Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lekcja 2: Pierwsze rytuały
Autor Wiadomość
Rasphul Offline
Nadęty Magus

Liczba postów: 72
Reputacja: 3
Podziękowania: 4
Podziękowano 54 razy w 32 postach
RE: Lekcja 2: Pierwsze rytuały
Żeby nie było, że tylko krytykuje...
Polecam każdemu, kto praktykuje relaksacje/bezruch/świadomość ciała, by nie wykonywał tych ćwiczeń na leżąco. Pierwotnie siedząca pozycja może wydać się niewygodna w porównaniu z biernym leżeniem, ale leżenie diametralnie zwiększa waszą szansę na zaśnięcie - szczególnie jeśli wykonujecie ćwiczenie dłużej niż 10 minut. Dodatkowo, wpadnie wam w nawyk odprężanie się w pozycji leżącej, w rezultacie, gdy pojawią się ćwiczenie czy elementy koncentracji, próby uzyskania świadomości myśli, lub po prostu próby wejścia w trans (czy to przez mantrę, czy koncentrację na oddechu) wtedy doświadczycie spotęgowanej senności i będziecie zasypiać często i gęsto. Jakby tego było mało, nawyk leżącego odprężenia utrudni Wam oprócz wykonywania innych ćwiczeń dodatkowo praktykę magiczną - bo stan koncentracji, pustki umysłu będzie rozpraszany przy operacjach magicznych jeśli do wykonania rytuału będziecie musieli się "zebrać z wyrka". Dlatego tylko i wyłącznie postawa SIEDZĄCA. To jak z asanami opisanymi przez Crowleya, na początku będzie Wam niewygodnie, ale później nie będziecie sobie wyobrażać wygodniejszej pozycji.
[Obrazek: gloria-mortuis.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2016, 22:26 {2} przez Rasphul.)
09-11-2016, 22:25
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Szczęściarz , Joker
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Liczba postów: 460
Reputacja: 29
Podziękowania: 460
Podziękowano 356 razy w 150 postach
Dobra uczniowie drodzy. Kurs jest już prawie od pół miesiąca jak nie więcej.
Pytania sprawdzające:
Ile już macie zapisanych kart w dzienniku magicznym?
Jak z waszym zapamiętywaniem snów?
Dotknęliście talię Tarota? Rozpoczęliście Kontemplację tych Kart?

Powyższe pytania są istotnie. Żeby nie było ja też myślałem, że to na początku nuda. Ale to jest ważne. Pracując teraz zaowocujemy na naszą przyszłość. Bo bez badania zjawisk, które się dzieją dookoła nas nie będziemy mogli się nazwać okultystami.
Dopiero kiedy zacząłem pisać w dzienniku zobaczyłem, jak bardzo mnie to wciągnęło. I przestało to być już tylko robieniem rytuałów codziennie tylko czymś ciekawy, jakimś napędem w życiu.
[Obrazek: apolud5d75d.png]
10-11-2016, 16:25
Znajdź Posty Reply
LupusAlbum Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 160
Reputacja: 20
Podziękowania: 67
Podziękowano 101 razy w 55 postach
Szczęściarzu, mam zapisanych kilka kartek (nie chce mi się tera liczyć pisze na szybko z tel.) Codziennie zapamiętuje swoje sny. Miewam od 3-4 snów. Czyki norma jak u przeciętnego człowieka. Metodę relaksacyjną staram się stosować codziennie, aczkolwiek mam swoją i z przyzwyczajenia wylonuje moją :c. Rytuał KT, codziennie. Staram się rozwijać współprace z moją talią. Oczko
10-11-2016, 17:12
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Kamis , Luna_90
Kamis Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 239
Reputacja: 9
Podziękowania: 206
Podziękowano 154 razy w 87 postach
1. No więc ja mam 30 zapisanych kartek ale ja zacząłem notować chwilę wcześniej niż pojawiły się lekcje

2. Zdarzyło się dwa lub trzy razy że budziłem się z wrażeniem że nie miałem żadnego snu... Raz poszedłem do toalety przed zapisaniem i zapomniałem. Musiałem przypominać sobie w ciągu dnia i odtworzyłem sen moze w 15 procentach. Co się poprawiło ? Sny wydają się dłuższe i pamiętam więcej szczegółów. Nie jest to jakaś duża różnica ale to dopiero początki mojego zapisywania więc szału nie ma :D

3. Jak najbardziej. Wczoraj wylosowałem kartę Diabeł Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2016, 17:36 {2} przez Kamis.)
10-11-2016, 17:35
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Luna_90
Luna_90 Niedostępny
Szukająca swojej drogi

Liczba postów: 112
Reputacja: 5
Podziękowania: 61
Podziękowano 89 razy w 43 postach
Ile już macie zapisanych kart w dzienniku magicznym?
- Nie powiem dokładnie, gdyż sny zapisuję w kalendarzu, a do spraw związanych z kartami tarota mam oddzielnie prowadzony już od dawna dziennik. Jeszcze inny dziennik mam do pozostałych spraw i przemyśleń.

Jak z waszym zapamiętywaniem snów?
- Lepiej. Staram się codziennie pierwsze co po przebudzeniu zapisać sen. Z wyjątkiem dni, kiedy mój śpioch ma na późniejszą godzinę niż ja do pracy i nie mogę palić z rana światła w sypialni. Oczko A jak już się pokręcę po mieszkaniu to niestety, sen często się zaciera.

Dotknęliście talię Tarota? Rozpoczęliście Kontemplację tych Kart?
- Tak. W sumie od kiedy mam talię lubię wyciągać na chybił trafił jakąś kartę, oglądać szukając symboli oraz określać jakie emocje we mnie wywołuje dana karta. Więc dla mnie to nie było nic nowego. Uśmiech

A co to RR, staram się stosować codziennie, ale z różnym skutkiem.

Mors meta malorum.

10-11-2016, 17:36
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Kamis , Szczęściarz
Oko Offline
Użytkownik

Liczba postów: 19
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Mój sposób na zapamiętywanie snów jest dość prosty to kontrola snu a potem zapisanie go w pamięci jako wspomnienie tylko trzeba uważać aby nie zagubić się w tym. Efekt pamięta się sen przez 5-6 godzin a czasem można nawet pamiętać cały dzień jeżeli był ciekawy ale to trzeba cały czas ćwiczyć i ta sztuka nazywa się kontrola umysłu. Sztuka na prawdę ciekawa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2016, 00:13 {2} przez Szczęściarz.)
10-11-2016, 21:45
Znajdź Posty Reply
Rasphul Offline
Nadęty Magus

Liczba postów: 72
Reputacja: 3
Podziękowania: 4
Podziękowano 54 razy w 32 postach
Oko... kurs prowadzony przez Szczęściarza służy nauce magii, i musisz się podporządkować wytycznym kursu, a nie wplatać w niego swoją fantazje i usiłować robić z siebie ch... wie kogo Uśmiech

Jesteś laikiem, nie masz pojęcia o magii, ezoteryce, energetyce czy czymkolwiek i dla każdego kto liznął chociaż odrobinę temat od razu to widzi. Każdy, kto praktykuje widzi kinderów od razu. Tak więć, albo siedzisz w swoim świecie fantazji i uważasz, że jesteś wielkim szamano-czymś, albo ogarniasz się i naprawdę rozwijasz umiejętności, w zgodzie z zasadami przedstawionymi w kursie. Naprawdę szanujmy czas Szczęściarza i nie marnujmy go, bo "arkana objawione tracą na szlachetności, nie ma więc po co rzucać pereł przed prosięta i czynić osłu posłania z róż".
[Obrazek: gloria-mortuis.png]
10-11-2016, 22:58
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Magician7 , Luna_90
zagubiona1234 Offline
Neofita

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
U mnie różnie bywa, nie zawsze pamiętam sny ale mam już ich ok. 20. Zazdroszczę Wam, mam wrażenie że jestem beznadzieja w tym co robię.. Skąd mam wziąć wiarę?!
02-12-2016, 00:27
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB