Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lis
Autor Wiadomość
dragonis Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 108
Reputacja: 11
Podziękowania: 18
Podziękowano 21 razy w 13 postach
Lis
Lis rud (Vulpes vulpes) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny psowatych (Canidae). Występuje na półkuli północnej, w części Azji, w Europie, Ameryce Północnej i północnej Afryce. W XIX wieku został wprowadzony do Australii, gdzie jest obecnie jednym z największych szkodników gatunek inwazyjny.
Lis jest symbolem przebiegłości, chytrości i zdolności radzenia sobie w każdej sytuacji.
Lis dla mnie osobiście jest również symbolem siły umysłu nad fizyczną. Ma kły i pazury wiec wtargnąć do kurnika. Zamiast tego używa sprytu, by się wkraść i uciec z kurą. Zamiast stanąć do walki woli się skryć i uciec pogoni. Jego bronią w walce o życie są jego instynkty. Instynkt, który pozwala mu zaadaptować się do sytuacji. To jest właśnie kolejna cecha, której uczy lis. Umiejętność wykorzystania sytuacji na swoją korzyść.
Lis to mistrz uników. Zamiast przyjąć cios, odsuń się, by go uniknąć. Jest to jedna, z których cech naucza. Czekaj na moment aż przeciwnik opadnie z sił. Męcz go, osłabiaj, aby w najlepszej chwili pokonać. Nie idź i do bezpośredniej walki. Nie pokazuj swych uczuć, stwarzaj ich pozory. Wtedy nikt cię nie skrzywdzi.
Lis uczy też, by nie oceniać wszystkiego na pierwszy rzut oka.
Lis jako zwierze mocy może pomagać w wejściu w inne światy.
Lis pomaga rozwijać intuicję, przebiegłość, spryt, inteligencje. Pomaga w wyczuwaniu tego, co inni o tobie myślą.
Wyczula zmysł węchu.
Jest on również psotnikiem lubiącym tworzyć chaos wokół siebie. Jest mąciwodą. W opowieściach występuje często jako mediator jak i twórca konfliktu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2016, 17:43 {2} przez dragonis.)
07-08-2016, 17:15
 Podziękowali: Nikodem
Nikodem Offline
* * * * *

Liczba postów: 119
Reputacja: 23
Podziękowania: 250
Podziękowano 202 razy w 82 postach
RE: Lis
Opisz jeszcze negatywne cechy archetypicznego lisa. ;]

Lis szkodnik i marnotrawca - swoim beztroskim hasaniem, brakiem zrozumienia i pomyślunku robi bezsensowne szkody, których jedynym uzasadnieniem jest jego uciecha.

Ładnie brzmi? ;P
W praktyce owa gadzina morduje bezbronne zwierzaczki gospodarskie - zrozumiałbym, gdyby zabił jedno-dwa z głodu.
Ale ten - nie przesadzam używając tak mocnego, kolokwialnego terminu - skurwiel, potrafi w ciągu nocy wybić stado kilkudziesięciu bezbronnych, naiwnych kurek dla zabawy.
Zamiast je zjeść, zostawia pozaduszane biedactwa...

Cytat:Lis jako zwierze mocy może pomagać w wejściu w inne światy.
Trafiłeś w sedno!
Znam wiele zwierzątek, którym pomógł.

Jest jeszcze jego drugi mroczny aspekt:

Lis wściekły - ten skubaniec przenosi masę chorób w swojej zawszonej kicie - a najgorszą i najniebezpieczniejszą z nich jest wścieklizna (jeśli myje swoją kite jęzorem, to w kicie też są czynniki chorobotwórcze! - więc nie ma co się nią zachwycać).

Jeśli spotkacie lisa, czy to dzikiego, czy magicznego - lepiej trzymać go na odległość kija.
Nie wiadomo jaki syf sobie zafundujecie obcując z nim.

Co tu dużo mówić.
Nie lubię lisów. Bardzo nie lubię.
I pozdrawiam. ;]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2016, 22:11 {2} przez Nikodem.)
07-08-2016, 22:09
 Podziękowali: Olimpia
Plague Doctor Offline
"najlepsza dziunia w klubie"

Liczba postów: 164
Reputacja: 9
Podziękowania: 67
Podziękowano 125 razy w 66 postach
Dale a tu cuerpo alegria Macarena
Que tu cuerpo es pa' darle alegria y cosa buena
Dale a tu cuerpo alegria, Macarena
Heeeeey Maaaaaacarenaaaaaa~~~!!!

Nikodem, speszyl for jó:
[Obrazek: lis1_zpsklxn37ch.jpg]

Dobra, o lisach (poza tym, jaki syf roznoszą) nie wiem zbyt wiele.
Znalazłem/am jednak drobny reklamoartykulik, nie twierdzę, że wartościowy. Jak ktoś ma potrzebę, niech se przeczyta. :D
http://sigil.pl/index.php/2012/12/26/wit...-mocy-lis/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2016, 22:35 {2} przez Plague Doctor.)
07-08-2016, 22:34
Luna_90 Niedostępny
Szukająca swojej drogi

Liczba postów: 111
Reputacja: 5
Podziękowania: 60
Podziękowano 87 razy w 41 postach
Pamiętam zabawę-wyliczankę z zerówki:
"Chodzi lisek koło drogi,
Nie ma ręki ani nogi,
Kogo lisek przyodzieje,
Ten się nawet nie spodzieje."

Jak na sześciolatków, to trochę makabryczna zabawa. :D

Mors meta malorum.

07-09-2016, 10:29
 Podziękowali: Bvizard , Nikodem
Kamis Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 237
Reputacja: 9
Podziękowania: 206
Podziękowano 148 razy w 85 postach
Ja znam inną wersje:
Chodzi lisek koło drogi,
Nie ma ręki ani nogi, trzeba liska pożałować, kromkę chleba mu darować,
lis lis kury gryzł, a kurczaki rzucał w krzaki :D
07-09-2016, 18:22
 Podziękowali: Luna_90 , Nikodem
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,022
Reputacja: 86
Podziękowania: 904
Podziękowano 1251 razy w 612 postach
Nikodem! Mówiłam Ci już, że uwielbiam Twoje wypowiedzi? :D

... W tradycji Lenormand karta List oznacza pracę. Uśmiech ... choć zależy w jakiej szkole!
Ostatnio pytałam o faceta, który mi się podoba, wychodziły same zajebiste karty! ... ale na sumowaniu wyszedł Lis - dla mnie to fałsz i dwulicowość, poza tym Lisy lubią chodzić od dziury do dziury i szukać zabawy, nie? Oczko

... co za normalny facet liże się na oczach ponoć docelowego celu z kilkoma różnymi laskami i tylko patrzy na reakcję, czy jest zazdrosna i jeśli tak to łapie z tego mega dumę i satysfakcję?! ... Mega niedojrzałe! I głupie... :D Koleś nie wiedział z kim zadziera! :D Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. xDD BUHAHAHAHA!!!
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2016, 14:00 {2} przez Olimpia.)
07-10-2016, 13:59

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB