Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprawdzanie umiejętności i obiektywizm w magii
Autor Wiadomość
Mikael Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 117
Reputacja: 5
Podziękowania: 106
Podziękowano 45 razy w 22 postach
Sprawdzanie umiejętności i obiektywizm w magii
Kontynuacja offtopu z: http://witchcraft.com.pl/T-byt-demon-o-n...zozo--7520

No dobra. Widzę, że sporo osób źle odbiera sprawdzanie swoich umiejętności. Nie trzeba przecież od razu napierdalać się klątwami i bawić się w wojny kinder-magów. Osobiście nie widzę niczego złego w sprawdzaniu swoich umiejętności, jest to bardzo rozwijające. Po pierwsze można zobaczyć jakie postępy się zrobiło. Po drugie można wprowadzić element rywalizacji, który też nie jest niczym głupim. W końcu widząc, ze ktoś okazał się lepszy ma się motywację do dalszego rozwoju, chcąc go prześcignąć. W taki sposób działają sporty. Można oczywiście wierzyć w swoje umiejętności i niech nikogo nie obchodzi jakie działania magiczne robisz, ale takie samo podejście maja kinder-magowie. Też wierzą, że ratują świat przed potworami z otchłani, które otworzyły swój portal gdzieś na ziemi (swoja drogą przecież mają rację - wciąż wszyscy żyjemy). Magię ciężko "zmierzyć". Bardzo łatwo sobie coś wmówić, bo czasem przypadek może się pokryć z działaniem magicznym i nie da się odróżnić go od rzeczywistych efektów. Dlatego należy praktykować, powtarzać te same działania, prowadzić notatki, patrzeć na wszystko z pewnym dystansem, cały czas podważać swoje doświadczenia i sprawdzać. Więc nie widzę nic złego w prowadzeniu jakichś kompetycji wśród magów. To też działa jak pewien rodzaj wymiany wiedzy i umiejętności.
11-18-2016, 13:40
Nikodem Offline
* * * * *

Liczba postów: 119
Reputacja: 23
Podziękowania: 250
Podziękowano 202 razy w 82 postach
RE: Sprawdzanie umiejętności i obiektywizm w magii
Z tym, że warto prowadzić notatki, próbować i sprawdzać oczywiście się zgadzam.
W ramach własnej, indywidualnej praktyki dobrze o tym pamiętać.

Jednak nie bardzo wiem, jak w obiektywny sposób dwie różne osoby miałyby ustalić, która z nich jest lepszym magiem.
(bo do tego, które podejście/praktyki są lepsze - i tak nie dojdziemy, bo prócz różnicy w metodzie, może być różnica w stopniu zaawansowania maga - więc ostatecznie i tak wyjdzie ocena, nie metody, a maga) ;P

Trochę inaczej jest gdy obie osoby praktykują ten sam system - wtedy faktycznie można rywalizować w jego ramach i wysnuwać jakieś konstruktywne wnioski - które ostatecznie będą obiektywne tylko w tych ramach - bo niekoniecznie będzie dało się je w takiej formie przenieść na inny system. ;]

-----------------
PS - używacie, Ty Mikaelu i Magician, słowa kompetencje.
Wydaje mi się, że jest użyte w złym kontekście i jest źle odmieniane - i na dobrą sprawę nawet nie wiem, czy faktycznie chodzi o "kompetencje" (w słownikowym znaczeniu), czy o coś innego, co tak nazywacie (i czy to coś odmienia się wg jakichś innych reguł).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-18-2016, 15:28 {2} przez Nikodem.)
11-18-2016, 15:27
 Podziękowali: Kamis
Mikael Offline
Wtajemniczony

Rzeczywiście mogłoby być ciężko sprawdzić kto jest lepszy, ale można udowodnić, że się potrafi jakąś konkretną rzecz. Da się też porównać niektóre rzeczy, np. kto lepiej zobaczy jakieś odległe miejsce, w którym wcześniej nie był. Może się okazać, że jedna osoba potrafi ze szczegółami je opisać, a druga ledwo zda sobie sprawę, że coś tam jest. Uważam, że jeśli ktoś by chciał to da się wymyślić jakieś sposoby na porównywanie umiejętności. Wystarczy trochę kreatywności. Z resztą czekam na propozycje, może ktoś coś innego wymyśli.

Dobrego słowa użyłem, tylko niedokładnie je przeczytałeś. Użyłem kompetycje. Magician pewnie też miał dobre słowo na myśli, ale wygląda na to, że autokorekta go załatwiła, bo z telefonu pisuje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-18-2016, 18:32 {2} przez Mikael.)
11-18-2016, 18:31
 Podziękowali: Nikodem
Kamis Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 237
Reputacja: 9
Podziękowania: 206
Podziękowano 148 razy w 85 postach
(11-18-2016, 13:40)Mikael napisał(a): Można oczywiście wierzyć w swoje umiejętności i niech nikogo nie obchodzi jakie działania magiczne robisz, ale takie samo podejście maja kinder-magowie. Też wierzą, że ratują świat przed potworami z otchłani, które otworzyły swój portal gdzieś na ziemi (swoja drogą przecież mają rację - wciąż wszyscy żyjemy). Magię ciężko "zmierzyć". Bardzo łatwo sobie coś wmówić, bo czasem przypadek może się pokryć z działaniem magicznym i nie da się odróżnić go od rzeczywistych efektów. Dlatego należy praktykować, powtarzać te same działania, prowadzić notatki, patrzeć na wszystko z pewnym dystansem, cały czas podważać swoje doświadczenia i sprawdzać. Więc nie widzę nic złego w prowadzeniu jakichś kompetycji wśród magów. To też działa jak pewien rodzaj wymiany wiedzy i umiejętności.

Nie tylko takie podejście mają kinder-magowie. Bo kinder-magowie lubią też chwalić się i chełpić swoimi umiejętnościami chcą pokazać że to oni są największymi i najsilniejszymi magami proponując jakieś wyzwania, testy umiejętności. Cechuje ich ignorancja. Mikaelu, jeśli ktoś chce to przecież droga wolna. Użytkownicy przecież mogą się sprawdzać w swoich postępach, jeśli tego chcą. Nie mam pojęcia jakby miało to wyglądać ale widocznie mam inne spojrzenie na magije. Zauważ, że w poprzednim wątku, owe sprawdzenie kompetyncji ma całkowicie inny charakter niż w tym. W tym dwoje magów dagadują się na pw lub w osobnym wątku w celu sprawdzenia się. Natomiast w poprzednim jedna osoba rzuca wyzwanie drugiej bo się nie zgadzają w temacie i mają inne zdanie, więc żeby udowodnić że to ta osoba ma racje proponuję test umiejętności. Jak widzisz to nie jest kontynuacja poprzedniego wątku

Gdyby się dało zmierzyć magie tak jak sugerujesz to już dawno została by udowodniona naukowo a nie wyśmiewana. I skąd pewność, że te odległe miejsce to nie wyobraźnia i bujanie w obłokach. Mikaelu mogę zapytać w jakim systemie praktykujesz?
11-18-2016, 18:59
 Podziękowali: Nikodem
Nikodem Offline
* * * * *

Liczba postów: 119
Reputacja: 23
Podziękowania: 250
Podziękowano 202 razy w 82 postach
Cytat:Rzeczywiście mogłoby być ciężko sprawdzić kto jest lepszy, ale można udowodnić, że się potrafi jakąś konkretną rzecz. Da się też porównać niektóre rzeczy, np. kto lepiej zobaczy jakieś odległe miejsce, w którym wcześniej nie był. Może się okazać, że jedna osoba potrafi ze szczegółami je opisać, a druga ledwo zda sobie sprawę, że coś tam jest. Uważam, że jeśli ktoś by chciał to da się wymyślić jakieś sposoby na porównywanie umiejętności. Wystarczy trochę kreatywności. Z resztą czekam na propozycje, może ktoś coś innego wymyśli.

No tak, ale to sprowadza się do porównania umiejętności magicznych, a nie samej metody.

Chyba, że masz jakiś pomysł jakby tu sprawdzać samą metodę.
(bo to dałoby możliwość obiektywnego określenia wydajności samych sposobów osiągania celu)

A swoją drogą ciekawe, ciekawe, czy jakieś kozaki magiczne się do rywalizacji trafią. ;P

Cytat:Dobrego słowa użyłem, tylko niedokładnie je przeczytałeś. Użyłem kompetycje. Magician pewnie też miał dobre słowo na myśli, ale wygląda na to, że autokorekta go załatwiła, bo z telefonu pisuje.
(faktycznie, kompetycje, też istnieje! Ale wg słownika "dopuszczalne w grach" xD za mało gram...;( )
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-18-2016, 19:04 {2} przez Nikodem.)
11-18-2016, 19:01
 Podziękowali: Kamis , Mikael
Mikael Offline
Wtajemniczony

(11-18-2016, 18:59)Kamis napisał(a): Zauważ, że w poprzednim wątku, owe sprawdzenie kompetyncji ma całkowicie inny charakter niż w tym. W tym dwoje magów dagadują się na pw lub w osobnym wątku w celu sprawdzenia się. Natomiast w poprzednim jedna osoba rzuca wyzwanie drugiej bo się nie zgadzają w temacie i mają inne zdanie, więc żeby udowodnić że to ta osoba ma racje proponuję test umiejętności. Jak widzisz to nie jest kontynuacja poprzedniego wątku

(11-18-2016, 19:01)Nikodem napisał(a): No tak, ale to sprowadza się do porównania umiejętności magicznych, a nie samej metody.

Chyba, że masz jakiś pomysł jakby tu sprawdzać samą metodę.
(bo to dałoby możliwość obiektywnego określenia wydajności samych sposobów osiągania celu)

No rzeczywiście jest różnica. Metodę można sprawdzić po sile efektu i czasu oczekiwania na niego. Ale tu już trzeba by mieć najlepiej kilka osób, z której każda sprawdza obie metody po kilka razy, w jak najbardziej podobnych warunkach. Wtedy dałoby się w miarę określić, która metoda jest lepsza.

(11-18-2016, 18:59)Kamis napisał(a): Gdyby się dało zmierzyć magie tak jak sugerujesz to już dawno została by udowodniona naukowo a nie wyśmiewana.

Nie stwierdziłem, że da się zmierzyć magię. Stwierdziłem, że dwóch magów może bez problemu porównać swoje umiejętności.

(11-18-2016, 18:59)Kamis napisał(a): I skąd pewność, że te odległe miejsce to nie wyobraźnia i bujanie w obłokach.

Szukanie dziury w całym. Nie dziw się, że potem ludzie stwierdzają, że jesteś chamski i się obrażasz (przytaczam tutaj cudze słowa). Wystarczy za cel obrać czyiś pokój i już mamy odległe miejsce z mnóstwem szczegółów i osobą, która może potem potwierdzić wyniki.

(11-18-2016, 18:59)Kamis napisał(a): Mikaelu mogę zapytać w jakim systemie praktykujesz?

Nie wiem co to ma do tematu?

(11-18-2016, 19:01)Nikodem napisał(a): A swoją drogą ciekawe, ciekawe, czy jakieś kozaki magiczne się do rywalizacji trafią. ;P

Może nawet zrobimy jakieś magiczne zawody. Fajnie by było mieć puchar za pierwsze miejsce w I Magicznym Turnieju Witchcrafta. :D
11-18-2016, 19:27
 Podziękowali: LupusAlbum , Nikodem
LupusAlbum Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 156
Reputacja: 20
Podziękowania: 67
Podziękowano 99 razy w 54 postach
(11-18-2016, 19:27)Mikael napisał(a): Może nawet zrobimy jakieś magiczne zawody. Fajnie by było mieć puchar za pierwsze miejsce w I Magicznym Turnieju Witchcrafta. :D

Gdyby te "zawody" były w miarę ogarnięte i przemyślane to była by całkiem fajna zabawa. Oczywiście bez zbytniego wywyższania się. Dodatkowo zadania mogłyby mieć limit np. 24 godzinny. Bo np.ktoś może nie mieć czasu bo pracuje, bo powiększa rodzine ect.

Np. Sprawdzenie jak wygląda czyjś pokój, skan aury, czakr, wywołanie srakiety, wysłanie energii/serwitora. To tylko przykłady który mi przychodzą na myśl Oczko

"niech będą sądzone czyny człowieka a nie jego godność
Actus hominis non dignitas iudicentur
"
11-18-2016, 19:50
 Podziękowali: Mikael
Kamis Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 237
Reputacja: 9
Podziękowania: 206
Podziękowano 148 razy w 85 postach
(11-18-2016, 18:59)Kamis napisał(a): I skąd pewność, że te odległe miejsce to nie wyobraźnia i bujanie w obłokach.

Cytat:Szukanie dziury w całym. Nie dziw się, że potem ludzie stwierdzają, że jesteś chamski i się obrażasz (przytaczam tutaj cudze słowa). Wystarczy za cel obrać czyiś pokój i już mamy odległe miejsce z mnóstwem szczegółów i osobą, która może potem potwierdzić wyniki.

A gdzie ja napisałem coś chamskiego? w którym miejscu się obraziłem? nie wiedziałem jakie odległe miejsca i co miałeś na myśli. Raczej skojarzyło mi się to z czymś innym ale ok. No z tym przykładem pokoju to by rzeczywiście było całkiem spoko. Każdy mógłby używać dowolnej metody. Ja bym do pomocy użył np tarota.
Zapytałem co praktykujesz po prostu z ciekawości bo jesteś widzę dłużej na forum ode mnie a nigdy nie mieliśmy okazji pogadać/poznać się, ale skoro nie chcesz to nie musisz odpowiadać aż tak zainteresowaany to nie jestem :D
Jednak muszę przyznać, że brakło mi wyobraźni co do Twojego pomysłu. Jutro założę wątek z jakimś ćwiczeniem dla wszystkich. Mam na myśli że np będę miał w pobliżu pewien obiekt i każdy przy użyciu dowolnej metody będzie próbował zgadnąć co to jest. Ten kto zgadnie kładzie koło siebie kolejny obiekt i reszta osób znowu próbuje...albo z jakąś rzeczą w pokoju Uśmiech
11-18-2016, 21:13
 Podziękowali: Behemoth , Mikael , Nikodem
Mikael Offline
Wtajemniczony

To z "chamstwem" i "obrażaniem się" to z poprzedniego tematu, z postów innych ludzi. Odniosłem się do tego, bo trochę miałem wrażenie jakbyś miał się na siłę przyczepić pomysłu i poza tym niektóre rzeczy piszesz w taki sposób, że potem inni użytkownicy niemiło to odbierają. No, ale dobra, źle mogłem odebrać twoje słowa. Powiedzmy, że nie było tematu.

Wątek z ćwiczeniami dla wszystkich jest bardzo fajnym pomysłem, wielu osobom się przyda.

A nie praktykuję żadnego systemu. Albo jak kto woli można mnie podciągnąć pod Magię Chaosu. Robię po prostu to co działa.
11-18-2016, 21:44
 Podziękowali: Kamis
wena Offline
Leniwa Szumowina

Liczba postów: 391
Reputacja: 13
Podziękowania: 64
Podziękowano 72 razy w 32 postach
Hmmm podoba mi sie inicjatywa z ćwiczeniami. Choc sam na dostatek wolnego czasu nie narzekam, jestem skłony dodać pare groszy do zbioru grupowych zajęć odnośnie pomysłów a zatem :
1 Można jakieś dziecko chore na jakoś chorobę wybrać i grupowo je uleczać.
2 Szukać osób zaginionych. (Pamiętam spraw małej Madzi i gdzie ludkowie na forum Obe swego czasu założyli podobny temat i w nim szukali owego dziecka)
3 Tworzenie nawiedzonych domów tak zwanie robienie karmników energetycznych u sąsiada (którego nie lubimy )
4 Stworzenie Astralnego lunaparku podpiętego do Witcha

Jestem ciekawy jak to się potoczy bardzo fajny pomysł który może rozruszać energetykę tego forum trochę bardziej ostatnimi czasy.

plus ps Kinder magowie i nazywanie ich tak też sie wiozę z wywyższaniem sie... drodzy magowie ...
"Pamiętaj: w co umysł może uwierzyć, to umysł może osiągnąć...." = Napoleon Hill

----------------------------

[Obrazek: tumblr_omilcy7mzi1ue04pxo1_250.gif]
11-18-2016, 23:50
 Podziękowali: Nikodem , Cyjanek987

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB