Gnoza
Autor Wiadomość
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 133
Reputacja: 2
Podziękowania: 4
Podziękowano 16 razy w 11 postach
Gnoza
przy nauce wchodzenia w ten stan, realne jest wylaczenie dzwiekow z otoczenia? W sensie np cos szeleszcze/ktos rozmawia? I powinienem tego nie slyszec? Tego jedynego pozbyc sie nie moge.. Niestety.. Wszystkie mysli potrafie wyciszyc, i wszystko inne rowniez, tylko dzwiekow nie moge.
Jest na to jakis sposob, jak nie slyszec rzeczy ktore sie slyszy..
Mialem co jakis czas takie fazy ze zapominalem co robie, wygladalo to troche jakbym przysypial w momencie tego nie slyszalem nic itd, ale tez nie wiem czy cos robilem, wydawalo mi sie jakbym usnal z nudow XD

No dodam ze to trwalo dlugo xd lezalem tak okolo godziny po czym usnalem..
Jedyny problem byl z dzwiekami, nie umialem sie ich pozbyc.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2016, 13:36 {2} przez Eryk88896.)
12-11-2016, 13:20
Znajdź Posty Reply
Rasphul Offline
Nadęty Magus

Liczba postów: 74
Reputacja: 3
Podziękowano 54 razy w 32 postach
RE: Gnoza
Masz zapewnić sobie takie warunki praktyki, by dźwięki Cię nie rozpraszały.
Następnie musisz obserwować myśli i uzyskać pustkę umysłu, utrzymywać swoją koncentrację na tej pustce umysłu iii... ta dam. Wtedy otwierają się zupełnie nowe mozliwości. Możesz też wypróbować metody koncentracji na dźwięku na przykład i załączyć sobie jakieś szamańskie bębny - ale w obecnych czasach tą metodą jest ciężej osiągnąć gnozę, ze względu na to, że mamy z muzyką i rytmem do czynienia codziennie.
[Obrazek: gloria-mortuis.png]
12-11-2016, 13:45
Znajdź Posty Reply
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

Mozesz opowiedziec troche o tym co moze sie wydarzyc wtedy, zebym sobie nie wkrecal niczego? Lub tez wiedzial jesli ten efekt juz uzyskalem? XD

Gdy patrze sie na te dlonie i robia sie te aury mam wtedy taka pustke w glowie xddd lubie sie na tym koncentrowac i jakos latwo mi sie na tym koncentrowac, bo np na czyms innym jest ciezko bo mnie to troche zanudza.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2016, 13:53 {2} przez Eryk88896.)
12-11-2016, 13:52
Znajdź Posty Reply
Kamis Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 237
Reputacja: 9
Podziękowania: 204
Podziękowano 153 razy w 86 postach
(12-11-2016, 13:20)Eryk88896 napisał(a): przy nauce wchodzenia w ten stan, realne jest wylaczenie dzwiekow z otoczenia? W sensie np cos szeleszcze/ktos rozmawia? I powinienem tego nie slyszec? Tego jedynego pozbyc sie nie moge.. Niestety.. Wszystkie mysli potrafie wyciszyc, i wszystko inne rowniez, tylko dzwiekow nie moge.
Jest na to jakis sposob, jak nie slyszec rzeczy ktore sie slyszy..
Mialem co jakis czas takie fazy ze zapominalem co robie, wygladalo to troche jakbym przysypial w momencie tego nie slyszalem nic itd, ale tez nie wiem czy cos robilem, wydawalo mi sie jakbym usnal z nudow XD

No dodam ze to trwalo dlugo xd lezalem tak okolo godziny po czym usnalem..
Jedyny problem byl z dzwiekami, nie umialem sie ich pozbyc.

Po pierwsze spróbuj na siedząco (kwiat lotosu a jak za trudno to wystarczy po turecku). Nie wiem jakie dźwięki masz na myśli, ale jeśli chodzi np o przejeżdżające za oknem samochody, przez ścianę słychać jak sąsiad chodzi po domu itp itd wystarczy te dźwięki zaakceptować bo trudno o miejsce gdzie będzie zupełna cisza. Akceptując, mam też na myśli ignorować te dźwięki nie skupiać się na nich tylko na swoim wnętrzu czyli mieć jednym słowem wyjebane. :D
12-11-2016, 14:13
Znajdź Posty Reply
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

no pewnie mam wyjebane, ale wciaz je slysze. To dobrze? XDD Czy da sie ich nie slyszec? :D na tym polega moj problem ze nie wiem, czy jesli bede miec "WYJEBANE" :D to nie bede ich wgl slyszec xD czy bede slyszec, lecz nie zwracac na nie uwagi, ale beda xD

No ktos po prostu rozmawia, telewizor gra, szczur grzebie we wiorkach xD itd ;D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2016, 14:42 {2} przez Eryk88896.)
12-11-2016, 14:40
Znajdź Posty Reply
Rasphul Offline
Nadęty Magus

Twój problem polega na tym, że nie przećwiczyłeś dobrze podstaw koncentracji. Jeżeli Twoja punktowa koncentracja jest dobrze wyćwiczona, wówczas żadne dźwięki Cię nie rozpraszają, nawet jeśli występują są niezauważalnie ignorowane przez percepcje ze względu na całkowite pochłonięcie w punktowej koncentracji.
12-11-2016, 14:44
Znajdź Posty Reply
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

masz jakies cwiczenia na koncentracje? xddddddd nie cwiczylem nic takiego bo nwm gdzie to takie cos jest xd
12-11-2016, 14:56
Znajdź Posty Reply
Rasphul Offline
Nadęty Magus

A ćwiczyłeś wcześniej bezruch? obserwację ciała?
12-11-2016, 15:09
Znajdź Posty Reply
Kamis Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 237
Reputacja: 9
Podziękowania: 204
Podziękowano 153 razy w 86 postach
Wydaje mi sie ze te dźwieki Cie jednak rozpraszaja... Kiedy ja zaczynam medytowac to tez slysze rozne dzwieki ale po chwili przechodzą one gdzieś tam na drugi plan. Caly czas są ale zapominam po prostu o nich bo skupiam sie na czyms innym. To tak jakbyś wykonywal jakąś czynność i nie zauważył jak ktoś ci wyciąga portfel z kieszeni... kiepski przyklad ale mniej wiecej tak mogę porównać.
12-11-2016, 15:17
Znajdź Posty Reply
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

bylo tylko napisane o tym by sie nie ruszac a nie obserwowac xdd
jak mnie cos ciekawi i sie na to gapie, jak z tymi niby "aurami" to nawet przy muzyce w uszach nie slyszalem jej wgl zapominalem o niej, i tylko dlonie sie swiecily. Moze po prostu gapienie sie na dziury w scianie jako koncentracje na tym jest po prostu nudne i dlatego mnie to tak nie pochlania? xD
12-11-2016, 15:28
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB