Ocena wątku:
 • 0 głosów - 0 średnio
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Lekcja 2: Pierwsze rytuały
Autor Wiadomość
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Liczba postów: 458
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 29
Podziękowania: 421
Podziękowano 356 razy w 150 postach
Post: #1
Lekcja 2: Pierwsze rytuały
Po co nam te rytuały i co przez to rozumiemy?Zaczynając studiować Magiję Kabalistyczną udajemy się w podróż po Drzewie Życia. To czy dojdziemy do jego szczytu zależy tylko wyłącznie od nas samych. Do każdej podróży trzeba się przygotować. Po to są rytuały właśnie - żeby pomóc nam się odpowiednio dostroić do nowych warunków i dać możliwość żeby wskoczyć o poziom wyżej.

Przez rytuały mam tu na myśli nie coś co powtórzymy raz i będzie okej tylko coś co trzeba powtarzać codziennie. Podkreślę jeszcze raz: CODZIENNIE.
Nie będzie to łatwe - będą przeciwności, ale każdy z was wstaje rano i myje zęby. Czyli się da. Wystarczy odpowiednio nad sobą pracować. Początkowe rytuały jakich się nauczymy zostały przedstawione w poprzedniej lekcji. Dzisiaj poznamy:
 1. Rytał Relaksacyjny (RR)
 2. Rytuał Kontemplacji Tarota

Najpierw jednak odpowiemy sobie na jedno pytanie:

Czym jest Magija?


Aleister Crowley jeden z członków Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku podał stwierdzenie iż "Magija jest nauką i sztuką powodowania zmiany zgodnie ze swoją wolą". Inna członkini tego zakonu Dion Fortune uważa tak samo jednak tą "zmianę" rozpatruje jako zmianę w świadomości.
Według Crowleya zmieniamy świat, a według Fortune zmiana zachodzi w nas samych. Krowley dał taki przykład:
Chcesz mieć 100 zł. Idziesz drogą i normalnie skręcasz w prawo jednak tym razem skręcasz w lewo. Spotykasz dawnego znajomego, który oddaje Ci dawno pożyczone 100 zł. Czemu skręciłeś w lewo? Crowley powiedział by, że zrobiłeś to bo zaszły zmiany w fizycznym świecie: mógł to być zapach, myśl telepatyczna, czy Istota Wyższa, która podpowiedziała Ci na ucho: Skręć w lewo. Dion Fortune powiedziała by, że skręciłeś w lewo bo Twój rytuał spowodował zmianę w Twojej świadomości.
Na tej podstawie można powiedzieć trzy rzeczy:
 1. Nieważe jaką definicję uznamy efekt końcowy jest ten sam.
 2. Efekt końćowy wygląda tak, jakby zaszły zmiany w świecie fizycznym.
 3. Magija działa.

Czym więc jest Magija jednym zdaniem?

Magija jest nauką i sztuką powodowania zmian (w Twojej świadomości) tak, by występowały one w zgodzie z Twoją wolą, wykorzystując sposoby niekoniecznie znajdujące wytłumaczenie w zachodniej nauce.

Rytuał Relaksacyjny

eden z najmniej docenianych, a jednak tak ważnych rytuałów. Powinno się go wykonywać przynajmniej raz dziennie. Ten rytuał będzie podstawą do innych działań magicznych.

1. Usiądź lub połóż się w miejscu, w którym nie będziesz się rozpraszać. Jeśli siedzisz wyprostuj plecy i rozluźnij ręce. Nie krzyżuj ramion ani nóg. Kiedy poczujesz się wygodnie zamknij oczy.
2. Wyobraź sobie złocistą kulę pięknego i ciepłego światła, która otacza Twoje stopy. Jeśli nie jesteś w stanie jej zwizualizować po prostu miej świadomość, że ona tam JEST. Poczuj, że kula złocistego światła przynosi spokój i zupełne rozluźnienie, a tam gdzie się pojawia rozpuszcza jakiekolwiek napięcia. Pozwól sobie poczuć jej obecność i działanie, kiedy otacza Twoje stopy.
3. Pozwól kuli wznieść się w górę przez nogi do tułowaia. Niech bada Twoje całe ciało, palce aż po końcówki, ramiona, kark, oraz głowę, aż będziesz wypełniony ciepłym i złocistym blaskiem w zupełnym spokoju i relaksacji. Zrób to bez pośpiechu.
4. Obserwuj swoje ciało, jeżeli w którejś części nadal czujesz napięcie po prostu
pozwól, żeby kula je rozpuściła. Głęboko oddychaj i niech z każdym oddechem rozluźnienie będzie większe.
5. Pozostań w tym stanie wyciszenia przez parę chwil. Możesz go przywołać za każdym razem, w którym zapragniesz zrobić RR. Rytuał ten może się również przydać osobom, które mają trudność z zaśnięciem.
6. Jeśli poczujesz, że już czas wyjść ze stanu relaksacji weź trzy głębokie oddechy i poczuj za każdym z nich jak świeża energia życiowa przepływa przez Twoje ciało. Niech wypełni Cię po brzegi. Stań się w pełni świadom otaczającego Cię świata.
7. Kiedy wrócisz do codziennego stanu świadomości opisz w dzienniku czego doświadczyłeś.

Podział na Białą, Szarą i Czarną Magię

Każda nasza akcja powoduje reakcje. Każdy nasz rytuał odbije się jakoś na świecie, żeby wykonać swoje zadanie.

Biała Magija

Nauka is sztuka powodowania zmian tak, by występował w zgodzie z Twoją wolą, wykorzystując sposobu niekoniecznie znajdujące wytłumaczenie w zachodniej nauce, w celu dostąpienia Wiedzy i Konwersacji Świętego Anioła Stróża.


Ta Wiedza i Konwersacja Świętego Stróża jest nazywana w naszej kulturze również może być znana jako: oświecenie, osiągnięcie kosmicznej świadomości, urzeczywistnieniem Jaźni.

Czarna Magija

Nauka i sztuka powodowania zmian tak, by występowały w zgodzie z Twoją wolą, wykorzystując sposoby niekoniecznie znajdujące wytłumaczenie w zachodniej nauce, w celu wyrządzenia zarówno fizycznych, jak i niefizycznych szkód sobie lub innym osobom i jest uprawiana świadomie lub nieświadomie.


[align=center]Szara Magija

Nauka i sztuka powodowania zmian tak, by występowały w zgodzie z Twoją wolą, wykorzystując sposoby niekoniecznie znajdujące wytłumaczenie w zachodniej nauce, w celu wywołania zarówno fizycznych, jak i niefizycznych korzyści dla siebie lub innych osób i jest uprawiana świadomie lub nieświadomie.


Szara Magija może stać się zarówno białą jaki czarną magią lub pozostać szarą.

Przykład: Pomagasz koledze wyleczyć się z choroby. Jest to Magija Szara bo powodujesz zmianę na rzecz swojej lub czyjejś fizycznej korzyści. Jednak równocześnie poprzez działania na potrzebę pomocy danej istocie (jaką jest Twój kolega) poczujesz się bliżej Boskości oraz Wiedzy i Konwersacji Świętego Anioła Stróża, przez co staje się to Białą Magiją.

Tarot i jego pierwsze wykorzystanie w MagijiWiele naszych działań magicznych aby się urzeczywistnić, może - nie musi - ale może spowodować niepożądane skutki, dla nas lub dla kogoś innego. Czyli dostanę 500 zł, ale ze spadku po zmarłym wujku. Tego nie chcemy. Aby mieć pewność, że nasze cele zostaną osiągnięte bez tych niepożądanych skutków będziemy używać Tarota.

Najpierw jednak trzeba Tarota poznać. Oswoić się z nim. Posłużymy się przy tym Rytuałem Kontemplacji Tarota (RTK). Należy go wykonywać podczas swoich codziennych rytuałów.

Rytuał Kontemplacji Tarota1. Wybierz z talii karty przedstawiające 22 Wielkie Arkana, a spośród nich ( powinny być ponumerowane od 0 - 21) te oznaczone jako 6, 7, 10, 13, 15 oraz 18. Odkładamy je gdyż można dojść do błędnego przekonania - ze względu na ich nazwy i grafiki, że oznaczają coś złego. Dlatego powinno się je dołączyć dopiero jak się lepiej pozna Tarota.
2. Po zakończeniu RR weź 16 kart i mieszaj je w jakikolwiek sposób. Kiedy wyczujesz moment, aż powinieneś przestać (lub po upływie minuty) zakończ tasowanie.
3. Wybierz jedną kartę i skoncentruj wzrok na przedstawianym przez nią rysunku przez nie więcej niż trzy minuty.
4. Weź trzy głębokie wdechy i w ten sposób zakończ rytuał kontemplacji Tarota.
5. Zapisz nazwę karty oraz jej numer w swoim dzienniku magicznym. Zanotuj także wszelkie emocje, odczucia i pomysły, które pojawiają się podczas wpatrywania się (lub kontemplacji) w wybraną kartę.

Znaczenie dywinacyjne Kart TarotaProsta / Odwrócona

0. Głupiec - szaleństwo, głupota, przesada / niepewność, niedbalstwo, kłopoty wynikające z ignorowania głupoty
1. Mag - uzdolnienia, siła woli, pewność siebie / pomieszanie, zarozumiałość, brak zręczności
2. Arcykapłanka - nauka, edukacja, wiedza / ignorancja, powierzchowna wiedza
3. Cesarzowa - owocność, akcja, kreatywność / brak działania spowodowany wahaniem, utrata mocy
4. Cesarz - moc, efektywność, siła sprawcza / niedojrzałość emocjonalna, przeszkody w planach
5. Arcykapłan - miłosierdzie i dobroć, osoba reprezentująca te cechy / zbytnia uprzejmość, słabość
6. Kochankowie - przejście sprawdzianu, nowa miłość / nizdanie sprawdzianu, utrata miłości
7. Rydwan - triumf, przezwyciężenie przeciwności losu / porażka, pokonanie przez przeciwności losu
8. Moc - siła duchowa / siła fizyczna
9. Pustelnik - roztropność , postęp duchowy / strach, nadmierna przezorność, zachowania pobawione mądrości
10. Koło fortuny - dobra passa, sukces, powodzenie / zła passa, pech
11. Sprawiedliwość - równowaga, prawość, balans / brak równowagi, stronniczość, nietolerancja
12. Wisielec - wiedza zdobyta poprzez samo ofiarowanie / samolubność, pójście za tłumem
13. Śmierć - ewolucyjna zmiana, transformacja / zastój
14. Umiarkowanie - połączenie lub zjednoczenie pozornie niepasujących do siebie rzeczy, wstrzemięźliwość / konflikt interesów
15. Diabeł - nieuniknioność wydarzeń, które ostatecznie okażą się korzystne / nieuniknioność wydarzeń przynoszących niekorzyści
16. Wieża - zniszczenie, katastrofa, rozerwanie / to samo znaczenie, lecz o mniejszym stopniu
17. Gwiazda - nadzieja i jasna przyszłość / zwód, rozczarowanie
18. Księżyc - podstęp, ukryci wrogowie / lekkie oszustwo
19. Słońce - szczęście, satysfakcja / znaczenie to samo, lecz o mniejszym nasileniu
20. Sąd ostateczny - odnowienie, odrodzenie / komplikacje, opóźnienia
21. Świat - pewny sukces, kompletność / niepowodzenie, bierność, niekorzystne konsekwencje

Wróżbiarstwo a dywinacja


Różnicą miedzy wróżbiarstwem, a dywinacją jest to, że wróżbiarstwo mówi, że coś musi sie wydarzyć. Systemy diwnacyjne nie informują o nieuniknionym, a raczej ukazują do czego może dojść, jeśli nadal będziesz kroczył wybraną ścieżką.

_________________________________________________________________

W następnej lekcji:
- Metoda dywinacyjna pozwalająca przewidywanie wyników działań magicznych
- MROP - jak i dlaczego?
- Szaty ceremonialne
- Metoda Wibrowania
- Imiona Boga
- Objawy ataków psychicznych
- Technika obrona przed atakami psychicznymi
- Cztery solarne adoracje
__________________________________________________________________

Źródło:
"Magija Współczesna: 12 lekcji zaawansowanej sztuki magicznej" Donald Michael Kraig
[Obrazek: apolud5d75d.png]
05-11-2016, 21:34
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Sea , Kamis , abbadon , dragonis , Joker , Luna_90 , Bvizard , madzik90
Joker Offline
Neofita

Liczba postów: 7
Dołączył: Aug 2016
Reputacja: 0
Podziękowania: 18
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Lekcja 2: Pierwsze rytuały
Świetnie prowadzisz lekcje, bardzo ułatwiasz i przyśpieszasz naukę
Dziękuję ci za kawał dobrej roboty, oby tak dalej
Z niecierpliwością czekam na następne lekcję Oczko
Nemo timendo ad summum pervenit locum

Quidquid discis, tibi discis
06-11-2016, 23:40
Znajdź Posty Reply
Rasphul Offline
Nadęty Magus

Liczba postów: 74
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 3
Podziękowania: 4
Podziękowano 54 razy w 32 postach
Post: #3
RE: Lekcja 2: Pierwsze rytuały
Joker, psst... on tylko przepisuje Magiję Współczesną Kraiga Uśmiech
[Obrazek: gloria-mortuis.png]
07-11-2016, 14:14
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nana
Kamis Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 237
Dołączył: May 2015
Reputacja: 9
Podziękowania: 204
Podziękowano 153 razy w 86 postach
Post: #4
RE: Lekcja 2: Pierwsze rytuały
(07-11-2016, 14:14)Rasphul napisał(a): Joker, psst... on tylko przepisuje Magiję Współczesną Kraiga Uśmiech

Pssst zajmij się swoim projektem Ban Ard ,bo chyba stoi w miejscu.


Dla Ciebie ,,tylko,, dla innych aż bo nie każdy ma książkę. To nie żadna tajemnica i ogólna jawna prawda że kurs jest z Magiji Współczesnej więc nie musisz osobiście się fatygować informując użytkowników że ,,tylko przepisuje Magiję Współczesną,,
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2016, 18:42 {2} przez Kamis.)
07-11-2016, 18:38
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Magician7 , Luna_90 , Nellysa , Floraidh , Szczęściarz , Joker , Bvizard
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Liczba postów: 458
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 29
Podziękowania: 421
Podziękowano 356 razy w 150 postach
Post: #5
RE: Lekcja 2: Pierwsze rytuały
Dziękuję Kamis za wsparcie. To prawda można powiedzieć, że przepisuję Magiję współczesną, ale też trochę czasu spędzam nad redakcją tego pod forum i omijaniu tego co jest mniej ważne (jest ważne, ale nie mogę całej książki przepisać prawda?).
Chodzi też o to, żeby zamienić to w swego rodzaju lekcje.
[Obrazek: apolud5d75d.png]
08-11-2016, 00:21
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Bvizard
Nana Offline
Użytkownik

Liczba postów: 17
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
Podziękowania: 4
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Post: #6
RE: Lekcja 2: Pierwsze rytuały
Cytat:Chodzi też o to, żeby zamienić to w swego rodzaju lekcje.

"Magija Współczesna: 12 LEKCJI zaawansowanej sztuki magicznej", zdaje się, że i bez zamieniania, ta książka ma strukturę lekcji ;p

Jego praca ma już kilka lat, można znaleźć w dośc przystępnej cenie na allegro, można pewnie i wyszukać w sieci... Jeżeli umieszczanie tego na forum zwróci czyjąś uwagę i zachęci go do praktyki, to w sumie czemu nie. Chociaż wątpię, bo póki co wszyscy lajkują, ale czy ktoś coś w związku z tym robi? Kraig był cały czas na wyciągnięcie ręki, jeżeli ktoś nie praktykuje mimo łatwego dostępu, to jeszcze większe ułatwienie tego dostępu też cudu nie zdziała w nikim, a raczej bardziej rozleniwi... bo jest poczucie, że już nawet nie trzeba po książkę sięgać, w razie czego jest to na forum.
08-11-2016, 00:36
Znajdź Posty Reply
Luna_90 Niedostępny
Szukająca swojej drogi

Liczba postów: 110
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 5
Podziękowania: 60
Podziękowano 88 razy w 42 postach
Post: #7
RE: Lekcja 2: Pierwsze rytuały
Nana, serio musisz ciągle tak kogoś krytykować?

(08-11-2016, 00:36)Nana napisał(a): Jeżeli umieszczanie tego na forum zwróci czyjąś uwagę i zachęci go do praktyki, to w sumie czemu nie. Chociaż wątpię, bo póki co wszyscy lajkują, ale czy ktoś coś w związku z tym robi?

A sprawdzałaś poprzednią lekcję? Czy tylko tak wybiórczo przeglądasz posty? Ponadto, jak Ty to sobie wyobrażasz, że Ci co zabrali się za kurs np codziennie po RR będą wstawiać post "ja już"/"RR zaliczony", itd?
Z tego co ja zauważyłam, sporo osób poważnie podeszło do tematu i - uwaga - praktykuje i stara się. Może już wstrzymaj się z tą krytyką...


Szczęściarz, jak dla mnie odwalasz kawał dobrej roboty z tymi lekcjami. Łatwo jest skrytykować kogoś, ale samemu nic nie zrobić w kierunku poszerzania wiedzy u innych użytkowników. Fajnie, że jest ktoś jak Ty, kto chce coś dać od siebie. Uśmiech

Mors meta malorum.08-11-2016, 09:25
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Magician7 , dragonis , Szczęściarz , Joker
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Liczba postów: 458
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 29
Podziękowania: 421
Podziękowano 356 razy w 150 postach
Post: #8
RE: Lekcja 2: Pierwsze rytuały
Witajcie moi drodzy minęły 3 dni od wrzucenia postu:
Jeżeli z czystym sumieniem możecie powiedzieć, że raz lub 2 wykonaliście Rytuał Relaksacyjny proszę o kliknięcie Pomógł
Pamiętajcie klikanie Pomógł jeśli tego nie zrobiliście oznacza, że oszukujecie samych siebie i powinniście wziąć się do roboty Uśmiech
[Obrazek: apolud5d75d.png]
08-11-2016, 12:50
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Luna_90 , Kamis , LupusAlbum , magiczka87
Nana Offline
Użytkownik

Liczba postów: 17
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
Podziękowania: 4
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Post: #9
RE: Lekcja 2: Pierwsze rytuały
Luno, na całym forum mam 9 postów, w tym 2 w wątku powitalnym, więc "ciągle kogoś" to niezwykle mocne słowa z Twojej strony i mogę Ci zarzucić podobną wybiórczość, jak i Ty mnie. Uśmiech

Owszem, sprawdzałam, użytkownicy podzielili się tam jednym ze swoich snów, częśc osób którymś z przeszłości, jakimkolwiek tylko pamiętali, a nie świeżym, który świadczyłby o prowadzeniu dziennika snów. Dodatkowo zapisywanie snów to nie praktyka magiczna. Uśmiech

Zauważyłam za to, że na forum wszelka odmienność zdania... wróć - wszelkie napisanie czegokolwiek, co komuś mogłoby się nie spodobać, spotyka się z potokiem epitetów "krytyka", "ignorancja", "ban za obrazę", "jak śmiesz się wypowiadać, nie znasz mnie". To poniekąd smutne, bo świadczy o takim przewrażliwieniu, które zniechęca do pisania czegokolwiek... w końcu zamiast produtkywnej dyskusji prędzej można się spodziewać, że ktoś się obrazi i odpisze w złości. Ale bardziej niż mój, jest to problem osób, które w ten sposób ograniczają sobie horyzonty.

Jeżeli tak wiele osób, jak o tym piszesz Luno, zaczęło sumiennie praktykować, to bardzo dobrze. Uśmiech Trzymam kciuki, bo kurs Kraiga to dość przystępne wprowadzenie w początek praktyki magicznej z zakresu ceremoniii i łatwiej potem sięgnąć do bardziej skomplikowanych rzeczy.
I w sumie czemu nie? Nie zaszkodziłoby, gdyby użytkownicy dzielili się swoimi wrażeniami z poszczególnych ćwiczeń, może trudnościami, jakie napotykają, może pozytywnymi zmianami, jakie zauważyli. Uśmiech Zawsze mogliby dzięki temu zweryfikować swoje doświadczenia z doświadczeniami innych, i mogliby też uzyskać jakieś wskazówki od osób, które dłużej zajmują się magią.
08-11-2016, 13:19
Znajdź Posty Reply
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Liczba postów: 458
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 29
Podziękowania: 421
Podziękowano 356 razy w 150 postach
Post: #10
RE: Lekcja 2: Pierwsze rytuały
Proszę o przeniesienie swoich rozmów o to kto kogo obraża lub kto kogo nie obraża na priv. Po za tym. To dopiero lekcja 2. nie oczekują że wszyscy jednym tchem będą wypowiadać formułki, które tu cytuję. Jedyne co mam to nadzieję, że są tu ludzie, którzy chcą czegoś więcej.
Wszystkie posty, które nie będą związane z tematem lekcji 2 będą usuwane.
[Obrazek: apolud5d75d.png]
08-11-2016, 13:31
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Kamis


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB