Narzędzia, Formy Eteryczne i Rozprawka na temat Eteru
Autor Wiadomość
Void Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 396
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 26
Podziękowania: -1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Narzędzia, Formy Eteryczne i Rozprawka na temat Eteru
Jak sama nazwa mówi, temat odnosi się płaszczyzny i energii eterycznej.

Czym ona jest? Na wstępie powiem: Energia eteryczna to mimo wszystko energia oporniejsza od energii astralnej. Osadza się na obiektach materialnych, nie wiadomo dlaczego, może materia fizyczna tworzy pole, albo świadomość istnienia obiektu, powoduje nasuwanie się na niego mas energii. Nie wiem.

Doświadczenie które pomoże to sprawdzić:
Pobierz energię z obiektów codziennego użytku. Gdy odczujesz że skończyłeś, ta(materia) znowu przybierze określony ładunek, a pozyskaną wcześniej energię zbadaj pod kątem wibracji i możliwego użytku.

Kontynuując.
Płaszczyzna eteryczna jest pośrednikiem między planem fizycznym a astralnym, a raczej ma taki poziom wibracji, że mieści się pomiędzy tymi dwoma planami.
Co to dla nas oznacza? Że lepiej oddziałuje na rzeczywistość niż sam Astral oraz jest mniej subtelna.

Przechodząc do sedna: Narzędzia.
Różdżka... Athame... I takie inne zabaweczki. Mają określoną funkcję, głównie duchową. Czyli działanie istnieje bezpośrednio na płaszczyznach subtelnych. Co z tym fantem możemy zrobić? To że skoro możemy kontrolować energię eteryczną i astralną mówi nam że nie potrzebujemy skomplikowanych rytuałów konsekracyjnych. Ba! Nawet nie potrzebujemy formy fizycznej! wystarczy eteryczna forma.

Narzędzia tworzymy generując - dla przykładu - kanały i filtry, by odpowiednio kierować i zmieniać energię. Tak działają różdżki CZARNOMHROSZNOMAGICZNE stosowane według kościoła przez wszelkiej maści szarlatanów. W skrócie, jeżeli narzędzi napełnisz wolą destrukcji i negatywną intencją, oraz często będziesz przez nie przepuszczać energię, to zyska ono takie właściwości.

Wykorzystując to pozytywnie i bardziej naukowo:
-Weź dwie kartki. Jedną zostaw tak jak jest, drugą naładuj energią która w swoim czystym znaczeniu ma być odpychająca i izolacyjna - jako formę, utwórz odpowiednik eteryczny kartki.

-Wyślij energię o dużej masie w 1 i 2 kartkę. W pierwszym przypadku, energia się osadzi i wchłonie w papier - o ile można tak powiedzieć. W drugim, odłoży się na powierzchni lub rozleje, zależy od jej właściwości.

-Prosty eksperyment który pokazał różnicę między energią astralną i eteryczną: Energia eteryczna przyjmuje raczej właściwości fizyczne - czyli cechy jak wytrzymałość itp - oraz samą intencję, podczas gdy na materii astralnej można zapisać słowa i myśli, a emocje nie ograniczają się do samych wibracji.

Konkluzja, bo musi jakaś być.
Energia eteryczna to jeden z wielu rodzai energii. Ma oporną i cząsteczkową strukturę która osadza się na obiektach fizycznych, ale i tworzy nasze ciało eteryczne które posiada wielość funkcji - od percepcyjnej, po akumulacyjną. Możemy szeroko to wykorzystać i stosować poprzez manipulacje na tym planie.
Wszystko jest możliwe, pytanie co sami potrafimy

Owocnych eksperymentów.

W razie czego, zapraszam do dyskusji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-04-2016, 23:22 {2} przez Void.)
12-04-2016, 23:20
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB