Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Metody rozluźniania mięśni
Autor Wiadomość
mineman345 Offline
Pobral Wdh w *.pdf

Liczba postów: 11
Reputacja: 0
Podziękowania: 8
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Informacja  Metody rozluźniania mięśni
[size=x-large][font=Verdana]
Witam wszystkich.
W tym poście przedstawiam 3 metody relaksacji dla początkujących. Życzę miłej 0l lektury.

1. Metoda napinania mięśni
Metoda napinania mięśni polega na napięciu mięśni i rozluźnieniu ich. Napnij mięśnie na kilka sekund i odpuść. Zacznij od dołu przechodząc w górę. To wszystko, jesteś rozluźniony.

2. Metoda świadomości oddechu
Zacznij oddychać. Oddychaj równo, spokojnie i powoli. Powinieneś wdychać powietrze 4 sekundy, trzymać 4 i wydychać 4, czuć jak wypełnia twoje ciało. Poprawnie wykonane ćwiczenie przyniesie głębokie rozluźnienie.

3. Metoda myślowa
Jest to najprostsza metoda rozluźnienia. Skoncentruj się na części ciała, którą chcesz rozluźnić, np. prawej stopie. Mów w myślach "ta część mojego ciała jest rozluźniona". To na tyle. Tę metodę sprawdzałem sam, działa.
11-08-2016, 22:34
 Podziękowali: Szczęściarz
Behemoth Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 53
Reputacja: 3
Podziękowania: 17
Podziękowano 39 razy w 18 postach
RE: Metody rozluźniania mięśni
Nie chcę się czepiać, ale na ten temat pisał Evander. Tylko on tam poruszył cały temat osiągnięcia lekkiego transu. Skoro już jest o tym na forum nie widzę sensu odkrywania koła na nowo.
Zbiegać za jednym klejnotem pustynie,
Iść w toń za perłą o cudu urodzie,
Ażeby po nas zostały jedynie
Siady na piasku i kręgi na wodzie.
11-08-2016, 22:53
 Podziękowali: Kamis , Magician7 , Bvizard
mineman345 Offline
Pobral Wdh w *.pdf

Liczba postów: 11
Reputacja: 0
Podziękowania: 8
Podziękowano 1 razy w 1 postach
To prawda, ale techniki były porozrzucane, nie tylko w wsponnianym przez Ciebie poście. Mój post był robiony z myślą o naprawdę początkujących, którzy mogliby się pogubić. Sam post będzie uzupełniany o nowe techniki.
11-09-2016, 16:21
Rasphul Offline
Nadęty Magus

Liczba postów: 73
Podziękowania: 4
Podziękowano 52 razy w 31 postach
Metoda pierwsza to nic innego jak metoda Shultza. Bardzo skuteczna, polecam.
Metoda druga zaś, nie jest stricte metodą relaksacyjną, tylko jak sama nazwa wskazuje jest to ćwiczenie ŚWIADOMOŚCI ODDECHU, o wiele lepiej znana pod nazwą praktyki pranajamy.
Ostatnia metoda jest natomiast jedną z najmniej skutecznych - szczególnie jeśli chodzi o wyjątkowo napięte partie mięśni jak ramiona i kark. (Zresztą, kark jest ogólnie miejscem, które czasami wręcz nie da się rozluźnić w pełni np. ze względu na przybraną pozycję ciała.)
11-09-2016, 23:29

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB