Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka
Autor Wiadomość
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 131
Reputacja: 2
Podziękowania: 4
Podziękowano 16 razy w 11 postach
Muzyka
Macie tak czasem ze sluchacie pewnego kawalka lub kawalkow jakis piosenek i czujecie z nimi jakas ogromna wiez?? Jakby wspomnienie, tesknota, przynalezenie do tego, albo jakby sie bardzo chcialo z niewiadomo jakiego powodu tam byc, i wyzwala to takie emocje jakich nic innego nie wyzwala, nwm tak silne, i nie caly utwor tylko zazwyczaj te 2/3 sekundy z jakiegos kawalka...

Ja mialem tak z paroma fragmentami z jakis kawalkow i nie wiem dlaczego, tak na mnie dzialaja, i to nawet nie tekst tych piosenek, bo niektore sa nawet w jezyku ktorego nie rozumiem. A jednak wszystkie odnosza sie do tego samego, po sprawdzeniu. Do jakiejs wojny, walki, i wiary lub modlitw czy rytualow. I za kazdym razem gdy slucham jakiejs z tych piosenek lzy same do oczu sie narzucaja, lub czuje ogromne emocje.

To nie jest zwykle takie jak to w piosenkach ze fajna i sa ciarki.. Do takich to mam wiele, ale to jest cos innego tu jest to o wiele silniejsze bez porownania do zwyczajnych ktore sie po prostu podobaja.

Kiedys w wolnych chwilach wkrecalem sie w takie swoje sluchanie muzyki wieloma zmyslami na raz, moze to w samej wyobrazni bylo, ale po prostu zamykalem oczy, puszczalem jakas pioseneczke w sluchawkach i leciala. Najpierw widze dlonie, potem jakies uklady taneczne to normalne i najprostsze, zazwyczaj odruchowo tak wszedzie sie widzi, ale potem im dalej tym wiecej, muzyka intuicyjnie wyglada kolorami, dzwieki widze jak nabieraja ksztaltow kolorow, sam czasem nie wiem jak to okreslic, bardziej intuicyjnie to widac. Uczucie zapadania, lub jakby bylo cos napeczniale, lub jakby cisnienie sie zwiekszalo, i innego typu rzeczy, wrazenia figur, wybuchow, implozji, wszystko takie polaczone w jedna kolorowa zajebista calosc. Pewnie to nic nadzwyczajnego, ale wlasnie takie cos moge sie wkrecic w kazda muzyke, nawet w taka ktora ledwo co czuje. Ale tamte ktore przez 2/3 s czuje jakis przeplyw czegos takiej tesknoty czy co to jest nwm, posiadaja cos czego nawet w tych fazach nie umiem wywolac.

Mialem w zyciu rowniez 2 sny, w ktorych slyszalem muzyke, najpiekniejsza nieporownywalna do zadnej innej muzyki na swiecie. Nie wiem jaka, nie pamietam slow, ale w snie byla po prostu doskonala. Obie nie byly takie same, kazda byla zupelnie inna, i jednoczesnie obie byly najdoskonalsze, nie moglem wybrac ktora lepsza bo byly rowne sobie. Byly jeszcze mocniejsze niz te piosenki ktore wywoluja u mnie jakies dziwne emocje.

Umiecie okreslic podane zjawisko czym one jest? Lub czy miewacie podobne??
11-21-2016, 00:55
Behemoth Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 53
Reputacja: 3
Podziękowania: 17
Podziękowano 39 razy w 18 postach
RE: Muzyka
To nie jest kwestia magii, tylko psychologii. W sumie, jeśli chodzi o wywoływanie to czasami również kwestia skali muzycznej (np. skala molowa).
Skrajne uczucia potrafią we mnie wywołać różne utwory. Nowo poznany utwór może przypominać wydarzenie/osobę z przeszłości.
Mam nawet do dziś pewnego faworyta w moim serduszku, który za każdym razem sprawia, że czuję napływ różnych emocji - negatywnych, jak i pozytywnych.
Zbiegać za jednym klejnotem pustynie,
Iść w toń za perłą o cudu urodzie,
Ażeby po nas zostały jedynie
Siady na piasku i kręgi na wodzie.
11-21-2016, 01:22
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

Wlasnie niczego i nikogo to nie przypomina z tego co pamietam. Moze to przypomina mi cos z poprzednich wcielen o ile istnieje cos takiego Język
11-21-2016, 01:24
Weles Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 62
Reputacja: 1
Podziękowania: 39
Podziękowano 31 razy w 23 postach
W sumie to możliwe że w porzednim wcieleniu żołnierzem albo coś. ☺
11-21-2016, 07:17
Behemoth Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 53
Reputacja: 3
Podziękowania: 17
Podziękowano 39 razy w 18 postach
Jestem tolerancyjny na wiele teorii. Pozwolę sobie sprzeciwić się z Tobą Weles i zadam Ci pytanie retoryczne.
Jeśli ktoś słucha zespołów o tekstach nazistowskich, to można to odebrać, że w poprzednim wcieleniu był SS-manem? :D

Bądźmy bardziej sceptyczni do magii i rzeczom im podobnym, bo inaczej oszalejemy. Uśmiech
Zbiegać za jednym klejnotem pustynie,
Iść w toń za perłą o cudu urodzie,
Ażeby po nas zostały jedynie
Siady na piasku i kręgi na wodzie.
11-21-2016, 08:14
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

Ale to wywoluje sie u mnie nie u konkretnego gatunku muzyki, raz slucham rapu, raz pop, raz cos innego, ale zawsze jest w nich jakis podobny punkt odniesienia. Nawet sluchalem kiedys kawalkow islamskiej muzyki i tez w niektorych bylo to cos. To jest bardzo rzadkie nie tak ze slucham muzyki bo taka lubie. To ta muzyka lubi mnie xD
11-21-2016, 12:55

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB