Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zrobisz co zechcę. Techniki hipnotycznego oddziaływania
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,084
Reputacja: 85
Podziękowania: 859
Podziękowano 1359 razy w 674 postach
Zrobisz co zechcę. Techniki hipnotycznego oddziaływania
Zapraszam do zakupu książki: http://talizman.pl/168131-zrobisz-co-zec...11070.html
I na stronę wydawnictwa: http://www.studioastro.pl

[Obrazek: zrobisz-co-zechce-techniki-hipnotycznego...ywania.jpg]

Pan Jan Becker z pewnością doskonale zna się na mechanizmach psychiki ludzkiej i potrafi nią manipulować.
Biorąc napisaną przez niego książkę, czytelnik dowie się wielu szokujących rzeczy, które wywrą na nim wrażenie i sprawią, że od razu chciałby wypróbować zawartą w niej wiedzę, na swojej skórze oraz na skórze otoczenia. Podczas jednej z domówek przeczytałam fragment tej książki, domówka szybko zmieniła się w kącik czytelniczy.

Autor konkretnie i zwięźle bez zbytniego lania wody pokazuje czytelnikom w jaki sposób codziennie są manipulowani przez otoczenie, w jaki sposób sami mogą wpływać zarówno na siebie jak i innych. Uświadamia, że na każdym kroku na ich psychikę, a tym samym decyzję wpływa mnóstwo czynników i ludzi.

''Zrobisz co zechcę'' stała się jedną z nielicznych pozycji na mojej półce, która jest naprawdę godna polecenia, w stosunku do książek jestem wymagająca i najbardziej lubię te do których ciężko mi się ''przyczepić'', a pozycja Beckera jest właśnie taką.

Jest w niej mnóstwo mnóstwo wiedzy, choć wygląda niepozornie, czyta się lekko i przyjemnie, wywołuje uśmiech na twarzy czytającego i sympatię do autora - a co najważniejsze... daje naprawdę wiele solidnej i praktycznej wiedzy.

Jedyne co od początku daje mi do myślenia... to fakt, iż autor nazywa siebie hipnotyzerem i utrzymuje, że jego pozycja jest o hipnozie. Osobiście uważam, hipnozę za coś innego, dla mnie hipnoza to stan gdzie poprzez nieświadomość tzw. ''uśpienie świadomości'' można zaszczepić coś w naszej podświadomości lub powrócić do naszej przeszłości w celu przypomnienia sobie jakiegoś zdarzenia i naprawienia konsekwencji, którą wywołała w naszej psychice. W pozycji Pana Beckera bardziej widzę sztukę psychologii, technik wywierania wpływu i sugestii... ciężko mi jakoś myśleć, że każdy telemarketer czy osoba wykładająca towar w sklepie używa hipnozy.

Definicja jednak jest sprawą indywidualną, dla mnie nie ważne jak nazywa się dana praktyka tylko jakie daje efekty. Jako osoba mająca na co dzień kontakt z klientami i sztukami wywierania wpływu sama przyznam, że sporo się od Pana Beckera nauczyłam.
Teraz już mam dwóch ulubionych autorów od sztuk wywierania wpływu. :D

Czego czytelniku dowiesz się z tej książki?
- Jak sklepy wpływają na decyzję zakupowe klientów?
- Dlaczego tak ślepo wierzymy lekarzom i innym ''autorytetom''
- Co to jest placebo, nocebo i jaki sposób działa?
- Co to jest samospełniająca się przepowiednia i jak ją wykorzystywać na co dzień?
- Dlaczego facebook może być niebezpieczny i jakie może mieć konsekwencje przyciśnięcia ''Lubię to''
- W jaki sposób możesz pokonać swój lęk w kilka minut
- Jaką siłę ma słowo pisane? I co możesz przez to osiągnąć?
- Jak działają pseudowróżki, pseudomedium i inni tego typu
- Co to jest zimny odczyt i jak go tworzyć?
- Jak szybko, łatwo i przyjemnie schudnąć
- Jak skutecznie rzucić palenie?

I wiele, wiele innych...

A właśnie! Odnośnie Pana Beckera i pseudoparapsychologów... miejscami jako wróżka i czarownica poczułam się obrażona. Pan Becker chyba nie wierzy, że są prawdziwe i uczciwe wróżki, astrolodzy itp. No ale... rozumiem, że są tacy oszuści podszywający się pod naszą profesję i podoba mi się to, że Pan Becker pięknie wyjaśnia w jaki sposób może ich rozpoznać. ^^
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
13-08-2016, 14:24
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nilvan , Szczęściarz , Cyjanek987 , Sea , Marzena
domenicus Offline
Neofita

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Zrobisz co zechcę. Techniki hipnotycznego oddziaływania
Dzięki za tę recenzję, przymierzałem się do tego tytułu Uśmiech
24-06-2020, 14:28
Znajdź Posty Reply
Sathvai Offline
Użytkownik

Liczba postów: 36
Reputacja: 0
Podziękowania: 3
Podziękowano 2 razy w 2 postach
RE: Zrobisz co zechcę. Techniki hipnotycznego oddziaływania
Ta hipnoza może być kwestią złego przetłumaczenia. Tłumacze mają czasami tendencję do ubarwiania treści, nad którymi pracują. Pamiętacie jak Dirty Dancing widniało kiedyś pod tytułem Wirujący Seks? XD
__________________________________________________________________________________
Pomińmy "sądzę, że", mówmy wprost co uważamy. Załóżmy, że wszyscy wiemy, że nie jesteśmy nieomylni. Szanujmy "nie".
26-06-2020, 00:54
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB