Drzwi
Autor Wiadomość
Nika Niedostępny
Wróżka Czarodziejka

Liczba postów: 8
Reputacja: 0
Podziękowania: 9
Podziękowano 4 razy w 2 postach
RE: Drzwi
Jak to jest u Ciebie w sferze seksualnej. Czy aby na pewno wszystko w porządku. Czy nie ma sfery o której myślisz, ale boisz się przekroczyć barier. Chciałbyś, ale się boisz. Być może siebie, być może środowiska. Może być odwrotnie. Przekraczasz coś w tej sferze, co kłóci się z Twoim morale, wpojonym przez środowisko w jakim się wychowałeś.
13-07-2016, 03:06
Znajdź Posty Reply
Verae Offline
Kluska

Liczba postów: 13
Reputacja: 4
Podziękowania: 5
Podziękowano 11 razy w 4 postach
Dziękuję wszystkim bardzo za odpowiedzi, jednak wyraźnie zostało ode mnie zaznaczone JAKIEJ (!) potrzebuję pomocy. Doktorku Twój post mi się zapodział, ale dziękuję za Niego. To nie jest pierwszy tego typu sen. Czasem śnią mi się rzeczy (wtedy nie wiem jakie), które bardzo chcą być odnalezione - mam już na koncie odnalezioną w ten sposób macewę, którą użyto do podmurowania stopnia, drobne przedmioty osobiste - głównie w momencie odnalezienia wiem do kogo się zwrócić a propos tego. Hermeto w przypadku tych drzwi były podejmowane przeze mnie próby zgłębienia ich dywinacją, ale jest swoistego rodzaju opór. Po prostu by je odnaleźć muszę zebrać się w sobie i ich poszukać. Sny o nich nie nawiedzają mnie obsesyjnie, tylko od czasu do czasu, tak jakby chciały być odnalezione. Tak jak już było to są realne drzwi, tak jak śnią mi się inne realne miejsca czy przedmioty. Czasem trzeba tam po prostu coś zrobić, znaleźć, etc. Niko Twój post nie jest odpowiedzią na moje pytanie, te drzwi nie są moją seksualnością (z którą nota bene jest dobrze i której się nie wstydzę, i nie potępiam). Jeśli chodzi o światło to nie jest to światło księżyca, a JAKBY księżyca - niektóre rodzaje żarówek dają podobną barwę. Przypuszczam, że coś jest z tej strony od której mam sen. Nie wiem co to jest - może zwłoki, może drobny przedmiot osobisty, który jest potrzebny komuś by ostatecznie przejść na drugą stronę, może jakiś obiekt jakiego szukali naziści (przecież mieli obsesję na tym punkcie), a ich dokumentacja odnośnie nich została zniszczona. Po prostu jest najwyższa pora by to odnaleźć dlatego dziękuję wszystkim za całą pomoc, ale proszę by dalej pisały tylko osoby, które potrafią odpowiedzieć na moje pytanie.
13-07-2016, 13:28
Znajdź Posty Reply
Luna_90 Niedostępny
Szukająca swojej drogi

Liczba postów: 110
Reputacja: 5
Podziękowania: 59
Podziękowano 87 razy w 41 postach
Verae, a może warto przyjąć do wiadomości, że ludzie czasami się mylą? I Ty też możesz się mylić? Może warto wysłuchać rad wszystkich osób, a nie wybiórczo? Nie chcę nikogo teraz obrażać, ale dla mnie Twoje podejście wygląda na zasadzie "ma być to co ja chcę i koniec kropka, kto ma inne zdanie to całe g***o się zna".

Nie twierdzę, że nie masz racji, ale Twoje podejście dla mnie osobiście jest trochę nie fajne.
Drzwi w snach najczęściej stanowią symbol, symbol przejścia, rozwoju, tajemnic, czegoś schowanego przed całym światem. Mogłaś, gdzieś je kiedyś zobaczyć np na zdjęciu w podręczniku, a Twoja podświadomość zachowała ten obraz. To, że na żywo potrafisz odtworzyć ten obraz nie musi nic wielkiego oznaczać. Sama potrafię ze szczegółami opisać niektóre moje sny, przerzucić to na papier i nie oznacza to, że jest to realne.

Co do mitów i opisów tych Twoich konkretnych drzwi, poszukaj w historiach/mitach związanych z Janusem, czy Persefoną. Bajka - coś tam było o zamku Sinobrodego. Więcej mitów, bajek czy innych opowieści nie przychodzi mi do głowy.

Ach i jeszcze jedno, może to, że nie możesz przez nie przejść bo wizja się urywa, tak mi się nasunęło, że może po prostu nie masz do nich klucza? Póki go nie zdobędziesz, póty nie otworzą się przed Tobą.

Mors meta malorum.

13-07-2016, 14:20
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Cyjanek987
Verae Offline
Kluska

Luna, oczywiście, że mogę się mylić, dziękuję wszystkim za wiadomości i jak widzisz nikogo nie obrażam. Ten wątek jest w dziale "Pytania i problemy" i wyraźnie w napisanym przeze mnie wątku jest o co proszę. Jeżeli potępiasz mnie za to, że proszę by tutaj odpowiadać na moje pytanie to jest to dla mnie niezrozumiałe, bo nie zaznaczam, że jeśli ktoś ma inne sugestie to by nie pisał. Ale jest od tego ikonka prywatnej wiadomości, która nie gryzie. Jeśli kogoś to interesuje też nie pogryzę jak się o coś zapyta, ale w wątku w którym jest jasno określone o co proszę wypadałoby chyba odpowiadać na moją prośbę. Poza tym Luna znam swoje sny i nigdy nie działają na zasadzie symbolu. Zdjęcie w podręczniku jest płaskie i pod określonym kątem, ja zaś w korytarzu mogę się rozglądać, a żadna ze stron nie jest podobna do siebie. Gdzieniegdzie są ukruszenia w kamieniu, gdzie indziej rysy. Wbrew pozorom dałaś największą pomoc w tym co napisałaś na końcu. Może najważniejsze by znaleźć do nich klucz? Nie wiem, naprawdę nie wiem, ale Ci dziękuję jak innym.
13-07-2016, 14:32
Znajdź Posty Reply
Luna_90 Niedostępny
Szukająca swojej drogi

Nie potępiam, tylko zwróciłam uwagę, że warto wysłuchać innych rad, bo może problem tkwi całkiem, gdzie indziej niż Ci się wydaje. Nastawiając się na jedną, konkretną odpowiedź i uznając, że tylko w tym temacie jest rozwiązanie, możesz przypadkowo ominąć prawidłową wskazówkę.

Miło, że mogłam chociaż trochę pomóc z tym kluczem. Uśmiech

Mors meta malorum.

13-07-2016, 14:42
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Verae
Verae Offline
Kluska

(13-07-2016, 14:42)Luna_90 napisał(a): Nie potępiam, tylko zwróciłam uwagę, że warto wysłuchać innych rad, bo może problem tkwi całkiem, gdzie indziej niż Ci się wydaje. Nastawiając się na jedną, konkretną odpowiedź i uznając, że tylko w tym temacie jest rozwiązanie, możesz przypadkowo ominąć prawidłową wskazówkę.

Miło, że mogłam chociaż trochę pomóc z tym kluczem. Uśmiech

Luna określiłaś jednak moje zachowanie jako niefajne, a ja tylko chce Ci wytłumaczyć, że najwidoczniej mnie źle rozumiesz, bo badam te drzwi od roku, a tutaj proszę po prostu o konkretną odpowiedź. Naprawdę się nie obrażę jeśli ktoś ma sugestie - po prostu ten wątek dotyczy określonego pytania, a nie analizy sytuacji. Tak jak już było można do mnie pisać na PW i z chęcią z kimś na ten temat porozmawiam. Lubię po prostu porządek. To mi jest miło, że zasugerowałaś ten klucz Oczko
13-07-2016, 14:49
Znajdź Posty Reply
Labras Offline
Uzdrowiciel

Liczba postów: 71
Podziękowania: 3
Podziękowano 22 razy w 15 postach
No to teraz ja się troszke wtrące...
Luna... znamy sie nie od dziś, Verae po prostu był zmieszany odpowiedzią Niki. Która moze i była jakąś informacją, lecz nie zbyt ścisłą i na temat.
Verae... z koleji Ty powinienaś wiedzieć i wziać pod uwage że to też może coś znaczyc... odpowiedź jaką dała Nika, chociaż nie wiadomo z czego. Bo powinna napisać czy to Tarot, czy Wachadełko... była jak najbadziej do przemyślenia.
Innymi mówiac każdy z Was miał Trochę racji.

A co do drzwi, widziałeś tam może chmurke w kształcie spirali?
Pozdro :p
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2016, 14:58 {2} przez Labras.)
13-07-2016, 14:57
Znajdź Posty Reply
Luna_90 Niedostępny
Szukająca swojej drogi

Paweł, nie ma co już nas tłumaczyć, bo wydaje mi się, że już i ja i Verae wyjaśniliśmy o co komu chodziło. Oczko

Mors meta malorum.

13-07-2016, 15:11
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Verae

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB