Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprawdzanie umiejętności i obiektywizm w magii
Autor Wiadomość
Kamlost Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 19
Reputacja: 4
Podziękowania: 0
Podziękowano 19 razy w 9 postach
RE: Sprawdzanie umiejętności i obiektywizm w magii
Pozwolę sobie się wtrącić na chwilę, nie mam wiele do powiedzenia, tylko w kwestii porównywania umiejętności magów (pomijam kwestię samej pożyteczności takich zajęć) Jakiś czas temu wymieniłem parę wiadomości z Evanderem. Nie jest to metoda w zupełności obiektywna i wymierna, nie dawałaby też całościowego poglądu na systemy magiczne, ale wydaje się dość interesująca.

Ćwiczenie polegało na obracaniu metalowego krzyżyka na igle. Ilość obrotów na sekundę musiałaby być związana z energią na niego uwalnianą, bo jakżeby inaczej?
Aure Entuluva!
11-19-2016, 00:29
Znajdź Posty Reply
Luna_90 Niedostępny
Szukająca swojej drogi

Liczba postów: 110
Reputacja: 5
Podziękowania: 59
Podziękowano 87 razy w 41 postach
RE: Sprawdzanie umiejętności i obiektywizm w magii
Dobra ludzie. To co ostatnio dzieje się na forum, przestaje już być śmieszne. Większość postów, jakie się pojawiają to kłótnie o to, kto ma rację i o to, czy ktoś jest kinder-magiem/chamem/nie-znającym-się-na-niczym-magiem.

Wtrącę kilka zdań ode mnie.

Serio, szacunek do innego użytkownika to podstawa, ale ludzie miejcie trochę dystansu do siebie. Zażartować już nie można na tym forum, bo od razu brane jest to jako atak. Nie wiem, może przy każdym żarcie trzeba by wstawiać: *żart, to uniknęłoby się nieporozumień, ale to też bez sensu.

Ja wiem, że nikt nie lubi krytyki pod swoim adresem, ale istnieje coś takiego jak zdrowa krytyka i nikomu nie zaszkodzi to, że zostanie czasami zmuszony do przemyślenia własnej postawy. Ale wiadomo, wyzywanie kogoś czy obrażanie to już nie jest krytyka. Ponadto, zarzucanie komuś chamstwa, gdzie ktoś wypowiedział się w sposób normalny, to już jest zwykłe czepianie się. Warto czasami przeczytać dwa razy dany post..

Jeżeli ktoś zwraca nam uwagę, że nie mamy racji (w sposób kulturalny) to może warto by wysłuchać, zamiast od razu rzucać się i atakować, wyzywać kogoś na pojedynki i stwierdzać, że dany użytkownik nie ma żadnej wiedzy i umiejętności. Nie mam nic przeciwko sprawdzaniu się za pomocą rywalizacji, tak samo uważam, że może ona wiele wnieść dla zwiększenia swoich umiejętności, ale nie powinno być to wynikiem kłótni, o czyjeś wierzenia i poglądy na temat magii/systemu jaki się praktykuje.

Poza tym, na prawdę, czy tak ciężko zrozumieć, że ktoś może mieć własne zdanie? Ile ludzi na świecie, tyle opinii. I nie trzeba od razu każdego skreślać za to, że ma inne przemyślenia i poglądy. A bezsensowne o to kłótnie na forum i oskarżanie kogoś o trollowanie, czy prowokowanie sprzeczek tylko dlatego, że nie podzielił zdania innej osoby to już przesada. No chyba, że na forum ma zostać wprowadzona cenzura, a wolność słowa to mit. A chyba nie tak to miało wyglądać.

Mors meta malorum.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-20-2016, 11:08 {2} przez Luna_90.)
11-19-2016, 09:30
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: LupusAlbum , Nikodem , Behemoth , wena , Cyjanek987 , Kamis , Weles

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB