Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostatni Końcowy. Najważniejsze przesłania Mistrza. Jerzy Prokopiuk
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Ostatni Końcowy. Najważniejsze przesłania Mistrza. Jerzy Prokopiuk
Zapraszam do zakupu książki: http://talizman.pl/169104-ostatni-kocowy...11079.html
I na stronę wydawnictwa: http://www.studioastro.pl

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQwJgsRGhaorCVWDtiK7Ou...w7JJsbz4C4]

Pozycja naszego rodaka Pana Jerzego Prokopiuka, który jest wybitnym ezoterykiem, antropologiem, teologiem, religioznawcą, gnostykiem, psychologiem i filozofem, okazała się fascynująca.

Na początku myślałam, że będzie to jedna z tych pozycji, które będą zanudzać swoją powagą i naukowymi wywodami. Trochę się pomyliłam.

''Ostatni końcowy. Najważniejsze przesłania Mistrza'' liczy sobie 277 stron, jest podzielona na 22 rozdziały, a sama treść jest w formie esejów.
Pan Jerzy porusza tutaj bardzo ciekawe, poważne i tajemnicze sprawy ludzkiego życia, nad którymi ludzkie społeczeństwo od wieków myśli i obawia się.

Na wstępie szanowny autor opowiada o tym jak wogóle powstała ta książka i jej tytuł. Bardzo mi się ta opowieść spodobała, (choć trochę ciężko było przełknąć przyjaźń Polaka z Niemcem, zwłaszcza pamiętającym II wojnę światową, ale to już moje osobiste uprzedzenia) otóż Pan Jerzy zaprzyjaźnił się tam między innymi z Niemką, Panią Luizą u której to mieszkał i kiedy zmarł jedyny w okolicy fryzjer, Pani Luiza napisała do swojego polskiego przyjaciela (czyli autora niniejszej pozycji), informację o tym zdarzeniu... Pani Luiza nie mówiła dobrze po polsku, mimo to, zdecydowała się napisać ten list w języku polskim no i jak sam autor stwierdził - pewnie długo szukała określenia w słowniku na ''śmierć'' w każdym razie... napisała, że ''miał ostatni końcowy'' i bardzo Panu Jerzemu spodobało się to określenie, cóż... muszę przyznać, że mi też.

Pan Jerzy porusza w swojej książce jak już mówiłam bardzo tajemnicze i poważne rzeczy nad jakimi ludzkość od zawsze się zastanawia, jest to między innymi śmierć, lęk, ciemność czy zło...
Taka ''czarna księga'', ale jednak zbyt pozytywna, by tak ją nazwać. Na pewno, nie jest to pozycja, którą da się szybko przeczytać - bo tutaj nad wszystkim trzeba się zastanowić, wszystko skłania do refleksji, każde zdanie należy ''przemielić'' - niektóre musiałam przeczytałam kilka razy, aby dobrze zrozumieć co autor miał na myśli lub jakie osobiste wnioski mogę z tego wyciągnąć dla siebie... ? Szczerze się przyznam, że czytałam tą pozycję naprawdę bardzo wolno - zajęło mi to, ponad miesiąc. Ostatni Końcowy stał się dla mnie jakby materiałem, który musiałam ''przemielić'' i z którego musiałam wyciągnąć naukę. Nie jest to łatwa książka. Czasem miałam dość i musiałam się ''zmusić'' do powrotu do tego co chciałam zrozumieć.

To książka, która powinna sprawić, że czytelnik wpadnie w zadumę, refleksję, medytację i refleksję... która sprawi, że czytelnik zapadnie w głęboki letarg, jakby był w innej rzeczywistości, w jakimś nadprzyrodzonym śnie, a potem obudzi się z tego letargu, z tego snu, wróci do swojej rzeczywistości jako ta sama osoba, jednak o wiele bogatsza w zrozumienie, doświadczenie i wiedzę.

Tego życzę, wszystkim czytelnikom i głęboko polecam Ostatni Końcowy, idealny zwłaszcza na tą porę roku. Jesień to przecież właśnie ten cykl natury, kiedy powinniśmy poszukiwać w swoim wnętrzu, zasnąć a potem obudzić się na wiosnę z radością życia i nową wiedzą.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
21-10-2016, 11:06
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: DragoBonita

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB