Cześć
Autor Wiadomość
Joker Offline
Neofita

Liczba postów: 7
Reputacja: 0
Podziękowania: 18
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Cześć
Witajcie, jestem zupełnie nowy w magii, dopiero niedawno moją uwagę przykuł język Enochiański co doprowadziło mnie dalej na to forum. Dzisiaj przysiadłem i poczytałem sobie dział Podstawy magii/teoretyczne i parę innych stron, mocno mnie to wciągnęło. Chciałbym teraz zacząć jakoś ćwiczyć/praktykować tą wspaniałą dziedzinę, I właśnie w tej sprawie zwracam się do was starsi użytkownicy, proszę was o ukierunkowanie mnie we właściwą stronę/do właściwego działu gdzie będę mógł zacząć swoją przygodę z magią. Poszperałem w internetach i pobrałem książkę Benjamina Rowe "Podstawowe umiejętności magiczne". Jest to dobra lektura na początek ?
Nemo timendo ad summum pervenit locum

Quidquid discis, tibi discis
24-08-2016, 22:28
Znajdź Posty Reply
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Liczba postów: 458
Reputacja: 29
Podziękowania: 421
Podziękowano 356 razy w 150 postach
RE: Cześć
Tej nie znam przyznam szczerze. Przede wszystkim określ siebie jakim system chcesz podąrzać: Magia Naturalna, Magia Ceremonialna czy Rytualna, Magia Świec i wiele innych. Fajnie że zaczynasz od książek to bardzo pomoże.
Ja polecam "Wprowadzenie do Hermetyzmu" oraz "Magija Współczesna: 12 lekcji zaawansowanej sztuki Magicznej"

A tak poza tym:
Witaj wśród nas
[Obrazek: apolud5d75d.png]
25-08-2016, 08:24
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Joker
Joker Offline
Neofita

Ktoś z forum polecił mi ,abym najpierw nauczył się Magi Chaosu potem próbował Energetyki, następnie zaczął ceremonialne Kabałe i Hermetyzm. I właśnie w tych kierunkach chciałbym na początek iść.
Interesuje mnie również magia Enochiańska, lecz podobno jest skomplikowana i raczej nie nadaje się na początek.
Aktualnie posiadam kompletne wersje książek w j.polskim : "Wtajemniczenie do Hermetyzmu" Franza Bardona, "Psyhonauta" Carrolla Petera J., "Magia Chaosu" Phila Hinea, I jeszcze "Liber Kaos" Carrolla Petera J. lecz w języku angielskim, reszty książek które mi polecono na początek (tj. "Magija Współczesna" Donalda Michaela Kraiga, "Podstawowe umiejętności magiczne" Benjamina Rowea) niestety nie udało mi się znaleźć. Szukałem tylko wersji dostępnych w internecie ponieważ na ich zakup nie posiadam aktualnie funduszy.

Dziękuje i Pozdrawiam
Joker

25-08-2016, 09:58
Znajdź Posty Reply
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Liczba postów: 458
Reputacja: 29
Podziękowania: 421
Podziękowano 356 razy w 150 postach
Joker jeżeli interesuje Cię Magia Enochiańska to sam się przekonaj czy ona jest czy nie jest dobra na początek. Może dla kogoś nie jest, ale dla Ciebie będzie Uśmiech
[Obrazek: apolud5d75d.png]
25-08-2016, 20:38
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Joker , Nikodem
wena Offline
Leniwa Szumowina

Liczba postów: 384
Reputacja: 13
Podziękowania: 62
Podziękowano 73 razy w 33 postach
Siema, ps tak do energetyki to, "nowe drogi energii"
Plus magia wspulczesna też fajna jest na sam początek potem to tylko twoja wola. Co będziesz chciał robić :-D
"Pamiętaj: w co umysł może uwierzyć, to umysł może osiągnąć...." = Napoleon Hill

----------------------------

[Obrazek: tumblr_omilcy7mzi1ue04pxo1_250.gif]
25-08-2016, 21:46
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Joker
Joker Offline
Neofita

Szczęściarz, dziękuję za odpowiedź. Masz rację, spróbuję tej magii i zobaczę może mi coś wyjdzie :D było by super.
Wena, dzięki książki na temat energetyki jeszcze nikt nie polecił, dziękuję. Magia współczesna, okey zapamiętam.

W ciągu dnia na tym forum zgromadziłem tak dużo informacji że wreszcie mam od czego zaczynać.

25-08-2016, 22:43
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB