Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drzewce/Enty
Autor Wiadomość
Tokagemaru Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 76
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 5
Podziękowania: 0
Podziękowano 2 razy w 10 postach
Podziękowano 2 razy w 10 postach
Post: #1
Drzewce/Enty
Po długim czasie mojej nieobecności czas zacząć kolejny wątek, tym razem zaczynam od często tu poruszanego tematu (przynajmniej jak ja byłem aktywny) drzewa.

Czym są drzewa i drzewce w świecie astralnym?

Najprościej będzie powiedzieć że drzewa istnieją w świecie fizycznym i astralnym w tym samym czasie, dlatego drzewcem można nazwać astralne ciało fizycznego drzewa.

Społeczeństwo drzew.

Drzewa ze względu na ich wiek posiadają dużą wiedzę (do której ludzie/magowie mogę też mieć dostęp) drzewa w lesie wymieniają się to wiedzą poprzez krążenie energii w lesie dlatego tym drzewo jest starsze tym więcej wiedzy posiada.

Jak pobierać wiedzę z drzew?

Nie ma nic prostszego, wystarczy że siądziesz blisko drzewa/na jego gałęzi/ogólnie w lesie i zaczniesz medytować. Medytacja w takim terenie pozwoli ci w pewnym momencie usłyszeć "głos drzewa" zdarzają się sytuacje w których można rozmawiać z drzewami jak z zwykłymi ludźmi, jest to spowodowane zjawiskiem znanym jako "jasnosłysznie" oraz tym czynność jest częściej powtarzana tym z czasem można zauważyć że posiadamy oraz więcej wiedzy np. ja tak zaczynałem swoje doświadczenie z ezoteryzmem.

Różnica między drzewcem, a entem.

Drzewiec i ent są to nazwy przyjęte przeze mnie by nazwać dane zjawisko, wywodzą się one z celtyzmu. Jednak że jeśli drzewiec to astralna forma drzewa, to jaka jest różnica między entem a drzewcem? otóż w każdym lesie lub zgromadzeniu drzew zawsze znajdzie się istota posiadająca najwięcej wiedzy, oraz tak jak wspomniałem drzewa tą wiedzą się wymieniają. Ent z kolei tej wiedzy najwięcej posiada, ent jest nauczycielem, ent jest strażnikiem, ent jest opiekunem. Dla nas ludzi "Ent" może być użyty jako biblioteka ale nie zapominajcie że jest to istota rozumna do której trzeba podejść z szacunkiem, zarówno jak i do entów, drzewców lub drzew w ogóle.

Jeśli taki temat już istnieje to z góry przepraszam, ale nie byłem na bieżąco z istnieniem forum, mam nadzieje że ciocia Oli wybaczy. :D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2016, 19:58 {2} przez Neaxx.)
07-08-2016, 17:54
Znajdź Posty Reply
Void Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 396
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 26
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Drzewce/Enty
A czy nazwy te nie pochodzą od J.R.Tolkien`a i jego "panteonu" śródziemia?
Drzewa w większości kultur były uznawane za żywe czy w miarę inteligentne, przypisywano im najróżniejsze duchy, jak chociażby Hamadriady i Driady.
To tak offtopem. Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2016, 22:20 {2} przez Neaxx.)
09-08-2016, 21:36
Znajdź Posty Reply
Tokagemaru Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 76
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 5
Podziękowania: 0
Podziękowano 2 razy w 10 postach
Post: #3
RE: Drzewce/Enty
Void, tak jak napisałem nazwa jest tylko by łatwiej było zrozumieć o czym piszę i by uniknąć powtórzeń, więc raczej nie polecam się nią sugerować, jeśli liczysz na zobaczenie drzew posuwających na dwóch nogach. Język
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-08-2016, 18:03 {2} przez Neaxx.)
11-08-2016, 15:47
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB