytrwała. Siódemka jest zdolna zdobywać finanse, o ile skupi się na wyższej wartości wykonywanej pracy, a więc na idei. Inteligencja i wewnętrzna tajemnica czynią siódemkę szczególnie atrakcyjnym partnerem. Oboje potrzebują komunikacji przez słowo.
Czwórka musi wystrzegać się przywiązania do przeszłości i ubóstwa, egocentryzmu i twardego uporu. Siódemka powinna opanować skłonność do tyranii, pracoholizmu, samotności i ucieczki w używki, aby uniknąć obsesji.
Związek ten może przynieść realizację zawodową i satysfakcję ze wzajemnych osiągnięć.
Zawodowy związek czwórki z siódemką jest połączeniem silnego, zamkniętego w sobie wykonawcy, rzetelnego i solidnego, z introwertycznym perfekcjonistą. Czwórka sprawdza się świetnie jako administrator, jest systematyczna i metodyczna. Siódemka woli poszukiwać wiedzy i odkrywać nie poznane jeszcze prawdy.
4 + 8
Partnerski związek czwórki z ósemką to połączenie solidnego i wytrwałego organizatora, skutecznego wykonawcy, skłonnego do surowej nieustępliwości i nerwowej zachowawczości (4) z prawym przywódcą, sprawiedliwym i wymagającym organizatorem, skłonnym do konserwatyzmu, egoizmu, surowości i brutalności (8).
Czwórka jest wykonawcą, stabilna, systematyczna, wytrwała i rozwija się poprzez pracę, przez zrozumienie pozornych ograniczeń materii i ostatecznej duchowości wszelkich jej przejawów. Ósemka jest silnym przywódcą, szamanem, związanym z siłami ziemi, panującym duchem nad kreacją materii. Związek ten to połączenie dwu osób realnie oceniających teraźniejszość, daje im siłę i materialną satysfakcję. Oboje muszą nauczyć się mówić do siebie o ważnych dla nich rzeczach. Ósemka jest świadoma narzędzia materialnej kreacji, jako procesu doskonalącego ducha. Dlatego przez mistycyzm i olśnienia wychodzi poza sferę materii. Dla ostrożnej i pracowitej czwórki jest to wzór samorealizacji.
Dla czwórki groźbą niespełnienia jest surowość, wsteczne poglądy, zachowawczość i autorytaryzm. Dla ósemki niebezpieczna jest zazdrość, egoizm, nieczułość i ekstremizm, które grożą bankructwem i ruiną.
Związek ten rozwija się poprzez pracę, jeśli rozwój duchowy zrównoważy rozwój materialny mogą zbudować rodzinne imperium.
Zawodowy związek czwórki z ósemką to połączenie dwu istot poruszających się w rzeczywistości i twardo stojących na ziemi. Czwórka jest wykonawcą. Ósemka jest dowódcą wymagającym, sprawiedliwym i prawym. Łączy ich zdolność administrowania i organizowania. Oboje muszą nauczyć się komunikacji przez słowo.
4 + 9
Partnerski związek czwórki z dziewiątką to połączenie solidnego i wytrwałego organizatora, skutecznego wykonawcy, skłonnego do surowej nieustępliwości i nerwowej zachowawczości (4) z idealistycznym misjonarzem, tolerancyjnym i wspomagającym słabszych, ostrożnym i skromnym, skłonnym do uporu, samotności, kłótni i bałaganiarstwa (9).
Połączenie odważnej, wiernej, pracowitej i rzetelnej czwórki, która skupia wysiłki na zapewnieniu rodzinie społecznego i materialnego bezpieczeństwa, z altruistyczną dziewiątką, głęboko skoncentrowaną na uczeniu innych etyki wewnętrznej, idealizmu i na otaczaniu opieką słabszych, wymaga od partnerów wzajemnego zrozumienia i akceptacji odmiennych potrzeb. Czwórka bowiem potrzebuje domu silnego wewnętrznie, ciepłego i bezpiecznego, a dziewiątka skupia swoją uwagę na możliwościach pomagania słabszym od siebie, na pracy humanitarnej i charytatywnej. To szczególne ukierunkowanie uwagi dziewiątki, która odczuwa wewnętrzną potrzebę misjonarstwa, jest bardzo trudne do zaakceptowania dla partnera, który może czuć się nieważny, a nawet porzucony. Ważna jest tu wzajemna dbałość o wewnętrzne poczucie wartości partnerów.
Czwórka musi zapanować nad zachowawczością, surowością, ego-centryczną nerwowością. Oboje mają skłonność do uporu. Dziewiątka musi powstrzymać podejrzliwość, kłótnie, lęk, nietowarzyskość oraz samotne i skryte cierpienie.
Związek ten jest wymagającym połączeniem pracowitego budowniczego i altruisty, może dać wzajemną naukę konsekwencji i uwrażliwić na potrzeby innych.
Zawodowy związek czwórki z dziewiątką niesie połączenie administratora i rzetelnego wykonawcy z altruistycznym przewodnikiem wprowadzającym w życie ideały. Czwórka jest pod wpływem kogoś, kto potrafi ją zrozumieć i współczuć jej doświadczeniom. Jeśli nauczy się komunikować emocje, może trwale zaznać wsparcia.
Małgorzata Brzoza „Numerologia związków”